نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    17647

3 راه اندازی اکواریوم500 لیتری

با سلام و عرض ادب و احترام خدمت تمامی عزیزان.
    بنده در حال احداث اکواریومی در ابعاد 120*70*70 میباشم.
    به عبارتی یه اکواریوم 500 لیتری.
    وسایلی که تا به حال خریداری نمودم.
    اسکیمر bable magus bm-c9
    نمای کلی اسکیمر
    واتر پمپ 6000 لیتری اکواریوم سیستم.
    نمک رد سی کرال 20 کیلویی.
    لایوراک .هنوز تهیه نشده ولی میخوام 100 کیلو تصفیه شده درجه 1(بنفش) استفاده کنم
    فعلا یک موج ساز 1500 سیو .
    شیشه 10 میل فلوت.
    ال ای دی هم برای زمانی که اس پی اس راه اندازی میشه الان از لامپ های ساده استفاده خواهم کرد.
    دوست دارم مدیا از این نوع استفاده کنم نظر شما با بنده موافق هست یا خیر؟

مدیای کشت باکتری 1 لیتر ماتریکس سیچم
    متریال ایده آل برای کشت حداکثری باکتری در سیستم فیلتراسیون
    مناسب برای انواع سیستم تصفیه سامپ و فیلتر سطلی آکواریوم های شور و شیرین
    دارای تخلخل بسیار بالا
    بسته1 لیتری - مناسب برای 400 لیتر آب آکواریوم

به نظر شما 1 بسته 1 لیتری برای 500 لیتر کفایت میکنه یا از 2 بسته یک لیتری استفاده کنم بهتره؟
    سواله دیگری که ذهنم رو خیلی مشغول کرده برای انتخاب کردن اندازه سامپ هست.شما برای این ابعاد چه اندازه سامپ رو پسشنهاد میکنید؟؟

منتظر نظر تمامی شما دوستان برای ساخت یه اکواریوم خوب هستم .از تمامی شما ممنون.

لازم به ذکر است بعد از مدت زمانی سیستم اس پی اس زاه اندازی میشود.

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    سلام و خوشامد گویی به شما دوست عزیز

من نظر خودم را میگم اگه دوست داشتید استفاده کنید
    عرض و ارتفاع تانک یکمی زیاده بهتره عرض 60 و ارتفاع 65 در نظر گرفته بشه که با توجه به 5 سانت شن کف و 5 سانت خالی بودن تانک مفید 55سانت دارید (باتوجه به علاقه شما به اس پی اس این ارتفاع برای نور پردازی عالیه)
    سعی کنید اصلا از مدیا استفاده نکید و لایوراک جوابگوی محیط لازم برای تکثیر و رشد باکتریهای هوازی هست (همون یک بسته مدیا کافیه)
    نور هم بهتره همین الان بهترین نوع خریداری بشه ، نظر من یه قاب 6تایی مهتابی هست ، اگه مشکل مالی ندارید میتونید از قاب متال و مهتابی استفاده کنید که در اینصورت چیلر هم باید بخرید

لایوراک را در دو پارت بخرید و زیاد تانک را با سخره شلوغ نکنید البته چون میخواید اس پی اس داشته باشید ، مینتونید از تانکهای خارجی الگو بگیرید
    برنامه ریزی برای تهیه راکتورهای bio pellet و GFOدر آینده داشته باشید همیطنور GAC

سعی کنید برای اولین بار که میخواید تانک را آبگیری کنید از آب آراو با تی دی اس صفر استفاده کنید

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام.دوست عزیز به پارسی پت خوش امدید
    امیدوارم یک اک همیشه زیبایی از کار در بیاد
    در مورد ارتفاع من هم فکر میکنم که اگه۶۵بگیرید و۶٠ابگیری بشه خوبه ولی عرض٧٠راخیلی خوب میدونم
    در مورد نور اگه میخواید یه هزینه بکنید وتا چندین سال استفاده کنیدبهتره سیستم های نوری ledپیشرفته مثل رادوون بگیرید ,ولی هزینه اولیه نسبتا بالایی داره
    موجساز هم بهتره این را پس بدید ودوتا موجساز پیشرفته بگیرید که جریانهای مختلف ,از جمله جریان رفت وبرگشتی داشته باشه چون spsها احتیاج به اینجور جریانی دارند
    نمک هم اگه اصلی باشه خوبه ولی نمک بیشتری احتیاج دارید
    در مورد مدیا باکتریساز اقا مجید توضیح دادند
    شیشه خوبه ولی با توجه به عرض بالا ,پایین وبالا را هم تسمه وهم پل بیاندازید
    در مورد سامپ ١٠٠×۵٠×۴۵میتونید بگیرید
    اگرم فضایی که دارید اندازه زیر اک هست ١٢٠×۴٠×۴۵,،١۵سانت برای فیلتر ساکس,٣۵برای اسکیمر ,٣٠برای واتر پمپ و۴٠هم برای رف
    قسمت جلو را هم میتونید راکتور بزارید,
    اگرم مثل من میترسید که اب برای سرریز را مستقیم به سامپ وصل کنید یه مخزن ذخیره بالای سامپ درست کنید ووصل کنید به خانه واتر پمپ

