صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 17 از 17
    کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط hessam_hsh نمایش پست ها
    آقا خسته نباشی بابت عکسا
    بعد از تعطیی چند وقت قبلش دوباره شروع به کار کرد؟؟؟؟؟
    تعطيل نشده بود
    يك حركت اعتراضي بود كه خود باغ وحش بنر زده بود

هميشه باز هستش با قدرت[emoji322]

Sent from my iPhone using Tapatalk

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور و شیرین .سگ
    شماره عضویت
    15555
    آها چون شنیده بودم که میخوان جاش رو عوض کنن واقعا یه مدت ناراحت بودم سر این قضیه خب خداروشکر پس حتما تو این هفته باید یه سر به اونجا بزنیم

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    شرایط باغ وحش های ابران اصلا مناسب نیست تنها باغ وحشی که فعلا کمی به شرایط استاندارد جهانی نزدیکه ارم تهرانه فقط . ولی واقعا نگاه به شرایط نگه داری عقاب ها و کرکس ها کنید یا شرایط خزنده ها بزمجه خزری پوستش به استخوان رسیده محل نگه داری غقاب بسیار کثیفه و حتی شرایط برای نگهداری هم مناسب نیست کجای دنیا بلوک سیمانی برای پرنده شکاری قرار می دهند نمی دونم ولی یکی از مهم ترین اصل ها در عقاب داری جایگاه مناسبه برای پرنده است که سموم از طریق پا جذب بدن پرنده نشه و اینکه پاهای پرنده به علت جایگاه نامناسب دفرمه نشه . درسته وضعیت مدیریتی بیشتر اداره محیط زیست استان ها زیاد درست نیست که حتی هنوز هم سازمان مرکزی کلی ایراد و نقص داره ولی این هم بهانه نمی شه که از حیوان ها صرفا جهت در امد زایی استفاده شود و اصل وجود باغ وحش به عنوان مرکز تحقیقاتی و حتی ذخیره گاه ژنی و جایگاه اشنایی مردم با حیات وحش فراموش بشه .
    ویرایش توسط پارسا حق نظری : 19th August 2015 در ساعت 03:25 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا حق نظری نمایش پست ها
    شرایط باغ وحش های ابران اصلا مناسب نیست تنها باغ وحشی که فعلا کمی به شرایط استاندارد جهانی نزدیکه ارم تهرانه فقط . ولی واقعا نگاه به شرایط نگه داری عقاب ها و کرکس ها کنید یا شرایط خزنده ها بزمجه خزری پوستش به استخوان رسیده محل نگه داری غقاب بسیار کثیفه و حتی شرایط برای نگهداری هم مناسب نیست کجای دنیا بلوک سیمانی برای پرنده شکاری قرار می دهند نمی دونم ولی یکی از مهم ترین اصل ها در عقاب داری جایگاه مناسبه برای پرنده است که سموم از طریق پا جذب بدن پرنده نشه و اینکه پاهای پرنده به علت جایگاه نامناسب دفرمه نشه . درسته وضعیت مدیریتی بیشتر اداره محیط زیست استان ها زیاد درست نیست که حتی هنوز هم سازمان مرکزی کلی ایراد و نقص داره ولی این هم بهانه نمی شه که از حیوان ها صرفا جهت در امد زایی استفاده شود و اصل وجود باغ وحش به عنوان مرکز تحقیقاتی و حتی ذخیره گاه ژنی و جایگاه اشنایی مردم با حیات وحش فراموش بشه .
    سلام استاد عزيز
    نميشه گردن رييس باغ وحش و ... انداخت!
    فقط و فقط ميشه گردن دولت و معصومه ابتكار انداخت !
    دولت بخواد كاري رو بكنه ١٠٠٪ ميكنه
    يعني براي محيط زيست خيلي كار سختيه كه در هر باغ وحش رو ببنده + يه وام نوسازي كنن؟
    سان كانور هاي باغ وحش همه پر كن بودن !
    و كاسكو ها و....
    باكس خرگوش ها دم داشت داشتن ميمردن
    فلامينگو تو گرما نميدونستن چي كار كنن!
    كركس هم كه نميتونه پرواز كنه!
    دندون يكي از ٢ تا شير نر هم سياهه سياه شده بود
    ما اين همه ايراد رو ميبينيم.! مسئولان محيط زيست نميتونن اينارو تشخيص بدن؟،؟؟؟
    من چند وقت پيش مشهد بودم باغ مشهد از اين خراب تر
    تو اروپا اتحاديه دارن و كل خريد. و فروش و نظارت و... زير نظر اون ها انجام ميشه
    چرا ايران نميتونه؟
    مثلا گورخر ايراني رو ٣ تا ماده رو نگه داشتن تا جفت گيري كنن بعد٤ سال فهميدن ماده اس
    يا ما يوز داديم به روسيه. زادولد هم كرده ولي با نميتونيم [emoji23]

و......

