صفحه 14 از 14 نخستنخست 1234567891011121314
نمایش نتایج: از 131 به 134 از 134
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    18844
    سلام
    تبریک میگم. بسیار تمیز و زیبا کار کرده اید و من خیلی خوشم اومد. سلیقه شما در آکواریوم دقیقاً شبیه سلیقه من هستش.

با توجه به اینکه من هم قراره آکواریومی دقیقاً با ابعاد آکواریوم شما بسازم چند تا سوال داشتم که اگه ممکنه راهنمایی کنید :
    1-سوراخ خروجی و ورودی چند انتخاب شده اند و ارتفاع لوله های ورودی و خروجی از کف آکواریوم چقدر در نظر گرفته شده؟ ( چون دیدم اول بلند گرفته بودید و بعدش کوتاه کردین گفتم منم اشتباه نکنم )
    2- ارتفاع سامپ را چقدر در نظر گرفتید و چقدر آبگیری دارد ( آخه میترسم اگه پمپم خاموش بشه آب داخل سامپ رو پر کنه و سر ریز بشه ) ؟
    3- تو لوله کشیتون اول یه سه راهی هست واسه فیلتر بعدش یه شیر تنظیم جریان و بعد از اون یه سه راهی هستش ( قبل از خروجی پمپ ) ؛ اون چیه؟

در رابطه با لوله کشی من زیاد مطالب فرروم رو خوندم اما هنوز هم گیج میزنم. مثلاً اگه لوله خروجی رو 40 انتخاب کنیم یعنی باید یه سوراخ به قطر 40 تو کف آکواریوم بزنیم؟ بعدش فیتینگ هم قطرش 40 هستش؟ اینجوری که فیتینگ داخل سوراخ نمیره!!
    بعدش شنیدم که لوله های یو پی وی سی رو باید با چسب به هم متصلشون کنیم اما من چون مستاجر هستم میخوام لوله ای باشه که رزوه داشته باشه تا در صورت نیاز بتونم از فیتینگ جداش کنم. چی پیشنهاد میکنید کلا؟ من گیج شدم
    ویرایش توسط brad2016 : 18th February 2016 در ساعت 05:54 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط brad2016 نمایش پست ها
    سلام
    تبریک میگم. بسیار تمیز و زیبا کار کرده اید و من خیلی خوشم اومد. سلیقه شما در آکواریوم دقیقاً شبیه سلیقه من هستش.

با توجه به اینکه من هم قراره آکواریومی دقیقاً با ابعاد آکواریوم شما بسازم چند تا سوال داشتم که اگه ممکنه راهنمایی کنید :
    1-سوراخ خروجی و ورودی چند انتخاب شده اند و ارتفاع لوله های ورودی و خروجی از کف آکواریوم چقدر در نظر گرفته شده؟ ( چون دیدم اول بلند گرفته بودید و بعدش کوتاه کردین گفتم منم اشتباه نکنم )
    2- ارتفاع سامپ را چقدر در نظر گرفتید و چقدر آبگیری دارد ( آخه میترسم اگه پمپم خاموش بشه آب داخل سامپ رو پر کنه و سر ریز بشه ) ؟
    3- تو لوله کشیتون اول یه سه راهی هست واسه فیلتر بعدش یه شیر تنظیم جریان و بعد از اون یه سه راهی هستش ( قبل از خروجی پمپ ) ؛ اون چیه؟

در رابطه با لوله کشی من زیاد مطالب فرروم رو خوندم اما هنوز هم گیج میزنم. مثلاً اگه لوله خروجی رو 40 انتخاب کنیم یعنی باید یه سوراخ به قطر 40 تو کف آکواریوم بزنیم؟ بعدش فیتینگ هم قطرش 40 هستش؟ اینجوری که فیتینگ داخل سوراخ نمیره!!
    بعدش شنیدم که لوله های یو پی وی سی رو باید با چسب به هم متصلشون کنیم اما من چون مستاجر هستم میخوام لوله ای باشه که رزوه داشته باشه تا در صورت نیاز بتونم از فیتینگ جداش کنم. چی پیشنهاد میکنید کلا؟ من گیج شدم
    سلام و ممنون از طف شما
    دو مورد لوله كشي ببين خيلي كار حساسيه و اينكه اولش فكر نميكردم اينجوري باشه گفتم خيلي راحته ولي خيلي سخته
    بهت پيشنهاد ميدم همه رو مو به مو روي كاغذ پياده كن بعد اجرا كن حتي واسه اجرا اول يك بار بدون چسب كاري لوله اينا رو ببر و نصب كن وقتي همه چيز اوكي بود بعد بچسبون هرچند حتي بنظر من بيشتر جاها حتي چسب هم نميخواد البته اگه از اتصالات خوب استفاده كني
    در مورد سوراخ كف همش بستگي به فيتينگت داره ولي شما يه فيتينگ ٥٠ بگير براي خروجي و يه فيتينگ ٢٥ بگير براي ورودي
    براي لوله هم بستگي به فيتينگت داره يكسري فيتينگ ها خودش لوله ميره داخلش كه راحت تري مثلا به فيتينگ ٥٠ لوله ٥٠ ميخوره
    اگه از اين نوع فيتينگ نبود بايد از بوشن يكسر دنده استفاده كني كه لوله به اون بوشن ميخوره

تو سوال اول من ارتفاع پايه رو بلند گرفته بودم بعد كه كوتاه كردم و لوله كشي كردم ديگه سامپ زير لوله نميرفت مجبور شدم لوله رو بريدم و سامپ رو نصب كردم و لوله رو مجدد چسبوندم ( اما هميني كه بهت ميگم چند روز زمان برد )

در مورد سامپ ابعادش ٦٥ طول ٤٥ عرض ٤٥ ارتفاع هست كه اشتباه كردم
    الان مجدد بخوام بسازم طول ٨٠ ٤٥ عرض و ٤٠ ارتفاع ميگيرم خيلي بهتره تو هم همين جوري بساز
    سوال سه هم دقيق متوجه منظورت نشدم اگه منظورت اون لوله اي كه ميخوره به واتر پمپ هست اون لوله كشي عوض شداونو گذاشته بودم واسه خروجي رف كه بيخيال رف شدم
    الان ديگه اونجوري نيست

در مورد سوراخ فيتينگ معمولا سوراخ رو ٥ ميل بزرگتر ميزنن مثلا اگه فيتينگت ٤٠ هست سوراخ ٤٥ بايد بزني
    در مورد جابجايي بالا گفتم اگه از اتصالات مثلا cepex اسپانيا استفاده كني زانو ها رو نميخواد چسب بزني كه بعدا بتوني جدا كني كاري كه الان من كردم
    ولي راه بهترش استفاده از مهره ماسوره هست كه راحت ميتوني هر قسمت رو جدا كني و مجدد وصل كني

موفق باشي
    ویرایش توسط sadeghpa80 : 19th February 2016 در ساعت 10:59 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    سلام دوست عزیز میشه بفرمایید تایمر رو بچه صورت نصب کردی.این تایمر ها یک کاناله هستن.

کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز میشه بفرمایید تایمر رو بچه صورت نصب کردی.این تایمر ها یک کاناله هستن.
    سلام تایمر دو کاناله هست که البته الان یدونه دیگه هم اضافه کردم و در مجموع شده 4 کانال که از سه کانال برای نور ال ای دی استفاده کردم . به ترتیب تو فاصله نیم ساعت از هم روشن و خاموش میشن

اگه باز هم سوالی داشتید بفرمایید تا راهنمایی کنم

صفحه 14 از 14 نخستنخست 1234567891011121314

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)