صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 38
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    خرگوش ، باجی ، فنچ ، قمری الماسی ( چینی )
    شماره عضویت
    17817
    نقل قول نوشته اصلی توسط borna نمایش پست ها
    سلام آقا رضا مبارک باشه خریدین یا خودتون گرفتین ؟احتمال زياد نر هست اما شاه طرقه نیست جسارتا بهتر بود اول در مورد نگهداریش اطلاعات کسب میکردین بعد خریداری میکردین .از همين الان براش آواز پرنده بزارین طرقه صدای که تو جوجگی یاد بگیره خيلی دیرتر فراموش میکنه
    سلام مرسی

اینو تو زمین کشاورزی بابا بزرگم پیداش کردم تنها بود ( لونه ای چیزی هم نبود ، فک کنم رفته بوده تو کانباین ( ماشین برداشت محصول ) دیگه منم مجبور شدم بیارمش خونه با وجودی که هیچی از طرقه نمیدونم چون تاحالا نداشتم ولی حالا که دارم دیگه مجبورم یه چیزاایی یاد بگیرم ، بله اتفاقا خودمم به ذهنم رسید براش اواز میزارم فقط نمیدونم مناسبه یا نه ( از اینترنت گرفتم ) حالا اگه اواز مناسبی رو هم داشتید لینکشو بزارید تا استفاده کنیم

با اجازه آقا مهدی ،اشکال نداره فقط هر از گاهی چک کنید مدفوعش به مخرجش نچسبیده باشه سوالی دیگه داشتین تو قسمت طرقه در خدمتون هستم
    عزیز مدفوعش یه خورده به مخرجش چسبیده ( البته فک کنم چون تعادل نداره موقع مدفوع کردن یکم بخوره بهش )

اگه چسبید چطوری پاکش کنم ؟

بازم ممنون

عزیز این تایپکو باز کردم که دیگه همه چیا رو همینجا بپرسم و.......
    همینجا بگو راحت تره هه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    سلامممممممی دوبارههه

من باز اومدم

این جوجه ی کوچولوی ما امروز یکم دیر از خواب بیدار شدم خیلی گرسنگی کشیده بود
    حالا هم بهش غذا دادم ولی قهر کرده محل نمیزاره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    راستی یه چیزی

این جوجوی ما اسم نداره

پیشنهادد بدین

سریعع

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    سهره ،قناری .طرقه_بلبل خرما_مورچه
    شماره عضویت
    17499
    جوجتون داره ضعیف میشه اگه همین جور پیش برین خدای نکرده از دستش میدین .پرنده اسیر ماست در نگهداریش نباید کوتاهی کنیم .شما از اول صبح تا غروب باید حداقل هر دو ساعت بهش خمیر دون پارس بدین چون طرقه راست روده هستش .الویت شما اول خوب بزرگ کردنش باشه برا انتخاب اسم وقت زیاد هستش .در مورد آواز هم هر صدای که به دل خودتون میشینه براش بزارین تو شیراز اکثر صدای سهره میپسندن .مخرجش هم میتونید با دستمال پاک کنید.امیدوارم همیشه موفق باشین

همکار قدیمی انجمن پرندگان زینتی و آواز خوان

نوع حیوان خانگی
    ماهی و پرنده
    شماره عضویت
    16844
    سلام دوست عزیز روی ساعت به پرنده غذا بدید توی رشدش تاثیر بزاره . در مورد غذا دادن اگر زمان مشخص نباشه باعث ضعف و بتریج ... بطور مثال ( 6 . 9 . 12 . 15 . 17 . 21 .24 در این ساعت ) تا چند وقت تا که جوجه جون گرفت ( حداقل یک هفته ) بعد ساعات کمترش کنید 7 وعده رو به 5 وعده . بعدش خودش دونه خور میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    جوجتون داره ضعیف میشه اگه همین جور پیش برین خدای نکرده از دستش میدین .پرنده اسیر ماست در نگهداریش نباید کوتاهی کنیم .شما از اول صبح تا غروب باید حداقل هر دو ساعت بهش خمیر دون پارس بدین چون طرقه راست روده هستش .الویت شما اول خوب بزرگ کردنش باشه برا انتخاب اسم وقت زیاد هستش .در مورد آواز هم هر صدای که به دل خودتون میشینه براش بزارین تو شیراز اکثر صدای سهره میپسندن .مخرجش هم میتونید با دستمال پاک کنید.امیدوارم همیشه موفق باشین
    سلام ممنون

عزیز جان من والله از ساعت 8 شروع میکنم غذا دادن هر 2 ساعت تا ساعت 12

امروز صبح ساعت 9/5 بود بلند شدم

نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی خلیلی نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز روی ساعت به پرنده غذا بدید توی رشدش تاثیر بزاره . در مورد غذا دادن اگر زمان مشخص نباشه باعث ضعف و بتریج ... بطور مثال ( 6 . 9 . 12 . 15 . 17 . 21 .24 در این ساعت ) تا چند وقت تا که جوجه جون گرفت ( حداقل یک هفته ) بعد ساعات کمترش کنید 7 وعده رو به 5 وعده . بعدش خودش دونه خور میشه

سلام ممنون از شما مهدی جان

همینکارو میکنم ( سااعت 8 ، 10 ، 11 ، 12 ، 14 ، 16 ، 18 ، 20 ، 22 ، 24 ) من این ساعات بهش خمیر دون پارس میدم ولی مشکلم اینه که تا چه حد باید خمیر باشه اینو موندم

در ضمن الان که بهش غذا دادم هی دهنشو باز میکرد یه میبست نمیدونم مشکلش چی هست دقیقا

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    من به شخصه به جوجها م وقتی هوا تاریک شدا غذا نميدم اما صبحها 6
    بهشون غذا میدم دقیقا مثل تو طبیعت تا الان هم مشکلی نداشتم نکته مهم دیگه نوع دون پارس هستش شما بايد دون پارس ريز تهيه کنىدکه مقوی تره ومخصوص جوجة هستش دان پارس معمولی به دلیل آهن زیاد امکان فلج شدن زیاد میکنه
    ویرایش توسط borna : 19th June 2015 در ساعت 04:13 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    سلام ممنون از شما مهدی جان

همینکارو میکنم ( سااعت 8 ، 10 ، 11 ، 12 ، 14 ، 16 ، 18 ، 20 ، 22 ، 24 ) من این ساعات بهش خمیر دون پارس میدم ولی مشکلم اینه که تا چه حد باید خمیر باشه اینو موندم

در ضمن الان که بهش غذا دادم هی دهنشو باز میکرد یه میبست نمیدونم مشکلش چی هست دقیقا
    من به شخصه به جوجها م وقتی هوا تاریک شد کاملا غذا نميدم اما صبحها 6
    بهشون غذا میدم دقیقا مثل تو طبیعت تا الان هم مشکلی نداشتم نکته مهم دیگه نوع دون پارس هستش شما بايد دون پارس ريز تهيه کنىدکه مقوی تره ومخصوص جوجة هستش دان پارس معمولی به دلیل آهن زیاد امکان فلج شدن زیاد میکنه[/QUOTE]

بله درسته از دون پارس ریز استفاده میکنم نمیدونم ولی تا چه اندازه باید خمیری باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17499
    طوری که نه خيلی آبکی باشه نه زیاد سفت دقیقا شبیه خمير نون خمير هم به اندازه ای درست کن که تا شب تموم بشه
    ویرایش توسط borna : 19th June 2015 در ساعت 04:16 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    17817
    با دست بهش بدم ؟ یا با سرنگ ( با سرنگ خمیر وارد و هارج نمیشه ) ؟

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)