نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101

میشه کمکم کنید یه بچه گربه پیدا کردم

سلام و خسته نباشید
    امروز من چندتا بچه را دیدم که یه بچه گربه را تو سطل اب مینداختن تا خفه اش کنن تونستم ازشون بگیرم ولی من تا حالا هیج تجربه ایی از گربه بزرگ کردن ندارم
    فعلا فقط تونستم خشک اش کنم و با قطره چکون 2 میلی شیر کم چرب بهش بدم
    میشه راهنمایی کنید چیکار میتونم براش بکنم؟ خیلی کوچیکه چشماشو باز میکنه ولی قدرت ایستادن رو پاهاشو نداره

حامی گربه ها
    مدیر کل انجمن حمایت از گربه های ایران
    www.kitten.ir

نوع حیوان خانگی
    khargoosh.gorbe.hamester.mina
    شماره عضویت
    9867
    دوسته عزیزممنون که نجاتش دادین
    حتما جاش گرم باشه براش یه جا درست کنید میتونید کیسه اب گرم هم لای پارچه بزارید بزارید کنار شتا بدنش گرم بشه بهترین کار بردنش به دکتر هست و نشون دادنش به یه دامپزشک تا اگه احیانا سرماخورده باشه از دست نره....
    ببنید دندون داذره یا نه اگه داره بالای سه هفته داره
    مقدار غذاشون به این صورته: تعداد و میزان غذای مایع مورد نیاز بچه گربه ها به صورت زیر است:تا 7 روزگی: 3-6 سی سی شیر هر 2 ساعت یک بار7 تا 14 روزگی: 6-8 cc هر 2 ساعت یک بار در روز و هر 4 ساعت یک بار در شب.14 تا 21 روزگی: 8-10 cc هر 2 ساعت یک بار در طول روز و یک بار در شب در بین ساعات 11 شب تا 8 صبح.برای این گربه ها باید از شیر خشک ترجیحا با لاکتوز کم استفاده کنید.
    در مورد غذاشم بهش شیر بدون لاکتوز بدین با قطره چکون خوبه خیلی اروم بهش غذا بدین یه وقت خفه نشده بزارید خودش اروم مک بزنه و به زور تو دهنش نریزید
    اگه بتونید شیر خشک مخصوصی بچه گربه تهیه کنید خیلی بهتره اگه نه میتونید نصف لیوان شیر بدون لاکتوز رو با یه زرده تخم مرغ قاطی کنید و یه قطره مولتی ویتامین نوزاد توش قاطی کنید و به فواصل زمانی که توضیح دادم بهش بدین
    بعد از هر بار شير خوردن مي بايست با يك پارچه نرم، شكم گربه دایره وار ماليده شودبه سمت مقعد . اين كار مانند زبان مادر حيوان عمل کرده و به حركت روده ها و تخليه ادرار و يا مدفوع كمك مي كند .اگر اين مالش ها انجام نشود حيوان خود به خود قادر به دفع نبوده و شكم حالت باد كردگي مي گيرد .

این چندتا مقاله رو حتما بخونید تا در مورد غذا دادن و نگهدایش اشتباهی نکنید:

تغذیه و نگهداری بچه گربه
    ویرایش توسط shivid : 10th August 2015 در ساعت 09:59 PM
    انجمن حمایت از گربه های بی سرپرست ایران - www.kitten.ir

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    خیلی خیلی ممنون از راهنماییتون
    دندون داره پس حتما بالای سه هفته اشه
    تا جوابم بگیرم چندتا مقاله خوندم که خداروشکر کارهای لازم که فرمودید تونستم انجام بدم
    فقط تا حالا چندبار عطسه کرده ممکنه سرما خورده باشه؟ وقتی میگیرم اش هم شروع میکنه به لیسیدن دستم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    توضیحات خانم شیوید عزیز کامل بود دیگه چیز خاصی نیست که منم بخوام اضافه کنم و ممنون از شما که نگهش میدارین و از توضیحات کامل خانم شیوید عزیز فقط اضافه میکنم که جاش رو تمیز نگه دار و همین طور مقعدش رو چون الان شما حکم مادر این موجود دوست داشتنی و بی پناه رو دارید و باید خیلی خیلی مراقبش باشید و مالش شکم بعد از خوردن باید حداقل 10-15 دقیقه باشه خیلی صبورباشین تو این زمینه و این که همون طور که دوست عزیزمون فرمودن شیر رو بزارین خودش بخوره حتی یه فشار کوچیک شما باعث میشه شیر وارد ریه بشه

