نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ ● گربه
    شماره عضویت
    17957

پرسش هایی که همه باهاشون مواجه شدیم!!

گوشتخوار: من عاشق حیواناتم چون هر کدام برایم استفاده ای دارند.
    گیاهخوار: من عاشق حیواناتم چون گونه پرست نیستم و از آنها سو استفاده نمی کنم.

گوشتخوار: بنظر من فرقی بین کشتن حیوانات با کشتن گیاهان نیست. هر دو موجود زنده هستند.
    گیاهخوار: بنظر
    من بین یک گاو و یک گوجه فرق های زیادی هست که حتی برای یک کودک 3 ساله قابل تشخیص است.

گوشتخوار: حیوانات برای این آفریده شده اند که مورد مصرف انسانها قرار گیرند.
    گیاهخوار: همانطور که سیاه پوستان برای سفید پوستان و زنان برای مردان خلق نشده اند، حیوانات هم برای انسانها خلق نشده اند. (مغلطه نیست، به بار اخلاقی پیام توجه شود.)

گوشتخوار: غذا بدون گوشت بی مزه است. من بدون گوشت می میرم و هر چی بشه از کباب نمی گذرم.
    گیاهخوار: با اینکه بنظرم خوراک گیاهی خوشمزه تر از خوراک حیوانیست ولی اگر غیر از این هم بود،همواره وجدان راحتی دارم که غذایم آلوده به خون و مرگ نیست.

گوشتخوار: اگر گوشت نخوریم دچار کمبود پروتئین می شویم.
    گیاهخوار: آیا گاو، گوریل، زرافه و فیل هم مشکلات کمبود پروتئین دارند؟

گوشتخوار: گوشت باعث قدرت جسمانی بیشتر می شود.
    گیاهخوار: بنظرم باید نگاهی به فهرست ورزشکاران گیاهخوار بیندازید!

گوشتخوار: گوشت ربطی به سرطان و بیماریهای قلبی ندارد.
    گیاهخوار: آیا تا کنون هیچ یک از میوه ها و سبزی ها بعنوان مواد سرطانزا معرفی شده اند؟ در هیچیک از گیاهان مطلقا کلسترول وجود ندارد. عامل اصلی بیماریهای قلبی کلسترول و گرفتگی عروق بر اثر چربی های اشباع است.

به محض اینکه میگیم "گیاهخواری" یک سری فورا میگند" پس اگر اینجوریه شیر هم نباید آهو رو شکار کنه و بخوره دیگه!"
    جالبه که این دوستان اصرار دارند خودشون را با شیرها مقایسه کنند، درحالیکه انسان از نظر بیو
    لوژیکی اساسا هیچ شباهتی به گربه سانان نداره! اگر هم میخواهید خودتون رو با یک حیوان قیاس کنید با گوریل ها مقایسه کنید که 96 درصد ساختار ژنتیکیشون با انسان ها برابر هست. وگوریل ها موجوداتی صددرصد وگان هستند !

شاید خیلی وقتها برای شما پیش آمده باشه که وقتی در جمعی مطرح میکنید که گیاهخواری را در پیش گرفته اید (به خصوص اگر خانم باشید) ناگهان با سیلی از انتقادات و توصیه ها مواجه شوید که ... "میدونی اگه گوشت نخوری دچار کم خونی میشی؟"
    حالا سوال من اینجاست که چند درصد از شما بعد از چندین سال گیاهخواری دچار کم خونی هستید؟ آمار مصرف قرصهای مکمل ویتامین و آهن و ... در گیاهخوارن بیشتر است یا آنها که خود را به روشهای غلط غذایی معتاد کرده اند؟
    خوب با یک مثال شروع میکنم: همونطور که میدونین بدن اگر بصورت مصنوعی و متناوب مواد مورد نیاز خودش رو دریافت کنه، توسط مغز سیگنالی دریافت میکنه که تولید اون ماده رو تا اطلاع ثانوی تعطیل کنه! اگر روزانه همونطور که در فرهنگ غذایی قدیمی ما مرسومه 100 گرم یا بیشتر گوشت قرمز مصرف بشه و بدین صورت آهن مورد نیاز بدن تامین بشه، دستگاه خونسازی از کار خواهد افتاد و به مصرف گوشت وابسته خواهد شد.
    به محض شروع گیاهخواری بخصوص در ماه های اول همه شما شاهد افت شدید آهن، رنگ پریدگی و سایر علایم فقر آهن خواهید بود، به راستی چرا؟ علت واضح است. بدن مثل یک معتاد به مصرف آهن وارداتی سیستم خونسازش تعطیل شده است. ولی با گذار از این دوران، مغز وارد عمل میشود و به بدن فرمان تولید خون را میدهد و از همین نقطه است که تمام نیازهای کاذب بدن به گوشت از بین میرود و به خودکفایی میرسد.
    چه بسیار افرادی که پیش از گیاهخواری همیشه از فقر آهن شکایت داشتند و انواع و اقسام مکملها را مصرف میکردند و به طور وسواس گونه ای گوشت قرمز یا جگر و ... میخوردند و بدون آنکه بدانند آسیبهای جدی به سیستم طبیعی و بی نقص بدن خویش وارد مینمودند ولی هم اینک با بدنی سالم، پوستی شفاف و چشمانی درخشان و با خونی پاک و بدون آلودگی در رگهایشان، زندگی میکنند.
    خون حیات بخش، به راحتی توسط دستگاه خونساز بدن تامین میشود اگر مجال این کار به آن داده شود

نقل قولی از ف . ی. س . ب . و . ک
    ویرایش توسط SaRaH : 21st August 2015 در ساعت 08:26 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)