صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 97
    کاربر ویژه انجمن

نوع حیوان خانگی
    خروس لاری_قدیما فلاورهورن
    شماره عضویت
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    منم همينطور مثل آقا مصطفي گذاشتم ولي بدون بيوبال.
    بيوبال خيلي لازمه؟
    اگر باشه بهتره میلاد جان
    بیوبال فقط بخاطر ایجاد فضای بیشتر برای کلونی باکتریای هستش که این اتفاق در قسمت همون سرامیک انجام میشه
    من 4 تا از فیلتر های که ساختم بیوبال ندارن و هیچ مشکلی هم ندارن این مدل تاپ فیلتر مدل نهایی بود
    ویرایش توسط siavashr : 2nd December 2010 در ساعت 06:38 PM

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    45
    بچه ها فقط نمدونم ميدونيد يا نه؟
    ولي پيشنهاد من اينه رزين و ذغال رو برداريد. چون رزين پس از دو يا سه روز اشباع ميشه و حي بايد احيائش كنيد.
    براي همين شما هي مجبوريد در تاپ فيلتر رو هي باز و بسته كنيد كه براي باكتريها اصلا خوب نيست و نبايد زياد نور ببينه.
    توي تانك هم مركز باكتريها زير شنه. دقت كنيد تاپ فيلترها و اكسترنالها اكثرا رويه تيره دارند.(اگر مي خواهيد عين بالا از حالت بيولوژيكي و يا شيميكال استفاده بشه.)
    در مورد ذغال هم همينطور.
    ماها خودمون با اينكه از اكسترنال استفاده مي كنيم براي فلاورها تاپ فيلتر گذاشتم سعي مي كنيم هر موقع كه مي خوام خيلي سريع و در شب كه نور كمتره اين كار رو بكنيم.
    نه اينكه باكتريها از بين بره ولي در مورد رشد و تاثير تا چنذد روز صدمه و آسيب مي بينن.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    با سلام و با اجازه اساتيد مجرب
    بیو بال
    قطعاتی به اندازه یک توپ پینگ پنگ با سوراخ های متعدد که کار آنها تولید باکتری های مفید است
    قسمتي از تصفيه آب آكواريوم كه به چرخه ازت مربوط مي شه توسط باكتري هايي انجام مي شود كه به 2 دسته هوازي و بي هوازي تقسيم مي شوند، اين باكتري ها براي رشد نياز به سطوح به اندازه كافي زبر دارند تا بتوانند بر روي آنها تشكيل كولوني بدهند، اگر سطح زبري كافي نداشته باشد نمي توانند به آن بچسبند و به حيات خود ادمه دهند، حال با توجه به مفيد بودن اين باكتري ها، ما نياز داريم كه محيط مناسب براي اين باكتري ها را در آكواريوم ايجاد كنيم تا از آنها بهره ببريم، هر چه باكتري بيشتر، آب سالمتر، سطوحي داخل آكواريوم نظير شن، تزيينات به ويژه سراميكي و پلاستيكي و فيلترهاي مكانيكي درون آب مكانهاي مناسبي براي رشد اين باكتري ها هستند، اما در آكواريوم هاي بزرگتر يا آكواريوم هاي آب شور كه تصفيه زيستي بيشتري نياز دارند، سطوح بيشتري براي اين باكتري ها نياز دارند، بنابر اين انسان اين مكان ها را به صورت مصنوعي ساخته تا به هدف خود برسد، بيو بال يكي از اين مكان هاست. در ميان احجام هندسي بيشترين سطح خارجي را كره دارد . نام بيو بال (توپ بيولوژيكي) گوياي بالا بودن سطح زيست اين جسم به واسطه اين اصل هندسي مي باشد. براي افزودن سطح اين جسم و افزايش قابليت عبور آب از ميان آن و مسدود نشدن آن، آن را به صورت متخلخل و يا شيار دار مي سازند.جنس آن نيز از پلاستيك است تا هم سبك باشد و هم زبري مورد نياز را داشته باشد.البته یک نوع ان هم پلاستیکی نیست
    اما نوع دیگر که از پلاستیک نیست هم موجود می باشد و کلا هر سطح زبری می تواند کار بیو بال را انجام دهد. و در آکواریوم های آب شیرین که موضوع بحث ماست سرامیک و شن و گیاهان مصنوعی و طبیعی می توانند نقش بیو بال را ایفا کنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742
    نقل قول نوشته اصلی توسط F&P77 نمایش پست ها
    منم همينطور مثل آقا مصطفي گذاشتم ولي بدون بيوبال.
    بيوبال خيلي لازمه؟
    با سلام و با اجازه اساتيد مجرب
    بیو بال
    قطعاتی به اندازه یک توپ پینگ پنگ با سوراخ های متعدد که کار آنها تولید باکتری های مفید است
    قسمتي از تصفيه آب آكواريوم كه به چرخه ازت مربوط مي شه توسط باكتري هايي انجام مي شود كه به 2 دسته هوازي و بي هوازي تقسيم مي شوند، اين باكتري ها براي رشد نياز به سطوح به اندازه كافي زبر دارند تا بتوانند بر روي آنها تشكيل كولوني بدهند، اگر سطح زبري كافي نداشته باشد نمي توانند به آن بچسبند و به حيات خود ادمه دهند، حال با توجه به مفيد بودن اين باكتري ها، ما نياز داريم كه محيط مناسب براي اين باكتري ها را در آكواريوم ايجاد كنيم تا از آنها بهره ببريم، هر چه باكتري بيشتر، آب سالمتر، سطوحي داخل آكواريوم نظير شن، تزيينات به ويژه سراميكي و پلاستيكي و فيلترهاي مكانيكي درون آب مكانهاي مناسبي براي رشد اين باكتري ها هستند، اما در آكواريوم هاي بزرگتر يا آكواريوم هاي آب شور كه تصفيه زيستي بيشتري نياز دارند، سطوح بيشتري براي اين باكتري ها نياز دارند، بنابر اين انسان اين مكان ها را به صورت مصنوعي ساخته تا به هدف خود برسد، بيو بال يكي از اين مكان هاست. در ميان احجام هندسي بيشترين سطح خارجي را كره دارد . نام بيو بال (توپ بيولوژيكي) گوياي بالا بودن سطح زيست اين جسم به واسطه اين اصل هندسي مي باشد. براي افزودن سطح اين جسم و افزايش قابليت عبور آب از ميان آن و مسدود نشدن آن، آن را به صورت متخلخل و يا شيار دار مي سازند.جنس آن نيز از پلاستيك است تا هم سبك باشد و هم زبري مورد نياز را داشته باشد.البته یک نوع ان هم پلاستیکی نیست
    اما نوع دیگر که از پلاستیک نیست هم موجود می باشد و کلا هر سطح زبری می تواند کار بیو بال را انجام دهد. و در آکواریوم های آب شیرین که موضوع بحث ماست سرامیک و شن و گیاهان مصنوعی و طبیعی می توانند نقش بیو بال را ایفا کنند

