نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ و ماهی
    شماره عضویت
    17875

طریقه تعویض آب تانک

لطفا راهنمایی کنید چطور میشه 100% آب رو تعویض کنم بدون اینکه استرس به ماهی وارد بشه
    تو تایپیک های قبلی گفته شد که 10 الی 100% آب هر روز باید سیفون بشه البته به این نکته اشاره کنم که هنوز دارم اطلاعات جمع میکنم برای نگهداری از دیسکس قبلا ماهی هارو با تور میگرفتم مینداختم تو تانک دیگه بعد شلنگ مینداختم تو تانک خالی میکردم طبق اطلاعاتی که اساتید بهم دادن این ماهی خیلی حساسه و نمیشه بهش استرس وارد کرد
    در ضمن هنوز تانک نخریدم و سایز مناسب با طول حد اکثر 60 چه اندازه ای باید سفارش بدم یعنی ارتفاع و عرضش باید چند باشه
    دستگاه تصفیه ro 6 مرحله سفارش دادم حتما باید منبع ذخیره داشته باشه یانه چون مشکل جا دارم
    قصد دارم تکثیر کنم با یک تانک میشه یا نه آزمایشگاه آب در دسترس دارم
    ممنون میشم راهنمایی کنین

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ و ماهی
    شماره عضویت
    17875
    با تشکراز اقای آژیده همه لینک هایی که گذاشته بودین روکامل خوندم چند تا موضوع رو متوجه نشدم
    1 میدونم که باید یه مقداری از آب رو تخلیه کنم چقدر باید تخلیه بشه
    2 مثل همون روشی که بلدم شلنگ بندازم تو تانک تخلیه کنم ماهی هام دیسکسن و بالغ استرس نمیگیرن
    3 میشه مثل تانک هایی که سمپ دارن یه سوراخ کف تانک تعبیه کنم بعد کم کم آب اضافه کنم سر ریزش هم بریزم دور یا باید حتما یه حجم آب جمع کنم یه دفه بریزم تو تانک که کمی دمای آب بیاد پایین 25 درجه بعد دوباره دماروببرم بالا 29 درجه
    ویرایش توسط arman.akbari : 20th June 2015 در ساعت 10:33 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط arman.akbari نمایش پست ها
    با تشکراز اقای آژیده همه لینک هایی که گذاشته بودین روکامل خوندم چند تا موضوع رو متوجه نشدم
    1 میدونم که باید یه مقداری از آب رو تخلیه کنم چقدر باید تخلیه بشه
    2 مثل همون روشی که بلدم شلنگ بندازم تو تانک تخلیه کنم ماهی هام دیسکسن و بالغ استرس نمیگیرن
    3 میشه مثل تانک هایی که سمپ دارن یه سوراخ کف تانک تعبیه کنم بعد کم کم آب اضافه کنم سر ریزش هم بریزم دور یا باید حتما یه حجم آب جمع کنم یه دفه بریزم تو تانک که کمی دمای آب بیاد پایین 25 درجه بعد دوباره دماروببرم بالا 29 درجه
    ۱.اگر هدف سایز کردن دیسکس هاست هر چقدر بیشتر بهتر....روزی ۱۰ بار ۱۰۰٪ هم بکنید جز منفعت و رشد بیشتری چیز دیگری به دیسکس ها نمیرسه. اگر تانک نمایش و خانگیست، سیکل ازت باید طی بشه و سیفون هفتگی ۱ -۲ یا ۳ بار ۳۰٪ یا ۴۰٪ کافیست
    ۲.دیسکس عادت میکنه به چنین تغییراتی...ممکنه روز های اول استرس بگیره ولی خیلی زود خودش رو وفق میده
    ۳.هر کس با هر روشی میتونه این کارو انجام بده. ولی در مورد کاهش دمای آب دیسکس اون هم ۴ درجه باید خدمتتون عرض کنم که این نوع استرس ها پدر دیسکس رو در میاره و هیچ وقت هم عادت نمیکنه. چطور شما نگران سیفونی هستید که همه جا بهش اشاره شده و بار ها و بار ها و بار ها گفتیم تکثیر کنندگان معروف حد اقل روزی ۳ بار آب دیسکس ها رو ۱۰۰٪ عوض میکنند....ولی نگران ۴ درجه اختلاف دمای ناگهانی آب دیسکس نیستید؟!!؟

میتونید ۳۰٪ یا حتی ۴۰٪ آب رو با آبی ۲-۳ درجه خنک تر سیفون کنید (به آهستگی) که باعث میشه فوقش ۱.۵ درجه دمای کل تانک پایین بیاد. ولی اینکه دمای کل تانک بعد از سیفون ۴ درجه افت کنه اصلا خوب نیست

موفق باشید
    ویرایش توسط بابک آژیده : 21st June 2015 در ساعت 12:18 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ و ماهی
    شماره عضویت
    17875
    ممنون بابت راهنمایی هاتون

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)