صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 42
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام آقا .

اگه لامپ uv برای روشن شدن - دگمه سوا داره میتونی هر دو روز یا سه روز 1 یا 2 ساعت روشن کنی .

اما اگه همراه با ف ی ل ت ر اکسترنال روشن میشه پس باید همیشه روشن باشه . چون اکسترنالت باید همیشه روشن بمونه .

موفق باشی
    خیلی ممنونم آقا مهدی ...

منظورم این بود که چند ساعت در روز لازمه روشن باشه؟ چند ساعت در روز کار کنه ، میتونه مفید واقع بشه؟

ارادتمندم

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی خمیری نمایش پست ها
    خیلی ممنونم آقا مهدی ...
    منظورم این بود که چند ساعت در روز لازمه روشن باشه؟ چند ساعت در روز کار کنه ، میتونه مفید واقع بشه؟
    ارادتمندم
    آقا مرتضی - تانکهای من گیاهی هستن و چون داخل اینجور تانکها نمیشه نمک و دارو بکار برد و چندین بار تلفات داشتم و نتونستم ماهیهای مریض رو توی اون همه گیاه بگیرم پس از uv استفاده کردم . هر سه روز یکبار دو ساعت روشن میکنم و البته قبل از اینکه کود مایع برای گیاه ها بریزم اینکارو میکنم تا کود رو خنثی نکنه .
    آب تانک شفافتره و از 7 ماه پیش که uv استفاده کردم دیگه تلفات ماهی نداشتم .
    هر وقت هم که دست توی آب میکنم و گیاه هارو دستکاری میکنم بازم uv رو روشن میکنم .
    دستگاه من یو وی مارک آتمن اکسترناله .

قوربونت برم و موفق باشی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    لامپ یو وی
    استریلیزاسیون روش مفیدی برای از بین بردن و کنترل پاتوژن های میکروبی ماهی هاست طول این اشعه بین نور مرئی و اشعه X قرار گرفته است. اشعه ماوراء بنفش (UV) عموماً میکرو ارگانیسمها را از طریق حمله به محتویات سلولیشان از بین می برد . این دستگاه می تواند ویروسها، باکتریها، قارچ ها و Amyloodinium/ Oodinium را از بین برده و همچنین روی ارگانیسم های بزرگتر از قبیل Protozoans Ichthyophthirius کرمها و سخت پوستان تأثیر می گذارد . البته برای این جانداران باید دوز بیشتری از اشعه بکار رود به این دلیل از UV به ندرت برای از بین بردن این جانداران استفاده می شود- اشعه UV با غیر فعال کردن DNA باعث کشتن میکرو ارگانیسم ها می شود و در این فرایند 3 فاکتور- ازعوامل مؤثر اشعه UV است.
    -
    1اندازه میکرو ارگانیسم2- شدت اشعه3 - نفوذ اشعه در آب .
    طبق تحقیقات انجام شده طول موج4/253 نانومتر بیشترین اثر بخشی را دارد و ازفوائد مفید استفاده از UV، عدم تأثیر اشعه روی ماهیها، گیاهان و محیط است،اشعه UV فقط روی جریان آبی که از درون دستگاه می گذرد تأثیر دارد. بنابراین نیازی به افزودن تهویه و یا تناسب دما نیست.
    طول موج اشعه فوق بنفش با254 نانومتر به وضوح اثر ضد ميكروبي داشته و بي ترديد براي از بين بردن موجودات ميكروسكوپي مضر بسيار موثر است .
    اين دستگاه از يك لامپ uv تشكيل شده كه درون لوله اي از گوارتز قرار گرفته و بدين ترتيب آب مي تواند آزادانه در اطراف منبع توليد uv جريان يابد .
    پرتوهاي uv با تغيير در ساختمان DNA سلولي باعث غير فعال شدن ويروسها ، باكتريها ، تك ياخته اي هاي انگلي وانواع اسپورهاي بيماري زا مي گردند . براي اينكه استريليزاسيون با uv موثر واقع شود بايد از انرژي كافي براي كشتن بزرگترين اجرام بيولوژيك نظير تك ياخته ها و تخمهاي ترماتودها و ساير كرمها برخوردار باشد مثلا" براي كشتن ايكتيوفتيريوس( ichthyophthirius ) به انرژي معادل 180 ميكرو وات احتياج دارد .
    سيستم هاي توليدuvبراي تاثير بهتر نياز به آب از پيش تصفيه شده ، لوله كوارتزي تميز ، تعويض مرتب لوله و لامپهاي مناسب از نظر تعداد و اندازه دارد تا بتواند ميزان انرژي مورد نياز را فراهم كند .

نكته حائز اهميت اين است كه اين اشعه تمام باكتري هاي مفيد و غير مفيد را از بين مي برد لذا بيشتر براي تانكهايي توصيه مي شود كه فيلتر اكسترنال دارند و معمولا در راه خروجي آن قرار مي دهند .

در صورت درست استفاده كردن و رعايت نكات فني حتي در تانكهايي كه فيلتر اينترنال هم دارند خالي از لطف نيست در صورتي كه دقت مورد نظر مبذول شود .
    اگر یو ویدر زمان طی شدن سیکل ازت استفاده شود سیکل طی نشده و تمام باکتری های مفید از بین می روند ولی بعد از اتمام سیکل می توانیم از این دستگاه جهت پیشگیری از بیمار شدن ماهیها استفاده کنیم .

