نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: صرف نظر از مصرف انرژی و قیمت به نظر شما بهترین سیستم نور

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • LED های پیش ساخته ی مارک معروف ...

13 40.63%
  • LED های دست ساز ...

3 9.38%
  • ترکیب LED دست ساز با مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب انواع مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب متال با مهتابی ...

10 31.25%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 295
    کاربر موثر

شماره عضویت
    5194
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    منون آقا فربد . ممکنه پست های 6 و 9 رو پاک کنید .

اون لوله پولیکا که تو عکس چهارم در پست 3 زیر آک... میبینید ، محل رفت و برگشت لوله ها به زیر زمین هست . قراره سامپ و تجهیزات من تو زیرزمین نصب بشن . حالا از اونجا هم عکس براتون میزارم .

موضوعی که خیلی این روزها باهاش درگیرم ، قیمت نجومی اسکیمر و led و موجساز های مارک و مرغوبه . چون برای حجم آک... من نمیشه تجهیزات معمولی به کار برد .

اگر ممکنه لطف کنید بهم یه اسکیمر قوی و خوش قیمت معرفی کنید . همینطور یک یا دو واترپمپ خیلی قوی که حداقل 3.5 متر هد داشته باشه .
    آقا آفرین - ایول - حسته نباشید تا اینجا که عالیه

در مورد اسکیمر که فکر میکنم باید یا تانزی یا ریف اختاپوس استفاده کنید اگه برند خوب میخوای . باز حالا اساتید نظر بدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    اینجا شروع کار در زیرزمین هست .به خاطر وسواسی که دارم ، صفر تا صد تمام کارها رو خودم انجام دادم . از برش آهن و جوشکاری بگیر تا رنگ و MDF و نصب شیشه و ... خلاصه همه چی . باورتون نمیشه اگه بگم 8 ماهه پیش شروع کردم تا الان به اینجا رسیدم .

پایان کارهای زیر بنایی . شیشه سامپ ها رو گرفتم . باید شروع به سر هم کردنشون بکنم . البته باید یه فکری هم به حال دیوارهای نم کشیده زیرزمین بکنم . میترسم تولید بیماری یا ویروس و باکتری بکنن . فکر کنم اگه دور تا دورشو با MDF بپوشونم بهتر باشه ( به شکل یک اتاق کوچیک با در ورودی جداگانه )
    ویرایش توسط farbodb : 29th July 2015 در ساعت 12:15 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    دیروز با نمایندگی ORPHEK تماس گرفتم . احتمالا فکر کرد من گفتم اسکیمر از جنس طلا میخوام . چون قیمت نجومی 3 ملیون و 500 رو برای ارفک 5000 بهم گفت . شاخ در آوردم . من رو بگو که تصمیم گرفته بودم همه ی تجهیزات رو مارک خوب و عالی تهیه کنم . LED آتلانتیک رو میگفت 3 و 950 . خلاصه به قول سیرجونیا : ماسام کپ شد ( یعنی کاسه ماستم ریخت )

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ????
    شماره عضویت
    17339
    عجب پروجه ی خفنی...ایول...سامپت میاد زیرزمین؟راستی اتاق پایینو ام دی اف نزن از پی وی سی هایی استفاده کن که تو سقف کاذب هم استفاده میشه همه رنگ هم دارن...بازم باریک

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    سلام
    خسته نباشید کار خیلی عالی و بزرگی میخواین انجام بدین و تقریبا میشه گفت تک هست
    اتفاقا منم میخواستم برای هزینه یه گوش زدی بکنم بهتون که تو این حجم یه 25 تا 30 میلیونی خرج برمیداره براتون اگه تانک ریف هست گفتم شاید خودتون در جریان هستین
    اسکیمر ریف اختاپوس برای تانک شما همون حدود 3 الی 4 تومن میشه درست قیمت دادن بهتون
    برای نور هم از ال ای دی رادیون استفاده کنید که سیستم شما 4 الی 5 عدد حداقل نیاز داره که اونم 13 تا 15 16 تومن براتون هزینه برمیداره
    راکتورا باقی وسایل هم هستن
    به نظرم قبل شروع باید یه تخمین هزینه میزدین
    پمپ هم شما که تجهیزاتو بردین تو زیر زمین(بهترین کارو کردین مثل تانکای بزرگ خارجی) از نوع اکسترنال بگیرین پمپ صنعتی کمی صدا داره که تو زیر زمین مشخص نمیشه،راستش من تو این حجم و با این حالت کار نکردم که بخوام پیشنهادی بدم به نظرم مغازه های پمپ صنعتی فروش بتونن راهنماییتون کنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    ممنونم فربد جان . اتفاقا خودم چند روز پیش یه سری به مغازه های پمپ ... صنعتی زدم . این مورد به نظرم خوب اومد . مال استخر هست . فقط ترسم از اینه که با روشن بودن 24 ساعته عمرش زود تموم بشه . نمیدونم شاید خیلی داغ کنن یا ... قیمتش هم 480 بود . با امپلر پلاستیکی :

