صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 64
    کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط SaEeD.GaLaXy نمایش پست ها
    سلام مبارک باشه
    لطفا یه توضیح کامل با عکس درباره فیلتر سطلی دستساز میدید
    موفق باشید
    چشم دوست عزیز فعلا چسب آکواریوم زدم خشک بشه تا فردا براتون توضیحشو میزارم .ممنون ک سر زدین

نقل قول نوشته اصلی توسط md.razeghy نمایش پست ها
    گلاسه یه گیاه کف پوشه و اگه نور مناسب داشته باشه اصلا ارتفاع نمی گیره .
    این شاخه هایی که کاشتید یا مشکل نور داشتند یا جا که ارتفاع گرفتند.
    یکم که جوونه ها شکل گرفت برگ هارو به همراه ساقه از بالاتر از جوونه ببر تا زیباتر هم بشه.

فیلترهارو چند وقتی بزار همزمان کار کنند . درسته حجم هنگ ان کمه ولی تو این مدت مقداری باکتری سازی داشته .پس بزار مدتی همزمان کار کنند.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی
    ممنون آقا محمد بابت کمک هاتون ... ایشالله جبران کنین ( ماکه اومدیم توی حرفه ی شما شما هم بیا طوطی بخر درخدمت باشیم جبران کنیم خخخ )
    این گلاسه هارو با همین ارتفاع خریدم تا حالا رشد قدی توی تانک من نداشته . ببخشید دوتا سواله دیگه داشتم .
    اول اینکه من فیلتر سطلی ک ساختم شش طبقه ست . بهترین مدیا ها چی هستن ک برای تانک پلنت میشه استفاده کرد ؟
    سوال دوم اینکه خوده گلاسه کم کم پخش میشن ؟ مثل بعضی گیاه های دیگه نیاز نیست قلمه زده بشه ؟( اگه اسمشو درست گفته باشم )
    جوونه زدن گلاسه های نشونه خاصی از شرایط شیمی آب هم داره ؟ ک مثلا بهتر شده مناسب تر شده یا سیکل طی شده ؟
    ممنون
    ویرایش توسط vestlaif : 4th May 2015 در ساعت 10:43 PM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    نقل قول نوشته اصلی توسط vestlaif نمایش پست ها
    چشم دوست عزیز فعلا چسب آکواریوم زدم خشک بشه تا فردا براتون توضیحشو میزارم .ممنون ک سر زدین

ممنون آقا محمد بابت کمک هاتون ... ایشالله جبران کنین ( ماکه اومدیم توی حرفه ی شما شما هم بیا طوطی بخر درخدمت باشین جبران کنیم خخخ )
    این گلاسه هارو با همین ارتفاع خریدم تا حالا رشد قدی توی تانک من نداشته . ببخشید دوتا سواله دیگه داشتم .
    اول اینکه من فیلتر سطلی ک ساختم شش طبقه ست . بهترین مدیا ها چی هستن ک برای تانک پلنت میشه استفاده کرد ؟
    سوال دوم اینکه خوده گلاسه کم کم پخش میشن ؟ مثل بعضی گیاه های دیگه نیاز نیست قلمه زده بشه ؟( اگه اسمشو درست گفته باشم )
    جوونه زدن گلاسه های نشونه خاصی از شرایط شیمی آب هم داره ؟ ک مثلا بهتر شده مناسب تر شده یا سیکل طی شده ؟
    ممنون
    برای تانک گیاهی تنها از اسفنج معمولی ( منظورم اینه که از اسفنج های حذف نیترات و ... استفاده نشه ) و مدیای باکتری ساز استفاده میشه.
    با توجه به هزینه در نظر گرفته شده از سیپرو ایهایم ، ساباستریت تا سرامیک های معمولی می شه استفاده کرد.
    پیشنهاد میکنم از پد های ریز بافت یا همون فیلتر هود برای شفافیت بیشتر آب استفاده کنید.

جوونه زدن گلاسه نشونه اینه که تانک داره راه میافته و گیاه هم تو بستر گرفته و ریشه زده.

گیاه های کف پوش خودشون تو بستر پخش میشن و اونو می پوشونند و فقط نیاز به هرس و کنترل دارند.

شادوپیروز باشی
    محمّد رازقی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    سلام به همه
    در شرح وضعیت تانک باید بگم انگار رو به بهبود هست از دیشب تا حالا جوونه های گلاسو کمی بیشتر و بزرگتر شدن . دو نوع گیاه هم انگار رشد بیشتری نسبت به قبل داشتن .

روی برگ گیاهم چندتا بچه حلرون دیدم خیلی ریزن اول ک متوجه نشدم بعد دقت کردم شاخک ها حرکتاشون رو دیدم فهمیدم جلزون هستن . اینا چه نوع حلزونی هستن ؟ مشکل ساز نیستن ؟
    توی عکس زیر اون نقطه ریز سیاه حلزونا هست روی برگ ها نمیدونم از کجا اومدن

