صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 25
    همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    سلام

میبینم و بهتون اطلاع میدم ..

یاد ایامی ....

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    سگ-ماهی-قناری-خروس لاری-قرقاول-کفتر
    شماره عضویت
    9015
    سلام. مزایا و مکانیزم عمل فیلتر زیرشنی مکانیکی آتمن چطوریه؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط foumani نمایش پست ها
    سلام. مزایا و مکانیزم عمل فیلتر زیرشنی مکانیکی آتمن چطوریه؟

سلام دوست عزیز
    فیلتر زیر شنی هیچ مزیتی نداره و تقریبا منسوخ شده هست
    تنها کاری که در ظاهر انجام میده کشیدن فضولات و مواد زائد زیر شنها هست که باعث میشه آب شفاف و تمیز به نظر برسه اما در دراز مدت میتونه موجب بروز مشکلات فراوانی در تانکتون بشه

موفق باشید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا امیرجانی نمایش پست ها

سلام دوست عزیز
    فیلتر زیر شنی هیچ مزیتی نداره و تقریبا منسوخ شده هست
    تنها کاری که در ظاهر انجام میده کشیدن فضولات و مواد زائد زیر شنها هست که باعث میشه آب شفاف و تمیز به نظر برسه اما در دراز مدت میتونه موجب بروز مشکلات فراوانی در تانکتون بشه

موفق باشید
    ممنون از راهنمایی شما. من شنیدم آتمن یه ابتکار به خرج داده به این شکل که موتورش ذراتو میکشه داخل محفظه ها و بعد می تونیم با جدا کردن پمپ و قرار دادن یه شلنگ تمام آشغالها رو بکشیم بیرون. پس با این حساب خالی بندیه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    با درود.
    يه سري از زير شني هاي اتمن كه مدل gf1000 و 1500 فكر كنم باشن كه روزنه هاي ريز و كشيده اي رو تو خودشون (پازلهاي كف) دارن و سيستمشون شبيه لوله كشي كف هستند. ولي اينكه اين مشخصاتي كه شما ميگيد رو داشته باشن بعيد ميدونم چون سوراخهاش بنظرم كمي ريز هستند و بعد از مدتي نميتونن كارايي لازم رو داشته باشن و سوراخها بوسيله جرم فضولات بسته ميشن و اونوقته كه كل كف رو بايد بهم بريزيد تا تميزش كنيد.
    بدرود

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ashkan Taghavi نمایش پست ها
    با درود.
    يه سري از زير شني هاي اتمن كه مدل gf1000 و 1500 فكر كنم باشن كه روزنه هاي ريز و كشيده اي رو تو خودشون (پازلهاي كف) دارن و سيستمشون شبيه لوله كشي كف هستند. ولي اينكه اين مشخصاتي كه شما ميگيد رو داشته باشن بعيد ميدونم چون سوراخهاش بنظرم كمي ريز هستند و بعد از مدتي نميتونن كارايي لازم رو داشته باشن و سوراخها بوسيله جرم فضولات بسته ميشن و اونوقته كه كل كف رو بايد بهم بريزيد تا تميزش كنيد.
    بدرود
    ممنون از راهنمایی شما
    آقای تقوی راستشو بخواید من دوتا 1000 گرفتم واسه تانک سیچلیلایدهام بذارم یا نه؟ اگه مضراتش از محاسناتش بیشتره که نذارم؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    خواهش ميكنم فومني عزيز.
    بنظر بنده حقير نزاريد خيلي بهتره .. نگفتيد سيچلايدهاتون افريقايي يا امريكائي(بخاطر نوع بستر).ولي براي افريقاييها شن ريز كه تو آب شور استفاده ميشه و يه نمونه ديگه شبيه به اون (برنگهاي كرم و قهوه اي) بسيار مناسبه و فضولات هم زيرش نميره و باقيمانده غذاها رو هم ماهيها چون روي شن ميمونه ميخورن و ميتونيد در سيفون هفتگي براحتي اونها رو خارج كنيد.
    اگر هم سيچلايد امريكائي داريد كه سنگريزه هاي معمولي يا شن رودخانه اي با سايز ريز يا درشت (بسته به سليقتون) تهيه كنيد.
    در كنار تمام اينها يك فيلتراسيون عالي (فيلتر سطلي) براحتي بنا به حجم تانكتون ميتونه پاسخگو باشه.
    براي شن اين نكته رو نيز در نظر بگيريد كه اگر به كاشت چنتا شاخه گياه علاقمنديد سايز بندي شن ها رو هم رعايت كنيد.
    در اخر اين مدلي كه گفتيد رو چند خريديد؟ چون من چنجا با قيمتهاي بسيار بالا و غير معمول ديدم.حدود 40 هزار تومان كه قيمت اصليش تو ماهيران مركزي حدود 20 تومنه.
    موفق باشيد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    خواهش ميكنم فومني عزيز.بنظر بنده حقير نزاريد خيلي بهتره .. نگفتيد سيچلايدهاتون افريقايي يا امريكائي(بخاطر نوع بستر).ولي براي افريقاييها شن ريز كه تو آب شور استفاده ميشه و يه نمونه ديگه شبيه به اون (برنگهاي كرم و قهوه اي) بسيار مناسبه و فضولات هم زيرش نميره و باقيمانده غذاها رو هم ماهيها چون روي شن ميمونه ميخورن و ميتونيد در سيفون هفتگي براحتي اونها رو خارج كنيد.اگر هم سيچلايد امريكائي داريد كه سنگريزه هاي معمولي يا شن رودخانه اي با سايز ريز يا درشت (بسته به سليقتون) تهيه كنيد.در كنار تمام اينها يك فيلتراسيون عالي (فيلتر سطلي) براحتي بنا به حجم تانكتون ميتونه پاسخگو باشه.براي شن اين نكته رو نيز در نظر بگيريد كه اگر به كاشت چنتا شاخه گياه علاقمنديد سايز بندي شن ها رو هم رعايت كنيد.در اخر اين مدلي كه گفتيد رو چند خريديد؟ چون من چنجا با قيمتهاي بسيار بالا و غير معمول ديدم.حدود 40 هزار تومان كه قيمت اصليش تو ماهيران مركزي حدود 20 تومنه. موفق باشيد
    با تشکر از راهنمایی مفید شما
    تانک سیچلاید من 500لیتریه که توش حدودا 50تا ماهیه
    15تا لوچ و کت و کوریدوراس، سورم و گرین تیلور و جوئل هرکدام یه جفت، باقیشم انواع آفریقایی ها
    خیلی دوست دارم ماهیام از یه خانوادده باشن ولی دوست عزیزم آقای کاموسیان که یه سالن بزرگ پرورش ماهی داره نمیذاره! هر وقت میاد دیدن ما 10تا ماهی با خودش میاره منم که اصلا عادت ندارم دست کسی رو رد کنم!!!!!!!

