صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 97
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil_eng نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان

وقتی واترپمپ رو داخل آکواریوم میذارم و فاصلش از سقف آک حدود 15 سانت هست بخوبی میتونه مکش هوا کنه و اکسیژنو وارد آک کنه. ولی هرچی واترپمپ داخل آک میره مکش کمتر میشه تا جائیکه به صفر میرسه.

اول فکر کردم بخاطر تغییر موقعیت شلنگ هوا هست که بهش وصله ولی با نغییر اون اتفاقی نیفتاد و متوجه شدم بخاطر فشار کم هوا در عمق آب هست. وقتی یکی از خروجیهای ایرپمپو بهش وصل میکنم درست کار میکنه ولی بنظرم باید راهی باشه که بتونه بدون اونم مکش حتی تو کف آک هم انچام بده.

از دوستانیکه این تجربه رو دارن ممنون میشم راهنمائی کنند.

با تشکر

سلام سهیل جان .. اگه بخوای میتونی کامل ببریش ته آب .. البته اگه به هوادهیش احتیاج نداری .. چون گفتی پمپ هوا داری .. مشکلی بوجود نمیاره ..

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهيان آب شيرين
    شماره عضویت
    10060
    سلام
    چندتا سوال داشتم:
    1-محل قرار گرفتن اصولي پاورهد نسبت به سطح آب؟
    2-تاپ فيلتري كه خريدم جعبه كوچيكي داره,لطفا طريقه ساخت يك جعبه بزرگتر بگيد.
    3-قدرت تاپ فيلترم 2500l/h هست چه حجمي ار آب ميتونه تصفيه كنه؟
    ممنونم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط king 1 نمایش پست ها
    سلام
    چندتا سوال داشتم:
    1-محل قرار گرفتن اصولي پاورهد نسبت به سطح آب؟
    2-تاپ فيلتري كه خريدم جعبه كوچيكي داره,لطفا طريقه ساخت يك جعبه بزرگتر بگيد.
    3-قدرت تاپ فيلترم 2500l/h هست چه حجمي ار آب ميتونه تصفيه كنه؟
    ممنونم
    هر واتر پمپی برای یه کار مخصوص ساخته شده ... بعضی هاشون رو میتونی هم بالای سطح آب نصب کنی هم پایین تر از آکواریوم....اونایی که پایین نصب میشن باید سوپاپ اطمینان داشته باشن که اگر برق قطع شد یا پمپ خاموش شد آب بر نگرده پایین...

در ضمن کلا تاپ فیلتر برای تصفیه حجم زیادی از آب به درد نمیخوره....فکر تصفیه بیولوژیک مثل فیلتر سطلی ، سامپ و... باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام. عكسي از يه تاپ فيلتر اينجا نيست. اگه ممكنه چند نوع تاپ فيلتر دست ساز بذاريد!!!!!

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام. عكسي از يه تاپ فيلتر اينجا نيست. اگه ممكنه چند نوع تاپ فيلتر دست ساز بذاريد!!!!!
    درود اگه اجازه بدید پنج شنبه براتون میزارم .. خودم تازگیها یه دونه ساختم .. منتها فرصتش نیست که الان بزارم ..

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    باسلام
    با اجازه آقا حامد و دوستان عزيز چندتا عكس از تاپ فيلتر دست سازي كه دارم رو براتون ميذارم...
    البته مطمئن هستم كه دوستان، عكسهايي رو كه از تاپ فيلترشون ميذارن به مراتب بهتر و با كارايي بيشتري هست...

يه كوچولو توضيحي هم در مورد اين تاپ فيلتر ميدم...
    همونطور كه در عكس مشخصه اين تاپ فيلتر از دو طرف تانك آب رو بالا ميكشه و از وسط وارد تانك ميشه...
    علتش هم اين بود كه قرار بود بعد از طي سيكل ازت محل نگهداري فلاورها بشه...

در بالا هم 7 تا محفظه وجود داره كه هر كدومشون دوتا دوتا مثل هم از طرفين هستند و هفتمي هم مشترك و محل خروج آب...
    خونه هاش هم اولي ها ابر و فيلتر هود دومي ها سراميك و سومي ها ماتريكس و در خونه مشترك هم بيوبال ريخته بودم...

نكته اي كه خيلي مهمه و اگه توي عكسها هم دقت كنيد كاملاً مشخصه اينه كه مسير آب رو بايد بنحوي با شيشه هاي مياني تعيين كنيد كه آب از ميان مدياها عبور كند نه فقط از روي اونها...
    اين مهمترين و كليدي ترين نكته در تهيه و ساخت تاپ فيلتر هستش...

اينم چندتا عكس از تاپ فيلتر دوطرفه...

براي خروجش هم بخاطر اينكه آب كامل تخليه نشه(مثلاً در موقع قطع برق)و هميشه مدياها داخل آب باشن و با خشك شدنشون باكتريها از بين نرن ، از دوتا لوله تخليه كولر استفاده كردم تا آب هميشه در سطح معيني بمونه و با كاركرد پاورهد و تزريق آب به داخل تاپ فيلتر اضافي از لوله ها سرريز بشه و اين چرخه رو كامل كنه...

