صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 41
    همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام
    میخوام از ماسه مصالح ساختمانی استفاده کنم .
    ایا امکانش هست ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    دیسکس و دیگر هیچ...
    شماره عضویت
    9983
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام
    ایا امکانش هست ؟
    سلام دوست من
    این ماسه مقدار زیادی خاک داره و بهداشتی نیست
    و با شستشوی اون هم چیز زیادی نسیب شما نمیشه
    اما در کل خیر مناسب نیست.

همکار قدیمی (انجمن فلاورهورن)

نوع حیوان خانگی
    ماهی (فلاور)
    شماره عضویت
    15266
    سلام
    ایا امکانش هست ؟
    در کل علاوه بر گفته دوست خوبمون ، اگه آهکی باشه اصلا مناسب نیست... اهکی بودنش رو میتونی با سرکه یا ابلیمو تست کنی....

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی-ولی همه حیواناتو دوت دارم
    شماره عضویت
    11702
    سلام
    ایا امکانش هست ؟
    عزیز این ماسه ها اصلا واسه آکواریوم مناسب نیستن ، آب رو خیلی زود کثیف میکنن یه نوع ماسه هست دو رنگ قرمز و سبز و سیار رنگهاشم موجود هست اینا هم آهکی هستن حتی ماهیات رو هم میکشن بنده بخاطر همین سهل انگاری60 تا گوپی مولدمو از دست دادم پس بهتره بخیالش شی به جاش سنگ و شن و ماسه از آکواریوم فروشی ها بخر که زیادم گرون نیس کیلویی از 600 تومن تا 1500 تومن هست با احتساب سایز آکواریومت (محاسبه کن)فکر نکنم بیشتر از 5-6 کیلو نیاز داشته باشی به بخاطر 5-6 هزار تومن کل آکوارویم و ماهیاتو تهدید نکن
    موفق باشی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    با سلام و احترام خدمت دوستان

من آکواریومی به ابعاد طول 80 سانتی متر عرض 30 سانتی متر و ارتفاع هم 45 یا 50 سانتی متر

میخواستم بدونم چقدر به ماسه یا همون شن برای ماهی های زنده یا آبشیرین و گیاه خوار بخرم چند کیلو لازم دارم تا ارتفاع 4 الی 5 سانت بیاد بالا از سطح آکواریوم

درضمن چه نوع سنگ ریزه ای که اندازشون به 5 میلیمتر میرسته بخرم تا آب آکواریوم رو کدر و رنگ سنگهاشم از بین نره

بنظر شما از سنگ ریزه های رنگی رنگی استفاده کنم یا از تک رنگ ؟ کدوم رنگش بدون مواد شیمیایی کمتری رنگامیزی شدن و بیرنگ هستند ؟از کجا باید تشخیص داد ؟

باتشکر

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    با سلام و احترام خدمت دوستان

من آکواریومی به ابعاد طول 80 سانتی متر عرض 30 سانتی متر و ارتفاع هم 45 یا 50 سانتی متر

میخواستم بدونم چقدر به ماسه یا همون شن برای ماهی های زنده یا آبشیرین و گیاه خوار بخرم چند کیلو لازم دارم تا ارتفاع 4 الی 5 سانت بیاد بالا از سطح آکواریوم

درضمن چه نوع سنگ ریزه ای که اندازشون به 5 میلیمتر میرسته بخرم تا آب آکواریوم رو کدر و رنگ سنگهاشم از بین نره

بنظر شما از سنگ ریزه های رنگی رنگی استفاده کنم یا از تک رنگ ؟ کدوم رنگش بدون مواد شیمیایی کمتری رنگامیزی شدن و بیرنگ هستند ؟از کجا باید تشخیص داد ؟