پس با این حساب میتونم ماسه بریزم آخه خیلی از ماسه خوشم میاد
    متأسفانه منم 35تومن گرفتم
    درمورد دکور راهنماییم کنید بابت کیفیت بد عکسا شرمنده راستی هنوز دوربین خوب واسه عکس کوی ها گیرم نیومده اشکان عزیز

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    9015
    خواهش ميكنم فومني عزيز.
    بنظر بنده حقير نزاريد خيلي بهتره .. نگفتيد سيچلايدهاتون افريقايي يا امريكائي(بخاطر نوع بستر).ولي براي افريقاييها شن ريز كه تو آب شور استفاده ميشه و يه نمونه ديگه شبيه به اون (برنگهاي كرم و قهوه اي) بسيار مناسبه و فضولات هم زيرش نميره و باقيمانده غذاها رو هم ماهيها چون روي شن ميمونه ميخورن و ميتونيد در سيفون هفتگي براحتي اونها رو خارج كنيد.
    اگر هم سيچلايد امريكائي داريد كه سنگريزه هاي معمولي يا شن رودخانه اي با سايز ريز يا درشت (بسته به سليقتون) تهيه كنيد.
    در كنار تمام اينها يك فيلتراسيون عالي (فيلتر سطلي) براحتي بنا به حجم تانكتون ميتونه پاسخگو باشه.
    براي شن اين نكته رو نيز در نظر بگيريد كه اگر به كاشت چنتا شاخه گياه علاقمنديد سايز بندي شن ها رو هم رعايت كنيد.
    در اخر اين مدلي كه گفتيد رو چند خريديد؟ چون من چنجا با قيمتهاي بسيار بالا و غير معمول ديدم.حدود 40 هزار تومان كه قيمت اصليش تو ماهيران مركزي حدود 20 تومنه.
    موفق باشيد
    آقای تقوی منتظر راهنمایی شما هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    Gold Fish
    شماره عضویت
    3625
    با درود.
    خدمتتون گفتم كه چه نوع شنيو ميتونيد استفاده كنيد.. در مورد دكور هم معمولا هر كسي هر مدلي كه بخواد ميچينه چون تو خونه شماست و شما بايد از ديدنش راضي باشيد..
    اما من خودم هر چقدر كه دكور طبيعي تر باشه بيشتر لذت ميبرم و توصيم هم بشما اينه كه بجاي گياهان مصنوعي و استفاده از لوازم مصنوعي از چوب و گياهان طبيعي بهمراه سنگ هاي زيبا استفاده كنيد..
    بدرود

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)