صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 30
    کاربر ساده

شماره عضویت
    993
    منظورم همون لایه سفید رنگ ابر مانند روی چوبه

حقیقتش من جوشوندمش کت فیشهامم یکسره باهاش مشغولن ولی تمیز تمیز نمیشه بعد از مدتی دوباره تشکیل میشه این لایه ی اگه مطمئنید مضره چوبهارو در بیارم

چوبم هم چوبه مو ست

کاربر موثر

شماره عضویت
    242
    نقل قول نوشته اصلی توسط nice_boy2005 نمایش پست ها

حقیقتش من جوشوندمش کت فیشهامم یکسره باهاش مشغولن ولی تمیز تمیز نمیشه بعد از مدتی دوباره تشکیل میشه این لایه ی اگه مطمئنید مضره چوبهارو در بیارم

چوبم هم چوبه مو ست
    تا اون جا که من اطلاع دارم اون صمغه چوبه که در اکواریومه شما داره به مرور از چوب خارج میشه و به همین دلیل توصیه میشه زیاد بجوشونید.
    کتفیش این موادرو میخوره و به احتمال بسیار زیاد مشکلی واسش پیش نمیاد.
    حالا که چوبو گزاشتین دیگه کاریش نمیشه کرد ولی توصیه میکنم 1روز در میان 20%سیفون کنین.این کارو 1 هفته ادامه بدین و دیگه مطمین باشین مشکلی بوجود نمیاد.

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    نقل قول نوشته اصلی توسط nice_boy2005 نمایش پست ها

چوبم هم چوبه مو ست
    نقل قول نوشته اصلی توسط سعید نمایش پست ها
    تا اون جا که من اطلاع دارم اون صمغه چوبه که در اکواریومه شما داره به مرور از چوب خارج میشه و به همین دلیل توصیه میشه زیاد بجوشونید.
    کتفیش این موادرو میخوره و به احتمال بسیار زیاد مشکلی واسش پیش نمیاد.
    حالا که چوبو گزاشتین دیگه کاریش نمیشه کرد ولی توصیه میکنم 1روز در میان 20%سیفون کنین.این کارو 1 هفته ادامه بدین و دیگه مطمین باشین مشکلی بوجود نمیاد.
    عزيز اون توده پنبه اي سفيد رنگ يك نوع كپكه. كه به مرور زمان بهترين مكان براي رشد و تكثير باكتريهاي مضر و قارچها مي تونه باشه. به نظر من اون چوب رو از آب خارج كن تا چند برابر قيمت اون چوب رو خرج دارو و تلفات ماهيها نكردي.
    اين چوبهاي بازار فقط مي تونند به دكور تانك كمك كنند مگرنه چوبهايي مثل آبنوس و .. فقط در اسيدي كردن آب تاثير گذارند. اون تكهاي درخت مو و ... موجود به هيچ دردي نميخورند. اكر آبنوس پيدا نكرديد لااقل از چوبهايي استفاده كنيد كه كربنيته شدن و ميزان كربن بالايي دارند و يا با غني شده باشند.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و گربه
    شماره عضویت
    3319
    نقل قول نوشته اصلی توسط پرنده ی غریب نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه چوبه قشنگ واسه آکواریوم میخوام از کجا تهیه کنم قیمت چنده مگه میشه خودمون درست کنیم اگه میشه یکی منو راهنمایی کنه ممنونم
    قیمتش کیلویی ۲-۳ هزرتمن اگه آبنوس باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    در مورد چوب در آکواریم چند نکته و چند راهکار:

چوب باعث پایین آمدن ph آب میشه که برای نگه داری ماهیهایی مثل دیسکس محیط مناسبی ایجاد میکنه. همچنین باعث زیباتر شدن و ... که دوستان تو این تایپیک اشاره کردن بهتره مطالبی که کمتر پرداخته شده اشاره کنم.

چرا باید مراحل آماده سازی رو برای چوب داخل آکواریم انجام بدیم؟
    1. شیره موجود تو آوندهای چوب باعث تغییرات زیاد شرایط شیمیایی آب میشه که موجب مرگ و میر تو آکواریم ممکنه بشه.

2. شیره بعضی از درختها سمی هستند مثل درختان سوزنی یا همیشه سبز مثل کاج و سرو که اصلا نباید تو آکواریم قرار داده بشه. سایر درختهای میوه با طی مراحل آماده سازی که قبلا ذکر شده شیره گرفته شده و آماده میشوند.

