نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: صرف نظر از مصرف انرژی و قیمت به نظر شما بهترین سیستم نور

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • LED های پیش ساخته ی مارک معروف ...

13 40.63%
  • LED های دست ساز ...

3 9.38%
  • ترکیب LED دست ساز با مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب انواع مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب متال با مهتابی ...

10 31.25%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 15 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 295
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادکامی نمایش پست ها
    دوست عزیز اینجا محل تبلیغ نیست .لطفا تکرار نکنید
    قطعا هدف دوستمان تبلیغ نبوده و فقط برای اطلاع رسانی به دوستان این مطلب رو نوشتن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام
    آقا محمد به نظر من اسکیمر خوب مساوی است با آکواریوم خوب اگر اسکیمر برای آکواریوم خود در نظر نگرفتید به نظر من اسکیمر بابل مگاس مدلc77 مناسب هست برای تانک شما واقعا اسکیمر خوبیه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    قطعا هدف دوستمان تبلیغ نبوده و فقط برای اطلاع رسانی به دوستان این مطلب رو نوشتن
    بله دوست عزیز قطعا همین بوده ولی این اطلاع رسانی وچیزی که ندیدند درست نیست و من باید اطلاع بدم،وگرنه اقای پورفریدونی از کاربرا ن خوب این سایت هستند وقراره بهترین اک این سایت را هم راه انداری کنند

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزیز :

آقای شادکامی حق با شماست . گر چه هدف من تبلیغ نبود ، اما درست نیست که ندیده و نچشیده و فقط از روی عکس چیزی رو تایید و تبلیغ کنیم ...

در واقع هدف بنده از ارسال این موضوع اطلاع رسانی از نوع مرجان ارائه شده توسط سایت مذکور بود و به اشتباه از صفت خوب برای مرجان ها استفاده کردم که جای عذر خواهی دارد . بگذریم

عرفان جون ممنون به خاطر پیشنهادت . اگر موقع خرید اسکیمر به مشکل بودجه بر نخورم ، نظرم روی ارفک 5000 هست گزینه بعد ریف اختاپوس 5000 و گزینه های بعدی بابل مگوس ...

راستش در مورد مدل های بابل... که تحقیق میکردم ، چند مدل چشمم رو گرفت ولی گیج کننده بودن . مثلا مدل c77 که مناسب 1800 لیتر آبه 1.350.000 تومنه ، مدل Hero77 که مناسبه 1500 لیتره 1.650.000 تومن و c66 که تا 4000 لیتر رو گنجایش داره 1.200.000 تومن ....

اصلا قیمت ها با ظرفیت ها و کارائیشون همخونی نداره . آدمو گیج میکنن . ولی اسکیمر های ریف اختاپوس بر حسب ظرفیت قیمتشون بالا میره ...

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی - قناری - مرغ عشق - سره - یه زمانی گربه و عروس هلندی
    شماره عضویت
    18017
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز :

آقای شادکامی حق با شماست . گر چه هدف من تبلیغ نبود ، اما درست نیست که ندیده و نچشیده و فقط از روی عکس چیزی رو تایید و تبلیغ کنیم ...

در واقع هدف بنده از ارسال این موضوع اطلاع رسانی از نوع مرجان ارائه شده توسط سایت مذکور بود و به اشتباه از صفت خوب برای مرجان ها استفاده کردم که جای عذر خواهی دارد . بگذریم

عرفان جون ممنون به خاطر پیشنهادت . اگر موقع خرید اسکیمر به مشکل بودجه بر نخورم ، نظرم روی ارفک 5000 هست گزینه بعد ریف اختاپوس 5000 و گزینه های بعدی بابل مگوس ...

راستش در مورد مدل های بابل... که تحقیق میکردم ، چند مدل چشمم رو گرفت ولی گیج کننده بودن . مثلا مدل c77 که مناسب 1800 لیتر آبه 1.350.000 تومنه ، مدل Hero77 که مناسبه 1500 لیتره 1.650.000 تومن و c66 که تا 4000 لیتر رو گنجایش داره 1.200.000 تومن ....

