صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 49
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    ایمان جان یه وقت تعارف معارف نکنی چیزی از قلم بندازی..!
    تا گزینه ۹ برای من به شخصه ضرورت داره

از شوخی گذشته همین که برای مدارتون تعریف بشه که کاربر به صورت آپشنال بتونه سنسور مورد نظر رو به دستگاه اضافه کنه بنا به ضرورت و الویت خیلی به صرفه تر میشه
    البته باید در نظر داشت که تهیه این تستر های شیمیایی به خودی خود به صورت میانگین حدود ۸۰ هزار تومن در میاد
    که اگر سنسور های مود نظر شما رو ۲۰۰ هزار تومان در نظر بگیریم به نظر من که به صرفه هست
    ۱. چون دقیق تر هستند
    ۲. استفاده آسان و بدون دردسر
    ۳. طول عمر بالاتر
    ۴. هشدار در مواقع اضطراری به کاربر و عدم به وجود آمدن خسارت

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز روی تکمیل این پروژه روی بنده هم در مورد گوشه ای از اطلاعات نگهداری از آکواریوم آبشور میتونید حساب کنید.
    در مورد کنترل پارامترها موارد زیر به ترتیب اولویت چیده شده و تو پارامترهای تانک اهمیت دارن. بعضی جاها بعضی پارامترا اولویتشون برابره و فقط زیر هم نوشته شدن. این نظر بنده هست و ممکنه بعضی از دوستان نظرهای بهتری داشته باشن. و البته این رو هم باید در نظر داشت که تهیه همه این سنسورها هم امکان پذیر نیست و در مورد موجود بودن و قیمتشون باید بحث و تصمیم گیری بشه. موفق باشید.
    ۱. دما
    ۲. شوری
    ۳. KH
    ۴. PH
    ۵. PO4 ( فسفات )
    ۶. NO3 ( نیترات )
    ۷. CA ( کلسیم )
    ۸. MG ( منیزیم )
    ۹. SI ( سیلیکات )
    ۱۰. NO2 ( نیتریت )
    ۱۱. I2 ( ید )
    ۱۲. SR ( استرانسیوم )
    ۱۳. K ( پتاسیم )
    ۱۴. ORP
    ۱۵. NH3 ( آمونیاک )
    با سلام
    پارامترهایی که امکان اندازه گیری با الکترودهای الکترونیکی هست

اکسیژن DO
    اکسیداسیون ORP
    سختی TDS
    هدایت EC
    اسید PH
    شوری Salinity
    سختی کلی منیزیوم و کلسیوم GH
    نیترات و سولفات KH
    هستند که استفاده از همگی خیلی راحت و اسان نیست
    در اندازه گیری پارامتر های دیگه نیاز به محلول های شیمیایی و تست های شیمیایی هست

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط polestar نمایش پست ها
    با سلام
    پارامترهایی که امکان اندازه گیری با الکترودهای الکترونیکی هست