3. موجودات ریز ، باکتری ها و میکروبها با ضد عفونی کردن کاملا از بین میرن. باید به این نکته اشاره کنم که چوبی که از محیط بیرون آب بدست اومدن مثل موارد متعددی که دوستان اشاره کردند( درخت، روی زمین، باغ و ...) فاقد میکروبها و باکتریهای مضر برای ماهی ها هستند و مراحل ضد عفونی میتونه فقط شامل جوشاندن در آب خالص باشه. ولی چو که قبلا مدتی در آب برکه، رودخانه یا دریا بودند ممکنه حامل تخم انگل باشه، جالبه بدونید از اونجایی که چو داخل آب مونده که در دسترس ما در طبیعت ایران وجود داره مربوط به آبهای سرده اصولا اگر انگلی هم داشته باشند در داخل آب آکواریم از بین میرن( مگر تعداد معدودی از انگل ها که به دمای بالا مقاومند) پس نباید بیماری خاصی با چوب به آکواریم منتقل بشه. پس در مراحل ضد عفونی خیلی وسواسی نباشید!

3. چرا بعضی چوبها در آب غرق میشوند بعضی نه و چرا بعد از مدتی هر نوع چوبی در آب غرق میشه؟
    چوب در ساختارش سلولها و واحدهایی داره که دیواره سخت دارند ولی ماده درونشون بصورت مایع. این مایع همون چیزیه که وارد آب میشه به مرور زمان رنگ و شرایط شیمیاییش رو عوض میکنه ( شیره و ماده ای به اسم تنین و سایر مواد شیمیایی) . همچنین مقداری هوا بین این واحدهای سازنده( سلولهای گیاهی و آوندها) گیر افتاده که همین هوا باعث پایین تر بودن وزن مخصوص چوب نسبت به آب میشه. این دو عامل باعث میشه چو که هنوز مواد شیمیایی و هوا داخل سلولها و آوندهاشون هست اولا رنگ و شرایط شیمیایی آب رو عوض کنند و اینکه روی آب شناور بمونند. مراحل آماده سازی یعنی شکستن پوسته سخت سلولها
    ، آزاد شدن مواد و هوای داخل اونها. این اتفاق میتونه با گذشت سالیان طولانی بصورت طبیعی رخ بده یا با روش مصنوعی و تقلید از اتفاقی که تو طبیعت میفته البته با سرعت بسیار بیشتر. پس دنبال روشی هستیم که پوسته ش**** بشه:
    پوسیده شدن در آب
    نمک( باعث ش**** شدن دیواره سلولها و آزاد شدن مواد درون سلولی)
    گرما
    نور خورشید
    اسید
    ...

روشهای بالا رو دوستان چندین بار در این تاپیک شرح دادند و من اینجا روش دیگری رو ذکر میکنم.

همونطور که گفتم دنبال روشی میگردیم که هوا و مواد داخل سلولی تخلیه شن. میتونیم این کار رو با گرما انجام بدیم(آب جوش تقریبا همین کار را انجام میدهد) این روش برای کسانیه که زیاد حوصله ندارند!!:

چوبی رو انتخاب کنید که دارای شاخه های نازکی باشه تا گرما به راحتی به داخل اون نفوذ کنه.
    آتیش روشن کنید و بعد از زغال شدنش تکه چوب مورد نظر که قبلا مدتی تو آب خیس خورده ( مو از همه بهتره) زیز زغالا و خاکستر دفن کنید. یهتره مقدار زغال آتیش اونقد زیاد باشه که یه شب تا صبح بتونین چوب مورد نظر رو داخلش گرما بدین.
    بعد از این مرحله کافیه چوب رو داخل یک ظرف آب قرار بدین تا رنگ و مواد تخلیه شه. این روش رو میتونین داخل فر انجام بدین به شرطی که مراقب باشید دما کم باشه تا چوب آتش نگیره و فقط رنگش تیره تر شه.
    این روش شبیه جوشوندنه با این فرق که تا حدودی سریعتر جواب میده ولی همچنان تا چوب کاملا رنگش رو پس نداده عجله نکنید.
    بعضی ها برای غرق شدن آنی چوب به اون میخ یا پیچ میزنن که من وجود فلز به دلیل یونیزه شدن آب داخل آکواریم رو توصیه نمیکنم.

موفق باشید.

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    سلام ...

