صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 64
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667

پرسش و پاسخ درباره بلبلان

سلام
    عبادات قبول یک سوال داشتم:بلبلی جوجه دار شده 3 تا جوجه داره 4-5 روزه جوجه ها در اومدن کی بهترین زمانه برا جدا کردن؟ میخوام یکی رو جدا کنم،برا تغذیش سرلاک مخصوص هست یا چیزی دستساز میشه درست کرد بهش داد؟ چند نوبت باید غذا بخوره در روز؟شپش و کک و کنه ندارن اینا مارو دچار کنن که یوخت؟
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 21st May 2016 در ساعت 09:04 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    .
    شماره عضویت
    17954
    مهاجر هستن ؟ اگه مهاجرن که حتما یه بیماری دارن

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    میشه لطفا از مادرشون جداشون نکنیدد؟ منم امروز یه جوجه بلبل خرما گرفتم خیلی تشنه بود اب خورد مثل فشنگ دستمو باز کردم رفت
    تو یه ساعتی که پیشمون بود این مادرو پدر مدام در حال خرخر کردن و دراوردن نوعی صدا از روی ترس بودن فک کنم نصف عمر شدن چون تک فرزند بود انگاری

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    نقل قول نوشته اصلی توسط karshenas نمایش پست ها
    سلام
    عبادات قبول یک سوال داشتم:بلبلی جوجه دار شده 3 تا جوجه داره 4-5 روزه جوجه ها در اومدن کی بهترین زمانه برا جدا کردن؟ میخوام یکی رو جدا کنم،برا تغذیش سرلاک مخصوص هست یا چیزی دستساز میشه درست کرد بهش داد؟ چند نوبت باید غذا بخوره در روز؟شپش و کک و کنه ندارن اینا مارو دچار کنن که یوخت؟
    سلام
    معمولا بهتر زمان جوجه یک هفته تا ده روز هست . جوجه اولی بزرگتر به احتمال قوی نر هست . برهی تغذیه از دونه پارس استفاده میشه 4 -5 نوبت نیاز به غذا داره .
    آفت هم اگر داشته باشد میتونیت از قطره زد شپشک یا لونه اش رو با پودر زد شپشک آفت زودایی کنید .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    معمولا بهتر زمان جوجه یک هفته تا ده روز هست . جوجه اولی بزرگتر به احتمال قوی نر هست . برهی تغذیه از دونه پارس استفاده میشه 4 -5 نوبت نیاز به غذا داره .
    آفت هم اگر داشته باشد میتونیت از قطره زد شپشک یا لونه اش رو با پودر زد شپشک آفت زودایی کنید .
    سلام
    کی میپرن که من بدونم قبلش وردارم حدودا چند روزه گی؟ من 10 روزه بردارم دونپارس رو باید چجوری بدم بهش له کنم با آب بهش بدم و یا بریزم توسرنگ بدم بهش؟
    آفت از کجا باید بفهمم داره یا نه؟
    قابلیت تربیت داره دستی بشه؟
    ممنون

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    کی میپرن که من بدونم قبلش وردارم حدودا چند روزه گی؟ من 10 روزه بردارم دونپارس رو باید چجوری بدم بهش له کنم با آب بهش بدم و یا بریزم توسرنگ بدم بهش؟
    آفت از کجا باید بفهمم داره یا نه؟
    قابلیت تربیت داره دستی بشه؟
    ممنون
    سلام
    اگر بلبل خرما باشه دوهفته تا 20 روز قادر به پرواز میباشه . بهتر همون 10 روز برداشته بشه . غذا هم با سرنگ بهش بدید تا چند روز اول بعد از اون با دست بهش غذا بدید .
    غذا رو بصورت خمیر شده با سرنگ و بعد از اون بصورت گلوله شده کوچک با دست بهش بدید تا دستی بشه . آب هم در روز چند بار با سرنگ بهش بدید .
    اگر هم نمی خواهید دستی نشه . غذا شو بزارید تو قبس تا خودش بخور
    غذا در اسارت دونه پارس و دونه مخلوط هست .
    آفت هم موجودات ریزی که توی پرهاش میتونه باشه . با نگاه کردن زیره پرها متوجه میشوید .
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 10th July 2015 در ساعت 04:43 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    16667
    سلام
    اگر بلبل خرما باشه دوهفته تا 20 روز قادر به پرواز میباشه . بهتر همون 10 روز برداشته بشه . غذا هم با سرنگ بهش بدید تا چند روز اول بعد از اون با دست بهش غذا بدید .
    غذا رو بصورت خمیر شده با سرنگ و بعد از اون بصورت گلوله شده کوچک با دست بهش بدید تا دستی بشه . آب هم در روز چند بار با سرنگ بهش بدید .
    اگر هم نمی خواهید دستی نشه . غذا شو بزارید تو قبس تا خودش بخور
    غذا در اسارت دونه پارس و دونه مخلوط هست .
    آفت هم موجودات ریزی که توی پرهاش میتونه باشه . با نگاه کردن زیره پرها متوجه میشوید .
    بلبل خرماست
    دان پارس رو + گندم پودر کنم و آرد نخودچی اضافه کنم و با آب خمیر کنم بدم بهش مناسببه؟ من 4-5 بار بخوام بدم هر سری چند میل 4 میل سرنگ بدم کافیه؟
    بعد چندوقت دونخور میشه ؟ باتوجه به اینکه 3 تا جوجه تو لونس من دوتاشو بردارم که مشکل نداره ؟ بنظرتون 3 تشو بردارم دوتا یا یکی؟
    میخوام دستی کنم
    ممنون از راهنماییتون

