صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 64
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    سلام

تصویر بالاییه که روشنتر از پایینیه ست ؟!!!

شویدی ها و نخودی ها رو نصف کن و دوباره بکار.
    گندمی کوتوله ها رو هم بوسیله طلق محدود کن وگرنه کل تانک رو می گیرند و بقیه گیاه های کف پوش رو اذیت می کنند.

برای اینکه برگشت آب به تانک باعث اذیت گیاه ها نشه ، برگشت رو تو طول تانک تقسیم کن . میتونی از لوله های مخصوص فیلترهای سطلی استفاده کنی یا اینکه همون شلنگ رو تو طول تانک سوراخ بزنی تا جریان آب پخش بشه.

برای جلبکخوارا می تونی از غذاهای پلیت مخصوص استفاده کنی یا حتی غذاهای معمولی مثل بیومار بهشون بدی ولی فعلا سعی کن زیاد سیرشون نکنی تا برای خوردن جلبک ها حریص بمونند.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    نه فکر کنم توی دوربین اینطوری افتاده . ال ای دی بدلیل پرتاب مسقیم نور و لنزی ک داره تقریبا نور رو نقطه ای پخش میکنه . توی عکس اول رنگ های قرمز و سبز معلومه و توی تئوری خط پرتو های ال ای دی همگی صاف هست ولی توی لامپ های فلوئورسنت نور به هر سمتی پرتاب میشه و مسیر مشخصی نداره واسه همینه توی تصویر دوم نور کمی حالت کدری طبیعی پیدا کرده ولی ال ای دی حالت سفیدی خالص به ما میده ک خب برای تانک آب گیاهی مناسب به نظر نمیرسه بیشتر آبشور ها نور های خالص آبی و سفید میخوان تا سفید طبیعی . لامپ هایی ک زدم 6400 کلوین هستن مارک شمس ک خب هالی استار و اینا نبود توی لاله زار ولی در کل حجم نور خیلی بالاتر رفته و پخش شده . جمعا شده الان 24 وات ال ای دی 28 وات مهتابی کافیه دیگه نه ؟ هفتا ال ای دی قرمز کافیه برای نور قرمز ؟؟؟

تا سه روز پیش فتوسنتز روی چمن هام بود ولی الان دیگه نیست کلا چرا فتوسنتز کمه ؟
    راستی اسم اون گیته قرمزه ک عقب تانک کاشتم چیه ؟

رشد خاصی هم اصلا توی برگ های شمشیری یا همون گندمی کوتوله ها ندیدم اما گلاسو ها سره حال هستن . پخش نشدن هنوز ولی همون جوونه ها باز رشد کردن و جوونه زدن . لازمه گلاسو ها بغله هم باشه چون با فاصله زیاد بعضی هاشون رو کاشتم

با یه نوع جلبک دیگع هم توی تانک مواجه شدم . همین جلبک های ریز و دونه دونه که شیری و سبز رنگ هستن و روی شیشه جلوی تانک میزنه . از اوناااااا . توی مقاله خوندم کت برنز برای از بین بردنش خوبه و درمان دیگه ای نداره جز صبر برای طی کردن سیکله خاصه این جلبک ک 3 هفته هست ...
    امروز چندتا میگو آمانو میگیرم و کت برنز بعد خروجی فیلتر رو هم درست میکنم ...
    کمرم شکست سر این آکوازیوم از اونجایی ک عاشق سبک هندی ام حالا حالا ها باید خورد شم .
    ببخشید زیاد شد ...
    ممنون از همگی موفق باشید
    ویرایش توسط vestlaif : 11th May 2015 در ساعت 03:27 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    امروز رفتم نواب و چهارتا کت برنز خریدم ... طرف فقط همین چهارتارو داشت من برداشتم اون طلفکی تنها نمونه . میگو آمانو هم گیر نیاوردم . یه اسکیمر ایستا هم گرفتم ورودی به فیلتر و زدم بهش برای ورودی به تانک با زانویی و کمی لوله و شیر قطره ای یه ورودی طراحی کردم ک جالب در اومد ..

مورد اول اینکه ورودی آب نزدیک هم هستن اشکالی نداره ؟ یا حتما باید توی دو سمت مختلف باشن ؟

. در سه حالت از تانک عکس گرفتم اولی فقط led روشن بود

دوم فقط مهتابی روشن بود

سوم هم ال ای دی هم مهتابی

نتیجه ای ک گرفتم خیلی جالب بود رنگ گیاه ها زیر ال ای دی بسیار خوش رنگ تر و طبیعی تر بود نسبت به وقتی خاموش بود . اینطوری توصیه میکنم led رو حتی اگه بدرد نخور هم باشه استفاده بشه چون بشدت به رنگ گیاه و زیبایی تانک کمک میکنه ولی خب مراقب جلبک هاشم باید بود .
    و دقت کنید رنگ ها موقع استفاده جفتش led و مهتابی طبیعی تر و جذاب تر شده و همچنین شدت نور بیشتر شده .