دوستان عزیز شما چوب کدوم درخت رو برای آماده سازی پیشنهاد میدین؟

چوب چقدر در پایین اومدن سختی آب تاثیر گذاره؟ در صورتی که چوب در کف تانک بند نشد میشه از قطعات استیل یا آلمینیومی برای بند کردنش استفاده کرد یا خیر؟

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12016
    سلام به همه دوستان
    از دوستانی که اطلاعاتی در مورد چوب دارن خواهش میکنم راهنمایی بفرمایند
    بنده از یکی از کاربرا یه کنده رو بدون اینکه بپرسم جنسش چیه و روی اب وایمیسته یا نه خریدم
    و چون ایشون تهران هستن و بنده قم ، سعی دارم اول مشکل رو حل کنم و چوب رو نگه دارم و در غیر اینصورت پس بدم
    فروشنده که خودش میگه جوشوندم و شش ماه هم توی اکواریم بوده اما حالا که دست بنده رسیده رو ی اب وایمیسته
    و طی تماسی هم گفتن که خودم با یه تکه سنگ ته اکواریوم نگه میداشتم
    حالا سوال من اینه که ایا چوبی هم هست که بعد از اینهمه کار روش انجام دادن باز روی اب بیاد
    و یه راهنمایی می خوام برای اینکه چطوری چوب رو زیر اب نگه دارم بدون هیچ گونه کمکی
    پیشاپیش از دوستانی که کمک کنن کمال تشکر رو دارم

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط diablo2 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    از دوستانی که اطلاعاتی در مورد چوب دارن خواهش میکنم راهنمایی بفرمایند
    بنده از یکی از کاربرا یه کنده رو بدون اینکه بپرسم جنسش چیه و روی اب وایمیسته یا نه خریدم
    و چون ایشون تهران هستن و بنده قم ، سعی دارم اول مشکل رو حل کنم و چوب رو نگه دارم و در غیر اینصورت پس بدم
    فروشنده که خودش میگه جوشوندم و شش ماه هم توی اکواریم بوده اما حالا که دست بنده رسیده رو ی اب وایمیسته
    و طی تماسی هم گفتن که خودم با یه تکه سنگ ته اکواریوم نگه میداشتم
    حالا سوال من اینه که ایا چوبی هم هست که بعد از اینهمه کار روش انجام دادن باز روی اب بیاد
    و یه راهنمایی می خوام برای اینکه چطوری چوب رو زیر اب نگه دارم بدون هیچ گونه کمکی
    پیشاپیش از دوستانی که کمک کنن کمال تشکر رو دارم
    سلام دوست عزیز ..

چوبی که زیر اب میره و کاملا تصفیه شده اگه یه مدت بیرون از آب بمونه و خشک بشه کاملا مثل روز اول میشه و زیرآب نمیره ..

اما خیلی زودتر از چوبی که تا حالا تو آب نبوده دوباره خیس میخوره چون در اثر خشک شدن تمام بافتهاش باز شده و آب خیلی سریع توی اون نفوذ میکنه..

شما باید بزاریش دوباره توی یه سطل یه چیز سنگین هم بزاری روش .. سطل هم پر آب کنید جوری که تا 20 سانت بالای چوب هم آب بیاد ..

بعد از اینکه آب کامل نفوذ کرد توی چوب میتونید بدون هیچ کمکی داخل آب بزاریدش..

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی خمیری نمایش پست ها
    سلام ...

دوستان عزیز شما چوب کدوم درخت رو برای آماده سازی پیشنهاد میدین؟

چوب چقدر در پایین اومدن سختی آب تاثیر گذاره؟ در صورتی که چوب در کف تانک بند نشد میشه از قطعات استیل یا آلمینیومی برای بند کردنش استفاده کرد یا خیر؟

با تشکر
    سلام دوست عزیز .. بهترین و مرغوبترین چوبی که میتونید استفاده کنید ریشه درخت ابنوس هستش که قیمت بالایی داره ..

شرکت جی بی ال هم چوبهای خیلی خوبی رو برای فروش عرضه کرده ..

اما چیزی که متداوله چوب درخت مو هست .. که خیلی سخت توی آب غرق میشه و تصفیه کردنش روند طولانی داره..

به هیچ وجه نمیتونید از استیل و الومینیوم استفاده کنید .. فقط سنگ ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    12016
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز .. بهترین و مرغوبترین چوبی که میتونید استفاده کنید ریشه درخت ابنوس هستش که قیمت بالایی داره ..

شرکت جی بی ال هم چوبهای خیلی خوبی رو برای فروش عرضه کرده ..

اما چیزی که متداوله چوب درخت مو هست .. که خیلی سخت توی آب غرق میشه و تصفیه کردنش روند طولانی داره..

به هیچ وجه نمیتونید از استیل و الومینیوم استفاده کنید .. فقط سنگ ..
    این چوبهای شرکت جی بی ال رو از کجا تهیه کنیم ؟
    لطفا یه ادرس بفرمایین

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)