صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 97
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14932
    دوستان اگه لطف کنند یک مارک تاپ فیلتر مناسب تانک 160 لیتری معرفی کنند ممنون میشم

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdimiri نمایش پست ها
    دوستان اگه لطف کنند یک مارک تاپ فیلتر مناسب تانک 160 لیتری معرفی کنند ممنون میشم
    مارک های مختلفی می تونید تو بازار پیدا کنید
    مارکهای BOYO, technicU , sobo مارکهای مختلف دیگه که مارکهای سوبو و بویو امتحان خودشونو پس دادن معمولا روی جعبه قید شده که چه مقدار اب رو به گردش در میارن و برای چه حجمی مناسب هستند که شما می تونید با توجه به اطلاعات داده شده روی جعبه یک مورد مناسب رو انتخاب کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    گربه پرشین و ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    15234
    تانکی با ابعاد 40-40-100 راه اندازی کردم.
    به خاطر اینکه تانک روی اوپن آشپزخونه گذاشته شده؛ امکان استفاده از سامپ و فیلتر اکسترنال رو ندارم واسه همین از تاپ فیلتر استفاده میکنم.

[img]http://****.ir/upload/images/oneeh2aqb9iudpkkbyp8.jpg[/img]

منتها تعداد سرامیکی و مدیایی که توی فیلتر میشه گذاشت، خیلی کمه و آب همچنان کیفیت کریستالی نداره. واسه همین میخوام از فیلتر مناسبتر یا دست ساز استفاده کنم.
    واسه فیلتر دست ساز، ابتدا به فکرم رسید که به تلق فروشی ها بگم، در ابعاد 20*20*40 یه جعبه درست کنه که دقیقا مشابه سامپ... یا اینکه از ظرف پلاستیکی به شکل فیلتر سطلی استفاده کنم

[img]http://****.ir/upload/images/aq1x7pour2mrjljoc5kx.jpg[/img]

ظرف پلاستیکی رو سوراخ کردم؛ منتها باید خروجی آب جایی باشه که هم بعد از اتمام ابر و پشم باشه و هم حجم زیادی سرامیک همیشه ته ظرف باقی بمونن.

لطفا در مورد تاپ فیلتری که در ابعاد کوچیک، به شکل سامپ ساخته بشه یا ظرف پلاستیکی که به شکل فیلتر اکسترنال، ساخته بشه و بتونه حدود 120 لیتر آب رو کریستالی کنه راهنمایی کنین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    هيچي
    شماره عضویت
    15887
    با عرض سلام خدمت همگي
    به نظر شما بهترين مارك تاپ فيلتر چيه
    وبراي اكواريوم 100ليتري چه تاپ فيلتري پشنهاد ميديد
    با تشكر

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ali723 نمایش پست ها
    با عرض سلام خدمت همگي
    به نظر شما بهترين مارك تاپ فيلتر چيه
    وبراي اكواريوم 100ليتري چه تاپ فيلتري پشنهاد ميديد
    با تشكر
    مارکهای مختلفی میتونید داخل بازار پیدا کنید که عموما یک کار برد دارن ولی مارکهایی که می تونه کارایی بهتری داشته باشه اول اتمن و دوم sobo و سوم بویو هست
    برای تانک شما سعی کنید پاور هد تاپ فیلتر قدرت 1200 تا 1400 لیتر در ساعت رو داشته باشه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    نحوه محاسبه قدرت پاور هد تاپ فیلتر برای هر تانک بر اساس چه معیاری هستش؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    نحوه محاسبه قدرت پاور هد تاپ فیلتر برای هر تانک بر اساس چه معیاری هستش؟
    سلام
    برای پاور هد بر اساس توان اسمی بهتره توان فیلتر ده برابر با لیتراژ تانک مورد استفاده قرار بگیره
    به عنوان مثال تانک 100 لیتر پاور هدی با قدرت 1000 لیتر در ساعت نیاز داره
    ولی به دلیل اینکه معمولا قدرت هایی که روی پاور هد نوشته میشه حقیقی نیستن بهتره از پاور هدی با قدرت بالاتر استفاده بشه تا بخوبی جوابگو باشه