همکار قدیمی انجمن حیات وحش و محیط زیست

نوع حیوان خانگی
    در راه است !
    شماره عضویت
    14215
    نقل قول نوشته اصلی توسط کیان شیرخانی نمایش پست ها
    سلام استاد عزيز
    نميشه گردن رييس باغ وحش و ... انداخت!
    فقط و فقط ميشه گردن دولت و معصومه ابتكار انداخت !
    دولت بخواد كاري رو بكنه ١٠٠٪ ميكنه
    يعني براي محيط زيست خيلي كار سختيه كه در هر باغ وحش رو ببنده + يه وام نوسازي كنن؟
    سان كانور هاي باغ وحش همه پر كن بودن !
    و كاسكو ها و....
    باكس خرگوش ها دم داشت داشتن ميمردن
    فلامينگو تو گرما نميدونستن چي كار كنن!
    كركس هم كه نميتونه پرواز كنه!
    دندون يكي از ٢ تا شير نر هم سياهه سياه شده بود
    ما اين همه ايراد رو ميبينيم.! مسئولان محيط زيست نميتونن اينارو تشخيص بدن؟،؟؟؟
    من چند وقت پيش مشهد بودم باغ مشهد از اين خراب تر
    تو اروپا اتحاديه دارن و كل خريد. و فروش و نظارت و... زير نظر اون ها انجام ميشه
    چرا ايران نميتونه؟
    مثلا گورخر ايراني رو ٣ تا ماده رو نگه داشتن تا جفت گيري كنن بعد٤ سال فهميدن ماده اس
    يا ما يوز داديم به روسيه. زادولد هم كرده ولي با نميتونيم [emoji23]

و......

ببینید الان سازمان برای بودجه مشکلات زیادی داره . هنوز خیلی از محیط بان ها قراردادی هستند حتی بیشتر مناطق شکار ممنوع و تالاب ها نیروی محیط بان ندارند و خیلی از پروژه ها نیمه کاره اند پس بخش خصوصی نباید انتظارات زیادی داشته باشه که سازمان حفاظت محیط زیست وام بدهد . البته بستن در باغ وحش هم نیازمند مجوز از ارگان های دیگر است که بسیار کاغذ بازی دارد .
    ببیینید سازمان اشتباهات زیادی داره که بیشترشون ریشه ای هستند به طور مثال بیشتر افراد پس از عوض شدن دوره و گرفتن سمت سلیقه ای کار می کنند شاید سازمان محیط زیست کشور ما در کل طی این 59 سال چند پروژه اصولی داشته باشیم . خیلی از مدیران محترم طی این سال ها فقط تلاش کردند نامی ازشون باشه از وارد کردن ببر های سیرکی و دادن پلنگ های ایرانی به روسیه تا پرورش گورخر در میحط های فنسی و نیمه طبیعی و پر کردن جیب پیمانکاران و انتقال گوزن های زرد به زیستگاه های دیگر و از بین رفتن جمعیت اصلی در دز و کرخه .خود این سه موضوع جای تحلیل بسیار دارند . مشکل مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست ایران ریشه ای است . همین حالا هم پروژه هایی مثل پایش و شناسایی زیستگاه های یوزپلنگ اسیایی با کمک های بین الملی داره فعالیت می کنه یا با کمک مردم . با سپاس