راستی رسوبات توی لوله خود به خود کنده شد و از بین رفت .
    کم کم باید برم سمت قلمه زدن شویدی ها.... و فعلا برای برنامه بعدی ...
    چرا دیگه من حباب فتوسنتزی روی گلاسو یا چمن ها نمیببنم ؟ مشکل کجاست ؟
    ممنون از همگی
    ویرایش توسط vestlaif : 11th May 2015 در ساعت 11:12 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام دوستان از اونجایی ک تجربه ای در استفاده از کود ها ندارم و دو هفته از استار تانک میگذره و من فتوستز دوباره مشاهده نکردم .
    یه عکس از اوضاع گیاه ها میزارم شما راهنمایی کنید ک چه چیزی لازم داره چون به نظرم وضعشون خوب نیست برگا شاداب نیستن ممنون از همه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    10816
    فتوسنتر به چند عامل بستگی داره مقدار دی اکسید ، نور ، دما
    و اینکه گیاههای هیگروفیلیای سرخسی و آنابیاسها بهتره تو بستر نباشند هیگروفیلیا سریع دچار کمبود پتاسیوم میشند حواست باشه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    یکی از برگای آنوبیاس اینطوری شده :: البته روی بعضی برگای هیگرو فیلیا قرمزه اینو ریز دیدم . مشکل چیه ؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    10816
    سوراخ شدن برگ علتش كمبود پتاسيوم است

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط KHOSRONIJAD نمایش پست ها
    سوراخ شدن برگ علتش كمبود پتاسيوم است
    مممون راهنماییتون بر رفعش بتید چیکار کرد ؟
    فکر نکنم ربطی به طی شدن سیکل داشته باشه . داره ؟ یا به صورت کو باید تهیه کنم ؟ یا هنوز شرایط تانک مساعد نیست و صبر کنم ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    تغییرات ...
    خرید یک عدد کود مایع برایت ول مولتی 250 ml . و تزریق 2 قطره در روز .و سه عدد میگو آمانو .
    هیگروفیلام هم جوونه زده ک خب فکر کنم خبر خوبی میتونه باشه . به نظرم گلاسو ها هم خوب دارن پخش میشن سلامت هستن.
    نکته ای که منو نگران میکنه اینه ک حلزون هارو از توی تانک جمع نکردم و یکیشون بزرگتر شده . مشکل ساز نمیشه این حلزون ها ؟ تاپیک های معرفی رو ک میخوندم از تجربیات آقا محسن خیلی استفاده کردم . برای تانک من که 80 لیتره چندتا حلزون کیلر کافیه ؟ الان من سه تا سیامی و 4 تا کت برنز دارم و سه تا میگو آمانو . واسه این تانک من زیاد نیست ؟
    سوال بعدی اینکه مدت زیادی توی تانک دائما برگای ریز اون گیاه قرمزم رو میبینم ممکنه کار حلزونه یا نظافت چی ها باشه چون برگ کامل هستند عموما مثل عکس زیر هستن ؟ توی عکس دوم و سوم شاخه ای ک به صورت افقی به سمت چپ بیرون تفاوت رشدش رو میبینید
    اینم یه سری عکس تکمیلی

شیویدی ها هم رشد کردن تا سطح آب باید قلمه بزنم وقت نمیکنم ...
    فقط قسمت وسطی شیویدی ها هم خالی شده از برگاش چیکار کنم مشکل چیه ؟ بقیه برگا سالمن حتی برگای کنده شده مثل عکس بالا سالم هستن مشکل چیهههههعه ؟
    ویرایش توسط vestlaif : 15th May 2015 در ساعت 04:32 PM

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    پس از دو ساعت تغییرات ظاهری فیلتر و قلمه زدن شیویدی ها ...

اینم یه عکس نیمچه هنری از جنگل کچله ما

خداروشکر جوونه های جدید توی تانکم میبینم برای هیگرو فیلیلا هم کنار برگ هاش زده هم جوونه از بغله ساقه از توی خاک زده ...
    هزینه co2 برای گرون تموم میشه به نظرتون برم توی خط co2 دستساز ؟ دربار تحقیق کردم ولی اینکه جواب بده یا نه شک دارم حتی دفیوزر دستسازشو هم ساختم ...
    مرسی ازهمگی
    نظر بدین ... کمک کنید دوستان
    ممنون میشم

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    پس از دو ساعت تغییرات ظاهری فیلتر و قلمه زدن شیویدی ها ...
    اینم یه عکس نیمچه هنری از جنگل کچله ما
    خداروشکر جوونه های جدید توی تانکم میبینم برای هیگرو فیلیلا هم کنار برگ هاش زده هم جوونه از بغله ساقه از توی خاک زده ...
    هزینه co2 برای گرون تموم میشه به نظرتون برم توی خط co2 دستساز ؟ دربار تحقیق کردم ولی اینکه جواب بده یا نه شک دارم حتی دفیوزر دستسازشو هم ساختم ...
    مرسی ازهمگی
    نظر بدین ... کمک کنید دوستان
    ممنون میشم
    سلام

عیدتون مبارک

کم کم داره برای خودش جنگلی می شه تانک شما هم.
    CO2 دست ساز دارای نوسان هستش ولی خوب به نظر من از این یکبار مصرف ها هم بهتره و هم بصرفه تر.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

صفحه 3 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)