صفحه 1 از 17 1234567891011121314151617 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 162
    همکار قدیمی آکواریوم آب شیرین

شماره عضویت
    31

فیلتر اکسترنال(فیلتر سطلی)

مطالب مرتبط با فیلتر اکسترنال در این تایپیک

کاربر ساده

شماره عضویت
    993
    در مورد مواد داخل فیلترهای اکسترنال هم میشه اینجا بحث کرد؟؟؟

اگه آره که یکی از دوستان بگه پیت چه جوری تو فیلتر استفاده میشه کاراییش چیه چند وقت بمونه بی اثر میشه ؟ شنیدم با ذغال نباید مورد استفاده قرار بگیره تو فیلتر درسته؟

کلن یه توضیح کلی در مورد مواد داخل فیلترها بگین ممنون میشم که آیا فیلترها با توجه به نوع ماهیان آکواریوم چیده میشن یا فرقی نداره ؟

احمد جان خودت هم بگو ببینم تو فیلترت چی استفاده میکنی؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    3780
    دوستان محترم

من یک آکواریم 150 لیتری دارم برای دیسکس و eheim classic میخوام بدونم همینها کافیه یا سنگ هوا هم لازمه؟ یعنی جریانی که فیلتر ایجاد میکنه برای اکسیژن رسانی به دیسکس کافیه یا حتما باید سنگ هوا هم استفاده کنم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    باسلام.
    یکی از دوستان 2213 ایهایم گرفته قراره برم براش راه بندازم..میگم که غیر از شیر فشار اگه اشتباه نکنم که باید شلنگو برید و بین دو شلنگ قرار داد نکته دیگه ای هم هست که باید رعایت کنم؟
    ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    نقل قول نوشته اصلی توسط nice_boy2005 نمایش پست ها
    در مورد مواد داخل فیلترهای اکسترنال هم میشه اینجا بحث کرد؟؟؟
    اگه آره که یکی از دوستان بگه پیت چه جوری تو فیلتر استفاده میشه کاراییش چیه چند وقت بمونه بی اثر میشه ؟ شنیدم با ذغال نباید مورد استفاده قرار بگیره تو فیلتر درسته؟

کلن یه توضیح کلی در مورد مواد داخل فیلترها بگین ممنون میشم که آیا فیلترها با توجه به نوع ماهیان آکواریوم چیده میشن یا فرقی نداره ؟

احمد جان خودت هم بگو ببینم تو فیلترت چی استفاده میکنی؟
    ترتیب مواد در درون فیلتر بستگی به این داره که بخوایم از چه موادی در اون استفاده کنیم.
    البته هر کسی بسته به تجربیات خودش یه جور فیلتر چینی رو میپسنده ولی به نظر من:
    پد (ابر نازک) _ سرامیک_ نخودی ....البته شن متوسط هم جواب میده.
    در مورد ذغال: قبلا" دوستان بر این عقده بودن که ذغال بوی بد اب رو از بین میبره.که البته چنین نیست و این اثر گذاری فقط مربوط میشه به حجم کمی اب... در فیلتر استفاده از ذغال لزومی نداره.ذغال کیفیت اب رو بتهر میکنه و همراه با اون تمام املاح و مواد مفید اون رو هم میگیره. در اصل ذغال باید به صورت دوره ای و برای حذف اثر دارو ها در اب استفاده بشه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط seifollahi نمایش پست ها
    دوستان محترم

من یک آکواریم 150 لیتری دارم برای دیسکس و eheim classic میخوام بدونم همینها کافیه یا سنگ هوا هم لازمه؟ یعنی جریانی که فیلتر ایجاد میکنه برای اکسیژن رسانی به دیسکس کافیه یا حتما باید سنگ هوا هم استفاده کنم؟
    فیلتر اکسترنال جریان اب رو در درون لوله های خودش داره.ای رو باید مد نظر داشته باشید که از ترکیب هوا و اب خبری نیست.اگر تعداد ماهی هاتون در تانک متناسب و یا کمه این کار رو میتونید انجام بدید:
    جریان خروجی فیلتر رو توشط یک شلنگ ته بسته ببندید. در طول بدنه ی شلنگ سوراخ های کوچکی ایجاد کنید و شلنگ رو کمی بالا تر از سطح اب نصب کنید.
    البته اکثر فیلتر ها چنین شلنگی رو به عنوان لوازم جانبی دارن.ولی حالا ما گفتیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    باسلام.
    یکی از دوستان 2213 ایهایم گرفته قراره برم براش راه بندازم..میگم که غیر از شیر فشار اگه اشتباه نکنم که باید شلنگو برید و بین دو شلنگ قرار داد نکته دیگه ای هم هست که باید رعایت کنم؟
    ممنون
    دوست عزیز منظورتون واضح نیست.
    البته شاید بنده نفهمیدم. اگه میشه بیشتر توضیح بدید ........

