نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: صرف نظر از مصرف انرژی و قیمت به نظر شما بهترین سیستم نور

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • LED های پیش ساخته ی مارک معروف ...

13 40.63%
  • LED های دست ساز ...

3 9.38%
  • ترکیب LED دست ساز با مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب انواع مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب متال با مهتابی ...

10 31.25%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 24 از 30 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 231 به 240 از 295
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام :

اینا رو با فوم تزریقی ساختن . همون اسپری هایی که موقعی فشار میدی ازش فوم مایع میاد و بعد از چند دقیقه سفت میشه . البته سفت سفت که نه . مثل عایقی که بین لایه های یخچال میزنن یکم پفکیه ولی اگر زیاد بهش فشار نیاری چیزیش نمیشه . من طبقه پایین بین دیوار و PVC زدم و خیلی خوب شد . اسپری بزرگش 18 هزار تومنه . البته خیلی هم حالت چسبندگی داره و اگر رو دستتون بریزه خیلی پاک کردنش سخته ولی اگر صبر کنی سفت شه راحت از پوست جدا میشه . در ضمن خیلی هم افزایش حجم میده .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16981
    یعنی واقعا روی نیترات و فسفات اب تاثیر نداره؟؟؟ !!!

فرستاده شده از K014ِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    نه چون در واقع جوری ساخته شده که در برابر خورندگی آب مقاوم باشه و یه جورایی آب داخلش نفوذ نمیکنه . این که میبینید فوم های تو عکس گرد و قلمبه هستن و شبیه خامه به نظر میان به خاطر اینه که شخصی که استفاده کرده بعد از تزریق فوم اونو به حال خودش رها کرده و گذاشته خشک بشه . شما میتونید قبل از سفت شدن با قاشقی چیزی بهش طرح صخره بدین یا بعد از سفت شدن با چاقو برشش بزنین و بهش شکل بدین ...

همین طور چون یه مقدار پفکی و ترده میتونین ته مرجان ها یا ریف هایی که جنس سختی دارن رو داخل فوم فشار بدین تا فرو بره و اونو محکم نگه داره ... بچه هایی که تراریوم میسازن هم از این فوم برای ساختن صخره های مصنوعی استفاده میکنن .

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    بنظر من احتیاط کنید وقبلش تو یه تانک کوچک استفاده کنید تا ببینید شرایط اب چطور میشه چون از عکسهایی که گذاشتید نمیشه فهمید که شرایط خوب باشدچون احتمالا مواد شیمیایی که مضر باشه داشته باشه ونمیشه با تست گرفتن فهمید چون تستهاش هم نیست ،همچنین یه طرحی سنگها را چیده که اصلا نیاز به مواد دیگه ای نیست ،

Sent from my iPhone using parsipet

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزیزم :

1) من اگر بخوام لامپ متال با مهتابی بزارم چه نوع لامپی باید انتخاب کنم ؟

2) آیا متال آب هم هست یا باید نور آبی رو با مهتابی تولید کنم ؟

3) از ست 5 تایی مهتابی ATI کدوما رو با متال ترکیب کنم . هر 5 تاشو بزارم اشکالی نداره ؟

4) وات متال و مهتابی رو چه جوری محاسبه کنم ؟

5) آیا هر چی درجه کلوین لامپ ها بیشتر باشه بهتره یا هر کدوم از درجه ها کارایی خاص خودشو داره ؟

یه سیستم نور LED تو نسیم یاس دیدم که نوشته بود 8000 تا 10000 کلوین ... برام سوال بود که چرا مثلا کلوینش رو 20000 انتخاب نکردن .