تاکید میکنم حتما حیون رو تمیز نگه دارید و جاشو گرم کیسه اب گرم مناسب هست لازم نیست بزارینش روی کیسه به صورت خوابیده از بغل بزارین کیسه ی اب رو جوری که هر زمانی سرد یا گرمش شد بتونه جا به جا بشه جایی بزارین که باد مستقیم کولر نخوره

تو یوتوب هم یه سرچ کنین کلیپ های زیادی رو پیدا میکنین که کمک میکنه و پیشنهادم اینه که حتما نگاه کنین
    حتما مارو در جریان بزارین و این که پیش دامپزشک خوب ببرینش تا اونجایی که من در جریانم تا 2 ماهگی کبد خوب شکل نمیگیره و دارو باعث مرگ میشه پس مراقب دکترهای اماتور باشین و جای خوب ببرینش

موفق باشین و صبور

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    سلام و روز بخیر
    ممنون به خاطر راهنماییهای خوبتون تمام مقاله هایی که فرمودید خوندم فیلم ها را هم نگاه کردم شیر و تخم مرغ و مولتی ویتامین هم براش درست کردم
    گربه کوچولو هم خدا رو شکر امروز بهتره فقط خیلی کم شیر میخوره نهایتا 2 میل اشکال داره به جای هر دو ساعت هر یک ساعت بهش شیر بدم؟ تا چند هفتگی فقط باید شیر بخوره؟
    دفع اشم موردی نداره همون طور که گفتید براش ماساژ میدم فقط خیلی دستم میلیسه این نشانه چیه؟ و اینکه من تا کی باید ازش نگهداری کنم؟امروز از همون بچه ها پرسیدم از کجا پیداش کردن بردمش ولی خبری از مادرش نبود
    من امکان نگهداری همیشگی ازش ندارم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    نقل قول نوشته اصلی توسط nooshin.gh نمایش پست ها
    سلام و روز بخیر
    ممنون به خاطر راهنماییهای خوبتون تمام مقاله هایی که فرمودید خوندم فیلم ها را هم نگاه کردم شیر و تخم مرغ و مولتی ویتامین هم براش درست کردم
    گربه کوچولو هم خدا رو شکر امروز بهتره فقط خیلی کم شیر میخوره نهایتا 2 میل اشکال داره به جای هر دو ساعت هر یک ساعت بهش شیر بدم؟ تا چند هفتگی فقط باید شیر بخوره؟
    دفع اشم موردی نداره همون طور که گفتید براش ماساژ میدم فقط خیلی دستم میلیسه این نشانه چیه؟ و اینکه من تا کی باید ازش نگهداری کنم؟امروز از همون بچه ها پرسیدم از کجا پیداش کردن بردمش ولی خبری از مادرش نبود
    من امکان نگهداری همیشگی ازش ندارم
    این مقاله مطالعه شود

بعضی اوقات مادر بچه گربه بخاطر دلایلی مجبور به ترک بچه میشه شاید به دلیل سزارین ، مرگ، و ... که در این موارد شما باید آن بچه گربه را بزرگ کنید البته بعضی اوقات مادر بچه گربه به دلایلی برای فقط چند روز بچه را ول میکند که آن چند روز را شما باید به کمک مادر و بچه برید.
    -از کجا بفهمیم که به بچه گربه به اندازه کافی غذا داده ایم یا نه ؟
    بچه گربه تازه بدنیا آمده حدودا 3 اونس وزن داره ، اگر هر روز آنها را وزن کنید میتوانید یک رکورد از مقدار رشد بچه گربه داشته باشید و میفهمید که غذا به اندازه کافی به آن میدهید یا نه. بچه گربه در زمانی که شیر میخورد کمی میو میکند اما اگر همش در حال جیغ زدن و سر و صدا کردن بود حتما با دامپزشک تماس بگیرید.
    اگر مجبورید خودتان به بچه گربه حال به دلایل اینکه گربه یتیم است یا مادر گربه شیر کم تولید میکند شیر بدهید بهتر است حتما اندازه و طرز غذا دادن به بچه گربه را از یک دامپزشک بپرسید.

اما هم میتوانید با شیشه شیر مخصوص یا با لوله بهش شیر بدید اما با لوله بسیار سخت و امکان اشتباه و خفگی گربه وجود داره.