باتشکر
    سلام
    برای همچین تانکی 10 تا 15 کیلو برای رسیدن به اون ارتفاعی که مد نظرتونه کافی هست
    شن رنگهای مختلفی توی بازار داره که می تونید از آکواریومی ها تهیه کنید
    شن هر چقدر ریزتر باشه بهتر هست از این نظرکه شنهای درشت به دلیل خلل و فرجی که دارند فضولات به راحتی از درز اونها نفوذ کرده و باعث تغییر و پارامترهای اب میشوند و سیفون کردنشون هم سخته در صورتی که شنهای ریز از نفوذ فضولات جلوگیری می کنند
    رنگ شن هم بستگی به سلیقه خودتون داره می تونید شن مشکی ،سفید و یا هر رنگ دیگه ای رو انتخاب کنید البته شن با رنگ طبیعی و اصلا از شنهایی که رنگ شدن مثل صورتیو قرمز و این جور چیزها استفاده نکنید
    حتما شن هم قبل از مصرف توسط سرکه تست کنید ببینید آهکی هست یا نه (در صورتی که سرکه روی مقدار کمی شن بریزید و سرکه شروع کنه به جوش زدن اون شن اهکی هست و استفاده کردنش مشکل ساز)

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    هیچی
    شماره عضویت
    17350
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    سلام
    برای همچین تانکی 10 تا 15 کیلو برای رسیدن به اون ارتفاعی که مد نظرتونه کافی هست
    شن رنگهای مختلفی توی بازار داره که می تونید از آکواریومی ها تهیه کنید
    شن هر چقدر ریزتر باشه بهتر هست از این نظرکه شنهای درشت به دلیل خلل و فرجی که دارند فضولات به راحتی از درز اونها نفوذ کرده و باعث تغییر و پارامترهای اب میشوند و سیفون کردنشون هم سخته در صورتی که شنهای ریز از نفوذ فضولات جلوگیری می کنند
    رنگ شن هم بستگی به سلیقه خودتون داره می تونید شن مشکی ،سفید و یا هر رنگ دیگه ای رو انتخاب کنید البته شن با رنگ طبیعی و اصلا از شنهایی که رنگ شدن مثل صورتیو قرمز و این جور چیزها استفاده نکنید
    حتما شن هم قبل از مصرف توسط سرکه تست کنید ببینید آهکی هست یا نه (در صورتی که سرکه روی مقدار کمی شن بریزید و سرکه شروع کنه به جوش زدن اون شن اهکی هست و استفاده کردنش مشکل ساز)

ممنونم

درضمن این اندازه ی شن و ماسه باید چقدر باشه میشه با عکس بیشتر راهنماییم کنید
    چون شما گفتید هرچقدر ریز باشه بهتره و این ریز بودن که من در چند تا تاپیک خوندم گفتن برای ماهی ها مشکل سازه و داخل آبشوش هاشون میره و خوب نیست و بیشتر برای ماهی های آب شور استفاده میشه
    و آیا این شن و ماسه ای که شما معرفی کردید برای گیاهان طبیعی مناسبه یا نه ؟

باتشکر فراوان

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza_ نمایش پست ها
    ممنونم

درضمن این اندازه ی شن و ماسه باید چقدر باشه میشه با عکس بیشتر راهنماییم کنید
    چون شما گفتید هرچقدر ریز باشه بهتره و این ریز بودن که من در چند تا تاپیک خوندم گفتن برای ماهی ها مشکل سازه و داخل آبشوش هاشون میره و خوب نیست و بیشتر برای ماهی های آب شور استفاده میشه
    و آیا این شن و ماسه ای که شما معرفی کردید برای گیاهان طبیعی مناسبه یا نه ؟

باتشکر فراوان
    دوست عزیز انتخاب سایز شن بسته به سلیقه خودتون داره از نظر کلی شن سایز ریز(به اصطلاح شکری) توصیه میشه حالا بسته به نظر شخص و سلیقه تغییر می کنه
    خیر شن ریز هیچگون مشکلی برای ماهی ایجاد نمی کنه من تا حالا همچین چیزی ندیدم و نشنیدم
    شن که از آکواریومی ها تهیه می کنید و در صورت آهکی نبودن هیچ مشکلی برای گیاه ندارند و می تونید استفاده کنید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    17636
    باسلام می خواستم بدونم برای اکواریوم دیسکاس چه سایزشن سیلیس بهتره؟؟؟

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza nazari pour نمایش پست ها
    باسلام می خواستم بدونم برای اکواریوم دیسکاس چه سایزشن سیلیس بهتره؟؟؟
    سلام دوست عزیز
    کلا برای هر تانکی بهتره شن با سایز ریز انتخاب بشه به این دلیل که کمترین فضولات در زیر شن رسوب می کنه و سیفون پسمانها راحتتره
    شن شکری گزینه مناسبی هست برای این کار

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)