نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    فعلا فقط دیسکس
    شماره عضویت
    3742

غذای دست ساز جایگزین موکوس دیسکس( پرورش لاروهای دیسکس به روش مصنوعی)

با سلام خدمت تمام دوستان پارسی پت

مقدمه:راستش 2 تا از جفت هام به هیچ عنوان دوست نداشتن از تخم هاشون درست نگهداری کنن و هر بار پس از تخم ریزی یا تخم ها رو میخوردن یا اجازه میدادن لارو بشن بعد بخورن و یا در مرحله شنای آزاد شروع به خوردن تخم ها میکردن یا به دلایلی از غذا دادن به نوزادن خودشون امتناع میکردند چند وقتی درگیر این مشکل بودم تا اینکه تحقیق رو شروع کردم تا به نتیجه مطلوب رسیدم.
    این غذا خیلی ساده ست و تقریبا بعد از کشتن تقریبا 2000 قطعه بچه دیسکس 4 تا 5 روزه موفق شدم به این فرمول ساده دست پیدا کنم

مواد لازم:زرده تخم بلدرچین+پودر اسپیرولینا

آموزش غذای دست ساز: تخم بلدرچین و آبپز میکنیم و بعد زرده را از سفیده جدا میکنیم و زرده را با پشت قاشق غذا خوری میکوبیم تا له شود بعد کمی پودر اسپیرولینا را به زده اضافه میکنیم و دوباره می کوبیم تا به درستی میکس شود.
    پودر را به اندازه ای باید به زرده اضافه کنیم که غذا سبز پر رنگ شود.

غذای ساخته شده را در یخچال قسمت فریزر نگهداری کنید و زمان استفاده از یخچال بیرون بیارید تا یخش آب بشه و بعد استفاده کنید.

غذا دهی به نوزاد دیسکس: به اندازه یک نخود از غذا بردارید و بر روی یک سنگ هوای کوچک بمالید به طوری که تمام قسمت سنگ هوا سبز شود و درجه هوا را خیلی کم کنید تا غذا در آب پخش نشود با این کار خواهید دید که نوزادان دیسکس به سرعت خودشون را برای تغذیه به سنگ هوا میرسونند و تغذیه مصنوعی صورت میگیره.

اما چند نکته کلیدی:

1: یک روز بعد از تخم ریزی دیسکس ها دوک تخم ریزی رو از داخل آکواریوم بردارید و به سطل کوچک (با شرایط آب یکسان با آب آکواریوم) منتقل کنید اگر متیلن بلو دارید استفاده کنید و اگر هم ندارید زیاد ضرورتی نداره اما شرایط یکسان آب با آب آکواریم فراموش نشه.حتما آب ro استفاده کنید هم برای آکواریم مولدین و هم برای نوزادان (سطل نوزادان را داخل تانک مولدین قرار بدین به صورتی که حداقل نصف سطل زیر آب بره با این کار دیگه نیازی به بخاری برای نوزادان ندارید)

2:غذا دهی را 4 روز بعد از در آمدن تخم ها شروع کنید.

3:در طی روز 3 تا 6 بار با فاصله زمانی مشخص غذا دهی کنید. (خودم روزی 4 نوبت غذا دهی میکنم)

4:نیم ساعت بعد از غذا دهی آب را 100% سیفون کنید( انتخاب سطل به جای آکواریوم برای این بود که به راحتی بتونید آب را سیفون کنید)

5:یک نور ملایم برای نوزادن دیسکس در نظر بگیرید.

6:هر روز یک بار سطل را کاملا بشورید تا غذای اضافه که ته سطل به صورت لزج و به رنگ سبز در آمده پاک شود.

7:بعد از 1 هفته تغذیه با این روش کم کم آرتمیا تازه هچ شده را به عنوان غذای کمکی استفاده کنید.

8:بعد از آرتمیا خور شدن، نوزادان را به تانک مناسب انتقال دهید تا محیط کوچک سطل آب در رشدشون تاثیر منفی نزاره.

تمام نوشته ها تجربه شخصی بنده بود و بارها با این روش جواب گرفتم و هنوز هم با این 2 جفت چغر و بد بدن همین کار و میکنم.
    دوستان عزیز توجه داشته باشید بهترین روش تکثیر به صورت طبیعی هست پس زمانی این کار را کنید که جفتتون واقعا تخم یا لارو یا نوزادان خودشون را نپذیرند.

به زودی عکس هم قرار میدم.
    سوالی هم بود در حد توانم در خدمتم.

ارادتمند :پیمان پژوهان
    ویرایش توسط پيمان پژوهان : 12th July 2015 در ساعت 05:29 PM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)