کاربر تازه وارد

شماره عضویت
    7822
    نقل قول نوشته اصلی توسط masoud.v نمایش پست ها
    سلام
    البته اگر تاپ فیلتر های موجود در بازار استفاده بشه این ترتیب ها بی معنی هست چون فقط یه قوطیه که جریان اب یه جاهاییش بر قراره و بعضی جاهاش اصلا! کلا این شرکتی های چینی جالب نیست.
    من خودم یه تاپ فیلتر درست کردم که عکس پایین هست که خونه هاش شبیه سامپ هست و زیر 8 تومن برا ساخت محفظش هزینه کردم و مصالح یک فیلتر ایهام 2215 داخلش هست + چندین لایه پشم و شیشه تازه 2 تا خونش هم خالیه!(دیدم چند تا دونه بیوبال دارم اونارم گذاشتم با اینکه زیاد کار مد نیست تو این حالت ولی از تو کمد بودن بهتره) طولش حدود 110 سانته :
    فایل پیوست 1182
    سلام آقا مسعود
    اگه ممکنه اون عکس تاپ فیلترت رو یبار دیگه بذار (اگر هنوز هم داریش)
    من میخوام یه تاپ فیلتر به طول 110 برای تانکم بسازم که روی دو تا پل های تانک قرار بگیره
    این فیلتر رو میخوام بصورتی بسازم که آب از یک سمت وارد بشه و بعد از گذشتن از موادی که بصورت پشت سرهم (نه روی هم و عمودی) چیده شده از انتهای فیلتر خارج شه
    دنبال ایده هستم
    ممنون میشم دوستان کمک کنن....

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهي
    شماره عضویت
    9412
    سلام دوستان. این همه سوال و جواب بود. اما روش ساختش نبود. بی زحمت یکی درست و حسابی شو اموزش بدید. ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    7137
    نقل قول نوشته اصلی توسط Seena نمایش پست ها
    سلام دوستان. این همه سوال و جواب بود. اما روش ساختش نبود. بی زحمت یکی درست و حسابی شو اموزش بدید. ممنون
    ببخشید من جواب میدم

سلام دوسته عزیز

الان نمونه هاب آماده این تاپ فیلتر ها تو بازار موجوده تقریبا به قیمت همون اینترنال ها

اونایی که تو بازار یکم اون محفطشون کوچیکه و زیاد نمیشه روش برا نگه داری باکتری ها مفید حساب کردیعنی متریال کمی بدست میاد (البته برا اکواریوم های زیر 150 لیتر کفایت میکنه به نظرم)

خودم الان برا تانک 360 لیتریم یه اکسترنال دارم + یه تاپ فیلتر که فقط توش با ابر پر کردم تا حالا هم مشکلی نداشتم و سرریز هم نکرده خیلی عمل کرد خوبی پیدا کردن با هم اکسترنال تنها هم کفایت میکنه ولی من

گذاشتم تقریبا آبم شفاف هستش و برا اینکه پاور هد تاپ فیلتر امواج ایجاد میکنه

هیچ فضولاتی تقریبا روی شن ها نمی مونه

البته خودتونم می تونین بسازین مثل سامپ ...

دوستان با تجربه تر میان بیشتر توضیح میدن

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9496
    بهترین فیلتر برای دیسکاس چیه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9496
    من بارزین اب تبریز خودشم شهرک باغمشه رو که هسختیش 13 بود کردم 5 بازم راهی است بافیلتر ؟ لتفن زود جواب بدید برای نگهداری دیسکس دلم یزره شده

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    2330
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidfihser نمایش پست ها
    بهترین فیلتر برای دیسکاس چیه
    دوست عزیز اگه سوالی در مورد ماهی دیسکس داری تو انجمن خودش مطرح کن چون اونجا خیلی بهتر میشه پاسخ داد

صفحه 2 از 10 نخستنخست 12345678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)