صفحه 10 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 208
    همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوست عزیز همونطوری که میدونید با خارج کردن سنگها و بهم خوردن شنها احتمال بهم خوردن سیکل زیاده
    پس هم سیفون داشته باشید و هم از باکتری استفاده کنید

در مورد شقایق هم ، جزء موجودات حساس هست و به کوچیکترین پارامتر آب واکنش نشون میده و نشونه انونم جابجایی هست برای پیدا کردن شرایط مناسب
    موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    شقایق رو فروختم به علت حرکت زیاد و جمع شدن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط erfan2251 نمایش پست ها
    با سلام
    به دنبال گرفتن بلوتانگ بودم واسه حمام اب شیرین که اونقدر دنبالش کردم و‌نتونستم بگیرمش لایوراک هارو در آوردم ‌‌(همشونو)و دوباره چیدم عکس هم انشاالله بعد از زلال شدن آب میذارم
    آقا چرا حیوونها رو زجر میدید. کی به شما گفته که ماهی بدبخت رو حموم آب شیرین بدین؟ واسه ایک اگه اینکارو کردی بهتره بدونی که اینکار هیچ مشکلی رو حل نمیکنه . در ضمن کلا ماهی رو تو شب راحت تر میتونی بگیری. کلا چراغها رو خاموش کن تا تاریک بشه بعد اقدام به گرفتنشون کن اونن شقایق هم جریان روش تو عکس مناسب نبود در عین حال اینکه شقایق واسه شروع اصلا گزینه خوبی نیست البته نظر منه ها بهتره از پلیپ ها و ماشروم ها واسه استارت استفاده کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    آقا چرا حیوونها رو زجر میدید. کی به شما گفته که ماهی بدبخت رو حموم آب شیرین بدین؟ واسه ایک اگه اینکارو کردی بهتره بدونی که اینکار هیچ مشکلی رو حل نمیکنه . در ضمن کلا ماهی رو تو شب راحت تر میتونی بگیری. کلا چراغها رو خاموش کن تا تاریک بشه بعد اقدام به گرفتنشون کن اونن شقایق هم جریان روش تو عکس مناسب نبود در عین حال اینکه شقایق واسه شروع اصلا گزینه خوبی نیست البته نظر منه ها بهتره از پلیپ ها و ماشروم ها واسه استارت استفاده کنید
    حمام آب شیرین به عنوان یه راه درمان مطرحه و در صورتی که بیماری خیلی پیشرفت نکرده باشه ماهی رو خوب میکنه ولی برای ماهی بسیار استرس زاست

Send by tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    حمام آب شیرین به عنوان یه راه درمان مطرحه و در صورتی که بیماری خیلی پیشرفت نکرده باشه ماهی رو خوب میکنه ولی برای ماهی بسیار استرس زاست

Send by tapatalk
    آقا وقتی ایک تو تانک هست با حمام آب شیرین که درست نمیشه این ماهی رو میندازن تو تانک با توجه به استرسش دوباره ایک میگیره

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    آقا وقتی ایک تو تانک هست با حمام آب شیرین که درست نمیشه این ماهی رو میندازن تو تانک با توجه به استرسش دوباره ایک میگیره
    خوب اونطور که شما گفتید بله تاثیر نداره اما اصولا ماهی بیمار باید از بقیه ماهی ها جدا بشه و در تانک قرنطینه تحت درمان قرار بگیره . شرایط تانک قرنطینه به شما اجازه حمام اب شیرین رو هم میده . تا درمان کامل ماهی باید در قرنطینه بمونه همه ی موارد درمان رو اجرا کرد .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    خوب اونطور که شما گفتید بله تاثیر نداره اما اصولا ماهی بیمار باید از بقیه ماهی ها جدا بشه و در تانک قرنطینه تحت درمان قرار بگیره . شرایط تانک قرنطینه به شما اجازه حمام اب شیرین رو هم میده . تا درمان کامل ماهی باید در قرنطینه بمونه همه ی موارد درمان رو اجرا کرد .
    این راه هم به نظر من واسه درمان ایک وقتی که ایک در خود تانک اصلی ورود پیدا کرده جوابگو نیست چون به محض اینکه ماهی دوباره برگرده به تانک اصلی ممکنه بدنش پر از ایک بشه. صحبت من اینه که مشکل در تانک اصلی ریشه ای رفع بشه، گرفتن ماهی و جابجا کردن اون از تانک اصلی خودش باعث و بانی ترس و استرس بیشتر ماهی میشه. در تانک قرنطینه امکان استفاده از دارو هست و وقتی که حموم آب شیرین به ماهی داده میشه و ماهی برمیگرده به قرنطینه احتمال گرفتن مجدد ایک کمتر میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان و ماهی
    شماره عضویت
    15372
    این راه هم به نظر من واسه درمان ایک وقتی که ایک در خود تانک اصلی ورود پیدا کرده جوابگو نیست چون به محض اینکه ماهی دوباره برگرده به تانک اصلی ممکنه بدنش پر از ایک بشه. صحبت من اینه که مشکل در تانک اصلی ریشه ای رفع بشه، گرفتن ماهی و جابجا کردن اون از تانک اصلی خودش باعث و بانی ترس و استرس بیشتر ماهی میشه. در تانک قرنطینه امکان استفاده از دارو هست و وقتی که حموم آب شیرین به ماهی داده میشه و ماهی برمیگرده به قرنطینه احتمال گرفتن مجدد ایک کمتر میشه.
    در تایید صحبت های فوق ،به نظر من بهترین راهکار اینه که با افزودن مولتی ویتامین ،عصاره سیر ، اسید های آمینه ، امگا 3 و ...به غذا ، ماهی ها رو تقویت کرد و همچنین در کنترل کیفیت آب آکواریم کوشا بود.من بعید میدونم بشه کلا ایک رو در تانک ریشه کن کرد ولی با تقویت سیستم ایمنی ماهی و کاهش عوامل استرس زا میشه خلاص شد از این مشکل .

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    شقایق سبا جزوه شقایق های حساس،قبل از خرید ابزیانتون راجع به رفتار اونا تحقیق کنید بعد اقدام به خرید کنید
    برای درمان قطعی ایک تو تانک قرنطینه hyposalinity
    و تو تانک اصلی خالی کردن تانک از ماهی به مدت 6تا 8 هفته هست تا میزبانی تو تانک نباشه و تخمش از بین بره
    در غیر این صورت حتی اگه ماهیو قرنطینه کنید و به تانک برگردونید باز سفیدک میزنه
    مورد بعدی اشتباه شما هست که بر میگرده به خط اول که گفتم،بلوتانگ اکثرا تو بدو ورودش به تانک سفیدک میزنه اما به مرور زمان با کم شدن استرسش از بین میره،این اقدامات شما برای گرفتنش باعث مشکلات دیگه میشه
    یه قانونی تو اب شور هست که با اب شیرین که هی تور بکنی تو اب ماهی بگیری خیلی تفاوت داره و اونم اینه ماهی که رفت تو تانکت دیگه فکر گرفتنشو نکن پس قبل خرید خوب تحقیق کن راجع به ماهیایی که میخوای بخری
    ویرایش توسط farbodb : 25th August 2015 در ساعت 10:31 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی فلاور و آک شور
    شماره عضویت
    16107
    با سلام
    چرا همه جای تانک داره اینطوری میشه ((سنگ ها)) رنگ قرمز مایل به بنفش

صفحه 10 از 21 نخستنخست 123456789101112131415161718192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)