اکسیژن DO
    اکسیداسیون ORP
    سختی TDS
    هدایت EC
    اسید PH
    شوری Salinity
    سختی کلی منیزیوم و کلسیوم GH
    نیترات و سولفات KH
    هستند که استفاده از همگی خیلی راحت و اسان نیست
    در اندازه گیری پارامتر های دیگه نیاز به محلول های شیمیایی و تست های شیمیایی هست
    تستر های هانا هم الکترونیکی هستی و فکر نمیکنم نیاز به مواد خاصی باشن و فقط سنسوره که هر یه مدت باید کالیبره بشن و به نظر من هر چی بشه بازم مناسبه از نظر قیمت چون تقربا 90 درصد مشکلات ما همه تو یک دستگاه حل میشن که فارسی هستش و ساخت دوستان خودمون هستش پس واسه ادامه و خرابی و تعمیر و این داستانها باز مشکلی نخواهد داشت و فقط اساتید و دوستان که از بحث نور و تست ها و... اطلاعات دارن باید همکاری کنن که بشه یک دستگاه خوب و مفید ساخته بشه
    بازم ممنون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    6842
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    تستر های هانا هم الکترونیکی هستی و فکر نمیکنم نیاز به مواد خاصی باشن و فقط سنسوره که هر یه مدت باید کالیبره بشن و به نظر من هر چی بشه بازم مناسبه از نظر قیمت چون تقربا 90 درصد مشکلات ما همه تو یک دستگاه حل میشن که فارسی هستش و ساخت دوستان خودمون هستش پس واسه ادامه و خرابی و تعمیر و این داستانها باز مشکلی نخواهد داشت و فقط اساتید و دوستان که از بحث نور و تست ها و... اطلاعات دارن باید همکاری کنن که بشه یک دستگاه خوب و مفید ساخته بشه
    بازم ممنون
    تستر های هانا الکترونیکی نیستن فکر کنم اشتباه برداشت کردین
    بلکه شیشه تست رو شما داخل دستگاه میزارین دستگاه به واسطه رنگ، عدد به دست اومده رو به شما اعلام میکنه.

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز به نظر من زیاد سعی نکنید همه تستی را اضافه کنی چون هزینه زیادی باید بکنید ودرضمن فکر میکنم پیدا کردن این سنسورها هم مشکل باشه
    یا حداقل به فکر دو مدل باشید
    بنظر من یه مدلی که میتونه هزینه کم وکارایی بالایی داشته باشه اینه که پارامترهایی مثل دما ,که هم دما را همیشه نشون بده وهم بشه جوری درست کنید که مثلا با گرم شدن اب ,فنها را روشن کنه
    یه موردی دیگه روشنایی هست که در چندین زمان باید روشن وخاموش بشه .مثلا از صبح حداقل توان شروع بشه وتا ظهر به حداکثر برسه ودوباره تا غروب به حداقل .وبعد از اون نور رف را روشن کنه
    یه مورد دیگه موجسازها هست که بتونه قدرتش کم وزیاد وخاموش وروشن بشه
    تی دی اس هم خوبه بشرطی که تی دی اس اب ورودی به اک را نشون بده یا بهتره بگم اب جایگزین اب تبخیر شده را نشان بده,چون تی دی اس اب تانک کارایی نداره
    سنسورهایی مثل phهم خوبه چون میدونم گیر میاد واحتمالا قیمت خیلی بالایی هم نداشته باشه
    البته اخطار امونیاک اب هم میتونید بزارید و اون هم قیمت بالایی نداره
    ولی استفاده از سنسورهایی مثل کلسیم ,منیزیم ,شوری ,استرانسیم ,ید,بور,gh,kh,نیتریت,نیترات خوبه ولی هزینه بالایی داره وهمونجور که گفتم مشکل بشه پیدا کرد وچندین ملیون اب میخوره

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahidost نمایش پست ها
    دوست عزیز به نظر من زیاد سعی نکنید همه تستی را اضافه کنی چون هزینه زیادی باید بکنید ودرضمن فکر میکنم پیدا کردن این سنسورها هم مشکل باشه
    یا حداقل به فکر دو مدل باشید
    بنظر من یه مدلی که میتونه هزینه کم وکارایی بالایی داشته باشه اینه که پارامترهایی مثل دما ,که هم دما را همیشه نشون بده وهم بشه جوری درست کنید که مثلا با گرم شدن اب ,فنها را روشن کنه
    یه موردی دیگه روشنایی هست که در چندین زمان باید روشن وخاموش بشه .مثلا از صبح حداقل توان شروع بشه وتا ظهر به حداکثر برسه ودوباره تا غروب به حداقل .وبعد از اون نور رف را روشن کنه
    یه مورد دیگه موجسازها هست که بتونه قدرتش کم وزیاد وخاموش وروشن بشه
    تی دی اس هم خوبه بشرطی که تی دی اس اب ورودی به اک را نشون بده یا بهتره بگم اب جایگزین اب تبخیر شده را نشان بده,چون تی دی اس اب تانک کارایی نداره
    سنسورهایی مثل phهم خوبه چون میدونم گیر میاد واحتمالا قیمت خیلی بالایی هم نداشته باشه
    البته اخطار امونیاک اب هم میتونید بزارید و اون هم قیمت بالایی نداره
    ولی استفاده از سنسورهایی مثل کلسیم ,منیزیم ,شوری ,استرانسیم ,ید,بور,gh,kh,نیتریت,نیترات خوبه ولی هزینه بالایی داره وهمونجور که گفتم مشکل بشه پیدا کرد وچندین ملیون اب میخوره

