صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    نور آکواریوم رو خاموش کنید!!

با تشکر فراوان از بابک بخاطر راهنماییهای ارزشمندشان

برای عکس گرفتن مجبور شدم نورو روشن کنم و گرنه خاموشه

سوالم اینه که با مشاهده عکسها هنوز تشخیص همون پلیگ است یا نه.
    عکسها یه کمی با فاز کامل پلیگ فرق داره. مگر اینکه بفرمایید در فاز اولیه اش هستن.
    بدنشان و آب آکواریوم هم تا امروز صبح ترشح موکوسی و بوی لجن نمیداد
    فعلا اقدامات حفاظتی: نمک- افزایش دما و خاموش کردن نور و قطع غذا دهی رو انجام دادم

سولم اینه که دارو دهی رو هم شروع کنم یا نه. یعنی آیا با دیدن عکس هنوز به همون تشخیص و اقدامات اعتقاد دارید؟
    و یک سوال دیگه: آیا پمپ رو هم خاموش کنم ( فعلا جهت آروم شدن جریان آب پمپ با فلوی کم جلوی بخاری گذاشته بودم که حداقل با جریان آب حرارت آب با بخاری یکسان باشه ولی از امروز صبح احتیاطا خاموش کردم. پمپ با فلوی بسیار آرام آب هم دارم که اگه لازم باشه میتونم ازش استفاده کنم.

mer30
    ویرایش توسط ahkashi : 13th June 2015 در ساعت 10:36 AM

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahkashi نمایش پست ها

عکسها یه کمی با فاز کامل پلیگ فرق داره. مگر اینکه بفرمایید در فاز اولیه اش هستن.
    فعلا اقدامات حفاظتی: نمک- افزایش دما و خاموش کردن نور و قطع غذا دهی رو انجام دادم

سولم اینه که دارو دهی رو هم شروع کنم یا نه. یعنی آیا با دیدن عکس هنوز به همون تشخیص و اقدامات اعتقاد دارید؟
    و یک سوال دیگه: آیا پمپ رو هم خاموش کنم ( فعلا جهت آروم شدن جریان آب پمپ با فلوی کم جلوی بخاری گذاشته بودم که حداقل با جریان آب حرارت آب با بخاری یکسان باشه ولی از امروز صبح احتیاطا خاموش کردم. پمپ با فلوی بسیار آرام آب هم دارم که اگه لازم باشه میتونم ازش استفاده کنم.

mer30
    سلام
    تشخیص دوستان در مورد پلیگ درسته و بهتره به جای شک و تردید ، هرچه زودتر درمان را شروع کنید.
    پلیگ هم فاز اول و آخر ندارد. علائم بیماری ممکنه در بعضی از نژادها با تاخیر نمایان شود.
    پمپ هوا باید در طول درمان روشن باشد و هوادهی به صورت معمول ادامه داشته باشد.

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1

mer30
    خونسردی شما در قبال دیسکس ها در نوع خودش قابل ستایشه هر چند بهاش با از بین رفتن و مردن دیسکس ها پرداخت میشه! عزیز اگر نظرم با دیدن عکس عوض شده بود، حتما تو همون پستی که تکرار کردم لطفا نور مستقیم رو خاموش کنید بهتون میگفتم که نظرم عوض شده و مثلا پلیگ نیست....یه چیز دیگست!

در مجموع هر چیزی که باید میگفتم رو تو همون پست اولم در تاپیک گفتم. اگر نظر شما فرق داره یا راه دیگه ای به نظرتون میرسه میتونید خودتون در مورد دیسکس ها اعمالش کنید....ولی اگر سوال میکنید از ما، خوب جواب میدیم و لطفا سریع اجراش کنید تا از مرگ و میر دیسکس ها جلوگیری بشه!

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    سلام و باتشکر از دوستان

الان 7 وز است از شروع بیماری میگذرد. 4 روز است درمان با سیپروفلوکساسین رو شروع کرده ام. 2 روز هم است که توانستم آکروفلاوین تهیه کنم و بدهم (طرز تهیه: 1 گرم گرد در یک لیتر آب حل شد و به ازای هر لیتر آب آکواریوم یک سی سی ریختم)

سوال:
    غذا دهی رو از چه زمانی شروع کنم؟
    ادامه درمان برای سیپرو فلوکساسین و آکروفلاوین هر کدام تا 7 روز باشد؟
    (بغیر از 2 مورد تلفات روزهای اول در 4 روز اخیر تلفات نداشتم)

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    سلام و باتشکر از دوستان

الان 7 وز است از شروع بیماری میگذرد. 4 روز است درمان با سیپروفلوکساسین رو شروع کرده ام. 2 روز هم است که توانستم آکروفلاوین تهیه کنم و بدهم (طرز تهیه: 1 گرم گرد در یک لیتر آب حل شد و به ازای هر لیتر آب آکواریوم یک سی سی ریختم)