اصلا قیمت ها با ظرفیت ها و کارائیشون همخونی نداره . آدمو گیج میکنن . ولی اسکیمر های ریف اختاپوس بر حسب ظرفیت قیمتشون بالا میره ...
    محمد جان امكانش هست بخاطر تقاضاي بازار باشه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز :

آقا محمد این قیمت ها به خاطر تفاوت در کیفیت ساخت هر محصول هست مثلا مدلc66 واتر پمپ ها بیرون از دستگاه قرار دارن و شکل مخروطی کمتری داره اگه بخری پشیمون نمیشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام بچه ها :

دو تا تانک کوچیک به ابعاد 50*45*45 ( ط*ع*ا ) ساختم زیر تانک اصلی . یکی برای رفجیوم زینتی و یکی برای یدک ( یا ازش برای نگهداری ریف های کوچیک استفاده میکنم که نیاز به جریان کم دارن یا ...)
    به نظر شما جریانشون باید چقدر باشه ؟

برای تانکی که میخوام توش مانگرو بکارم ، چقدر ارتفاع در نظر بگیرم ؟
    جریانش چقدر باشه ؟
    چند تا نهال کافیه تا موثر باشه ؟
    چه نوری لازم داره ؟

ورودی این تانک هایی که گفتم از سامپ بگیرم ، یا از خود تانک ؟
    اگر از تانک بگیرم لازمه بغیر از فیلتر ساکس اسکیمر هم براشون در نظر بگیرم ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزیز :

فکر کنم عزیزان مشغله زیادی دارن ، چون جدیدا خیلی تمایلی به پاسخ دادن و همفکری ندارن ...

طبق محاسبات و تستی که الان انجام دادم ، وقتی تانک اصلی رو تا ارتفاع 90 سانتیمتری آبگیری کردم ، 1500 لیتر آب جمع شده بود . در مدت زمان 130 ثانیه از یکی از خروجیهای 50 میلیمتری 260 لیتر آب خارج شد . یعنی هر ثانیه 2 لیتر ، هر دقیقه 120 لیتر و در هر ساعت 7200 لیتر آب ( از یکی از خروجیها ) قابل خارج شدن هست . در مجموع هر دو خروجی باکس گنجایش خروج 14400 لیتر آب از خود رو دارند .

به نظر شما از هر 14400 لیتر برای گردش آب استفاده کنم ؟
    اگر استفاده کنم خوبه ، زیاده ، یا بی تاثیر ؟
    چقدر استفاده کنم ؟

و یک موضوع دیگه . فقط تا ارتفاع 80 سانتی آب قابل دیدن هست و مابقی پشت قاب فلزی و تاج و ... پنهان میشن .

آیا ارتفاع بیش از 80 مفیده . چه کار کنم . رو چه ارتفاعی اورفلو رو تنظیم کنم ؟

ببخشید زیاد سوال میپرسم ولی خوب به تمام جواب ها نیاز دارم . چون نمیخوام مطالبی رو که قبلا دوستان تجربه کردن ، من هم تجربه کنم . حالا ضرر و زیان مالی و هدر رفتن وقت و ... بماند .

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز گردش اب در رف باید سه برابر حجم رف باشد ولی اگه یکم بیشتر هم باشه فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاره، اون یکی تانک را هم باید ببینید چه مرجانی میخواید نگه دارید گردش اب بستگی به نوع مرجان داره جریان ورودیش را میتونید۴تاده برابر بگیرید اگرم نمیخواید موجساز بزارید جریان ورودی را بیشتر کنید ولی باز به نوع ابزی که میخواید استفاده کنید.
    در مورد مانکرو نمیدونم چه جریانی میخواد ولی از کلیپهایی که دیدم فکر نمیکنم جریان زیاد براش مشکل داشته باشه چون دیدم توی تانک اصلی هم گذاشتن...
    در مورد ورودیشون بهتره از سامپ بگیرید ولی اگه خواستید از اب برگشتی تانک بگیرید بله فیلتر ساکس کافیه..
    در مورد اب ورودی تانک حتما کمتر بگیرید چون احتما اینکه بعد از یه مدت لوله های خروجی بر اثر جرم گرفتن ظرفیتشون کم بشه. شما ۸برابر حجم اک بگیرید کفایت ممیکنه،.
    هر چی ارتفاع اب زیاد بشه نور رسانی مشکلتر میشه اگه نمای اک تغیر نمیکنه من بودم حتما تا۸۰ ابگیری بیشترنمیکردم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام خسته نباشی آقا محمد
    سعی کن همیشه با سوال کردن پیش بری تا به مشکل بر نخوری تو حجم آکواریوم شما مشکل خییییلسییی دردسر میشه.

صفحه 15 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)