بهتر است با قطره چکان به بچه گریه غذا دهید و هیچ موقع به زور به گربه غذا ندهید و بگذارید خود گربه آنرا مک بزند وگرنه امکان دارد که شیر را در ریه گربه بریزید و باعث ذات الریه شود.اگر بچه گربه آنقدر بزرگ شده که خودش شیر را مک بزند شیشه شیر مخصوص بهترین است.

اگر اشتباها شیر به داخل ریه گربه رفت سریعا آنرا چپه نگهدارید تا قطره شیر از ریه بیرون بیاید.

شیر باید به دمای بدن باشد و هر 3 تا 4 ساعت به گربه داده شود اگر هم بزرگتر شد هر 6 تا 8 ساعت شیر داده شود.یک بچه گربه 8 سی سی برای هر اونس وزن بدن خود(هر اونس معادل بیست و هشت ممیز سیو پنچ گرم است) نیاز دارد.سن گربه مقدار غذایش را تعیین میکند.

وقتی بچه گربه به اندازه کافی شیر خورد کنار دهنش حبا***** ایجاد میشود و شکمش گرد و برآمده میشود، بعد از هر وعده غذایی باید کاری کنید که گربه عاروق بزند برای اینکار گربه را آرام روی شانه خود بگذارید و خیلی آرام به پشتش بزنید تا عاروق بزند.

اگر گربه اشتهای کمی به غذا داشت حتما به دامپزشک مراجعه کنید.

این هم جدول غذایی گربه.
    راهنمای غذایی

سن بر طبق هفته

وزن میانگین بچه گربه

مقدار غذا هر روز بچه گربه

تعداد غذا ها در هر روز

1

4 اونس

32 cc

6

2

7 اونس

56 cc

4

3

10 اونس

80 cc

3

4

13 اونس

104 cc

3

5

453 گرم

128 cc

3

بیشتر روز را بچه گربه خواب است یا اگر هم نیست در حال شیر خوردن است گربه تازه بدنیا آمده تا زمانی که 2 و نیم هفته عمر داشته باشد نمیتواند به خودی خود ادرار و دستشویی کند برای این کار مادر گربه قسمت تهتانی گربه را هر2 ساعت یا کمتر میلیسد و گربه ادرار میکند. و چون بچه گربه شما یتیم است خودتان بوسیله یک دستمال که با آب ولرم خیس شده به قسمت تهتانی گربه بمالید تا ادرار کند.و اگر بچه گربه شما مادر دارد همیشه حواستان باشد که مادر حتما بچه خود را بلیسد تا ادرار کند. اگر خودتان بچه گربه را بزرگ میکنید حتما هر 2 ساعت باید به آن غذا بدهید . پس بهتر است هر دو را با هم انجام دهید.

اگر زیر بچه گربه دستمال انداختید برای تمیزی آن و گربه حتما هر روز 2 بار آنرا تعویض کنید.اگر گربه ها در جای خود زیاد لیز خوردند مطمئنا قسمت تهتانی آنها تحریک شده و در جای خود ادرا و دستشویی خواهند کرد.و بعد از آن حتما بچه گربه را با یک دستمال کمی نم کرده تمیز کنید اما آنها را خیس نکنید.

مواظب باشید که دستمال را سفت به بچه گربه نکشید چون امکان پوست پوست شدن بدن گربه را دارد.

اگر گربه اسهال است بهتر است باسنش را با آب ولم بشویید .

بچه گربه به طور غریزی باید سینه مادر را مک بزند وقتی سینه مادر وجود نداشته باشد اشتباها گوش یا دم یا قسمت تهتانی گربه ی کناری خود را مک میزند که برای بچه گربه های دیگر رنجش ایجاد میکند.برای ارضا کردن این عادت بهتر است که انگشت خود را یا یک قطعه پارچه بسیار نرم را در دهان بچه گربه ها بگذارید اما یادتان نرود که هیچ موقع دستمال را همینطور در دهان گربه ها ول نکنید چون باعث خفگی آنها میشود.

