صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 64
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    همه سیامی ها مردن ...
    دیشب تا صبح هم اکسیژن وصل کرده بودم ولی نشد تا صبح کلا co2 نذاشتم و امروز دوباره ایستارو وصل کردم ... رفتم سراغ کپسول امروز حسن آباد دو لیتری رو 100 تومن گفت . مانومتر هم گفت 60 تومن . هزینش خیلی برام سنگینه بازم .
    یه جفت گوپی و یه جفت سیامی . چهارتا ساقه گیاه بنفش ک شبیه آلترنانترا بود اسمشو دقیق نمیدونم کاشتم
    اینم تصاویر

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    سلام

مطمئنی همراه گاز مواد ترکیبی وارد آب نشده؟
    میگو ها چطورند؟
    ای کاش یه تست PH می زدی.
    یکی از سختی های تانک گیاهی اینه که اگه خدای نکرده بیماری واردش بشه ، خیلی سخت می شه کار . باید کل آبزیان رو از تانک گیاهی تخلیه کنی و کلی دردسر.
    حتما آبزیان جدید رو حداقل 1 هفته قرنتینه کن.
    گیاهان رو هم با زاج ضد عقونی کن.

شاد و پپیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

مطمئنی همراه گاز مواد ترکیبی وارد آب نشده؟
    میگو ها چطورند؟
    ای کاش یه تست PH می زدی.
    یکی از سختی های تانک گیاهی اینه که اگه خدای نکرده بیماری واردش بشه ، خیلی سخت می شه کار . باید کل آبزیان رو از تانک گیاهی تخلیه کنی و کلی دردسر.
    حتما آبزیان جدید رو حداقل 1 هفته قرنتینه کن.
    گیاهان رو هم با زاج ضد عقونی کن.

شاد و پپیروز باشی
    محمّد رازقی
    سلام محمد جان ممنون ک سر میزنی
    والا ترکیبی جز گاز من ندیدم ولی گاز چون خیلی ریز بود فکر کنم سریع انحلالش زیاد شد چون بلافاصله یکی از سیامی ها مرد دومی هم بعد مدتی مرد و و من آخرش شب تا صبح پمپ هوا وصل کردم ولی سیامی سومی آخر صبح مرد . کت ها ک ماشالله سگ جونن فقط یکم تند نفس میکشیدن . میگو ها یکی سالمه ولی یکی پوستش یکم قرمز شده و کم تحرک کف زمین نشسته و به چپ و راست تلو تلو میخوره خیلی ریز ولی باز حرکت میکنه یکم. جفت گوپی و سیامی خریداری شده روی آب نمیان زیاد جز برای گردش کردن . اصل خریدن گوپی این بود بفهمم co2 زیاد شده یا نه آب رو مقایسه کنم ...
    تستر ندارم .
    فقط گاز تولید شده ک وارد تانک شده بود خیلی بوی بدی میداد در حدی ک من گیج و منگ بودن بوی شیر کپک زده افتضاح میداد . این طبیعی بود ؟
    جر این گاز هم چیزی وارد تانک نشده .با اینکه حتی امروز شاهد رشد خوبی از گیاهام بودم روتالا ها خیلی جوونه زدن و رشد میکنن گیاهای بالایی جوونه زده ( بزنم به تخته )
    دیفیوزر رو هم زیر ورودی آب به تانک گذاشتم جلوس آلترناترا ها کاشته شده . راستی هیگروفیلیلا و روتالا و شیویدی ها موقع خانوشی بسته میشن و با روشنایی باز میشن .
    اینم بگم موقعی ک اسکیمر سطحی رو باز میکنم هوا یکم با آب مخلوط میشه و در نتیجه بعد از ورود آب به تانک حباب ریز هوا وارد تانک میشه اینو گذاشتم ک فعلا مشکل کمبود اکسیژن نباشه
    در کل نشانگر ایستا هم سبز یکم تیره هست حس میکنم(سبز مایل به آبی )
    فقط گوپی ها معمولا نزدیک سطح آب هستن
    حالا اقدامی لازمه انجام بدم ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 20th May 2015 در ساعت 10:22 PM

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سیامی ها ماهیای مقاومیند. حالا چرا !!!!

بوی دی اکسید اگه مستقیم استشمام بشه اذیت کنندست .

با توجه به وضعیت توصیفی ، یه سیفون 30 تا 50 درصدی بزن.
    بیشتر حدسم تغییر شرایط آبه تا دی اکسید. چون دی اکسید با تزریق اکسیژن و گذشت زمان می پره.
    خودم یبار به این مشکل خوردم ولی همه میگو ها اومده بودن لب آب. با حدود 2-3 ساعت هوادهی مشکل حل شد.

در مورد بسته شدن برگ گیاه ها هم آره . با روشن شدن باز می شن و با تاریک شدن بسته.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سیامی ها ماهیای مقاومیند. حالا چرا !!!!

بوی دی اکسید اگه مستقیم استشمام بشه اذیت کنندست .

با توجه به وضعیت توصیفی ، یه سیفون 30 تا 50 درصدی بزن.
    بیشتر حدسم تغییر شرایط آبه تا دی اکسید. چون دی اکسید با تزریق اکسیژن و گذشت زمان می پره.
    خودم یبار به این مشکل خوردم ولی همه میگو ها اومده بودن لب آب. با حدود 2-3 ساعت هوادهی مشکل حل شد.

