نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: صرف نظر از مصرف انرژی و قیمت به نظر شما بهترین سیستم نور

رأی دهندگان
32. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • LED های پیش ساخته ی مارک معروف ...

13 40.63%
  • LED های دست ساز ...

3 9.38%
  • ترکیب LED دست ساز با مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب انواع مهتابی ...

4 12.50%
  • ترکیب متال با مهتابی ...

10 31.25%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 11 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 295
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    چسب مرجان وقتي سفت شد ، استحكام داره ؟

روش سوراخ و پيم كه دوستمون فرمودن هم بدك نيست . فقط بايد خورده مرجانهاي بزرگ رو انتخاب كنيم و گردشون كنيم ( به جاي پيم ) البته اگر زياد رو سر هم بچينيم و سنگين بشن احتمال شكستن پيم ها وجود داره .

ولي اين مسئله براي من قابل درك نيست كه چرا نميشه از مخلوط سيمان و شن دريا استفاده كرد . مگر سيمان چقدر ميخواد از خودش املاح آزاد كنه . ميشه بعد از اتمام كار بزاريم يكي دو هفته سيستم با آب لوله كار كنه تا املاح آزاد شده از سيمان حذف بشه ...

خلاصه دنبال يه راه منطقي و راحت و بي دردسرم . و يه چيز ديگه ميشه ق5بل از استفاده از سيمان ، لايوراك ها رو با يه چسب بهم بچسبونيم تا خودشو نگه داره بعد دورش سيمان بزنيم . چون سيمان يكم زمان لازم داره تا سفت بشه .

من تو كارخونه كنستانتره آهن ( هماتيت ) كار ميكنم . همكارام يه روش خوب براي گرفتن سوراخهاي آسياب ها و لوله ها ابداع كردن . مخلوطي از گچ و سيمان رو روي سوراخ ميزنن و فوق العاده سفت ميشه .

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی - قناری - مرغ عشق - سره - یه زمانی گربه و عروس هلندی
    شماره عضویت
    18017
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad.p نمایش پست ها

روش سوراخ و پيم كه دوستمون فرمودن هم بدك نيست . فقط بايد خورده مرجانهاي بزرگ رو انتخاب كنيم و گردشون كنيم ( به جاي پيم ) البته اگر زياد رو سر هم بچينيم و سنگين بشن احتمال شكستن پيم ها وجود داره .

ولي اين مسئله براي من قابل درك نيست كه چرا نميشه از مخلوط سيمان و شن دريا استفاده كرد . مگر سيمان چقدر ميخواد از خودش املاح آزاد كنه . ميشه بعد از اتمام كار بزاريم يكي دو هفته سيستم با آب لوله كار كنه تا املاح آزاد شده از سيمان حذف بشه ...

خلاصه دنبال يه راه منطقي و راحت و بي دردسرم . و يه چيز ديگه ميشه ق5بل از استفاده از سيمان ، لايوراك ها رو با يه چسب بهم بچسبونيم تا خودشو نگه داره بعد دورش سيمان بزنيم . چون سيمان يكم زمان لازم داره تا سفت بشه .

من تو كارخونه كنستانتره آهن ( هماتيت ) كار ميكنم . همكارام يه روش خوب براي گرفتن سوراخهاي آسياب ها و لوله ها ابداع كردن . مخلوطي از گچ و سيمان رو روي سوراخ ميزنن و فوق العاده سفت ميشه .
    راستش الان كه فكر ميكنم بيشتر دي اكسيد كربن ازاد كنه تا چيز ديگه
    ميخواي يه تيكش رو تو يه چند ليتر اب امتحان كنيد
    اميدوارم مشكل ساز نباشه
    اما ترجيحاً از گچ استفاده نكنيد
    كربنات كلسيم و CaSO4 است كه SO4 با اب ميشه اسيد سولفوريك كه Ph آب رو پايين مياره
    اين موضوع رو مدنظر داشته باشيد كه بتونيد تمهيدات مقتظي رو بكار بگيريد
    ارادتمند تمام بزرگان

Sent from my iPad using Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372

در صورت استفاده از سیمان کنترل میزان سیلیکات در سیستم برای مدتی غیر قابل کنترل می شه .بهتره در صورت استفاده از سیمان بعد از اینکه کاملا خشک شد با دستگاه کارواش کاملا شسته بشه و 1 ماه در آب بمونه .در این صورت مشکلاتتون به حداقل خواهد رسید.استفاده از گچ هم توصیه نمیشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    به نظرم موارد زیر میتونن بهتون جهت ساخت دکور تانک ایده بدن:
    1. لینک
    2. لینک

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    تانک آبشور
    شماره عضویت
    15985
    سلام دوستان عزيز :

واقعا چقدر خوبه كه ما از هر قشر و صنفي عضو داريم تو انجمن ... اينجاست كه ارزش واقعي مشورت و همفكري مشخص ميشه . از همه شما دوستان كه وقت ميذارين و همفكري ميكنين ، ممنون و متشكرم ...

