صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 30
    همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31

چوب تزئینی در اکواریوم

طالب مرتبط با چوب و کنده در اکواریوم و نحوه اماده سازی چوب برای اکواریوم و... در این تایپیک مطرح شود

با تشکر

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    سلام دوستان
    من یه چوبه قشنگ واسه آکواریوم میخوام از کجا تهیه کنم قیمت چنده مگه میشه خودمون درست کنیم اگه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنونم

کاربر موثر

شماره عضویت
    242
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه چوبه قشنگ واسه آکواریوم میخوام از کجا تهیه کنم قیمت چنده مگه میشه خودمون درست کنیم اگه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنونم
    تمام اکواریومی ها اشکال مختلف چوب با قیمتهای متفاوت دارند.از 10 داره به بالا ولی با 20 تومن میتونی قشنگشو پیدا کنی.
    خودت هم میتونی با بریدن تنه یا شاخه درختانه زبون بسته این کارو کنی ولی باید چند ماهی بزاری کاملا خشک و پوک بشه.درخت هم جون داره و زندگی میکنه بهش اسیب نزنی بهتره.
    اگر خریدی باید 48 ساعت بجوشونی بعدش 24 ساعت با اب نمک غلیظ بجوشونی و بازم دوباره با اب خالی و به مدت 2 هفته بزار تو اب بمونه و هر روز100%سیفون کن بعدش با خیال راحت بزار تو اکواریوم.

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید نمایش پست ها
    تمام اکواریومی ها اشکال مختلف چوب با قیمتهای متفاوت دارند.از 10 داره به بالا ولی با 20 تومن میتونی قشنگشو پیدا کنی.
    خودت هم میتونی با بریدن تنه یا شاخه درختانه زبون بسته این کارو کنی ولی باید چند ماهی بزاری کاملا خشک و پوک بشه.درخت هم جون داره و زندگی میکنه بهش اسیب نزنی بهتره.
    اگر خریدی باید 48 ساعت بجوشونی بعدش 24 ساعت با اب نمک غلیظ بجوشونی و بازم دوباره با اب خالی و به مدت 2 هفته بزار تو اب بمونه و هر روز100%سیفون کن بعدش با خیال راحت بزار تو اکواریوم.
    با عرض پوزش از جناب سعید.
    فقط چند نکته رو عرض کنم:
    اگر چوب یا تنه ی درخت رو ببرن اون رو باید با یک جسم سنگین در کف تانک نگه دارن.چون چوب های معمولی کف تانک بند نمیشه.
    قیمت چوب هم بسته به انواعش از 3 تومن شروع میشه تا ...

همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31
    در ادامه صحبت عزیزان
    اگه مسیرتون به سواحل دریای خزر خورد، معمولا در برخی مناطق خصوصا سواحل غربی گیلان (مثلا ساحل گیسوم) انواع و اقسام چوب با اندازه های متفاوت پیدا میکنید، این چوبها مدتها در اب دریا بودند و معمولا شیره اونها گرفته شده و برخی از اونها حتی سنگین شدند و میتوان به راحتی در اب گذاشت
    تنها مسئله ای که باید حتما رعایت کنید، ضد عفونی این چوبها قبل از گذاشتن در تانک هست.
    برای ضد عفونی کردن این چوبها راههای زیادی میتونید استفاده کنید که بهترین اون ، جوشوندن چوب برای یکی دو ساعت، و یا استفاده از مواد ضد عفونی کننده شیمیایی مثل متیلن بلو هست، چوب را برای چند روز داخل محول این مواد بخوابانید
    چون چوبها رنگ میگیرند باید بعد از ضدعفونی کردن بوسیله مواد شیمیایی، چوب را برای یکی دو روز در زیر نور مسقیم افتاب بذارید تا رنگ از بین برود.
    البته به غیر از این میتوانید از ریشه برخی درختان و درخت مو(انگور) هم استفاده کنید، درخت انگور با توجه به حالت در هم پیچیده شاخه های اون زیبایی بسیاری در تانک ایجاد میکند
    اگه هم حوصله این جور کارها رو ندارید، میتونید از چوبهای افریقایی و ابنوس که در فروشگاههای اکواریوم فروخته میشن استفاده کنید