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    17647
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام و خوشامد گویی به شما دوست عزیز

من نظر خودم را میگم اگه دوست داشتید استفاده کنید
    عرض و ارتفاع تانک یکمی زیاده بهتره عرض 60 و ارتفاع 65 در نظر گرفته بشه که با توجه به 5 سانت شن کف و 5 سانت خالی بودن تانک مفید 55سانت دارید (باتوجه به علاقه شما به اس پی اس این ارتفاع برای نور پردازی عالیه)
    سعی کنید اصلا از مدیا استفاده نکید و لایوراک جوابگوی محیط لازم برای تکثیر و رشد باکتریهای هوازی هست (همون یک بسته مدیا کافیه)
    نور هم بهتره همین الان بهترین نوع خریداری بشه ، نظر من یه قاب 6تایی مهتابی هست ، اگه مشکل مالی ندارید میتونید از قاب متال و مهتابی استفاده کنید که در اینصورت چیلر هم باید بخرید

لایوراک را در دو پارت بخرید و زیاد تانک را با سخره شلوغ نکنید البته چون میخواید اس پی اس داشته باشید ، مینتونید از تانکهای خارجی الگو بگیرید
    برنامه ریزی برای تهیه راکتورهای bio pellet و GFOدر آینده داشته باشید همیطنور GAC

سعی کنید برای اولین بار که میخواید تانک را آبگیری کنید از آب آراو با تی دی اس صفر استفاده کنید
    با عرض تشکر و ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی.از نظری که دادید خیلی ممنونم.در مورد نور باید بگم من میخواهم از ال ای دی های zetlight استفاده کنم .
    به همین دلیل و تا اماده شدن هزینه لازم میخوام یه مدت از نوری که کاکرمو راه بندازه استفده کنم .ولی هنوز موندم برای نور موقت از چه نوری با کمترین هزینه استفاده کنم.
    منظورتون در مورد لایوراک تو 2 پارتم متوجه نشدم اگر میشه یک کمی بیشتر برام توضیح بدید .تا استفاده کنم.
    راکتور هم صد در صد استفاده میکنم.اگه بشه دستساز با لوله اکرلیک تهیه کنم اگرم نه که . . .

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    17647
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    سلام.دوست عزیز به پارسی پت خوش امدید
    امیدوارم یک اک همیشه زیبایی از کار در بیاد
    در مورد ارتفاع من هم فکر میکنم که اگه۶۵بگیرید و۶٠ابگیری بشه خوبه ولی عرض٧٠راخیلی خوب میدونم
    در مورد نور اگه میخواید یه هزینه بکنید وتا چندین سال استفاده کنیدبهتره سیستم های نوری ledپیشرفته مثل رادوون بگیرید ,ولی هزینه اولیه نسبتا بالایی داره
    موجساز هم بهتره این را پس بدید ودوتا موجساز پیشرفته بگیرید که جریانهای مختلف ,از جمله جریان رفت وبرگشتی داشته باشه چون spsها احتیاج به اینجور جریانی دارند
    نمک هم اگه اصلی باشه خوبه ولی نمک بیشتری احتیاج دارید
    در مورد مدیا باکتریساز اقا مجید توضیح دادند
    شیشه خوبه ولی با توجه به عرض بالا ,پایین وبالا را هم تسمه وهم پل بیاندازید
    در مورد سامپ ١٠٠×۵٠×۴۵میتونید بگیرید
    اگرم فضایی که دارید اندازه زیر اک هست ١٢٠×۴٠×۴۵,،١۵سانت برای فیلتر ساکس,٣۵برای اسکیمر ,٣٠برای واتر پمپ و۴٠هم برای رف
    قسمت جلو را هم میتونید راکتور بزارید,
    اگرم مثل من میترسید که اب برای سرریز را مستقیم به سامپ وصل کنید یه مخزن ذخیره بالای سامپ درست کنید ووصل کنید به خانه واتر پمپ
    ممنون از لطفتون بابت وقتی که گذاشتید.
    به نظر شما ال ای دی های رادوون بهتره یا زت لایت؟
    موج ساز هم صد در صد از موج ساز های جی با او یا اکواریوم سیستم بعد از راه اندازی سیستم اس پی اس استفاده میکنم.البته راه اندازی اس پی اس ها بعد از تهیه ال ای دی حدودا 5 6 ماه زمان خواهد برد.
    از همین اندازه استفاده میکنم دوست عزیز.چیزی که زیاده فضا.فقط به نظرتون بهتر نیست رف رو جدا بسازیم؟؟

در مورد مخزن بالای تانک هم ممنون میشم اگر عکسی دارید بزارید ببینم تا متوجه شم چی به چیه
    ویرایش توسط pooria12 : 26th May 2015 در ساعت 10:19 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط pooria12 نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون بابت وقتی که گذاشتید.
    به نظر شما ال ای دی های رادوون بهتره یا زت لایت؟
    موج ساز هم صد در صد از موج ساز های جی با او یا اکواریوم سیستم بعد از راه اندازی سیستم اس پی اس استفاده میکنم.البته راه اندازی اس پی اس ها بعد از تهیه ال ای دی حدودا 5 6 ماه زمان خواهد برد.

