نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: صرف نظر از مصرف انرژی و قیمت به نظر شما بهترین سیستم نور

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • LED های پیش ساخته ی مارک معروف ...

13 40.63%
  • LED های دست ساز ...

3 9.38%
  • ترکیب LED دست ساز با مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب انواع مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب متال با مهتابی ...

10 31.25%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 201 به 210 از 295
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیزنداشتن اسکیمر ونور برای طی شدن سیکل الزامی نداره ولی اسکیمرهایی که میگید را بزارید بهتره، حتی میتونید بعد از طی شدن سیکل ماهی هم به اک اضافه کنید، میتونید از چند نوع نمک استفاده کنید ولی معمولا نمکهای خوب کامل هستند،نمک اسکیمز را من چند وقت پیش گرفتم کیفیتی خیلی خوبی داره...
    اسکیمر اورفک از کیفیتی خوبی برخورداره ولی بنظر من اگه بخواید قیمت وکیفیت را با هم داشته باشیم اسکیمر ریف اختاپوس وبابل مگاس از همه مناسبترند..
    من تا حالا ندیدم هیچ کدام از دوستان همه محلولهارا با هم مخلوط کنند ولی محصولاتی هست که کلسیم ،منیزیم واسترانسوم با هم مخلوطه ،بنظر من شما کلسیم راکتور بگیرید چون تانک شمابزرگه واگه بخواید ریفش کنید هزینه کلسیم تانکتون زیاد میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    ممنونم جناب شادکامی :

راستش رو بخوای قصد دارم از روش بالینگ استفاده کنم . تبلیغشو زیاد شنیدم . به نظر شما متد بالینگ خوبه ؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    ممنونم جناب شادکامی :

راستش رو بخوای قصد دارم از روش بالینگ استفاده کنم . تبلیغشو زیاد شنیدم . به نظر شما متد بالینگ خوبه ؟
    قطعا نه ،این روش که این فروشنده ادعا میکنه برای اولین بار در ایران .سالهاست که توهمین سایت دوستان گذاشتن ودارند استفاده میکنندوفرقی هم که داره بسته بندی خاصی نداره ،دوست عزیز تانک شما بزرگه وهزینه های زیادی هم داره شما بجای اینکه نیم لیتر باکتری فیدر یا غذای باکتری از این مغازه بخرید۷۰هزار تومان بیاید هزار تومان به من بدید من نیم لیتر غذای باکتری با همون کیفیت بهتون بدم یا میتونید برید خودتون در سوپری سر کوچه نیم لیتر سرکه یا شکر بگیرید.بقیه هم مثل کلسیم،منیزیم،استرانسیوم وعناصر نادر چیزهایی هستند که همه دارند استفاده میکنند فقط فرقش اینه که ما از مارکهای برایتول ،سیچم،کنت و...استفاده میکنیم،میبینید که این حرف برای اولین بار دروغه...

ولی بنظر من همونجور که بالا گفتم شما بهتره برای کلسیم از کلسیم راکتور استفاده کنید وبقیه عناصررا هم بصورت پودری ووزن زیاد بگیرید که ارزانتر براتون بیفته هردو سه هفته یکبار مقداری که تانک نیاز داره درست کنید وبا دوزینگ پمپ به اک اضافه کنید البته اگه کلسیم راکتور هم نمیخواید کلسیم را هم پودری بگیرید..............

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18749
    دوست عزیز آقا محمد سلام.
    واقعا خسته نباشید و خدا قوت دارین.
    امیدوارم کارتون به نتیجه دلخواهتون برسه . من طی سه ماه گذشته یه سیستم 550 لیتری تو آپارتمانم ساختم و راه اندازی کردم . دقیقا مثل شما همه کارها از چسبوندن گرفته تا لوله کشی و راه اندازیشو خودم انجام دادم . خداشاهده پیرم دراومد خواب و خوراک نداشتم مثل آدم گیج و منگها هر کی باهام حرف می زد سه چهار بار باید تکرار می کرد چون تمام فکرو ذکرم متوجه سیستمم بود تا نکنه یه جا کار اشتباهی بکنم. ( تازه از چند سال قبلش روی تمام انواع سیستم ها مطالعه داشتم ) ولی الان سیستمم راه اندازی شده و خستگی از تنم در نیومده. اینو فهمیدم تازه شروع کار و هزینه است .
    دوست عزیزم هزینه های خرید ماهی و مرجان ها صرف وقت رو برا این کار در نظر بگیر چون ماهی رو هر وقت از آب بگیری تازه است.
    در هر حال مشخصه مثل من بد جوری به این کار علاقه داری و عاشقشی.
    امیدوارم در کارت موفق بشی و سیستم بدون نقصی از آب در بیاد و آبش سالهای سال برات بچرخه.
    تنها توصیه ای که می تونم برات داشته باشم اینه که سعی کن سیستمی طراحی کنی که کمترین مشکلات و هزینه بهره برداری و نگهداری رو داشته باشه. تا بعدها هی به خودت لعنت نفرستی.
    ببخشین صادقانه صحبت کردم. باز هم آرزوی موفقیت برات دارم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان :

نیاز به یک همفکری دارم . میخوام واتر پمپ بخرم ولی تو این چند مدل نمیدونم کدوم برام بهتره . اگه دوستان نظرشونو بدن ممنون میشم ...