من در همه تانکهام از چوب استفاده میکنم و همه اونها رو از طبیعت پیدا کردم
    میتونید در تایپیک زیر تصویر برخی از این چوبها رو ببینید

آلبوم عکس آکواریوم و آبزیان آب شیرین توسط احمدخبیر
    ویرایش توسط ahmadkhabir : 6th June 2010 در ساعت 10:09 PM

کاربر موثر

شماره عضویت
    159
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط simple mind نمایش پست ها
    با عرض پوزش از جناب سعید.
    فقط چند نکته رو عرض کنم:
    اگر چوب یا تنه ی درخت رو ببرن اون رو باید با یک جسم سنگین در کف تانک نگه دارن.چون چوب های معمولی کف تانک بند نمیشه.
    قیمت چوب هم بسته به انواعش از 3 تومن شروع میشه تا ...
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadkhabir نمایش پست ها
    در ادامه صحبت عزیزان
    اگه مسیرتون به سواحل دریای خزر خورد، معمولا در برخی مناطق خصوصا سواحل غربی گیلان (مثلا ساحل گیسوم) انواع و اقسام چوب با اندازه های متفاوت پیدا میکنید، این چوبها مدتها در اب دریا بودند و معمولا شیره اونها گرفته شده و برخی از اونها حتی سنگین شدند و میتوان به راحتی در اب گذاشت
    تنها مسئله ای که باید حتما رعایت کنید، ضد عفونی این چوبها قبل از گذاشتن در تانک هست.
    برای ضد عفونی کردن این چوبها راههای زیادی میتونید استفاده کنید که بهترین اون ، جوشوندن چوب برای یکی دو ساعت، و یا استفاده از مواد ضد عفونی کننده شیمیایی مثل متیلن بلو هست، چوب را برای چند روز داخل محول این مواد بخوابانید
    چون چوبها رنگ میگیرند باید بعد از ضدعفونی کردن بوسیله مواد شیمیایی، چوب را برای یکی دو روز در زیر نور مسقیم افتاب بذارید تا رنگ از بین برود.
    البته به غیر از این میتوانید از ریشه برخی درختان و درخت مو(انگور) هم استفاده کنید، درخت انگور با توجه به حالت در هم پیچیده شاخه های اون زیبایی بسیاری در تانک ایجاد میکند
    اگه هم حوصله این جور کارها رو ندارید، میتونید از چوبهای افریقایی و ابنوس که در فروشگاههای اکواریوم فروخته میشن استفاده کنید

من در همه تانکهام از چوب استفاده میکنم و همه اونها رو از طبیعت پیدا کردم
    میتونید در تایپیک زیر تصویر برخی از این چوبها رو ببینید

آلبوم عکس آکواریوم و آبزیان آب شیرین توسط احمدخبیر
    سلام به دوستان خوبم
    ممنون از لطف و راهنماییتون
    فقط من چند تا نکته رو متوجه نشدم من حتی اگه آمادشو بگیرم باید 48 ساعت جوشوندنو 24 ساعت نمکو ... اینارو که گفتین انجام بدم مگه خودشون این کارا رو نکردن که تو آکواریومه در ضمن آمادشو خوشکلو رفتم پلاسکو پیدا نکردم یه کوچیکش 20 تومن بود اگه بشه چوب مو خشک شده پیدا کنم یا یه چوب خشک قشنگ خودم همونطور که شما راهنمایی کردین درست میکنم اگه خشک باشه بازم باید چند ماه بمونه بعدشم هر درختی باشه میشه ممنون از راهنماییتون

