نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خرگوش
    شماره عضویت
    18295

بچه خرگوشم کم تحرک شده

یک بچه خرگوش دارم ک هنوز بالغ نشده ،از ابتدا ک خریدیمش آب نمیخورد،اوایل بهش هویج و میوه میدادیم ولی بعد یه مدت علاوه بر اون بهش برگ ذرت سبزیجات بخصوص گشنیز و جعفری هم میدادیم،خودشم خیلی علاقه نشون میداد و زیادی میخورد وزنش نسبت ب قبل زیاد تر شد و دیگه تحرک نداره،بی حاله، همش میشینه ولی اشتهاش تغییری نکرده. مشکلش چیه؟مریض شده؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ايگوانا-مار-سگ-ديسكس
    شماره عضویت
    3196
    سلام
    شما به دلیل نگهداری غلط و جیره غذایی نامناسب بیچارش کردید و ندید اطمینان دارم نرمی استخوان داره.یه خواهش دارم. قبل از اینکه حیوانی برای نگهداری بیارید تحقیق کنید . الانم به یک دامپزشک مجرب مراجعه کنید .

تیم مدیریت

شماره عضویت
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط behrooz_naji نمایش پست ها
    سلام
    شما به دلیل نگهداری غلط و جیره غذایی نامناسب بیچارش کردید و ندید اطمینان دارم نرمی استخوان داره.یه خواهش دارم. قبل از اینکه حیوانی برای نگهداری بیارید تحقیق کنید . الانم به یک دامپزشک مجرب مراجعه کنید .
    شما دامپزشک هستید دوست گرامی؟ ایشان سوالی کرده، اگر اشتباهی هم در نگهداری و .... داشته (که با اطلاعات موجود در این تاپیک نمیشه لزوما به چنین نتیجه ای رسید) باز هم شما نباید اینجوری پاسخ بدید. نرمی استخوان هم بدون عکس و آزمایش و ... مشخص نمیشه لطفا اظهار نظر های غیر مسئولانه نکنید.

دوستانی که میخوان پست بدن فقط راهنمایی کنند دوستمون رو ... نه بیشتر !

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sabah نمایش پست ها
    یک بچه خرگوش دارم ک هنوز بالغ نشده ،از ابتدا ک خریدیمش آب نمیخورد،اوایل بهش هویج و میوه میدادیم ولی بعد یه مدت علاوه بر اون بهش برگ ذرت سبزیجات بخصوص گشنیز و جعفری هم میدادیم،خودشم خیلی علاقه نشون میداد و زیادی میخورد وزنش نسبت ب قبل زیاد تر شد و دیگه تحرک نداره،بی حاله، همش میشینه ولی اشتهاش تغییری نکرده. مشکلش چیه؟مریض شده؟
    وقتی به خرگوش سبزی مخصوصا جعفری میدید دیگه انتظار نداشته باشید آب بخوره.همون سبزی آب مورد نیاز بدنش رو تامین میکنه.گشنیز بهش ندید.یا خیلی کم باشه توی ی مقاله خوندم گشنیز باعث میشه
    خرگوش تنبل بشه منم به خرگوشم گشنیز میدادم تنبل میشد
    ..شما اگه فکر میکنید بیماره ببریدش به دامپزشک نشونش بدید.
    خرگوش رو توی فضای باز نگهداری میکنید یا قفس؟

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط Sabah نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    و عذر خواهی میکنم بابت تاخیر در پاسخ سوالتون