کاربرفعال

شماره عضویت
    173
    با سلام به اساتید
    گرامیان من تانکی دارم با ابعاد 96 در 42 در ارتفاع 60 که حدود 220 لیتر آب می گیره
    می خواهم اکواریومی با تراکم ماهی نسبتا زیاد داشته باشم و مطمئنن دیسکس هم جزعشون خواهد بود
    چند نوع فیلتر دارم .... یه فیلتر اینترنال آکبند مارک Hdom دارم که 40 w قدرت و قابلیت چرخش آب 2200 لیتر در ساعت رو داره که خود این فیلتر هم اسفنج داره و هم سرامیک
    یه فیلتر سطلی آکبند مارک ایهام مدل 2215 دارم که مناسب آکواریوم های 350 الی 600 لیتر است
    دو عدد فیلتر اینترنال دیگه با قدرت 30 وات و گردش 1500 لیتر در ساعت دارم
    فیلتر سطلیم رو اگر استفاده ازش ضروری و الزامی نباشه می خواهم بفروشم تا بتونم دیسکس های مرغوب بگیرم
    فیلتر اولی قدرت بالایی داره و هدش 2 تا خروجی داره که یکی از خروجی ها توسط درپوش مسدود است و فقط خروجی روبرو بازه برای انتقال اکسیژن .. حالا به نظر شما اساتید من از این فیلتر اینترنال اول استفاده کنم یا این فیلتر رو با یه تاپ فیلتر تعویض کنم چون فروشنده آشناست و برام با تاپ فیلتر تعویض می کنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    با سلام به اساتید
    گرامیان من تانکی دارم با ابعاد 96 در 42 در ارتفاع 60 که حدود 220 لیتر آب می گیره
    می خواهم اکواریومی با تراکم ماهی نسبتا زیاد داشته باشم و مطمئنن دیسکس هم جزعشون خواهد بود
    چند نوع فیلتر دارم .... یه فیلتر اینترنال آکبند مارک Hdom دارم که 40 w قدرت و قابلیت چرخش آب 2200 لیتر در ساعت رو داره که خود این فیلتر هم اسفنج داره و هم سرامیک
    یه فیلتر سطلی آکبند مارک ایهام مدل 2215 دارم که مناسب آکواریوم های 350 الی 600 لیتر است
    فیلتر سطلیم رو اگر استفاده ازش ضروری و الزامی نباشه می خواهم بفروشم تا بتونم دیسکس های مرغوب بگیرم
    فیلتر اولی قدرت بالایی داره و هدش 2 تا خروجی داره که یکی از خروجی ها توسط درپوش مسدود است و فقط خروجی روبرو بازه برای انتقال اکسیژن .. حالا به نظر شما اساتید من از این فیلتر اینترنال اول استفاده کنم یا این فیلتر رو با یه تاپ فیلتر تعویض کنم چون فروشنده آشناست و برام با تاپ فیلتر تعویض می کنه

سلام دوست من
    برای نگهداری ماهی دیسکس اصلا فیلتر اینترنال ور توصیه نمیکنم
    فیلتر سطلی رو هم میتوونید بفروشید و هم میتونید نگهدارید
    اما استفاده از تاپ فیلتر برای تانکتون بهتر،مقرون به صرفه تر و کاراتر خواهد بود.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    10998
    نقل قول نوشته اصلی توسط yebordi نمایش پست ها
    با سلام به اساتید
    سلام.دوسته عزیز اولش شما فرمودید ماهی با تراکم بالا که دیسکس هم جزوش باشه
    بهتره که دیسکس رو به صورت تک گونه نگهداری کنید نه کنار ماهی دیگه
    در مورد فیلتر هم بخوام به ترتیب بگم
    اولیش همون سطلی که جریان کمی ایجاد میکنه و برای دیسکس مناسبه
    بعد تاپ فیلتر البته
    خواستی استفاده کنی به نظرمن یه واتر پمپ بخرید و مخزنش رو خودتون بسازید که حجم بیشتری مدیا بگیره
    و فیلتر اینترنال هم که اصلا استفاده نکنید
    موفق باشید

صفحه 7 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)