پرتو uv به سه طیف عمده تقسیم میشود : uva , uvb , uvc

طیف uvc بالاترین میزان انرژی و بیشترین پتانسیل تخریب بیولوژیکی را دارد که خوشبختانه این پرتو از شیشه معمولی عبور نمیکند .
    تصاویری از چند نوع دستگاه حاوی لامپ UV

این عکس آخری هم لامپ UV آتمن خودمه که بازش کردم تا دوستان داخلش رو ببینن .

منابع :
    سایت ماهیران
    سایت های مختلف علمی .

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9342
    مهدی جان ممنونم از لطفت

ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم ، این فقط بخاطر تکمیل شدن اطلاعته ، البته به لطف شما دوستان عزیز

با این حساب میتونه گزینه مناسبی بجای متیلن بلو در تانک تکثیر برای جلوگیری از قارچ گرفتگی و فساد تخمها باشه؟

مخلصم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط مرتضی خمیری نمایش پست ها
    مهدی جان ممنونم از لطفت

ببخشید اگه زیاد سوال میپرسم ، این فقط بخاطر تکمیل شدن اطلاعته ، البته به لطف شما دوستان عزیز

با این حساب میتونه گزینه مناسبی بجای متیلن بلو در تانک تکثیر برای جلوگیری از قارچ گرفتگی و فساد تخمها باشه؟

مخلصم
    سلام

خیلی از دوستانی که تو کار تکثیر هستن از یو وی استفاده میکنن اما
    اولا اینکار مستلزم این هست که سیستم فیلتراسیون داشته باشید که معمولا در سالنهای تکثیر ازش استفاده نمیشه
    دوم اینکه در تانک لاروها مجبورید هر روز سیفونهای سنگین داشته باشید و...
    بنابراین یو وی بیشتر برای تانکهای عمومی و در سالن تکثیر برای ماهیهای بزرگتر و تانکهایی که تخمها هنوز تبدیل به لارو نشدن میخوره

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    درود به دوستان

میخواستم یه فیلتر uv بهم معرفی کنین که برای تانک دیسکس استفاده کنم و اینکه در صورت سوختن لامپ یو وی بتونم لامپش رو در بازار تهیه کنم

2 سال قبل 1 فیلتر یو وی مارک sobo گرفتم خیلی خوب بود ولی بعد از 4 ماه لامپ یو ویش سوخت و دیگه هم گیر نیومد که لامپ رو عوض کنم !

دوستان ملاحضه قیمت هم بکنن

برای تانک 260 لیتری میخوام

با تشکر

داود

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    نقل قول نوشته اصلی توسط xmen3000 نمایش پست ها
    درود به دوستان
    میخواستم یه فیلتر uv بهم معرفی کنین که برای تانک دیسکس استفاده کنم و اینکه در صورت سوختن لامپ یو وی بتونم لامپش رو در بازار تهیه کنم
    2 سال قبل 1 فیلتر یو وی مارک sobo گرفتم خیلی خوب بود ولی بعد از 4 ماه لامپ یو ویش سوخت و دیگه هم گیر نیومد که لامپ رو عوض کنم !
    دوستان ملاحضه قیمت هم بکنن
    برای تانک 260 لیتری میخوام
    با تشکر
    داود
    سلام داود جان .

آتمن بخر که برای 3000 لیتر هم جواب میده و 5 وات هستش . ماهیران هم داره و میتونی با لامپ اضافه هم بخری . قبل از گرونی 50 تومن بود و بعدش شد 80 تومن و الان نمیدونم چنده .

موفق باشی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    8401
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام داود جان .

آتمن بخر که برای 3000 لیتر هم جواب میده و 5 وات هستش . ماهیران هم داره و میتونی با لامپ اضافه هم بخری . قبل از گرونی 50 تومن بود و بعدش شد 80 تومن و الان نمیدونم چنده .

موفق باشی
    ممنون مهدی جان

بله حدود 10 روز پیش هم 80 تومان بود

ولی نمیدونم چرا اینقدر قیمتش بالاست !

اگه لامپش گیر بیاد که خیلی خوبه

به امید خدا این رو در برنامه خرید تانک گذاشتم که حتما بگیرم !

دستگاه و لامپ استرلیزه با اشعه ماوراء بنفش

این نوع رو که لینکش رو در بالا گذاشتم رو یه جا دیدم گفت 50 تومان ولی نمیدونم کارایش خوبه یا نه ! میترسم بگیرم از دوباره لامپش بسوزه و یه پول دیگه بریزم دور !

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    سلام
    من ویپرو tu-1300 دارم خیلی هم راضی ام اتفاقا کاملا مناسب سایز تانک شماست یووی ش 18واته. کاملا بی صدا و جریان ملایم بسیار مناسب دیسکس
    قیمتش 80تومن
    لامپش هم گیر میاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاک پشت
    شماره عضویت
    12547
    سلام دوستان! لامپ یو ویی هست که سر راه فیلتر سطلی قرار بگیره و لامپش هم تو بازار گیر بیاد؟
    ممنون میشم مدلش و اسمش رو بگید!

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)