کاربر موثر

شماره عضویت
    242
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام به دوستان خوبم
    ممنون از لطف و راهنماییتون
    فقط من چند تا نکته رو متوجه نشدم من حتی اگه آمادشو بگیرم باید 48 ساعت جوشوندنو 24 ساعت نمکو ... اینارو که گفتین انجام بدم مگه خودشون این کارا رو نکردن که تو آکواریومه در ضمن آمادشو خوشکلو رفتم پلاسکو پیدا نکردم یه کوچیکش 20 تومن بود اگه بشه چوب مو خشک شده پیدا کنم یا یه چوب خشک قشنگ خودم همونطور که شما راهنمایی کردین درست میکنم اگه خشک باشه بازم باید چند ماه بمونه بعدشم هر درختی باشه میشه ممنون از راهنماییتون
    سلام
    اون چو که تو اکواریوم گزاشتنو ضد عفونی کردن ولی اونا فروشی نیست.حتما باید با اب نمک بجوشونی در ضمن منظور من از 24 ساعت جوشوندن این نیست که یکسره بجوشونی. مثلا 2 ساعت امروز 5 ساعت فردا و...ودر این فواصل زمانی داخل اب باشه.
    اگر کاملا خشک و پوک باشه فقط بجوشون و چند هفته بزار داخل اب بمونه بعدش ردیفه.اکثریت از چوب مو استفاده می کنند.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61

چوب در اکواریوم

کاربرد چوب در آکواریوم برای تزئین ، میتواند به ایجاد جلوه های بسیار بدیع و دل نشینی منجر شود .

ترکیب رنگ چوب با سبز روشن گیاهان آکواریومی به مجموعه ای خوش نما در آکواروم می انجامد.

چوب در آکواریوم ، یک نمای طبیعی از پناهگاه ماهیان را ایجاد میکند.

تعداد زیادی از گربه ماهیان مکنده بر روی دکورهای چوبی تانک و یا در زیر آن و حفراتش ، آرام میگیرند و تعدادی از ماهیان نیز در بین آن به جستجو و یافتن غذا میپردازند.

قبل از کاربرد چوبهای مردابی یا ریشه ها و قطعات چوبی دیگر باید آنها را به مدت چند هفته در آب غوطه ور کرده تا اسیدهای آلی گیاهی یا رنگی که در متن چوب است از آن خارج شده و سبب تغییر رنگ یا ترکیب شیمیایی آب نشود . پس از این مدت میتوان آنرا شسته و مورد استفاده قرار داد.

در تعدادی از سیستمهای نگهداری ماهیان خصوصا در مورد انواع آمریکای جنوبی و آمازون ، نه تنها اسیدهای آلی بلکه رنگ ناشی از غوطه وری چوب در آب سیستم های زیستی نامبرده مشاهده میشود.

جایی که آبهای سیاه برای پرورش گونه های بومی آن منطقه مطلوب است.

توجه به این نکته بسیار مهم است که اگر شناوری چند هفته ای اولیه چوب در آب برای خروج مواد نامطلوب صورت نگیرد، پاکسازی و آماده سازی چوب برای کاربرد در آکواریوم در ابتدا بسیار مشکل یا غیر ممکن خواهد بود .

یاد ایامی ....

کاربر ساده

شماره عضویت
    993
    کپک روی چوب برای ماهیها مضره؟

کلن چوب آلوده چه جور آلودگییو در آب ایجاد میکنه باعث بالا رفتن چه فاکتورهای از آب میشه؟

کاربر موثر

شماره عضویت
    242
    نقل قول نوشته اصلی توسط nice_boy2005 نمایش پست ها
    کپک روی چوب برای ماهیها مضره؟

کلن چوب آلوده چه جور آلودگییو در آب ایجاد میکنه باعث بالا رفتن چه فاکتورهای از آب میشه؟
    منظورتون از کپکو چیه اگر منظور لایه سفیده که کمی مثله گچه و زیاد هم قابل لمس نیست باید بگم این صمغ چوبه که به مرور از چوب خارج میشه.نباید روی چوب تشکیل بشه یعنی انقدر باید بجوشونین که بعد از گزاشتنش توی اکواریم اینجوری نشه.
    چوب الوده باعث ایجاد عوامل بیماری زا میشه.
    کاربرانی بودند که چوبو ضد عفونی نکردند و 48 ساعت بعد از گزاشتن چوب در اکواریوم ماهیاشون از بین رفتن در نتیجه اگر شما امکان جوشوندن چوبو ندارین بهتره استفاده نکنین.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)