صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش (کالیکو ، بلک)
    شماره عضویت
    15353
    مثلا الان طرف در مورد دمای نگهداری ماهی پرسیده که این موضوع برمیگرده به نوع و نژاد ماهی نه مدل بخاری.این تاپیک مربوط هب کارکرد بخاری هست نه دمای نگهداری اما حذف نشده ولی من که سوالم ضروری بوده حذف شده.

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام
    دوستان من بخایر 25 تا 30 وات لازم دارم
    چه مارکی بگیرم که خوب باشه و امنیت بالایی داشته باشه

آیا بخاری هایی که جدار شیشیه ای دارن قابل اعتماد هستن ؟؟ !!
    متشکرم

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام دوستان

ببخشید اگه اسپم حساب بشه !!
    چون به کمک و راهنمایی دوستان نیاز فوری دارم
    شرمندم

دوستان من بخاری 25 تا 30 وات لازم دارم
    چه مارکی بگیرم که خوب باشه و امنیت بالایی داشته باشه . آیا بخاری جدار استیل با این توان مصرفی وجود داره ؟؟

چه نکاتی رو باید رعایت کنم تا بخای های با جدار شیشه ای ، خطر ساز نشن
    متشکرم

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    گلدفیش دیسکس آنجل 🐠🐟
    شماره عضویت
    12300
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام دوستان

ببخشید اگه اسپم حساب بشه !!
    چون به کمک و راهنمایی دوستان نیاز فوری دارم
    شرمندم

دوستان من بخاری 25 تا 30 وات لازم دارم
    چه مارکی بگیرم که خوب باشه و امنیت بالایی داشته باشه . آیا بخاری جدار استیل با این توان مصرفی وجود داره ؟؟

چه نکاتی رو باید رعایت کنم تا بخای های با جدار شیشه ای ، خطر ساز نشن
    متشکرم
    سلام امیدجان.. بله قابل اعتمادن دوست من! البته تا زمانی ک داخل آب باشه و البته ضربه نخوره..
    نمونه های 50 وات از جی بی ال و سرا دیدم ولی این چینیا اکثرا شیشه ای دارن تو این رنج.. ی نمونه از ماهیرانم دیدم ک کوچیک با وات کم و متاسفانه بدون ترموستاتن! به هر صورت از همین مارکای چینی البته با کیفیت ترش استفاده کنید.. امیدوارم اساتید جسارت بنده رو ببخشن.. موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

من حدودا می خوام 16 تا اکواریوم بخرم که اندازه های متوسطی دارن حالا مشکل اصلی که بهش بر خوردم کنترل دمای این اکواریوم ها هست اگر بخوام 16 تا بخاری بخرم که پول قبض برق نجومی میشه و اصلا فکر نکم روش درستی باشه

تو همه تانک ها هم می خوام گیاه خوار نگهداری بکنم بخصوص گوپی در مورد گرم کردن با بخاری گازی هم میتونم تا حدودی این دما رو ایجاد بکنم چون اکواریوم ها داخل اتاق هستن و خودم اگر 25-30 درجه بکنم دیگه نمیتونم اونجا بمونم

تنها چیزی که به ذهنم رسید استفاده از سامپ هست که داخل اون اب رو گرم بکنم و بفرستم تو اکواریوم ها (16 تا اکواریوم کوچیک هستن که تو قفس میزارم اندازه قفس طول 170 عرض 70 ارتفاع 160 حدودا )

به نظر دوستان راه حلی هست یا باید کل اکواریوم ها رو بیخیال بشم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

من حدودا می خوام 16 تا اکواریوم بخرم که اندازه های متوسطی دارن حالا مشکل اصلی که بهش بر خوردم کنترل دمای این اکواریوم ها هست اگر بخوام 16 تا بخاری بخرم که پول قبض برق نجومی میشه و اصلا فکر نکم روش درستی باشه

تو همه تانک ها هم می خوام گیاه خوار نگهداری بکنم بخصوص گوپی در مورد گرم کردن با بخاری گازی هم میتونم تا حدودی این دما رو ایجاد بکنم چون اکواریوم ها داخل اتاق هستن و خودم اگر 25-30 درجه بکنم دیگه نمیتونم اونجا بمونم

تنها چیزی که به ذهنم رسید استفاده از سامپ هست که داخل اون اب رو گرم بکنم و بفرستم تو اکواریوم ها (16 تا اکواریوم کوچیک هستن که تو قفس میزارم اندازه قفس طول 170 عرض 70 ارتفاع 160 حدودا )