سوال:
    غذا دهی رو از چه زمانی شروع کنم؟
    ادامه درمان برای سیپرو فلوکساسین و آکروفلاوین هر کدام تا 7 روز باشد؟
    (بغیر از 2 مورد تلفات روزهای اول در 4 روز اخیر تلفات نداشتم)

مهم ترین چیز رو یادتون رفت بگید!! وضعیت دیسکس ها چطوره؟ رو به بهبودی هستند یا خیر؟ عکس جدید دیسکس ها رو بزارید لطفا

با تشکر از شما
    ویرایش توسط بابک آژیده : 18th June 2015 در ساعت 10:25 AM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    آکریفلاوین به ازای هر یک لیتر آب باید بین یک تا ۳-۴ قطره باشه نه ۱ سی سی!! دیسکس ها رو مسموم میکنید با این روش دوست عزیز!

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    آکریفلاوین به ازای هر یک لیتر آب باید بین یک تا ۳-۴ قطره باشه نه ۱ سی سی!! دیسکس ها رو مسموم میکنید با این روش دوست عزیز!
    متاسفانه در فروم های مختلف آنقدر راهنماییهای متعدد و مختلف برای تهیه آکروفلاوین وجود داشت. من کمترینشان رو (غلظت 1 ppm طبق دستوری که نوشتم(تو راهنماییها از 1-10 ppm نوشته بودند)) انتخاب کردم و عملا در حد 0.6 تا 0.7 cc دادم. در حال حاضر اوضاع اگثر ماهیها خوب است. تنفس عادی است. حدودا نصفشان باله پهلویی چسبیده به بدن دارند ولی هر از گاه تکان میدهند و از بدن جدا میشود. 1-2 تا تنفس کمی تند دارند و تا حدی مایل شنا میکنند ولی شنای کاملا به پهلو ندارم.
    متاسفانه امروز صبح دیدم که یکیشان که حالش از همه بدتر بود و فکر میکردم دیروز بهتر شده باشد (بر اساس شنا و تنفس) مرده است. نمیدانم مسمومیت بوده یا سیر طبیعی بیماری. امروز آب را 90% عوض کردم و آکریفلاوین نزدم تا همون حدود 1 قطره در لیتر بشود.
    عکس ماهیها رو در پایین گذاشتم

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    متاسفانه در فروم های مختلف آنقدر راهنماییهای متعدد و مختلف برای تهیه آکروفلاوین وجود داشت. من کمترینشان رو (غلظت 1 ppm طبق دستوری که نوشتم(تو راهنماییها از 1-10 ppm نوشته بودند)) انتخاب کردم و عملا در حد 0.6 تا 0.7 cc دادم. در حال حاضر اوضاع اگثر ماهیها خوب است. تنفس عادی است. حدودا نصفشان باله پهلویی چسبیده به بدن دارند ولی هر از گاه تکان میدهند و از بدن جدا میشود. 1-2 تا تنفس کمی تند دارند و تا حدی مایل شنا میکنند ولی شنای کاملا به پهلو ندارم.
    متاسفانه امروز صبح دیدم که یکیشان که حالش از همه بدتر بود و فکر میکردم دیروز بهتر شده باشد (بر اساس شنا و تنفس) مرده است. نمیدانم مسمومیت بوده یا سیر طبیعی بیماری. امروز آب را 90% عوض کردم و آکریفلاوین نزدم تا همون حدود 1 قطره در لیتر بشود.
    عکس ماهیها رو در پایین گذاشتم
    درمان رو با دوز درست ادامه بدید

اگر سرا مایکاپور پیدا میکردید خیلی بهتر بود چون دوزش کنترل شده و مشخص بود...با اون دوزی که شما آکریفلاوین ریختید قطعا پدر دیسکس ها رو در آوردید مخصوصا در زمانی که پلیگ داشتند این کار مساوی با مرگ دیسکس ها!و جای تعجبه که هنوز نفس میکشند

میتونید سیپروفلوکساسین و نیتروفورانتوئین رو همزمان هم استفاده کنید...فقط سر ساعت و درست سیفون کنید

نیتروفورانتوئین یک قرص هر ۳۰ لیتر

موفق باشید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی آکواریوم دیسکس
    شماره عضویت
    17835
    با تشکر
    نفرمودید که غذا دهی را از کی شروع کنم. یک هفته هست که غذا نحورده اند

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    از هر زمان که دیسکس ها اشتها به غذا خوردن نشون دادن غذا دهی رو شروع کنید ولی خیلی کم...حد اقل میزان غذا دهی در هر نوبت خیلی کم باشه
    وجود دارو ها در آب ممکنه باعث ایجاد اختلال در دستگاه گوارش دیسکس بشه و نتونه غذا رو درست هضم کنه. در نتیجه مشکلاتی مثل ورم شکم و ... به وجود میاد

موفق باشید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)