؟؟؟

بریم سراغ فیلتر ... بدلیل مزخرف بودن نوع چسب آکواریون برای آب بندی مجبور به باز کردن چسب ها و چسب دوباره شدم با یه چسب بهتر .
    برایتی ک دوستمون خواستن کلی میگم :
    شماتیک کلی ساخت از طرح ساخت آقای رازقی گرفته شده ک خودشون توی همین فروم توضیح کامل دادن برای مسابقه DIY .
    یه لوله پلیکا 125 به ارتفاع 60 . کفشو با گپ ( در پوش ) مسدود کردم . سرشو هم درپوش بازدید زدم . پایین لوله سوراخی برای ورودیه آب و وصل کردن شیر با توجه به وسایل انتخابیه خودم . من یه شیر قطره ای و یه زانویی گالوانیزه و ... زدم . با نوار تفلون و واشر و چسب آکواریوم آب بندی کردم .
    برای پشت در پوش هم دوتا سوراخ یکی بزرگ برای خروجی آب زدم یکی هم برای خروجی سیم واتر پمپ . واتر مپم رو همونطور ک توی عکس معلومه به لوله خروجی محکم چفت کردم و لوله خروجی داخل به لوله خروجی بیرونی قشنگ محکم شده و آب بندی شده . برای سبد ها هم از گپ سایز 110 استفاده کردم به طوری ک لبه ی اضافه کنار رو بردیگ و کف گپ رو با دریل حالت لونه زنبوری سوراخ سوراخ کردم . ( نفسمو گرفت این همه سوراخ )
    انشالله فردا چسب ها خشک بشه آبگیری میشه و تست میشه مشکلی نبود میره واسه نصب و تغییر کلی توی تانک ...

عکس ها معلومه ...
    درباره اون حلزون ها راهنمایی کنید ...
    ممنون از همگی
    موفق باشید

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    علی جان مبارکه ابش برات بچرخه ....

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    نقل قول نوشته اصلی توسط kiansh نمایش پست ها
    علی جان مبارکه ابش برات بچرخه ....
    ممنون کیان جان فردا ک فیلترو وصل کنم آبش برام میچرخه خخخخ...
    ببینم میتونم ازت جلو بزنم یا نه ...
    ویرایش توسط vestlaif : 5th May 2015 در ساعت 08:01 PM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    سگ
    شماره عضویت
    15322
    ممنون کیان جان فردا ک فیلترو وصل کنم آبش برام میچرخه خخخخ...
    ببینم میتونم ازت جلو بزنم یا نه ...
    شک نکن مال تو از من بهتر میشه تو تمام لوازم رو خودت با عشق علاقه درست کردی و صبور تر از منی

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    امروز یه سری گیاه خریدم مثل شمشیری و هیگروفیلیا با آنوبیاس و خزه منتها انقدر درگیر این فیلتر سطلی شدم ک وقت نکردم بکارمشون همینطوری موندن تا دکور رو بزنم .

سنگ ها هم توی سرکه کمی گاز تولید میکرد ولی هرجا پرسیدم گفتن بجوشون استفاده کن مشکلی پیش نمیاد درسته ؟ نیم ساعت توی اب و کمی نمک جشوندمشون کافیه؟
    برای پد هایی ک برای فیلتر سطلی استفاده میشه از کجا میتونم بگیرم ؟ یه نوعش ک فیلتر هود هیت ک از خیابون سعدی میگیرم . نوع های دیگه پد رو از کجا میتونم بگیرم دوستان ؟
    نظری درباره نوع گیاه ها و کاشتشون دارین ممنون میشم بگید کمک کنید
    ممنون از همه

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    بالاخره تموم شد ...
    اوف انقدر خسته شدم ک نگید ... دو روزه مدام دارم کار میکنم ... فیلتره نفسمو گرفت ... رفتم ابزار فروشی ابر گرفتم برای اما ابر به شدت کف میکرد و آب آلوده میکرد منم برداشتم ... یکم آب هم میداد ک یجوری آبندی کردی ولی هنوز کامل آبندی نشده نمیدونم دیگه چیکار کنم خسته شدم همینطوری وصلش کردم . گیاه هارو هم تمیز کردم کاشتم ...
    فقط ورودی آب از فیلتر به تانک بالا دیفیوزر هست مشکلی نداره ؟ یا باید دفیوزر جای ساکن باشه ؟

کاربر اخراج شده

نوع حیوان خانگی
    کاسکو - کنگو
    شماره عضویت
    14360
    خب آخرین تغییرات خرید و نصب دو عدد مهتابی زیر کابینتی t5 14w ک میشه 28 وات کنار ال ای دی ها . اولین تصویر ال ای دی روشنه دومی ال ای دی مهتابی با هم روشنن :

تفاوت را احساس کنید ...

سوالم اینه غذای سیامی و میگو ها چیه ؟ چی باید بدم بهشون .؟
    ویرایش توسط vestlaif : 11th May 2015 در ساعت 01:00 PM

معاون آزمایشی انجمن آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی زینتی ( گوشتخوار - گیاه خوار )
    شماره عضویت
    12162
    خب آخرین تغییرات خرید و نصب دو عدد مهتابی زیر کابینتی t5 14w ک میشه 28 وات کنار ال ای دی ها . اولین تصویر ال ای دی روشنه دومی ال ای دی مهتابی با هم روشنن :
    تفاوت را احساس کنید ...

سوالم اینه غذای سیامی و میگو ها چیه ؟ چی باید بدم بهشون .؟
    سلام

تصویر بالاییه که روشنتر از پایینیه ست ؟!!!

شویدی ها و نخودی ها رو نصف کن و دوباره بکار.
    گندمی کوتوله ها رو هم بوسیله طلق محدود کن وگرنه کل تانک رو می گیرند و بقیه گیاه های کف پوش رو اذیت می کنند.

برای اینکه برگشت آب به تانک باعث اذیت گیاه ها نشه ، برگشت رو تو طول تانک تقسیم کن . میتونی از لوله های مخصوص فیلترهای سطلی استفاده کنی یا اینکه همون شلنگ رو تو طول تانک سوراخ بزنی تا جریان آب پخش بشه.

برای جلبکخوارا می تونی از غذاهای پلیت مخصوص استفاده کنی یا حتی غذاهای معمولی مثل بیومار بهشون بدی ولی فعلا سعی کن زیاد سیرشون نکنی تا برای خوردن جلبک ها حریص بمونند.

شاد و پیروز باشی
    محمّد رازقی

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)