دقیقا حق با شماست دوست عزیز

کنترل دما و نور و موج ساز و سطح اب کامله و مشکلی نداره و همین الان هم به خوبی کار میکنه
    برای دما از سنسور DS1820 استفاده کردم که دقت 0.1 درجه داره و دیجیتال هست و برای کنترال هیتر از PID Control استفاده کردم که به صورت خطی یا ON/OFF میتونه کار کنه
    برای موج ساز ها از دو عدد ترایاک برای روشن و خاموش کردن و کنترل سرعت در 1000 استپ استفاده کردم که قابلیت برنامه ریزی دقیق داره
    نور هم فعلا 4 خروجی DC با جریان 40 امپر داره که میتونه هر کانال در 1000 استپ کنترل و تنظیم بشه باز قابلیت برنامه ریزی دقیق داره
    ولی با توجه به سیستم های نوردهی پیشرفته LED مثل "Radion XR30w Pro" باید به 8 خروجی افزایش پیدا کنه تا بتونه 8 نوع LED به کار رفته در این سیستمهارو کنترل کنه
    یعنی Cool White ، Deep Blue ، Blue ، Green ، Hyper Red ، UV و همچنین Yellow ، Indigo جهت شبیه سازی طلوع و غروب خورشید.
    در ضمن دارم در مورد انواع بهترین LED های موجود بازار تحقیق میکنم تا با LED های به کار رفته در Radion جایگزین کنم

حتی بنده یک سنسور لول خازنی دقیق هم برای کنترل سطح اب طراحی کردم که به خوبی کار میکنه "نیازی به برخورد با اب نیست و از بیرون شیشه هم میتونه اب رو تشخیص بده"
    سیستم لولینگ اب در چند حالت مختلف کار میکنه

یک سنسوره و دو سنسوره
    در حالت یک سنسوره سنسور رو داخل سامپ یا داخل تانک میزارید که میتونید از منو انتخاب کنید
    در حالت دو سنسوره هم یا یکی در داخل سامپ قرار میگیره و یکی در تانک یا هر دو سنسور یا در تانک قرار میگیره یا در سامپ
    که در صورت استفاده از هر دو سنسور در تانک یا سامپ یکی به عنوان بالاترین حد و دیگری پایین ترین حد اب تنظیم میشه که در این حالت امکان تنظیم شیر برقی یا الارم برای ابگیری وجود خواهد داشت

اما در مورد سنسورهای فاکتورهای شیمیایی اب فکر میکنم در حالت کلی بهتر باشه فقط به الکترود های PH و EC فکر کنیم که با این دو الکترود میشه 5 پارامتر زیر رو محاسبه و به دست اورد

PH یا اسیدسنج
    EC یا کنداکتیومتر ELECTRIC CONDUCTIVITY
    TDS یا سختی سنج Total Dissolved Solid
    ORP یا هدایت الکتریکی Oxidation Reduction Potential
    Salt یا شوری سنج

