نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    طوطی
    شماره عضویت
    18397

1 کمک،جوجه مرغ،کمک

سلام به همگی
    من حول و حوش 5روز میشه که 10 تا جوجه ماشینی خریدم و همه سرحال و قبراق بودند
    درمورد تغذیه هم ازموارد توصیه شده ی تجربی یا علمی بهره بردم
    اونها هم خیلی خوب داشتن رشد میکردن .دیروز متوجه شدم انگار یکی دوتاشون با بقیه غذا نمیخورن انگار که خوششون نیاد.امروز دیدم یکیشون کج ولو شد کف لونه.برش داشتم آوردم بیرون کمی خودشو جمع کرد و رو پاش وایساد.تنها علامت مریضی که پدیدار شده بود گیجی و خواب آلودگی بود و لاغیر.اولش به خوردن آب علاقه نشون داد بعد کمکم کم شد.سر و صدا زیاد میکنه و انگار صداش یه حالت ارتباطی داره و جالب اینکه انگار با جوجه مشکوک به بیماری دیگری ارتباط برقرار میکنه اونم سر و صدا میکنه و یه حالت آواز و جواب آواز داره.وسطای روز کمی دهنش رو باز و بسته میکرد.مدام نه اما کم هم نه
    احساس کردم چینه دون وسط قرار نداره و گویا به سمت دیگری متمایله
    وقتی مالشش بدی انگار یه صدایی میاد
    و حول و حوش عصد نشانه ی سوم ظاهر شد و دیگه مدفوع پایین نیافتاده و همون جا خشک میشد
    غذا که نمیخوره آب رو تو سرنگ هم به روز پر کردم بهش دادم
    جوجه ی مشکوک دیگه رو هم جدا کردم اما بدمصب سروصدا میکنه و میخواد پیش بقیه باشه.قبراقم هست اما چیزی نمیخوره شبیه این خصوصیات چنتاشون هم دارن خفیف تر.یسری هم قبراق و زلزله ان
    با توجه به اینکه جواب هم خیلی اوقات داده و امتحانشو پس داده تو آب همشون تکه ای کمتر از ربع از کلداکس و استامینوفن و قطره ی مولتی ویتامین ریخیتم.خیلی کم قند هم انداختم. خیلی کم.
    روز دوم سفیده تم مرغ ذو با استخون آسیاب شده میخوردند و کلی هم حال میکردند
    بسترشون از خاک اره است و کمی درشته اما مشکل سازیش بعیده
    ابتدا در دو بسته ی 5تایی تقسیم کردم عده ای کارتون و شماری در لونه مرغ خوابیدن.
    قبلا در این لونه مرغ چوبی حیوان بوده
    یعنی ممکنه مرض از زمان اونا مونده و رسیده باشه به جوجه ها؟
    خدای نکرده مرض داره دامنگیر میشه جداشونم نمیشه کرد لا مصبارو
    آبخوریشونم پر سنگ ریزه و شن ماسه کردم زیاد عمیق نباشه خیلی هم شستم شن منارو اما بازم کمی کرم بریزیم آبش گل میشه و فکر کنم سنگ ریزه زیاد خوردن همشون
    مشکل دیگه ای به لحاظ محیط یا بیماری نمیبینم
    بیرون محل نگهداری ها یک قارچ از دسته فرصت طلب زده بود که اونم رفع و رجوع کردم
    حالا من چیکار کنم؟
    خیلی ممنون

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    کاسکو ، عروس هلندی ، بلدرچین
    شماره عضویت
    14385
    نقل قول نوشته اصلی توسط artakhe نمایش پست ها
    سلام به همگی
    من حول و حوش 5روز میشه که 10 تا جوجه ماشینی خریدم و همه سرحال و قبراق بودند
    درمورد تغذیه هم ازموارد توصیه شده ی تجربی یا علمی بهره بردم
    اونها هم خیلی خوب داشتن رشد میکردن .دیروز متوجه شدم انگار یکی دوتاشون با بقیه غذا نمیخورن انگار که خوششون نیاد.امروز دیدم یکیشون کج ولو شد کف لونه.برش داشتم آوردم بیرون کمی خودشو جمع کرد و رو پاش وایساد.تنها علامت مریضی که پدیدار شده بود گیجی و خواب آلودگی بود و لاغیر.اولش به خوردن آب علاقه نشون داد بعد کمکم کم شد.سر و صدا زیاد میکنه و انگار صداش یه حالت ارتباطی داره و جالب اینکه انگار با جوجه مشکوک به بیماری دیگری ارتباط برقرار میکنه اونم سر و صدا میکنه و یه حالت آواز و جواب آواز داره.وسطای روز کمی دهنش رو باز و بسته میکرد.مدام نه اما کم هم نه
    احساس کردم چینه دون وسط قرار نداره و گویا به سمت دیگری متمایله
    وقتی مالشش بدی انگار یه صدایی میاد
    و حول و حوش عصد نشانه ی سوم ظاهر شد و دیگه مدفوع پایین نیافتاده و همون جا خشک میشد
    غذا که نمیخوره آب رو تو سرنگ هم به روز پر کردم بهش دادم
    جوجه ی مشکوک دیگه رو هم جدا کردم اما بدمصب سروصدا میکنه و میخواد پیش بقیه باشه.قبراقم هست اما چیزی نمیخوره شبیه این خصوصیات چنتاشون هم دارن خفیف تر.یسری هم قبراق و زلزله ان
    با توجه به اینکه جواب هم خیلی اوقات داده و امتحانشو پس داده تو آب همشون تکه ای کمتر از ربع از کلداکس و استامینوفن و قطره ی مولتی ویتامین ریخیتم.خیلی کم قند هم انداختم. خیلی کم.
    روز دوم سفیده تم مرغ ذو با استخون آسیاب شده میخوردند و کلی هم حال میکردند
    بسترشون از خاک اره است و کمی درشته اما مشکل سازیش بعیده
    ابتدا در دو بسته ی 5تایی تقسیم کردم عده ای کارتون و شماری در لونه مرغ خوابیدن.
    قبلا در این لونه مرغ چوبی حیوان بوده
    یعنی ممکنه مرض از زمان اونا مونده و رسیده باشه به جوجه ها؟
    خدای نکرده مرض داره دامنگیر میشه جداشونم نمیشه کرد لا مصبارو
    آبخوریشونم پر سنگ ریزه و شن ماسه کردم زیاد عمیق نباشه خیلی هم شستم شن منارو اما بازم کمی کرم بریزیم آبش گل میشه و فکر کنم سنگ ریزه زیاد خوردن همشون
    مشکل دیگه ای به لحاظ محیط یا بیماری نمیبینم
    بیرون محل نگهداری ها یک قارچ از دسته فرصت طلب زده بود که اونم رفع و رجوع کردم
    حالا من چیکار کنم؟
    خیلی ممنون
    سلام
    به پارسی پت خوش آمدید.
    این علائمی که شما گفتید خیلی شبیه علائم ویروس نیوکاسله و متاسفانه درمانش خیلی سخته و باید قبل از اینکه ویروس بگیرند درمان شوند.
    الان بهترین کار اینه که به دانپزشک مراجعه کنید.
    و جوجه های مشکوک به بیماری را از گله جدا کنید.
    اگه سوالی داشتید در این قسمت بپرسید : www.parsipet.ir/thread24863-15.html#post260394
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)