نام : ماسیمو بروناچیونیسال تولد : 1987

قد : 175

سانتی متر
وزن : 73کیلوگرم

محل تولد : کاتولیکا ، ایتالیا

محل سکونت فعلی : میلان ، ایتالیا

ورزش ها : بدنسازی و دو میدانی

کمی در مورد خودتان بگویید ؟
من یک ورزشکار گیاه خوار 29 ساله هستم . برای یک برند معروف لباس کار می کنم و بزرگترین علاقه من مربوط به پرورش اندام می باشد . علاوه برتمرین در باشگاه ، در رشته دو میدانی نیز کار می کنم و قهرمان این رشته نیز می باشم ..

چرا گیاه خوار شدید ؟
من باور دارم که این مهمترین انتخاب زندگی من بوده است . مادرم که به مدت 20 سال گیاه خوار و 3 سال گذشته را وگن بوده است تاثیر زیادی در تصمیم من داشت . ولی جرقه آخری که باعث آن تصمیم من شد زمانی بود که سگ مان به خانواده اضافه شد . بعد از آن من چشمان او را دیدم که با عشق و امید به من خیره شده بودند و می دانم که در همه حیواناتی که تا آن زمان بدون لحظه ای فکر می خوردم ،این امید وجود داشت . شکر خدا از آن زمان به بعد حتی قادر نیستم تکه ای گوشت یا ماهی در دهانم بگذارم .

کی و چرا به پرورش اندام علاقه مند شدید ؟
پرورش بدن همیشه مرا مجذوب خود می کرد . ابتدا برایم جنبه زیبایی داشت ولی بعد حس خوب بودنی که بعد از تمرین سخت به انسان دست می دهد انگیزه اصلی من برای ادامه تمریناتم شد . من زمانی این کار را شروع کردم که 16 سال داشتم و حالا 29 ساله هستم . بالا و پایین های زیادی وجود داشت ولی من هرگز وزنه برداری را رها نکردم . از زمانی که گیاه خوار شدم بیشتر از همیشه احساس می کنم که نیاز به رها کردن تمام انرژی دارم که این تغییر غذایی برایم فراهم نموده است ، علاوه بر این سعی و امید دارم تا مشوقی برای دیگران باشم .

برنامه غذایی خود را چگونه توصیف می کنید ؟
هدف من داشتن برنامه غذایی کامل و متعادل شامل تمام مواد مغذی می باشد . مقدار مناسبی غلات ، و همچنین دانه هایی مثل لوبیا ، نخود فرنگی و عدس می خورم . من در ابتدای هر وعده غذایی سبزیجات خام مصرف می کنم . مقدار زیادی میوه می خورم ، البته نه به همراه وعده های اصلی غذا و علاوه بر این در وقفه های تمرینی خود میوه های خشک شده مصرف می کنم .

برنامه تمرینی خود را چگونه توصیف می کنید ؟
من به طور کاربردی هر روز تمرین می کنم . معمولا 4 روز در باشگاه و 2 یا 3 روز در میدان ورزشی . در باشگاه به طور عمده هدفم بر روی بهبود قدرت گروه عضلات اصلی و به همراه آن جلسات سبک تر برای گروه عضلات کوچکتر می باشد .

در صورت مصرف چه نوع مکمل هایی مصرف می کنید و چرا ؟
در طی دوره های تمرینی شدید و آن زمان های معدودی که نمی توانم با مصرف غذای نرمال به کالری کلی برسم از پودر پروتئین گیاهی استفاده می کنم .

وقتی مردم می فهمند که شما گیاه خوار هستید چه عکس العملی نشان می دهند ؟
بسیاری از آن ها نمی توانند این را باور کنند ، برخی در مورد دیوانه بودن من بحث می کنند . بسیاری از مردم نیز از من تعریف می کنند و مرا به عنوان سرمشق و هدف خود می بینند تا خود را متقاعد سازند که با غذایی گیاهی می توانند قوی تر و سالم تر باشند و مهم تر از همه با احترام به طبیعت و حیوانات بهتر زندگی کنند .

تصورات اشتباه متداول در مورد گیاه خواری چیست ؟
بسیاری از مردم هنوز هم معتقدند که گوشت برای سلامتی بسیار مهم است ، اینکه از هر چیز باید کمی بخوریم و اینکه انسان همه چیز خوار است و غیره . عقاید مرسومی که همیشه وجود داشته است . خوشبختانه در چند سال گذشته بسیاری از مطالعات تصدیق کرده اند که اغلب مشکلات سلامت به دلیل های غذایی متکی به گوشت و مشتقات آن می باشد .

آیا موفقیتی در ترویج گیاه خواری داشته اید ؟
به خاطر صفحه فیسبوک ام بسیاری از مردم برایم کامنت می گذارند و سوالات خود را از من می پرسند و مشورت می خواهند . من هر روز ایمیل های زیادی را از طرف آن ها دریافت می کنم . افرادی مانند ورزشکاران که دوست دارند گیاه خوار شوند و از من می خواهند تا روال تغذیه و تمرین خود را به آنها توضیح دهم .
به نظر شما مهم ترین چیز در مورد تمرینات چیست ؟
مهم ترین نکات ثبات و فداکاری است . این بی فایده است که سه ماه قبل از رقابت را تمرین کنیم و بقیه سال هیچ کاری انجام ندهیم . ما نیاز داریم که تکنیک را نیز به این دو ویژگی اضافه کنیم : هر روز تمرین ولی به روش نادرست به معنای این است که اصلا تمرین نکرده ایم . ما برای ساختن یک بدن خوب و یا کسب نتایج عالی نیازمند وقف زمان روزانه خود برای این هدف هستیم ، هم در باشگاه و هم در برنامه ریزی روی کاغذ .

چه چیزی را در مورد گیاه خواری بیش از همه دوست دارید ؟
من انرژی بیشتری دارم و اجرا و عملکردم نیز بهبود یافته است . می توانم شدیدتر تمرین کنم و مشکلی برای حفظ وزن ایده الم ندارم .

بیشترین چیزی که در مورد پروش اندام دوست دارید چیست ؟
احساس می کنم که خوب و سرحال هستم . بعد از جلسات تمرینی پر از انرژی بوده و همچنین از نظر فکری و روحی نیز آرامش دارم . علاوه بر این ، مشاهده نتایج یک کار سخت بسیار لذت بخش است .

به افرادی که تازه تمرین کردن را شروع کرده اند چه توصیه هایی دارید ؟
توصیه می کنم که سخت کار کنند و روی تمرینی که انجام می دهند تمرکز داشته باشند . من فکر می کنم که تمرین کردن در روز های کمتر ولی با تمرکز و کار مناسب بهتر از تمرین زیاد ولی بد است .

به افرادی که به فکر گیاه خوار شدن هستند چه توصیه هایی دارید ؟
به آن ها می گویم که مطمئنا تصمیمی می گیرند که فواید بسیاری را برایشان به همراه خواهد داشت . همچنین به آن ها پیشنهاد می کنم که برای داشتن یک غذایی متعادل و سرشار از انواع مواد مغذی که بدن ما به آن ها نیاز دارد ، اطلاعات کاملی کسب کنند .

آیا حرف دیگری دارید که بخواهید با ما در میان بگذارید ؟
انتخاب غذایی گیاهی بهترین و مهمترین انتخابی است که یک فرد می تواند انجام دهد . به خاطر سلامتی مان ، به خاطر سلامت سیاره مان ، به خاطر دوستان و حیوانات مان که مثل ما مستحق یک زندگی شاد و طولانی هستند .