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط پارسا حق نظری نمایش پست ها
    ببینید الان سازمان برای بودجه مشکلات زیادی داره . هنوز خیلی از محیط بان ها قراردادی هستند حتی بیشتر مناطق شکار ممنوع و تالاب ها نیروی محیط بان ندارند و خیلی از پروژه ها نیمه کاره اند پس بخش خصوصی نباید انتظارات زیادی داشته باشه که سازمان حفاظت محیط زیست وام بدهد . البته بستن در باغ وحش هم نیازمند مجوز از ارگان های دیگر است که بسیار کاغذ بازی دارد .
    ببیینید سازمان اشتباهات زیادی داره که بیشترشون ریشه ای هستند به طور مثال بیشتر افراد پس از عوض شدن دوره و گرفتن سمت سلیقه ای کار می کنند شاید سازمان محیط زیست کشور ما در کل طی این 59 سال چند پروژه اصولی داشته باشیم . خیلی از مدیران محترم طی این سال ها فقط تلاش کردند نامی ازشون باشه از وارد کردن ببر های سیرکی و دادن پلنگ های ایرانی به روسیه تا پرورش گورخر در میحط های فنسی و نیمه طبیعی و پر کردن جیب پیمانکاران و انتقال گوزن های زرد به زیستگاه های دیگر و از بین رفتن جمعیت اصلی در دز و کرخه .خود این سه موضوع جای تحلیل بسیار دارند . مشکل مدیریتی سازمان حفاظت محیط زیست ایران ریشه ای است . همین حالا هم پروژه هایی مثل پایش و شناسایی زیستگاه های یوزپلنگ اسیایی با کمک های بین الملی داره فعالیت می کنه یا با کمک مردم . با سپاس
    مرسي
    البته دولت بخواد ميتونه بكنه ! جيب تو جيب كردن پول درامد هم براشون داره[emoji16][emoji6]
    مم تو استانبول يك باغ وحش رفتم ! دلم واسه حيوان ها ي داخل ايران كلا سوخت!
    من با رئييس باغ ساري ( اقاي قرباني ) صحبت ميكردم ميگفت فقط بلدن بگن تو باغ نبايد سگ نگداري كني !
    پس ما هم نبايد انتظار داشته باشيم بخش خصوصي بهتر از اين فعاليت كنه[emoji16]

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور و شیرین .سگ
    شماره عضویت
    15555
    سلام دوستان عزیز
    من باغ وحش های زیاد رفتم تو ایران ولی چون ساکن مازندرانم باغ وحش بابلسر و ساری رو چندین بار از نزدیک دیدم نسبت به باغ وحش ساری باغ وحش بابلسر واقعا افتضاح شیر رو تو جای مرغ نگه می دارن در این حد
    تو ایران فقط حیواناتی(حیوانات تو اسارت) تو رفاه هستن که یه سری آدم پولدار و علاقمند میان اون هارو می برن تو باغ های شخصیشون ولی باز هم این قضیه مشکل دار هس چون علمشو اون جور که باید داشته باشن ندارن
    به شخصه هر سال موقع فروش پرندگان شکار شده می رم سمت فریدون کنار باید ببینین فقط چه وضعیه پرنده هایی که دنیا براشون سر دست می شکونن یا مردن یا تو بدترین وضعیت له و لورده شده به فروش می سن تو این بازار ها با یه سری آدم دیدم میان واسه باغ شخصیشون خرید می کنن با چنتاشون که آشنا شدم دیدم واقعا خوب نگه داری می کنن هرچن که صد در صد مخالف این کار هستم حتی وقتی تو یکی از باغ هاشون رفتم برای چند نوع پرنده بهشت ساخته بود یه لحظه با خودم گفم خبر بدم به محیط زیست ولی همون لحظه گفتم محیط زیست بیاد اینارو چکار می کنه؟؟؟ واسه سودجویی خودش می بره یه جا بدتر بذار اینجا پرنده ها هم خوب حال می کن هم خوب تولید مثل پس بذار باشن فقط اینجور جاهاست که حیوانات تو اسارت ما با شرایط خوبی زندگی می کنن وگرنه باغ وحش اونم دولتیش یه حرف مسخرست تو ایران
    حتی همین باغ وحش ساری حاصل چند تا باغ خونگی چند نفر بود که جمع کردن باغ وحش ساری رو زدن بازهم نسبت به خیلی جاهای دیگه خیلی بهتره
    و بیشتر ازین نمی تونن خرج کنن چون سودی براشون نداره فرهنگ مردم ما رفتن ب قهوه خونرو بیشتر به رفتن به باغ وحش ترجیح می ده نه دولت پول می ده نه مردم می رن پس چرا باید این همه باغ وحش زیاد باشه؟؟به هر حال برای رسیدگی به این حیوانات نیروی کار به همراه حقوق نیازه همون ارم تهران برای کل ایران و علامندان به حیوانات کافیه
    (این چیز سختی نیست که محیط زیست نفهمه منتها یه مشت یقه بسته ریش دار نشستن می دزدن و تنها چیز مهم براشون میزان رنگ جای مهر رو پیشونیشونه نه میزان سلامت حیوانات و براشونم افت داره که بگن عرضه ی باغ وحش داری نداریم و ببندن درشونو می خوان واسه اسمشون و مقام های بعدیشون نبندن باغ وحشارو حتی به قیمت زجر حیوانات همه چیز این مملکت داغون و نابود و کثیفه)

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)