البته به خاطر داشته باشین من دو تا ورودی به تانکم دارم و میزان گردش آب باید برای حجم 1500 لیتر مناسب باشه . هر کدوم از واتر پمپ ها هم باید حداقل 2.5 متر قدرت هد داشته باشه ...

اولین مدل ریف اختاپوس 10000 ( 850 هزار تومن )

دومین مدل جبائو 12000 ( 600 هزار تومن )

سومین مدل زتلایت 12000 ( 670 هزار تومن )

چهارمین مدل اکو رانر 12000 آکوا مدیک ( 920 هزار تومن )

ویرایش توسط Mohammad.p : 6th July 2016 در ساعت 02:22 AM

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    فمن اگه باید انتخاب کنم نسبت به هزینه ام جکود را میگیرم ولی مدلهای دیگه ام خوبه مخصوصا اکوامدیک..

ولی فکر کنم باید دوتا بگیریدچون تا جایی که یادمه شما سامپتون داخل زیر زمینه واین فاصله قدرت پمپ را از نصف هم کمتر میکنه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آب شور
    شماره عضویت
    18532
    سلام عزیز
    من برای تانک خودم جکود گرفتم ... برای همین بزرگه دارم می سازمش ...
    خیلی خوب تر تمیزه و سر وصدا هم نداره من مدل 12000 رو گرفتم . ولی فکر نمی کنم هد آنچنان قوی داشته باشه بیشتر برای داخل سامپ تعبیه شده ...
    حالا نظر من اینه که واتر پمپ خارج آبی بگرد پیدا کن ... چون هم قدرت بالا تر دارن هم از نظر سر و صدا موردی ندارن (البته خیلی سخته پیدا کردن این نوع مخصوص آکواریوم )
    همچنین در نظر داشته باش که حتما از دو تا واتر پمپ استفاده کنی
    به دلیلی اینکه یه واتر پمپ قوی به تنها به مراتب مصرف بالا تر و راندمان کمتری نسبت به دو واتر پمپ مجزا دارند
    در مورد این هایی که معرفی کردی هم به نظرم دراگون خیلی بهتره قوی تره و با استفاده از ریموت از طبقه بالا هم می تونی قدرت رو تنظیم کنی در حالی که بقیه ریموت بی سیم ندارن
    آکوامدیک رو هم من دیدم که خارجی ها به عنوان واتر پمپ خارج ابی استفاده کردند قدرت و همه چی عالی ولی باز هم در نظر داشته باش که خرید دو تا ازش 2 ملیون تومن آب می خوره ...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    ممنونم از نظراتتون عزیزان :

البته دوستان فکر کنم درست متوجه نشدید . من دو تا واتر پمپ لازم دارم . و ورودی به تانکم دو تا لوله 3.2 میلیمتری هست . یه ورودی 2.5 م.م دیگه هم دارم که میره به دو تا تانک کوچیک زیر آکواریومم . در مجموع سه تا واتر پمپ میخوام . دو تا 12000+- و یه دونه 7000 . طبق اندازه ای که گرفتم نهایتا 2.5 متر فاصله از زیر زمین تا لبه تانک وجود داره . یه مدل واتر پمپ ریف اختاپوس هست که 16000 لیتر و 6 متر قدرت داره ولی نامرد 1 میلیون و 600 هزار تومن قیمتشه .

تو این مدتی که خیلی تو سایت فعال نبودم باور کنین همه جا رو گشتم . از اون واتر پمپای اکسترنال قوی گیرم نیومد که نیومد .

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    ممنونم از نظراتتون عزیزان :

البته دوستان فکر کنم درست متوجه نشدید . من دو تا واتر پمپ لازم دارم . و ورودی به تانکم دو تا لوله 3.2 میلیمتری هست . یه ورودی 2.5 م.م دیگه هم دارم که میره به دو تا تانک کوچیک زیر آکواریومم . در مجموع سه تا واتر پمپ میخوام . دو تا 12000+- و یه دونه 7000 . طبق اندازه ای که گرفتم نهایتا 2.5 متر فاصله از زیر زمین تا لبه تانک وجود داره . یه مدل واتر پمپ ریف اختاپوس هست که 16000 لیتر و 6 متر قدرت داره ولی نامرد 1 میلیون و 600 هزار تومن قیمتشه .

تو این مدتی که خیلی تو سایت فعال نبودم باور کنین همه جا رو گشتم . از اون واتر پمپای اکسترنال قوی گیرم نیومد که نیومد .
    اگه از من میشنوید ومشکل هزینه دارید دوتا واتر پمپ چینی بگیرید صدا داره مثل سوبو ،دوتاش با قدرت خیلی بالا فکر نکنم روی هم بالای ۵۰۰بشه فقط صدا داره که برای شما مشکلی پیش نمیاره،بجاش پولش را بزارید روی اسکیمر و....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان :

بالاخره اسکیمر خریدم . ریف اختا‍‍‍پوس مدل رگال 300 اکسترنال . حداکثر رنج تانک 2800 لیتر . DC - 24 ولت با کنترلر 5 سرعته

صفحه 21 از 30 نخستنخست ... 23456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)