صفحه 29 از 29 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829
نمایش نتایج: از 281 به 289 از 289
    همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز این میگوهای خشکی که بهش میدید فکر نمیکنم ارزش غذایی زیادی داشته باشند منم تا حالا از این مدل هر دو رنگش را داشتم راحت تیکه های میگو میخوردند سعی کنید عادتش بدید..

تا جایی که یادمه شما یکی دو هفته پیش بر اثر مریضی همه ماهیهاتون را از دست داده بودید ولی حالا اکتون پر از ماهی و مار هست بنظر من دارید کار اشتباهی میکنید وسعی کنید چند هفته ای ابزی اضافه نکنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289

دوستان این بازم اودینیومه؟
    2 3 روزه اینجوریه. تو فروم های خارجی که خوندم گفته بودن اگه اودینیوم بود تا الان میمرد و ماهی انقدر دووم نمیاره با این بیماری. همچنین غذا می خوره و شل و ول نیست. ولی نمی تونم بیماری رو خودم تشخیص بدم.
    بقیه ماهی ها همه سر حال و سالمن
    سفیدک هست یا اودینیوم؟
    ویرایش توسط Evanescence : 23rd March 2016 در ساعت 09:48 PM

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    نقل قول نوشته اصلی توسط Evanescence نمایش پست ها

دوستان این بازم اودینیومه؟
    2 3 روزه اینجوریه. تو فروم های خارجی که خوندم گفته بودن اگه اودینیوم بود تا الان میمرد و ماهی انقدر دووم نمیاره با این بیماری. همچنین غذا می خوره و شل و ول نیست. ولی نمی تونم بیماری رو خودم تشخیص بدم.
    بقیه ماهی ها همه سر حال و سالمن
    سفیدک هست یا اودینیوم؟
    با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال زیاد سفیدک هست. جراح ها هم به نسبت مستعد سفیدک هستند. یه نکته ای که وجود داره اینکه اگه اودینویم بود همونطور که خودتم اشاره کردی ماهی در این مرحله دیگه احتمالا مرده بود ولی ماهی شما ظاهرا غذا هم به خوبی میخوره. بعضی توصیه میکنن که همراه غذا از عصاره سیر و مولتی ویتامین هم استفاده کنید چون توان دفاعی بدن ماهی رو تقویت میکنه. برای جراح ها از غذاهای گیاهی هم حتما بهشون بدید چون در سلامتیشون کمک میکنه .
    به نظرم شما با این روندی که داری تلفات میدی بهتره یه فیلتر UV تهیه کنی تا حداقل از انتقال بیماری ها به بقیه ماهی ها تا حد زیادی جلوگیری بشه . در ضمن موقع خرید حتما سعی کن ماهی سالم و غذاخور رو بخری و اگه امکانش بود به فروشنده بگو یکی دو هفته برات قرنطینه اش کنه تا مطمئن بشی بیماری به خصوصی نداره .نکته ی دیگه هم موقع انتقال ماهی به خصوص جراح ها خیلی دقت کن به ماهی استرس وارد نشه و به خوبی آب به آب کن.
    موفق باشی

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    نقل قول نوشته اصلی توسط حسین میرنژاد نمایش پست ها
    با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال زیاد سفیدک هست. جراح ها هم به نسبت مستعد سفیدک هستند. یه نکته ای که وجود داره اینکه اگه اودینویم بود همونطور که خودتم اشاره کردی ماهی در این مرحله دیگه احتمالا مرده بود ولی ماهی شما ظاهرا غذا هم به خوبی میخوره. بعضی توصیه میکنن که همراه غذا از عصاره سیر و مولتی ویتامین هم استفاده کنید چون توان دفاعی بدن ماهی رو تقویت میکنه. برای جراح ها از غذاهای گیاهی هم حتما بهشون بدید چون در سلامتیشون کمک میکنه .
    به نظرم شما با این روندی که داری تلفات میدی بهتره یه فیلتر UV تهیه کنی تا حداقل از انتقال بیماری ها به بقیه ماهی ها تا حد زیادی جلوگیری بشه . در ضمن موقع خرید حتما سعی کن ماهی سالم و غذاخور رو بخری و اگه امکانش بود به فروشنده بگو یکی دو هفته برات قرنطینه اش کنه تا مطمئن بشی بیماری به خصوصی نداره .نکته ی دیگه هم موقع انتقال ماهی به خصوص جراح ها خیلی دقت کن به ماهی استرس وارد نشه و به خوبی آب به آب کن.
    موفق باشی
    یو وی که خریدم همون موقع که گفتید
    تلفات هم ندادم. فقط همون موقعی بود که بیماری داشتم. بعد دوره درمان دیگه تلفات نداشتم اصلا. قبل از ورود اودینیوم هم تلفات نداشتم خوشبختانه. مشکلم کم تجربگی واسه اودینیوم بود.
    ==
    یه سوال دارم. بهترین قدرت واسه واترپمپ یو وی 9 وات چی هست؟ چون یو وی که خریدم واتر پمپ نداشت و فقط ورودی و خروجی داره.
    باید ضعیف باشه تا آب آروم ازش رد بشه یا قوی باشه که سریع ازش رد شه؟