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    بلبل خرماست
    دان پارس رو + گندم پودر کنم و آرد نخودچی اضافه کنم و با آب خمیر کنم بدم بهش مناسببه؟ من 4-5 بار بخوام بدم هر سری چند میل 4 میل سرنگ بدم کافیه؟
    بعد چندوقت دونخور میشه ؟ باتوجه به اینکه 3 تا جوجه تو لونس من دوتاشو بردارم که مشکل نداره ؟ بنظرتون 3 تشو بردارم دوتا یا یکی؟
    میخوام دستی کنم
    ممنون از راهنماییتون
    سلام
    ترکیبی که فرمودید خوب هست . تعداد بار غذای هم خوبه روزهای بهتر روزهای اول تعداد دفعات غذای بیشتر و اندازه کمتر باشه هرچه رشد بالاتر میره بار غذای کمتر و پیمانه بیشتر باشه
    معمولا یک تا 45 روز دونه خور میشن .
    بستگی به خودتون داره که بهتونیت بطور احسن ازشون مراقبت کنید یکی یا چندتا باشه .
    بلبل خرما پرندهی است که با انسان سریعا انس میگیره .
    ویرایش توسط مهدی خلیلی : 10th August 2015 در ساعت 08:25 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی وملنگو
    شماره عضویت
    17650
    لطفا سه تاشو بر ندارین گناه داره ماده دلش به یه جوجه خوش باشه سه تا سخته بزرگ کردنش تازه یکی باشه از همه بهتره بخصوص تربیت کردنشون
    من کلی بلبل خرما داشتم الان یه جوجشو دارم که بهش غذا میدم
    وقتی یکی باشن خیلی خوب دستی میشن و با ادم انس میگیرن

همکار قدیمی (تیم مدیریت کل انجمن)

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    4193
    اصول تغذیه بلبل

در طبیعت بلبل از بی مهرگان . حشرات . لاروها . دانه ها . میوها . شهد گل و گیاه ها تغذیه میکند

نگهداری در اسارت برای براورده کردن ویتامین ها و پروتئین ها از ترکیبهای غذاهای مخلوط استفاده میشود

تغذیه جوجه : آردنخوچی . دانه پارس { دونه مینا } و کمی هم تخمرغ ابپز شده بصورت خمیر درست کرده و با سرنگ در 4 - 5 وعده غذای 3 تا 4 میلی بهش در هفته اول داده میشه و بعد بصورت گلوله شده با دست بهش بدید .
    گوشت سفید بدون چربی { آبز شده بدون افزودنی } بصورت چرخ کرده گلوله بعد از هفته اول 4 تا 5 بار .
    همچنین از دادن حشرات { ملخ . مورچه . مگس ...} حتما در هفته دوم 5 بار به بالا داده بشه .
    دادن آب با سرنگ هم در طول زمان غذا دهی نیاز هست میتونه در طول روز 2 یا 3 بار باشه
    تقریبا دو هفته تا بیست روز این دوران طول میکشد
    { اگر غذا رو بیشتر از اندازه وعده تولید کردید در یخچال نگداری کنید }

تغذیه بلوغ : آردنخودچی . دانه پارس { دونه مینا } . بادام . فندق یا پسته . توت یا تمشک خشک شده . تخم مرغ آبزشده بصورت کم . بصورت گلوله درست شده و در اختیارش قرار میدید .

گوشت بدون چربی { مرغ . شتر بصورت کم . گوسفند ...} در طول هفته 5 تا 7 بار بصورت گلوله شده بهش بدید .

دادن حشرات { ملخ . لاروها . کرم . مگس ... } حتما داده شود در هفته 5 وعده به بالا بسیار خوب هست .

غذاهای تقویتی . برنج بصورت کته بدون افزودنی . قطره مولتی ویتامین در ظرف آب در هفته 1 یا 2 وعده کافی هست

انواع سبزیها : کاهو . کلم . کرفس . اسفناج ... در هفته 2 تا 3 مرتب حتما شسته شود و ابش گرفته شود .

میوها : انگور . توت . تمشک . سیب . خرما ..... در هفته 2 تا 3 وعده حتما شسته شود و ابش کاملا رفته باشد .

منبع : پارسی پت
    سلام

این تغذیه ای که گفته شده برای جوجه بلبل خرما هم میتونه استفاده بشه؟

صفحه 1 از 7 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)