قیمت تقریبی هرکدام از الکترودهای فوق بین 200 تا 800 هزار تومان هست که بستگی به نوع و حساسیت و دقت و البته زمان کارکرد متغیره.
    "اکثر الکترودهای ارزون فقط حدود 1 سال قابل استفاده هستند و نیاز به تعداد کالیبراسیون بیشتری و البته نگهداری دقیقتری دارند"

با تو جه به گفتگویی که با دوستان دکتر و متخصص ازمایشگاهی داشتم به این نتیجه رسیدم که پارامترهای مهم دیگه رو هم میشه تا حدودی با توجه به پارامترهای فوق حدس زد
    یعنی به مرور با توجه به رویت مقادیر دردسترس PH و TDS و .. میتونیم تغییرات مقادیر فاکتور های مد نظر دوستان رو که اندازه گیری اونها نیاز به تست های شیمیایی دارند رو تا حدودی تشخیص داد
    و از اونجایی که برای ما بیشتر تشخیص مهمه تا کنترل خود این موضوع میتونه خیلی کار امد و به درد بخور باشه

به همین سادگی

ویرایش توسط polestar : 8th May 2015 در ساعت 01:21 PM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    با سلام مجدد
    دوستان کسی نظر و پیشنهادی نداره ؟؟؟
    دوستانی که میخوان همکاری کنن اعلام کنن تا انشالله کار رو شروع کنیم
    بنده در نظر دارم به تعداد دوستانی که اعلام امادگی کردن برد رو سفارش بدم فقط با محاسبه هزینه قطعات در اختیار دوستان قرار بدم
    برای اپدیت و تکمیل کار هم میتونیم از طریق همین تاپیک اقدام کنیم و نتایج تست و نظرات دوستان رو به مرور به سیستم اظافه کنیم
    فقط خواهش میکنم هر چه سریعتر دوستانی واقعا میتونن و میخوان که این برد رو روی تانکشون نصب کنن اعلام امادگی کنن.

به همین سادگی ;-)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نقل قول نوشته اصلی توسط polestar نمایش پست ها
    با سلام مجدد
    دوستان کسی نظر و پیشنهادی نداره ؟؟؟
    دوستانی که میخوان همکاری کنن اعلام کنن تا انشالله کار رو شروع کنیم
    بنده در نظر دارم به تعداد دوستانی که اعلام امادگی کردن برد رو سفارش بدم فقط با محاسبه هزینه قطعات در اختیار دوستان قرار بدم
    برای اپدیت و تکمیل کار هم میتونیم از طریق همین تاپیک اقدام کنیم و نتایج تست و نظرات دوستان رو به مرور به سیستم اظافه کنیم
    فقط خواهش میکنم هر چه سریعتر دوستانی واقعا میتونن و میخوان که این برد رو روی تانکشون نصب کنن اعلام امادگی کنن.