حتی میشه یه پد یا فیلتر پارچه ای رو داخل مخزن قبلیش بزاری ... فکر کنم 12000 لیتر بر ساعت بود .
    ویرایش توسط Mohammad.p : 29th July 2015 در ساعت 11:12 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    اتفاقا منم میخواستم برای هزینه یه گوش زدی بکنم بهتون که تو این حجم یه 25 تا 30 میلیونی خرج برمیداره براتون اگه تانک ریف هست گفتم شاید خودتون در جریان هستین
    اسکیمر ریف اختاپوس برای تانک شما همون حدود 3 الی 4 تومن میشه درست قیمت دادن بهتون
    برای نور هم از ال ای دی رادیون استفاده کنید که سیستم شما 4 الی 5 عدد حداقل نیاز داره که اونم 13 تا 15 16 تومن براتون هزینه برمیداره

آقا فربد به نظر شما اگر خودم پاور LED و شاسی و ما بقی وسایلشو بگیرم برای سیستم نور کفایت میکنه . آخه زور داره ، من نمیدونم این قیمت ها رو از کجا در میارن . به قول معروف میگن یه چی بگو بگنجه . LED زتالیت چه طوره . قیمتش مناسبتره . و در مورد اسکیمر نظرم روی ریف اختاپوس 5000 هست که حدودا 2 و 400 میشه . ولی شنیدم اسکیمر های بابل مگاوس هم خوب از آب در اومدن .

دوستان شما در مورد محصولات بابل مگاوس تجربه ای دارین ...

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیزبه پارسی پت خوش امدی,بابت اک هم مبارک باشه .
    مواردی که باید بهتون بگم اول هزینه این اک خیلی بالاست .اگه بخواید ریف باشه هزینه بالاتر از سی ملیون برای شروع وهزینه ماهانه بالاتر از پانصد هزارتومان برای تکمیلش وهزینه حدود ٣٠٠هزارتومان برای نگهداریش,البته بغیر از اینکه بعدا بخواید ابزی یا وسیله ای اضافه کنیدیا اگه وسیله ای خراب بشه.
    به همین خاطر بهتون پیشنهاد میکنم اول کاملا فکر هزینه ها رابکنید بعد اقدام به تکمیل کارتون را بکنید چون تا حالا هیچ هزینه ای نسبت به هزینه کل نکردید,
    نکته دیگه ای که باید بهتون بگم من نفهمیدم شیشه کف چند میل هست ولی شیشه کف باید٢٠میل باشه همراه با پل وتسمه ٢٠میل,
    همچنین از شیشه پشت نفهمیدم منظورتون از ١٠+۶چطوریه?
    برای سر اک هم تسمه وهم پل میخوادوجوری باید اینها را نسب کنیدکه مزاحم نور واورفلو نباشه,
    شما باید دوتا اورفلو درست کنید ودوتا فیتینگ ۴هیچی نیست ,
    ورودی اب به تانک هم حداقل دوتا باید باشه
    حداقل هد واتر پمپ هم باید شش متر به بالا باشه چون اگه ٣.۵باشه وقتی به سر اک شما برسه مقدار لیتر اب بر ساعت صفر میشه,قدرت واتر پمپ هم باید٢٠٠٠٠لیتر به یالا باشه.
    پمپهای با لیتراژ بالا وقیمت مناسب ماهیران داره ,
    برای نم پایین حالا به بعد بیشتر هم میشه به فکر تهویه مناسب هم باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیزبه پارسی پت خوش امدی,بابت اک هم مبارک باشه .
    مواردی که باید بهتون بگم اول هزینه این اک خیلی بالاست .اگه بخواید ریف باشه هزینه بالاتر از سی ملیون برای شروع وهزینه ماهانه بالاتر از پانصد هزارتومان برای تکمیلش وهزینه حدود ٣٠٠هزارتومان برای نگهداریش,البته بغیر از اینکه بعدا بخواید ابزی یا وسیله ای اضافه کنیدیا اگه وسیله ای خراب بشه.
    به همین خاطر بهتون پیشنهاد میکنم اول کاملا فکر هزینه ها رابکنید بعد اقدام به تکمیل کارتون را بکنید چون تا حالا هیچ هزینه ای نسبت به هزینه کل نکردید,
    نکته دیگه ای که باید بهتون بگم من نفهمیدم شیشه کف چند میل هست ولی شیشه کف باید٢٠میل باشه همراه با پل وتسمه ٢٠میل,
    همچنین از شیشه پشت نفهمیدم منظورتون از ١٠+۶چطوریه?
    برای سر اک هم تسمه وهم پل میخوادوجوری باید اینها را نسب کنیدکه مزاحم نور واورفلو نباشه,
    شما باید دوتا اورفلو درست کنید ودوتا فیتینگ ۴هیچی نیست ,
    ورودی اب به تانک هم حداقل دوتا باید باشه
    حداقل هد واتر پمپ هم باید شش متر به بالا باشه چون اگه ٣.۵باشه وقتی به سر اک شما برسه مقدار لیتر اب بر ساعت صفر میشه,قدرت واتر پمپ هم باید٢٠٠٠٠لیتر به یالا باشه.
    پمپهای با لیتراژ بالا وقیمت مناسب ماهیران داره ,
    برای نم پایین حالا به بعد بیشتر هم میشه به فکر تهویه مناسب هم باشید.