بچه گربه تازه پیدا کرده رو حتما باید از کک و شپش و کرم تمیز کنید امکان دارد که بدن بچه گربه بخاطر تمیز نشدن کرم یا شپش گذاشته باشد که برای اینکار اسپری های مخصوص برای کشتن این موجودات وجود دارد که به گربه آسیبی وارد نکند بعد از اینکار گربه را در یک ظرف آب ولرم گذاشته و بعد از 20 دقیقه تا نیم ساعت گربه را بشویید و بردارید فقط گربه را همانجا ول نکنید چون امکان خفگی گربه وجود دارد.بعد از اینکه با آب ولرم و صابون کم گربه را به آرامی شستید سریعا گربه را خشک کنید گربه ی 1 تا 3 هفته ای را میتوانید به آرامی با شسوار خشک کنید.بعد گربه را در یک جای گرم بگذارید.

در 3 تا 4 هفتگی گربه آروم آروم آشیانه رو ترک میکنه و به دور و بر سرگردان میشوند . در این زمان شما میتوانید آنها را با غذا آشنا کنید. میتوانید کمی غذای گربه قاطی با شیر با آنها بدهید.ظرف آنها حتما باید صاف و تخت باشد که گربه بتواند گردنش را در ظرف ببرد. هر روز 3 تا 4 بار میتوانید به آنها غذا دهید.بعد از آن میتوانید کمی خاک رس که در یک ظرف کاملا تخت ریختید را در کنار آنها بگذارید بچه گربه به داخل ظرف سینه خیز میرود و میاید تا یاد میگیرد که برای چه کاری است . برای بچه گربه حتما باید خاک رس بگذارید.

وقتی بچه گربه حدودا 4 هفته ای شد خاک رس را که کنارش گذاشتید بهتر است به آرامی پنجه اش را بروی خاک بکشید که یاد بگیرد که باید خاک را کنار بزند برای دستشویی کردن.اگر هم خودتان با انگشتتان خاک را کنار بزنید و بچه گربه ببیند هم میفهمد.
    -از شیشه شیر گرفتن بچه گربه:
    رای اینکه بچه گربه را از شیشه شیر بگیرید بهتر است که از 4 هفتگی به بعد شروع شود بهتر است که غذا ی گربه را که از دامپزشکی خریده اید را با شیر یا آب مخلوط کنید تا نرم شود و به گربه بدهید برای بچه گربه ها باید غذاهای با کیفیت داده شود. و برای این که دیگر شیر را با شیشه به گربه ندهید شیر را در ظرفی به گربه بدهید که به ظرف عادت کند و یاد بگیرد که غذا و شیر را باید از ظرف بخورد .اما انتظار نداشته باشید که گربه یک روزه از شیشه شیر گرفته شود چند روزی دندان روی جگر بگذارید.

- تا آنجا که میشود بچه گربه نباید تا 5 تا 6 ماهگی از مادر جدا شود.

- اگر امکان دارد حتما گربه را پیش یک دامپزشک ببرید که برای کم آبی بدن و ... معاینه شود .گربه ها بدون مادر خود خیلی سریع کم آبی میگیرند و حتما به آب زیر پوست خود نیاز دارند.بچه گربه ها به دلیل اسهال یا ... خیلی سریع کم آبی میگیرند و بهتر است که سریعا به آن رسیدگی شود.

- هر چی باشه بلاخره حتما یک بچه گربه تازه بدنیا اومده به دامپزشک نیاز داره برای درمان و دارو و... هیچ موقع این پله ی مهم رو فراموش نکنید.

- مجزای اینکه بچه گربه به غذا و گرما نیاز دارد به محبت هم نیاز دارد گربه را به پوست خود بچسبانید و بگذارید که کنار شما تکان بخورد گربه را مکررا ناز کنید و تیمار کنید او به محبت شما بیشتر نیاز دارد.

- در زمان تولد بچه گربه حدود 3 تا 4 اونس وزن دارد و در هفته ی اول حدودا دو برابر وزن اولیه ی خود را پیدا میکند در 8 روزگی گربه چشمانش را باز میکند و تا 3 ماهگی رنگ چشم بچه گربه حتما آبی رنگ است.

- در 3 هفتگی گوشهای گربه شروع به ایستادن میکند گربه هم در 3 هفتگی شروع به راه رفتن میکند.در 4 هفتگی گربه ها شروع به بازی با یکدیگر میکنند و شروع به دندان درآوردن میکنند.

- بچه گربه ها خیلی سریع بیمار میشوند بهتر است بیشتر مراقبشان باشید و در هوای گرم آنها را نگهداری کنید.