به همین سادگی ;-)
    دوست عزیز یک موردی که باید اضافه بشه تعداد خروجی های ۲۲۰ ولت هست. توی آکواریوم ما سیستم نور مهتابی یا متال رو داریم که متال یک خروجی بیشتر نمیخاد ولی مهتابی حداقل ۲ و اگر بخای حرفه ای تر باشه حداقل ۴ تا خروجی میخاد. حالا علاوه بر خروجی نور تانک باید خروجی نور رفیجیوم و خروجی UV یا ازن و موج سازها که بین یک تا ۴ موج سازه و پمپ آب که اونم یک یا دو پمپ برای تانک و رفیجیوم هست و اسکیمر در نظر گرفت. بهترم هست که حداقل نصف این خروجی ها با یک دگمه هم علاوه بر سیستم کنترل و برنامه ریزی بشه از کارشون انداخت. به غیر از این سیستمها پمپ هوا و دو راکتور هم هست که به اندازه اولی ها کنترل داشتن روشون مهم نیست. بخاری و فن ها و چیلر هم که به سیستم ترموستات وصل میشن و طبیعتا اونام برا خودشون خروجی میخان. یک مورد دیگه هم که به نظر من تا درست نکردید برای تست برای دوستان نفرستید همون مورد تکرار یک برنامه در همه روزهاست. چون شاید بعضی از دوستان شاید هر روز نتونن به سیستم سر بزنن و همه رو تنظیم کنن و با وجود تانکهای حساس مرجانهای اس پی اس و ال پی اس براشون مشکل به وجود میاد. همونجور که گفتم برای پیشبرد این سیستم در خدمتم. موفق باشید.
    ویرایش توسط imaan : 12th May 2015 در ساعت 09:29 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    نقل قول نوشته اصلی توسط imaan نمایش پست ها
    دوست عزیز یک موردی که باید اضافه بشه تعداد خروجی های ۲۲۰ ولت هست. توی آکواریوم ما سیستم نور مهتابی یا متال رو داریم که متال یک خروجی بیشتر نمیخاد ولی مهتابی حداقل ۲ و اگر بخای حرفه ای تر باشه حداقل ۴ تا خروجی میخاد. حالا علاوه بر خروجی نور تانک باید خروجی نور رفیجیوم و خروجی UV یا ازن و موج سازها که بین یک تا ۴ موج سازه و پمپ آب که اونم یک یا دو پمپ برای تانک و رفیجیوم هست و اسکیمر در نظر گرفت. بهترم هست که حداقل نصف این خروجی ها با یک دگمه هم علاوه بر سیستم کنترل و برنامه ریزی بشه از کارشون انداخت. به غیر از این سیستمها پمپ هوا و دو راکتور هم هست که به اندازه اولی ها کنترل داشتن روشون مهم نیست. بخاری و فن ها و چیلر هم که به سیستم ترموستات وصل میشن و طبیعتا اونام برا خودشون خروجی میخان. یک مورد دیگه هم که به نظر من تا درست نکردید برای تست برای دوستان نفرستید همون مورد تکرار یک برنامه در همه روزهاست. چون شاید بعضی از دوستان شاید هر روز نتونن به سیستم سر بزنن و همه رو تنظیم کنن و با وجود تانکهای حساس مرجانهای اس پی اس و ال پی اس براشون مشکل به وجود میاد. همونجور که گفتم برای پیشبرد این سیستم در خدمتم. موفق باشید.
    با سلام

بله همه اینها رو میدونم
    برای همین هم یه ماژول برای افزایش تعداد خروجی در نظر گرفتم البته چون بنده بیس این برد رو روی روشنایی LED قرار دادم خروجی ها فقط 4 تا هستند
    اگر قرار باشه همه این خروجی ها روی برد اصلی باشه چون برای همه مورد نیاز نخواهد بود هزینه و بالا میبره
    در ضمن باید در مورد تعداد خروجی ها و ورودی های ثابت روی برد هم بیشتر بحث بشه تا در حالت عادی نیازی به ماژول هم نباشه و فقط برای تخصصی تر کردن و شرایط خاص ماژول نیاز باشه

بنده فعلا فقط یک عدد از این دستگاه رو درست کردم و الان روی تانک خودم نصب هست
    در صورتی که بخوایم دوباره سفارش بدیم باید یه تغییراتی در برد داده بشه که در صورت استقبال و تمایل به همکاری دوستان در موردشون بحث خواهد شد

در مورد برنامه هفتگی هم عرض کردم همین برد هم روی اکواریوم خودم نصب هست و هم اینکه نمونه مشابهش سیستم جوجه کشی یه شرکت تولید جوجه یک روزه رو هم کنترل میکنه که بدون مشکل کار میکنه

به همین سادگی

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17568
    با سلام

امروز بخش bootloader و برنامه اپدیتشو تموم کردم

الان دیگه برای اپدیت برنامه نیازی به پروگرامر نداره و خود برد میتونه برنامه خودشو از توی مموری پیدا کنه و اپدیت کنه
    فقط کافیه برنامه جدید رو داخل مموری کپی کنید

به همین سادگی

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)