از همین اندازه استفاده میکنم دوست عزیز.چیزی که زیاده فضا.فقط به نظرتون بهتر نیست رف رو جدا بسازیم؟؟
    نور زد لایت را چندتا از دوستان استفاده کردن وتعریفش کردند ولی همه چند ماهی بیشتر نیست که دارند استفاده میکنند ولی رادؤون را یکی از دوستان من مدتی هست داره استفاده میکنه و واقعا عالی هست,الان که خیلی پیشرفته تر شده,ولی قیمتش بالاتر هست
    رف هم فرقی نمیکنه جدا باشه ,فقط اگه سر هم باشه برای برگشت اب راحتتر هستید

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    با عرض تشکر و ادب و احترام خدمت شما دوست گرامی.از نظری که دادید خیلی ممنونم.در مورد نور باید بگم من میخواهم از ال ای دی های zetlight استفاده کنم .
    به همین دلیل و تا اماده شدن هزینه لازم میخوام یه مدت از نوری که کاکرمو راه بندازه استفده کنم .ولی هنوز موندم برای نور موقت از چه نوری با کمترین هزینه استفاده کنم.
    منظورتون در مورد لایوراک تو 2 پارتم متوجه نشدم اگر میشه یک کمی بیشتر برام توضیح بدید .تا استفاده کنم.
    راکتور هم صد در صد استفاده میکنم.اگه بشه دستساز با لوله اکرلیک تهیه کنم اگرم نه که . . .
    سلام
    شما اشاره کردید که قصد دارید 100 کیلو لایوراک بخرید که من پیشنهاد دادم این کار در دو مرحله انجام بشه به دو دلیل
    یکی اینکه شاید با اضافه کردن 50 کیلو نظر شما برای اضافه کردن مابقی تغییر کنه (البته با فرض اینکه لایوراک کاملا تصفیه شده باشه)
    دوم معمولا تانکهایی که اس پی اس نگهداری میکنن پر از لایوارک نیست و فضای بیشتری برای رشد این مرجان در نظر میگیرن

در مورد عرض که پیشنهاد دادم کمتر بشه با توجه به ابعاد شما هر یک سانت عرض حدود 8 لیتر به حجم شما اضافه میکنه
    این نکته را همیشه در نظر داشته باشید یک آکواریوم کوچیک و حرفه ای خیلی بهتره از یه اکواریوم بزرگ و آماتور هست البته منظورم برای ساپورت هزینه هاست وگرنه بی شک در صورت عدم مشکل مالی تانک بزرگتر زیبایی بیشتری داره

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    17647
    خوب حالا به مرحله سوراخ كردن پشت شيشه براي اورفلو شديم
    امروز دادم شیشه هارو برام ببرن
    یه سوال .دادم پشتش 2 تا سوراخ 5 سانتی برا فیتینگ بزنن .به نظرتون سوراخ 5 سانتی خوبه یا بگم کوچیک تر يا بزرگترش کنن؟؟
    اندازه فيتينگا براي اينكار چقدر باشه خوبه؟

ممنون میشم سریع تر در این مورد بهم یه راهنمایی بدید .ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    قناري
    شماره عضویت
    17647
    با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزيز.
    بالاخره امروز تانكم رو ساختم و امروز ميخوام برم سراغ سامپ و رف.
    نظر شما براي ساخت سامپ در چه ابعاديه؟
    به نظر شما سامپ رو چند قسمت تقسيم كنيم بهتره؟
    ممنون از همه راهنمايي هايي كه به بنده ميديد .ابعاد كار رو بالا نوشتم ولي بازم اينجا مينويسم
    120*70*70

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزيز.
    بالاخره امروز تانكم رو ساختم و امروز ميخوام برم سراغ سامپ و رف.
    نظر شما براي ساخت سامپ در چه ابعاديه؟
    به نظر شما سامپ رو چند قسمت تقسيم كنيم بهتره؟
    ممنون از همه راهنمايي هايي كه به بنده ميديد .ابعاد كار رو بالا نوشتم ولي بازم اينجا مينويسم
    120*70*70
    سلام
    مبارکه ، بهتره سامپ را به سه قسمت تقسیم کنی
    یکی واسه فیلتر ساکس یا فیلتر وول ، یکی اسکیمر و راکتورها (در صورت استفاده) یه بخشم واتر پمپ
    موفق باشید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)