ببخشید سوال هام زیاد شد . اگه راهنمایی کنین ممنون میشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزیزم :

2) آیا متال آب هم هست یا باید نور آبی رو با مهتابی تولید کنم ؟

3) از ست 5 تایی مهتابی ATI کدوما رو با متال ترکیب کنم . هر 5 تاشو بزارم بهتر نیست ؟

5) آیا هر چی درجه کلوین لامپ ها بیشتر باشه بهتره یا هر کدوم از درجه ها کارایی خاص خودشو داره ؟

یه سیستم نور LED تو نسیم یاس دیدم که نوشته بود 8000 تا 10000 کلوین ... برام سوال بود که چرا مثلا کلوینش رو 20000 انتخاب نکردن .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزیزم :

2) آیا متال آبی هم هست یا باید نور آبی رو با مهتابی تولید کنم ؟

3) از ست 5 تایی مهتابی ATI کدوما رو با متال ترکیب کنم . هر 5 تاشو بزارم بهتر نیست ؟

5) آیا هر چی درجه کلوین لامپ ها بیشتر باشه بهتره یا هر کدوم از درجه ها کارایی خاص خودشونو دارن ؟

ویرایش توسط Mohammad.p : 3rd October 2016 در ساعت 12:02 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیزم :

2) آیا متال آبی هم هست یا باید نور آبی رو با مهتابی تولید کنم ؟

5) آیا هر چی درجه کلوین لامپ ها بیشتر باشه بهتره یا هر کدوم از درجه ها کارایی خاص خودشونو دارن ؟

دوست عزیز ارتفاع تانک شما زیاده بنظر من اصلا مهتابی نگیرید یا ال ای دی بگیرید یا از ترکیب ال ای دی ومتال استفاده کنید.بله متال ابی هم هست هر چه کلوین متال بیشتر بشه به رنگ ابی نزدیکتر میشه متالهای ۲۰۰۰۰وبالاتر ابی هستند.اگه بخواید حتما از متال ومهتابی بگیرید میتونید سه عدد متال ۲۵۰وات ۱۴۵۰۰کلوین بگیرید با همراه با ۱۲عدد اکتنیک .البته اگه بخواید اکتون را پر از مرجان کنید اگرم که نه به نسبت کمش کنید در کل باید ببینید چه نوع مرجانی میخواید بگیرید وچه فضایی از تانک را میخواید اختصاص بدید به مرجانها.
    بعضی از کلوینها مخصوصا همین متال ۱۴۰۰۰باعث میشه رشد مرجانها بیشتر بشه ولی هر طیف نوری کارایی بخصوص خودش را داره.
    تو سیستمهای نور ال ای دی استاندارد هر چه کلوین بیشتر شده باشه ال ایدیهای ابی کمتر میشه وهر چی کلوین نور سفید کمتر باشه ال ای دی ابی باید بیشتر بشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    آقا چی شد ؟؟؟ ما منتظریم ها به روز نمی کنی ؟ کار جدیدی چیزی ؟
    طبق تحقیقات من کلوین بالا به درد تانک های با ارتقاع زیاد می خوره ...
    در مورد مهتابی هم فکرنکنم اصلا نورش به کف تانکت برسه ... نگه اینکه 40 سانت لایوراک بزاری ...
    من ال ای دی با کلوین بالا استفاده کردم تو ارتفاع کم تانکم شروع به جلبک زدن کرد ... پس ترکیب و اننخاب ال ای دی خیلی مهمه
    من باشم شخصا دستی درست می کنم و از پاور ال ای دی با وات مثلا 10 به بالا برای سقید استفاده می کنم
    ولی اگه حالشو نداری بهتره ای متال استفاده کنی هر چند در نظر داشته باش که نسل متال مثل موزیکش داره منقرض می شه و هر سال نیاز به خریداری جدید داره
    در حالی که ال ای دی اینگونه نیست هزینه پایین تر داره و خاصیت دیمری که خیلی مفیده در آینده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام رامتین جان :

ممنونم که پیگیر تانک منی ... این مدت مشغول PVC زدن اتاقک زیرزمین بودم که خیلی هم وقتمو گرفت . چون دیوارها و سقف نمناک بودن و برای جلوگیری از آلوده شدن آب و ورود باکتری و انگل و بیماری مجبور شدم فضای اتاقک تصفیه رو محصور کنم . در ضمن طبق نیاز باید یه قسمت هایی رو کم و زیاد میکردم . شکر خدا خوب از آب در اومد و وقتی که صرفش کردم نتیجه خوبی داشت . عکس هاشو فردا آپلود میکنم .

صفحه 24 از 30 نخستنخست ... 56789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)