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    با درود..
    منظورم همون شیرهاییه که بصورت جداگانه تو پک فیلتر موجوده و عکسشون هم رو کارتن هست و باید سر راه شلنگهای ورودی و خروجی فیلت.. نصب بشه..
    میخوام بدونم فرقی نمیکنه که اون شیرها نزدیک فیل..نصب بشه یا باید درست در وسط شلنگ قرار بگیره؟
    ممنون

کاربر عالی

شماره عضویت
    67
    با درود..
    منظورم همون شیرهاییه که بصورت جداگانه تو پک فیلتر موجوده و عکسشون هم رو کارتن هست و باید سر راه شلنگهای ورودی و خروجی فیلت.. نصب بشه..
    میخوام بدونم فرقی نمیکنه که اون شیرها نزدیک فیل..نصب بشه یا باید درست در وسط شلنگ قرار بگیره؟
    ممنون
    اگر درست منظورتون رو فهمیده باشم:

شیر اکثر فیلتر های سطلی روی درب یا پایین فیلتر هستش.و به صورتیه که یا به بدنه متصله یا باید متصلش کرد.اگر اشتباه نکنم جریان ورودی فیلتر مذکور بر روی درب و جریان خروجی در انتهای (قسمت پایین) فیلتر قرار داره.
    موفق باشید.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    عروس هلندی
    شماره عضویت
    5241
    سلام
    حجم آکواریوم من250لیتره(بدون ماهی وشن)وقبلاازتاپ فیلتراستفاده میکردم الان میخوام که فیلتراکسترنال درست حسابی بذارم تاآب شفاف وقشنگی داشته باشم،میخواستم راهنمایی کنیدچی بخرم که هم قیمت مناسبی داشته باشه هم کیفیت خوب،اگه قیمت روزدارین بیزحمت باقیمت بگین ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا، سفره ماهی، و به زودی ...
    شماره عضویت
    7032
    دوست خوبم. من برای 250 لیتر آب تانکم (288لیتر ظرفیتشه) از فیلتر 2217 ایهایم که به عقیده خیلی از ما بسیار عالیه و بهترین مارکه استفاده میکنم. اما برای شفاف شدن آب تانکتون به هیچ عنوان کافی نیست و این فیلتر بیشتر به تصفیه بیولوژیکی و شرایط آب کمک میکنه و آب شفاف و قشنگ مستلزم سیفون مرتب و یک فیلتر داخلی قوی در اون سمت تانکه که تقریبا مکانیکی عمل میکنه.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    آروانا، سفره ماهی، و به زودی ...
    شماره عضویت
    7032
    باسلام.
    ممنون
    دوست خوبم من هم مشکل شمارو داشتم وقتی 2217 ایهایم رو میخواستم نصب کنم تقریبا هیچ کسی هم پیدا نشد جواب سوالم رو بده اما من الان جواب شمارو در حد اطلاعات خودم میدم.
    2تا از شیرها در تانک من در بین راه عصایی که آب رو به داخل فیلتر هدایت میکنه و خود فیلتر قرار داره و 2تا شیر دیگه هم بین خروجی فیلتر و لوله بازگشت آب به تانک وصل میشه. و نیازمند بریدن شیلنگ هستو حالا واسه اینکه توضیحش سخته براتون عکسش رو میندازم میذارم. البته من اینطور نصب کردم و بعدها فهمیدم درست بوده حالا اگر من اشتباه میکنم دوستان عزیز لطف کنند راهنمایی کنند ممنونم میشم.

صفحه 1 از 17 1234567891011121314151617 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)