به نظر دوستان راه حلی هست یا باید کل اکواریوم ها رو بیخیال بشم
    سلام دوست من
    برای گرم کردن شما یا می بایست از انژی برق استفاده کنید و یا می بایست از انرژی گاز استفاده کنید.
    حالا شیوه های اون ممکنه متفاوت باشه اما در استفاده از این دو گزینه شما ناچار خواهید بود.
    اما راهی که از گاز استفاده کنید و اتاق هم گرم نشود به این شکل خواهد بود که به وسیله مشعل گازی یک دیگ پر از آب رو گرم کنید و اون آب رو به وسیله لوله از داخل آکواریوم ها عبور بدین
    تا به واسطه تماس آب گرم با آب مخزن،آب آکواریوم ها هم گرم بشه.
    که البته مصرف گاز در این صورت خیلی بالا میره.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست من
    برای گرم کردن شما یا می بایست از انژی برق استفاده کنید و یا می بایست از انرژی گاز استفاده کنید.
    حالا شیوه های اون ممکنه متفاوت باشه اما در استفاده از این دو گزینه شما ناچار خواهید بود.
    اما راهی که از گاز استفاده کنید و اتاق هم گرم نشود به این شکل خواهد بود که به وسیله مشعل گازی یک دیگ پر از آب رو گرم کنید و اون آب رو به وسیله لوله از داخل آکواریوم ها عبور بدین
    تا به واسطه تماس آب گرم با آب مخزن،آب آکواریوم ها هم گرم بشه.
    که البته مصرف گاز در این صورت خیلی بالا میره.
    سلام

مرسی از اینکه راهنمایی کردید دمای اتاق معمولا بین 18-20 درجه هست ولی موردی که گفتید به فکر نرسیده بود می خواستم از یه سامپ استفاده بکنم که اونم مشکلات خودشون داره

برای عبور اب گرم از اکواریوم ها به نظرتون بهترین گزینه لوله های PVC هست

اگر راهنمایی بکنید در مورد طریقه قرار دادن لوله ها هم خیلی خوب میشه چون باید به شکلی بزارم که اب تو جریان باشه یه موردی هم که هست اکواریومی که تو اولین وردی هست گرمای بیشتری رو میگیره ولی اکواریومی که تو اخر لوله هست گرمای زیاد به اون نمیرسه این مشکل رو چطوری بر طرف بکنم

--------------
    تو سایت ماهیران اینو دیدم
    3- بخاری زیر مخزنی

منظورم همون المنت سیلیکونی هست که تو دستگاه های جوجه کشی هم استفاده میشه زیر اکواریوم بزاریم شیشه ترک بر نداره
    ویرایش توسط afsoongar : 10th January 2015 در ساعت 04:27 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

مرسی از اینکه راهنمایی کردید دمای اتاق معمولا بین 18-20 درجه هست ولی موردی که گفتید به فکر نرسیده بود می خواستم از یه سامپ استفاده بکنم که اونم مشکلات خودشون داره

برای عبور اب گرم از اکواریوم ها به نظرتون بهترین گزینه لوله های PVC هست

اگر راهنمایی بکنید در مورد طریقه قرار دادن لوله ها هم خیلی خوب میشه چون باید به شکلی بزارم که اب تو جریان باشه یه موردی هم که هست اکواریومی که تو اولین وردی هست گرمای بیشتری رو میگیره ولی اکواریومی که تو اخر لوله هست گرمای زیاد به اون نمیرسه این مشکل رو چطوری بر طرف بکنم

--------------
    تو سایت ماهیران اینو دیدم
    3- بخاری زیر مخزنی

منظورم همون المنت سیلیکونی هست که تو دستگاه های جوجه کشی هم استفاده میشه زیر اکواریوم بزاریم شیشه ترک بر نداره
    سلام دوست مناون لوه ها هادی های خوبی برای حرارت نیستندو شما می بایست ترکیبی از لوله های پی وی سی و لوله های گالوانیزه استفاده کنید.
    به این شکل که لوله های پی وی سی بیرون آکواریوم قرار می گیره و لوله های گالوانیزه درون آکواریوم.
    در مورد تناسب دمایی بین آکواریوم اول و آخر در ابتدای راه اندازی این سیستم این مشکل وجود داره اما وقتی آب ها به مرور گرم تر میشن و تبادل گرماییشون
    با آب درون لوله کم میشه
    آب با دمایی بیشتر به مخازن آخری می رسه.

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط محسن بهزادی نمایش پست ها
    سلام دوست مناون لوه ها هادی های خوبی برای حرارت نیستندو شما می بایست ترکیبی از لوله های پی وی سی و لوله های گالوانیزه استفاده کنید.
    به این شکل که لوله های پی وی سی بیرون آکواریوم قرار می گیره و لوله های گالوانیزه درون آکواریوم.
    در مورد تناسب دمایی بین آکواریوم اول و آخر در ابتدای راه اندازی این سیستم این مشکل وجود داره اما وقتی آب ها به مرور گرم تر میشن و تبادل گرماییشون
    با آب درون لوله کم میشه
    آب با دمایی بیشتر به مخازن آخری می رسه.
    سلام

جناب بهزادی البته لوله گالوانیزه برای اینکار مناسب نیست و بهتره از لوله آلومینیومی یا لوله مسی استفاده شود.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شیرین
    شماره عضویت
    10375
    سلام به دوستان
    یه چند وقتی بود که میدیدم ماهیها یهو حرکات ناگهانی میکنن. من دیشب با فازمتر داخل آکواریوم رو تست کردم و دیدم برق داره!! دو تا بخاری دارم اول تک تک خاموششون کردم دیدم همچنان برق داخل آب هست. جفتشو خاموش کردم دیدم برق داخل آب قطع شد!
    من واقعا متوجه نمیشم چرا این اتفاق داره می افته چون جفت بخاری ها از محل اتصال سیم برقشون کاملا بیرون از آب قرار دارن. دوستان تا بحال با همچین مشکلی روبرو شدید؟ راه حلی هم دارید؟
    مرسی

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)