اگر بچه گربه ای مرد خود رو سرزنش نکنید بچه گربه ها بسیار حساس هستند و بزرگ کردنشان بسیار سخت است مطمئنا شما میتوانید یک بچه گربه یتیم را بزرگ کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    خانم نوشین عزیز واقعا ممنون از انسانیتی که دارین و دارین به یه موجود بی پناه زندگی دوباره میدید ! گربه شما از نژاد DHS هست و به اصتلاح به این نژاد خیابونی گفته میشه

میخوام چند نکته رو به شما بگم (البته جسارت منو ببخشید) تا شاید ترغیب در نگهداری این موجود دوست داشتنی بشین

نگهداری گربه از هر موجود دیگه ای راحت تر و بی دردسر تر هست به این خاطر که خودش به میزان نیاز غذا میخوره دفع این حیوان دوست داشتنی در محل مناسب که شما تدارک دیدید انجام میشه و در ساعاتی که خونه نیستید اصولا صبح ها رو استراحت میکنه البته در سنین بالا تر و وقتی شما وارد منزل میشن تنها کاری که میکنه محبت به شماست و نیازش نوازش ما و بازی کردن هست

نژاد dhs شاید چهره ی فریبنده ای نداشته باشه ولی از نظر رفتار با صاحب خود کم نظیر عمل میکنه

من خودم پرشین دارم و واقعا ترجیح میدادم یه DHS داشتم ) چون انگار اون صاحب خونواده منه و داره خرج خونه رو میده ولی نژاد DHS اینجوری نیست اون میدونه که رایس کیه و صاحبش کی هست و شدیدا پاچه خاری میکنه تا تو دل شما جایی باز کنه

DHS نژاد بازی گوشی هست و بسار باهوش ولی اگر تلاش کنین و بهش یاد بدین میتونه برای شما بهترین دوست باشه با اموزش میتونین کاری کنین که بیرون از خونه نره چون این نژاد کلا عشق گشتو گذار داره

شما با نگهداری این موجود دوست داشتنی از تخفیف ویژه تو اکثر کلینیک های دامپزشکی برخوردار میشین که شامل ویزیت مجانی - دارو به قیمت کم و واکسن ها که در بسیاری از جاها مجانی هستن

نمونش کلینیک دامپزشکی دانشگاه تهران - کلینیک کژال زیر پل گیشا و خیلی از جاهای دیگه حتی موقع عمل عقیم سازی هم از تخفیف ویژه ای برخوردار میشین

پس از نظر بار مالی این حیون زیاد خرجی نداره بحث غذاست که کاملا شرطی هست میتونین غذای رویال بدین بهش یا میتونین غذای خونگی بدین

حتی میتونین از الان جوری تربیتش کنین که با پرنده های شما مثل یه دوست برخورد کنه تا یه شکارچی و خیالتون راحت باشه که یه گاردین برا پرنده هاتون دارین

خلاصه که لطف خدا به همراه شما
    در اخر هم اگه واقعا نتونستین نگهداریش کنین انجمن های حمایت از حیوانات درخواست بدید با عکس نوع جنسیت سن شناسنامه دار بودن یا نبودن واکسن زده شده یا نشده خلاصه مشخصات کامل رو میدین و خیلی زود یکی پیدا میشه که ازش نگهداری کنه

پیشنهاد من به شما اینه که واکسن و شناسنامه براش تهیه کنین اینجوری شانس سرپرست پیدا کردنش بیشتر میشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    مرغ عشق و طوطی برزیلی
    شماره عضویت
    14101
    نقل قول نوشته اصلی توسط dk3nji نمایش پست ها
    خانم نوشین عزیز واقعا ممنون از انسانیتی که دارین و دارین به یه موجود بی پناه زندگی دوباره میدید ! گربه شما از نژاد DHS هست و به اصتلاح به این نژاد خیابونی گفته میشه

میخوام چند نکته رو به شما بگم (البته جسارت منو ببخشید) تا شاید ترغیب در نگهداری این موجود دوست داشتنی بشین

نگهداری گربه از هر موجود دیگه ای راحت تر و بی دردسر تر هست به این خاطر که خودش به میزان نیاز غذا میخوره دفع این حیوان دوست داشتنی در محل مناسب که شما تدارک دیدید انجام میشه و در ساعاتی که خونه نیستید اصولا صبح ها رو استراحت میکنه البته در سنین بالا تر و وقتی شما وارد منزل میشن تنها کاری که میکنه محبت به شماست و نیازش نوازش ما و بازی کردن هست