شايان ذكره كه اين نوع مخصوص اين تانكم بود و شما چون نيازي به اينكار نداري ميتوني از 2-3 خونه براي مواردي كه بالا گفتم استفاده كني و مسير جريان رو هم جوري تعيين كني كه از يكطرف تانك آب وارد بشه و از طرف ديگه آب وارد تانك بشه...
    بازم اگه سؤالي بود يا ابهامي در عكسها بود بفرمائيد بنده در خدمتم...
    باتشكر farhad-2007

همکار قدیمی (مدیر کل انجمن)
    متخصص آکواریوم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    اگه گفتی؟!!!!!!!!!!
    شماره عضویت
    27
    سلام اقا فرهاد عزیز
    واقعا از قرار دادن عکس های زیبا و توضیحاتتون بی اندازه ممنونم
    اکواریم های شما همیشه برای ما الهام بخش و یه کلاس درس بوده و هست
    فقط یه سوال داشتم
    معمولا بیوبال رو برای محیط خشک و تر استفاده می کنیم مثل اور فلو که آب به صورت ریزشی میریزه اما اینجوری که من از عکسی که قرار دادید متوجه میشم با توجه به ارتفاع سر ریز شما همواره این بیوبال ها زیر آب هستن!
    ممکنه یه توضیح بدید علتش رو
    با تشکر
    موفق باشید
    ویرایش توسط محمد صادق بهمنش : 10th December 2012 در ساعت 01:45 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام اقا فرهاد. ممنون بابت عكسي كه گذاشتين.
    يه سوال. براي قرار گرفتن روي تانك لازمه كار خاصي انجام بشه؟؟؟؟ يعني پايه اي چيزي لازمه زيرش باشه؟؟؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-2007 نمایش پست ها
    باسلامبا اجازه آقا حامد و دوستان عزيز چندتا عكس از تاپ فيلتر دست سازي كه دارم رو براتون ميذارم...البته مطمئن هستم كه دوستان، عكسهايي رو كه از تاپ فيلترشون ميذارن به مراتب بهتر و با كارايي بيشتري هست...يه كوچولو توضيحي هم در مورد اين تاپ فيلتر ميدم...همونطور كه در عكس مشخصه اين تاپ فيلتر از دو طرف تانك آب رو بالا ميكشه و از وسط وارد تانك ميشه...علتش هم اين بود كه قرار بود بعد از طي سيكل ازت محل نگهداري فلاورها بشه...در بالا هم 7 تا محفظه وجود داره كه هر كدومشون دوتا دوتا مثل هم از طرفين هستند و هفتمي هم مشترك و محل خروج آب...خونه هاش هم اولي ها ابر و فيلتر هود دومي ها سراميك و سومي ها ماتريكس و در خونه مشترك هم بيوبال ريخته بودم...نكته اي كه خيلي مهمه و اگه توي عكسها هم دقت كنيد كاملاً مشخصه اينه كه مسير آب رو بايد بنحوي با شيشه هاي مياني تعيين كنيد كه آب از ميان مدياها عبور كند نه فقط از روي اونها...اين مهمترين و كليدي ترين نكته در تهيه و ساخت تاپ فيلتر هستش...اينم چندتا عكس از تاپ فيلتر دوطرفه...براي خروجش هم بخاطر اينكه آب كامل تخليه نشه(مثلاً در موقع قطع برق)و هميشه مدياها داخل آب باشن و با خشك شدنشون باكتريها از بين نرن ، از دوتا لوله تخليه كولر استفاده كردم تا آب هميشه در سطح معيني بمونه و با كاركرد پاورهد و تزريق آب به داخل تاپ فيلتر اضافي از لوله ها سرريز بشه و اين چرخه رو كامل كنه...شايان ذكره كه اين نوع مخصوص اين تانكم بود و شما چون نيازي به اينكار نداري ميتوني از 2-3 خونه براي مواردي كه بالا گفتم استفاده كني و مسير جريان رو هم جوري تعيين كني كه از يكطرف تانك آب وارد بشه و از طرف ديگه آب وارد تانك بشه...بازم اگه سؤالي بود يا ابهامي در عكسها بود بفرمائيد بنده در خدمتم...باتشكر farhad-2007
    فرهاد جان درود شما خودت صاحب اختیاری داداش .. خیلی عالی بود عکسها .. چیزی که من ساختم شبیه همینه .. تنها مشکلی که دارم صدای شر شر آب هستش ..من برای تانک میگوهام ساختم .. شما مشکلی با صدای آب نداری .. و یه نکته دیگه اونم این که من وقتی ابر و اسفنج میزارم آب تا کله تاپ فیلتر میاد بالا و سر ریز میشه ..توی عکس شما هم این مشهوده .. آب بر میگرده داخل تانکتون ؟ارادتمندم..ث

کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hamedbm نمایش پست ها
    فرهاد جان درود شما خودت صاحب اختیاری داداش .. خیلی عالی بود عکسها .. چیزی که من ساختم شبیه همینه .. تنها مشکلی که دارم صدای شر شر آب هستش ..من برای تانک میگوهام ساختم .. شما مشکلی با صدای آب نداری .. و یه نکته دیگه اونم این که من وقتی ابر و اسفنج میزارم آب تا کله تاپ فیلتر میاد بالا و سر ریز میشه ..توی عکس شما هم این مشهوده .. آب بر میگرده داخل تانکتون ؟ارادتمندم..ث

حامد برای صدای اب می تونی به قسمت ورودی یه تیکه لوله پولیکا اضافه کنه جوریکه لوله 10 -15 سانت داخل اب تانک باشه
    در مورد سرریز اب هم باید واتر پمپ رو عوض کنی و از واتر پمپ ضعیفتر استفاده کنی جوری که مقدار اب ورودی به فیلتر با اب خروجی یکسان بشه

صفحه 4 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)