بسیار متشکرم بخاطر وقتی که صرف راهنمایی من و دوستان میکنید و اینکه اهمیت میدین به تازه کارا ...

خیلی مشکلی با هزینه ندارم . این که از قیمتها شکایت میکنم چون به نظرم نسبت به جنسی که ارائه میدن قیمت بالایی در نظر میگیرن . از اول فکر هزینه هاشو کردم که وارد این کار شدم . دوما عجله ای برای تکمیل تانک ندارم . خورد خورد درست میشه . ولی با تجربه ای که از تانک قبلی دارم تا تانکم کامل کامل نشده هیچ موجود زنده ای رو بهش اضافه نمیکنم . به نظرم شرعا کار درستی نیست ، وقتی شرایط مطلوبی برای نگهداری موجودات زنده نداریم اقدام به خرید و نگهداری از اونها بکنیم . یک نوع حیوان آزاریست ...

و اما تانک : شیشه های کف 10 میل دوبل یعنی 2 تا 10 میل روی هم . شیشه های پشت 10 میل به اضافه 6 میل به علاوه MDF که 16 میل ضخامت داره که در مجموع یک دیواره مستحکم 32 میلی ایجاد کردند . و در نهایت قاب فلزی که نیاز من به پل رو تا حدودی از بین برده ولی برای احتیاط پل هم استفاده میکنم . علت اینکه همه رو 20 میل ننداختم اینه که در سیرجان شیشه 20 میل گیر نمیاد . باید سفارش بدین که اون هم با کرایه متری 250 هزار تومن دستتونو میگیره . شیشه 20 میل جلویی 480 هزار تومن پای من آب خورد .

و اما در مورد اورفلو : قصد راه اندازی به روش معمول رو ندارم . مشابه اون رو تو یه عکس خارجی براتون میزارم . در مورد تعدادش همون دو تا هست ولی قطر فیتینگ رو افزایش میدم . مثلا 2 تا 60 میل ، چه طوره ؟

در مورد واتر پمپ هم حرف شما کاملا صحیحه . ولی نمیدونم چه طور باید گیر بیارم . تو فروشگاههای اینترنتی که با قدرت مورد نیاز من نیست . یا هست و زدن نا موجود . فکر کنم باید یه روز با قطار پاشم بیام تهران و برگردم .
    ویرایش توسط Mohammad.p : 29th July 2015 در ساعت 01:03 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    اینجا شروع کار در زیرزمین هست .به خاطر وسواسی که دارم ، صفر تا صد تمام کارها رو خودم انجام دادم . از برش آهن و جوشکاری بگیر تا رنگ و MDF و نصب شیشه و ... خلاصه همه چی . باورتون نمیشه اگه بگم 8 ماهه پیش شروع کردم تا الان به اینجا رسیدم .

پایان کارهای زیر بنایی . شیشه سامپ ها رو گرفتم . باید شروع به سر هم کردنشون بکنم . البته باید یه فکری هم به حال دیوارهای نم کشیده زیرزمین بکنم . میترسم تولید بیماری یا ویروس و باکتری بکنن . فکر کنم اگه دور تا دورشو با MDF بپوشونم بهتر باشه ( به شکل یک اتاق کوچیک با در ورودی جداگانه )
    مبارکه ! برای سقف میتونین کناف ضد اب بزنین ! برای اون سوراخ هم با گرد بر 10 بزنین خیلی تمیز و شیک و عمری

صفحه 2 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)