صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 24 از 24
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    درمان رو با دوز درست ادامه بدید

اگر سرا مایکاپور پیدا میکردید خیلی بهتر بود چون دوزش کنترل شده و مشخص بود...با اون دوزی که شما آکریفلاوین ریختید قطعا پدر دیسکس ها رو در آوردید مخصوصا در زمانی که پلیگ داشتند این کار مساوی با مرگ دیسکس ها!و جای تعجبه که هنوز نفس میکشند

میتونید سیپروفلوکساسین و نیتروفورانتوئین رو همزمان هم استفاده کنید...فقط سر ساعت و درست سیفون کنید

نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر

موفق باشید
    باتشگر
    میزان غلظت محلول آکروفلاوین 3.84% است. غلظت محلولی که من درست کردم 1 گرم در یک لیتر آب است یعنی 0.1% یا به عبارتی 38 برابر کمتر.
    محلول آکروفلاوین طبق توصیه موجود در سایت های فروشنده آن به ازای هر 5 گالن (حدودا 38 لیتر) 5 سی سی استفاده میشود یعنی بطور خلاصه 5 ppm میشود.
    غلظت محلولی که من درست کردم (1 گرم در لیتر رقیق شده بصورت 1 سی سی در لیتر میشود 1 ppm یعنی 5 برابر رقیق تر از توصیه شرکت های فروشنده محلول آماده.

آیا ادامه درمان را با همین 1-3 قطره به ازای هر لیتر آب از محلول 1 در 1000 انجام بدهم یا دوزش را بیشتر کنم؟

مرسی

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahkashi نمایش پست ها
    باتشگر
    میزان غلظت محلول آکروفلاوین 3.84% است. غلظت محلولی که من درست کردم 1 گرم در یک لیتر آب است یعنی 0.1% یا به عبارتی 38 برابر کمتر.
    محلول آکروفلاوین طبق توصیه موجود در سایت های فروشنده آن به ازای هر 5 گالن (حدودا 38 لیتر) 5 سی سی استفاده میشود یعنی بطور خلاصه 5 ppm میشود.
    غلظت محلولی که من درست کردم (1 گرم در لیتر رقیق شده بصورت 1 سی سی در لیتر میشود 1 ppm یعنی 5 برابر رقیق تر از توصیه شرکت های فروشنده محلول آماده.

آیا ادامه درمان را با همین 1-3 قطره به ازای هر لیتر آب از محلول 1 در 1000 انجام بدهم یا دوزش را بیشتر کنم؟

مرسی
    به نظر من دوزش رو بیشتر نکنید....۳ قطره از محلول استاندارد آکریفلاوین در هر لیتر برای دیسکس کافیست . در مورد دوزش هم N تا منبع هست که هر کدوم یک جور توصیه کردند ولی دوز معمول و رایجش یک قطره از محلول استاندارد در هر یک لیتر هست (در آب های سبک و با سختی کم مثل RO) . در سختی های بالا تر تا ۳ یا ۴ قطره هم قابل استفاده است . هر یک سی سی میشه ۲۰ تا ۲۲ قطره که به نظر بنده خیلی زیاده

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    سلام و با تشکر از راهنماییهای دوستان

10 تا از 16 تا دیسکس زنده موندند. اونهایی که مردند تماما دیسکس های قدیمی بودند که ورود بیماری با دیسکس های جدید رو تایید میکنه.
    الان یک سوال دارم؟

در حال حاضر 2 تا تانک دارم. یکی که دیسکس های باقیمانده داخل آن هستند و طبق توصیه دوستان تا 6 ماه دیسکس جدید واردش نمیکنم. دومی تانکی است که دیکس ها حدودا 5 هفته است از آن خارج شده اند (به تانک اولی منتقل شده بودند جهت درمان یکجا) و در حال حاضر در آن دیسکس نیست ولی ماهی کت فیش و لوچ دلقک در آن است و آنها از زمان شروع بیماری دیسکس ها در آن بوده اند. سوالم اینست که آیا میتوانم در این تانک دیسکس جدید وارد کنم. یعنی آیا ماهی های کت فیش و دلقک میتوانند ناقل خاموش بیماری باشند و یا به عبارت دیگر اینکه پایداری ویروس در آکواریوم بدون دیسکس و با ماهیهای دیگر چقدر است؟

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahkashi نمایش پست ها
    سلام و با تشکر از راهنماییهای دوستان

10 تا از 16 تا دیسکس زنده موندند. اونهایی که مردند تماما دیسکس های قدیمی بودند که ورود بیماری با دیسکس های جدید رو تایید میکنه.
    الان یک سوال دارم؟

در حال حاضر 2 تا تانک دارم. یکی که دیسکس های باقیمانده داخل آن هستند و طبق توصیه دوستان تا 6 ماه دیسکس جدید واردش نمیکنم. دومی تانکی است که دیکس ها حدودا 5 هفته است از آن خارج شده اند (به تانک اولی منتقل شده بودند جهت درمان یکجا) و در حال حاضر در آن دیسکس نیست ولی ماهی کت فیش و لوچ دلقک در آن است و آنها از زمان شروع بیماری دیسکس ها در آن بوده اند. سوالم اینست که آیا میتوانم در این تانک دیسکس جدید وارد کنم. یعنی آیا ماهی های کت فیش و دلقک میتوانند ناقل خاموش بیماری باشند و یا به عبارت دیگر اینکه پایداری ویروس در آکواریوم بدون دیسکس و با ماهیهای دیگر چقدر است؟
    سلام، هیچ پاسخ علمی و اثبات شده ای وجود نداره برای این سوال. به هر حال من اگر باشم فرض رو بر این میگیرم که اون کت فیش و دلقک هم میتونن تا مدت ها ناقل ویروس پلیگ باشن، شرط اول احتیاطه و با احتیاط چیزی رو از دست نمیدید ولی ریسک کردن (حتی ریسک خیلی پایین مثل این) ممکنه نتیجه خوبی نداشته باشه

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)