بارها من این مطلب و به دارندگان جوندگان گفتم که هیچ وقت نگید پت خونگیتون آب نمیخوره چون واقعا نمیبینید و این امری واضح هست چون در ۲۴ ساعت شبانه روز کنارش نیستید تا متوجه این موضوع بشید
    ولی گاهی ظرف آبخوری های بد هم باعث میشه که خرگوش متوجه نشه چجور باید آب بخوره و یا همش با لگد ظرفش رو واژگون کنه
    پس لطفا براش آبخوری مخصوص جوندگان تهیه بفرمایید و هر روز هم داخلش و بشورید و مجددا آب تازه بگذارید براش و شک نکنید که بسته به نیازش آب میخوره
    درباره تغذیه ای که فرمودید ، خب مسلما شما اصولی و صحیح غذایی ش رو جلو نمیبرید و با این غذاهایی که بهش دادید چاقی امری دور از ذهن هست
    در روز دو وعده سبزیجات شامل : گشنیز ، جعفری ، شیوید چون کالری سوز هست کمتر ، ریحان بهش بدید ، کاهو در روز یک برگ این دو وعده بهتره یکی اول صبح باشه و یکیهم دم غروب بسته به سن خرگوشتون هم اندازه ش تغییر میکنه الان باید در هر وعده یک مشت پر باشه کمی بیشتر
    تمام طول روز و شب باید یونجه خشک براش بگذارید و غذای اصلی خرگوش یونجه هست که میتونید از گاوداریهای تمیز و پت شاپ ها تهیه بفرمایید و البته سنگ جویدنی که باید جز الزامات برای دندوناشون هست که کوتاه بمونه و ریشه رشد زیادی نکنه

غذاهای دیگه که مجاز هستید بدید بهش :
    میوه جاتی مانند سیب ، موز در هفته دو بار قطعه کوچیک ، هلو تکه کوچک در هفته یک الی دو بار ، گلابی به صورت تشویقی ، هویج ، خیار هر دو روز در میان سه چهار تیکه کوچک که اسهال نشه

غلات رو باید جز غذایی ش بیارید که شامل گندم ، جو ، جو پرک هست که میتونید با یک کف دست نون خشک بدون مخمر صنعتی از این بسته بندی ها قاطی کنید در هفته دو الی سه بار بدید بهش

حتما پلت صنعتی مخصوص جوندگان از پت شاپ ها تهیه کنید و در هفته سه الی چهار بار بسته به وزن خرگوشتون و جدول استفاده در پشت این پلت ها به خرگوشتون بدید معمولا برای خرگوش ۳-۴ ماهه ، در هفته چهار بار هر بار سه قاشق غذاخوری کافیه چون باعث چاقی میشه مصرف بیش از اندازه ش
    فعلا مواردی رو که یادم بود در ارتباط با غذایی ش گفتم امیدوارم رعایت بفرمایید

اما در مورد کسل بودن و بیحالی :
    آیا رنگ ادرار یا رنگ مدفوعش ، حجم و سایز و شکل مدفوعش تغییری کرده ؟
    دور بینی ، دور دهان خیس نیست ؟

در کل برای کوتاهی ناخن ها ، چکاپ دندان ها و غیره حتما به دامپزشک مراجعه کنید

لطفا از این پس هم برای مطرح کردن سوال هاتون در این تاپیک برای خرگوشتون مطرح بفرمایید

http://www.parsipet.ir/thread6265-12.html#post261621

همکار قدیمی انجمن جوندگان و خرگوش سانان

نوع حیوان خانگی
    همستر ، لاک پشت ، ماهی ، خرگوش ، مرغ عشق ، گنجشک
    شماره عضویت
    16313
    نقل قول نوشته اصلی توسط StarFish نمایش پست ها
    وقتی به خرگوش سبزی مخصوصا جعفری میدید دیگه انتظار نداشته باشید آب بخوره.همون سبزی آب مورد نیاز بدنش رو تامین میکنه.گشنیز بهش ندید.یا خیلی کم باشه توی ی مقاله خوندم گشنیز باعث میشه
    خرگوش تنبل بشه منم به خرگوشم گشنیز میدادم تنبل میشد
    ..شما اگه فکر میکنید بیماره ببریدش به دامپزشک نشونش بدید.
    خرگوش رو توی فضای باز نگهداری میکنید یا قفس؟

دوست عزیزم هیچ کدوم از سبزیجات آب بدن خرگوش رو تامین نمیکنن این امر در مورد همه جوندگان صدق میکنه پس لطفا این باورهای غلط رو دور بریزید و اینکه حتما باید آب داشته باشه حیوون و چه سبزی بخوره و یا نه ، آب رو مطمئنا میخوره
    در مورد گشنیز هم اصلا ارتباطی با تنبلی نداره و باید موارد دیگه بررسی بشه اگر خیلی خرگوش کم تحرک شده باشه
    در کل دامپزشک مراجعه کردن توصیه بسیار مفیدی هست

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)