در مورد بسته شدن برگ گیاه ها هم آره . با روشن شدن باز می شن و با تاریک شدن بسته.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    امروز صبح پنجاه درصد سیفون کردم حدودا شایدن بیشتر . آب هارو یه چند ساعت کامل هوادهی کردم و محلول تترا زدم و وارد تانک کردم .
    قبل از سیفون صبح ک بیدار شدم صحنه های دلخراشی دیدم .
    یه کت برنز و جفت میگو هام و یه سیامی ک خریدم دیروز مرده بودن . همه کت ها و سیامی و حتی حلزون ها نزدیک سطح آب بودن

بعد از سفیون فعلا ک جز گوپی بقیه روی سطح آب نیومدن .
    من هم پمپ هوا یه گوشه وصل کردم و هم آب داره میچرخه توی فیلتر دیگه نمیدونم چیکار کنم خیلی نگران شرایط آب هستم . چرا گوپی ها بیشتر روی سطح آب هستند ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 21st May 2015 در ساعت 12:28 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    اضافه شدن یه گیاه فشن و زیبا ....

میخوام هیگروفیلیا مادر با شمشیری مادر رو بفروشم نظرتون چیه ردشون کنم جاشون گیاهای دیگه کار کنم ؟ چون حجم زیادی گرفتن

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    17370
    خسته نباشی دوست عزیز
    هم تانک زیبایی دارید هم پشت کار زیاد
    تبریک میگم و البته بابت مشکلات اخیر متاسفم

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12162
    سلام

کم کم داره پر می شه تانکت.

در مورد شمشیری یا هیگروفیلیا یه مشکل وجود داره و اونم اینکه که به شدت ریشه زایی می کنند.
    اگه می خوای در بیاریشون یا جابجاشون کنی یا بعدا حذفشون کنی همین الان اقدام کن.
    همونطوری که آقا مهدی هم گفت باید بیشتر ریشه ها رو قیچی کنی وگر نه کل بستر رو زیر رو می کنه.

عکس نما کلی بزار تا ببینیم رشد و تکثیر چقدر بوده.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام

کم کم داره پر می شه تانکت.

در مورد شمشیری یا هیگروفیلیا یه مشکل وجود داره و اونم اینکه که به شدت ریشه زایی می کنند.
    اگه می خوای در بیاریشون یا جابجاشون کنی یا بعدا حذفشون کنی همین الان اقدام کن.
    همونطوری که آقا مهدی هم گفت باید بیشتر ریشه ها رو قیچی کنی وگر نه کل بستر رو زیر رو می کنه.

عکس نما کلی بزار تا ببینیم رشد و تکثیر چقدر بوده.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    سلام محمد جان ممنون که سر زدی و پیگیر هستی
    اخ اخ گفتی دست روی دلم نزار اومدم جابجا کنم دیدم چه ریشه ای زده شمشیری ها به زودی ردش میکنم با اون هیگرو فیلیا خیلی گیاهای بزرگی میشن بدرد تانک من نمیخورن .
    خداروشکر رشد خوبه ولی مشکل نور دارم فکر کنم نمیدونم کدوم طیف نوری کمه ک روتالاهای پایین ریشه زدن . شیش ساعت در روز هم نور دهی دارم
    یه پریز تایمر دار هم گذاشتم راحت کردم سیستم co2 هم تا آخر این ماه به امید خدا برپا میشه .
    بعد یه سری نقل و انتقالات ایشالله استارت تانک دوم رو در پیش داریم با دکوری کاملا متفاوت .
    خب تغییرات هم تعویض واتر مپم فیلتر با سوبو 3880 که جا بشه توش . جریان خیلی خوبی داره خروجیشو هم عین فیلتر سطلی طراحی کردم .
    یکم آب کدر هست ولی خب صاف میشه . از پد جی بی ال هم استفاده کردم توش .
    فقط یه سوال :
    گاهی اوقات هر 20 ثانیه یکبار یه سری حباب ریز که همون اکسیژنه وارد تانک میشه و به حالت دفیوزر co2 توی تانک پخش میشه البته خیلی کم . این به حلالیت co2 لطمه نمیزنه چون هرکاری کنم این حباب ها قطع نمیشه از توی فیلتره فقط گاهی قطع میشه چند ثانیه بعد دوباره یذره میاد ؟؟؟ و روی سطح آب حباب های ریز جمع میشه ولی تلاطم روی سطح ندارم

سوال عجیب دیگه ای هم دارم . من گیاهام تقریبا از وقتی روز میشه و طلوع میکنه و هوا روشن میشه باز میشن ولی نور تانک ساعت 12 راه میافته تا ساعت شیش . این قفه بین ساعت 7 صبح حدودا تا ساعت دوازده که گیاه باز میشه و منتظر جذب نور هست ولی نور خاموشه ممکنه باعث ریشه زدن گیاها از ساقه شده باشه ؟
    اینم تصاویری از رشد

روتالا هارو دقت کنید از پایین چقدر پر شده

توی عکس بالا دقت کنید حباب های خروجی معلومه مشکلی نداره ؟

اون یدونه میگو آمانویی ک گرفتم نمیدونم کجاست هرچی میگردم نیست ...

فقط مشکل جلبک پیدا کردم
    خدا کنه از بین بره
    ممنون
    ویرایش توسط vestlaif : 26th May 2015 در ساعت 04:00 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    راستی امروز صبح دیدم گوپی زایمان کردم و بالای ده تا بچه آورد که خب جون ریز و سریعا نشد عکس بگیرم ازشون . فیلتر سطلی هم بدون هوادهی داره کار میکنه ( ایهایم رو کردم توی جیبم )

یه چیز میگم فقط نخندینا قول بدین مردونه
    برای دلخوشی و انگیزه بیشتر مسابقات ada شرکت کردم 2015 خخخخخخخخخخخخخ گفتم یکم داور ها بخندن حالشون عوض شه
    ولی در کل گفتم شاید داور شانس من کور باشه امتیاز بیارم با این عکس

تا تغییر دکور اساسی بعدی منتظر باشید ...
    یاعلی

صفحه 5 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)