چند سوال ، سيمان تيپ 5 همه جا گير مياد ؟ سيمان سفيد بهتره يا سياه ؟ لطفا نظرتون رو در مورد چسب سنگ و چسب كاشي هم بفرماييد ...
    ویرایش توسط Mohammad.p : 14th September 2015 در ساعت 10:02 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    سلام دوستان عزيز :

واقعا چقدر خوبه كه ما از هر قشر و صنفي عضو داريم تو انجمن ... اينجاست كه ارزش واقعي مشورت و همفكري مشخص ميشه . از همه شما دوستان كه وقت ميذارين و همفكري ميكنين ، ممنون و متشكرم ...

چند سوال ، سيمان تيپ 5 همه جا گير مياد ؟ سيمان سفيد بهتره يا سياه ؟ لطفا نظرتون رو در مورد چسب سنگ و چسب كاشي هم بفرماييد ...
    به نظر من از همین چسب مرجان استفاده کن تا خیالت راحت باشه

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط t4kin نمایش پست ها
    سلام جناب شادكامي
    جسارته اگر فضولي ميكنم اما سيمان مقاوم در مقابل محيطهاي نمكي و سولفاتها سيمان تيپ پنج هستش
    اما سيمان خيلي ديرگيره و بايد تا زمان سفت شدنش ثابت بمونه
    حالا اينها سواي از ابياري هردوساعته هستش
    همون دريل زدن و استفاده از خورده مرجان بجاي پيم راحتتر نيست به نظر شما؟
    هم سريعتره هم ارگانيك
    حالا بزرگاني همچون شما بايد نظر آخر رو بدن

سلام دوست عزیز اگه با سیمانهای اینجا جواب بده که خیلی خوبه ومیشه طرحهای جالب ومستحکمی ایجاد کرد حالا من این اک را برای امتحان از این روش استفاده کردم با اینکه اک خیلی کوچیکه وعرض کمی هم داره ولی نمای خوبی پیدا کرده ،دیشب اب نمکی که از اکم سیفون کردم را ریختم توش چند روز دیگه خالی میکنم واب نمک میریزم داخلش وبعد از طی شدن سیکل ،ابزی اضافه میکنم ببینم چی میشه.
    روشی که شما میگید خوبه ودردسرش هم کمه ولی نمیشه همه طرحی باهاش ایجاد کرد .
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 14th September 2015 در ساعت 01:37 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    آقا بلاخره چی شد ؟راک ها رو با چی میچسبونی؟؟؟به نظر من آگه میخوانی از سیمان استفاده کنی آکواریوم رو یه بار آب کن با آب شیرین یه پنج روزی کار کنه بدون اسکیمر و.... بعد آب رو بریز بیرون با آب آر او آب کن و بعد نمک بریز الان که دارم فکر میکنم میبینم که اگه با آب آر او بخوای پرکنی آک رو خیییییییلییییی طول میکشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18017
    سلام دوستان عزيز :

محمدجان سيمان سفيد اصلاً مقاومت خمشي و فشاري نداره و فقط براي نما ازش استفاده ميكنن
    سيمان تيپ پنج هم براي سازه هاي دريايي استفاده ميشه
    شما ده كيلو هم زيادته اما سيمان كيسه هاش پنجاه كيلوييه
    اگر تو بندر يا همون كارخونه خودتون بتوني پيدا كني بهتره
    البته اينهم بگما كه سيمان اصلاً قيمتي نداره
    خيلي ارزونتر از اونچيزيه كه فكر ميكني
    سيمانهاي ديگه هم قابل استفادس اما بمرور زمان شوره ميزنه ( سولفاته ميشه) و خودش رو ول ميكنه شايد يه هفت هشت سالي البته طول بكشه تا كاملاً ول كنه
    اگر ساروج سيليس فعال نداشت ساروج رو بهت پيشنهاد ميدادم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    18017
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    آقا بلاخره چی شد ؟راک ها رو با چی میچسبونی؟؟؟به نظر من آگه میخوانی از سیمان استفاده کنی آکواریوم رو یه بار آب کن با آب شیرین یه پنج روزی کار کنه بدون اسکیمر و.... بعد آب رو بریز بیرون با آب آر او آب کن و بعد نمک بریز الان که دارم فکر میکنم میبینم که اگه با آب آر او بخوای پرکنی آک رو خیییییییلییییی طول میکشه
    اقا عرفان راستش فكر كنم اقا محمد به چسب دسترسي نداره كه دنبال جايگزين ميگرده
    راستش من خودمم تو تهران تا الان دنبالش نبودم كه ببينم هست يا نه[emoji17]

صفحه 11 از 30 نخستنخست 123456789101112131415161718192021222324252627282930 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)