نژاد dhs شاید چهره ی فریبنده ای نداشته باشه ولی از نظر رفتار با صاحب خود کم نظیر عمل میکنه

من خودم پرشین دارم و واقعا ترجیح میدادم یه DHS داشتم ) چون انگار اون صاحب خونواده منه و داره خرج خونه رو میده ولی نژاد DHS اینجوری نیست اون میدونه که رایس کیه و صاحبش کی هست و شدیدا پاچه خاری میکنه تا تو دل شما جایی باز کنه

DHS نژاد بازی گوشی هست و بسار باهوش ولی اگر تلاش کنین و بهش یاد بدین میتونه برای شما بهترین دوست باشه با اموزش میتونین کاری کنین که بیرون از خونه نره چون این نژاد کلا عشق گشتو گذار داره

شما با نگهداری این موجود دوست داشتنی از تخفیف ویژه تو اکثر کلینیک های دامپزشکی برخوردار میشین که شامل ویزیت مجانی - دارو به قیمت کم و واکسن ها که در بسیاری از جاها مجانی هستن

نمونش کلینیک دامپزشکی دانشگاه تهران - کلینیک کژال زیر پل گیشا و خیلی از جاهای دیگه حتی موقع عمل عقیم سازی هم از تخفیف ویژه ای برخوردار میشین

پس از نظر بار مالی این حیون زیاد خرجی نداره بحث غذاست که کاملا شرطی هست میتونین غذای رویال بدین بهش یا میتونین غذای خونگی بدین

حتی میتونین از الان جوری تربیتش کنین که با پرنده های شما مثل یه دوست برخورد کنه تا یه شکارچی و خیالتون راحت باشه که یه گاردین برا پرنده هاتون دارین

خلاصه که لطف خدا به همراه شما
    در اخر هم اگه واقعا نتونستین نگهداریش کنین انجمن های حمایت از حیوانات درخواست بدید با عکس نوع جنسیت سن شناسنامه دار بودن یا نبودن واکسن زده شده یا نشده خلاصه مشخصات کامل رو میدین و خیلی زود یکی پیدا میشه که ازش نگهداری کنه

پیشنهاد من به شما اینه که واکسن و شناسنامه براش تهیه کنین اینجوری شانس سرپرست پیدا کردنش بیشتر میشه

واقعا ازتون ممنونم مرسی به خاطر وقتی که گذاشتید و با حوصله جواب سوال هامو دادید
    دلیل اینکه نمیتونم ازش نگهداری کنم مادربزرگم هستن ایشون با ما زندگی میکنن و فوبیا شدید نسبت به گربه دارن الانم چون تو جعبه است میتونم ازش مواظبت کنم
    امیدوارم با راهنمایی های شما بتونم ازش خوب مواظبت کنم و سرپرست خوبی هم براش پیدا کنم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گربه
    شماره عضویت
    17487
    • خانم نوشین عزیز فوبیا ریشه در کودکی هر فرد داره و درمان اون در بعضی موارد بسیار زمان بر هست اصولا به 2 روش خود درمانی و درمان از طریق پزشک متخصص صورت میگیره

پیشنهاد من به شما این هست که تلاش خودتون رو بکنین و به مادر بزرگ عزیزتون کمک کنین که به ترس خود غلبه کنه

مطالب مفید زیادی تو اینترنت هست که میتونه تو این راه کمکتون کنه

زمانی که شما این حیون رو از مرگ نجات دارین و ساده از کنارش رد نشدین نشون دادین که جون یه موجود زنده ارزش فراونی داره براتون و این نشونگر قلب بزرگ و مهربون شماست که قابل ستایش هست قلبی که این روزا خیلی کم میشه تو جامعه دید

از بحث منحرف نمیشم

گربه شما یه توله ی 3 هفته ای هست که تازه چشماش باز شده و دندون دراورده و به جرات میتونم بگم شیرین ترین بچه تو حیوانات همین بچه گربه ی بازیگوشه که ظرف چند هفته ی اینده حتی جای دفع مدفوع خودش بدون هیچ اموزشی پیدا میکنه

و به جرات میتونم بگم هیچ انسانی تو کره ی خاکی نیست که با دیدن این مخلوقات کوچولو خنده رو لبهاش نیاد

به نظر من شما میتونین به راحتی تا زمانی که گربتون بچه هست با خوانواده اشناش کنین و ترس مادر بزرگتون رو هم از بین ببرین

موفق باشین

سوالی بود در خدمتم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)