همکار قدیمی (انجمن آکواریوم های آب شور)

نوع حیوان خانگی
    ابزیان اب شور
    شماره عضویت
    4596
    یو وی که خریدم همون موقع که گفتید
    تلفات هم ندادم. فقط همون موقعی بود که بیماری داشتم. بعد دوره درمان دیگه تلفات نداشتم اصلا. قبل از ورود اودینیوم هم تلفات نداشتم خوشبختانه. مشکلم کم تجربگی واسه اودینیوم بود.
    ==
    یه سوال دارم. بهترین قدرت واسه واترپمپ یو وی 9 وات چی هست؟ چون یو وی که خریدم واتر پمپ نداشت و فقط ورودی و خروجی داره.
    باید ضعیف باشه تا آب آروم ازش رد بشه یا قوی باشه که سریع ازش رد شه؟
    خیلی هم خوب
    در مورد سوالتون باید به دفترچه ی راهنمای خود شرکت مراجعه کنید و ببینید چه جریانی رو توصیه کرده چون برای شرکت های مختلف متفاوته . معمولا هم یک بازه ی از جریان آب قابل قبول هست اما از حداکثر مقدار جریان توصیه شده نباید بیشتر بشه چون تاثیرش روی کشتن موجودات زنده کاهش پیدا میکنه. عموما یک واتر پمت حداقل 150 تا 250 لیتر بر ساعت و حداکثر 400 تا 500 لیتری مناسبه برای اون سایز ولی خوب بازم ببنید توصیه خودت شرکت چی هست.
    موفق باشید .
    ویرایش توسط حسین میرنژاد : 24th March 2016 در ساعت 10:48 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    دوستان بعد از یه ماه ورود میگو کلینر توی تانک امروز یهو دیدم شیکمش شده این:

این در صورتیه که این تنها میگوییه که من دارم تو تانک اینا تخمه دیگه درسته؟
    البته بعید می دونم به ثمر بشینه

====
    یه سوال دارم:

نگه داری از اسب دریایی توی تانک اصلی سخته برای غذا دادن؟
    آبزی هام: کرومیس، دوتا جراح، یه مارماهی بلک ریبان

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوستان بعد از یه ماه ورود میگو کلینر توی تانک امروز یهو دیدم شیکمش شده این:

این در صورتیه که این تنها میگوییه که من دارم تو تانک اینا تخمه دیگه درسته؟
    البته بعید می دونم به ثمر بشینه

====
    یه سوال دارم:

نگه داری از اسب دریایی توی تانک اصلی سخته برای غذا دادن؟
    آبزی هام: کرومیس، دوتا جراح، یه مارماهی بلک ریبان
    بله دوست عزیزاینهاتخم هست ومیگوها با پاهای کوچکشان انها را نگه میدارند من هم دوتا میگو کلینر دارم که بعد از اینکه یکی از کاربران سایت گفت که میگوی من تخم ریخته ،دیدم که میگوهای من هم هر دو تخم دارند تخمها به تعداد خیلی زیاد وسبز رنگ میباشند البته وقتی میخواهند پوست بیاندازند تخمها دیگر بر بدنشان نیست ولی بعد از پوست اندازی دوباره میبینم که تخم دارند این داستان یک سالی هست که ادامه دارد.اسب دریایی نیاز به جریان کم دارند وباید بهشون ارتمیا برای تغذیه بدیدهمچنین نمیتوانند خیلی سریع شکار کنند واین داخل تانک اصلی نمیشود.

مارماهیها به سخت پوستان حمله میکنند ومیخورند شون بهتره میگو را جدا کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    19075
    سلام من در جایی خواندم که اینها فضولات هست که داخل بدن حیوان جمع میشه و بعد از پوست اندازی تخلیه میشه
    ویرایش توسط Saeed3015 : 21st April 2016 در ساعت 05:43 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور
    شماره عضویت
    17289
    سلام دوستان.
    من یه نوار مسی خریدم توی مغازه راحت از دست غذا میخورد. پولکی میخورد راحت. اما آوردمش خونه لب به پولکی نمیزنه

خیلی فعاله، سر حاله همش در حال نوک زدن سنگ هاست و توی گوشه کنار شیشه دنبال پاد میگرده. اما خب پولکی نمی خوره. به مایسیس هم در حال حاضر دسترسی ندارم
    چی کار کنم به نظرتون؟ الان 5 روزی گذشته از ورودش

صفحه 29 از 29 نخستنخست ... 1011121314151617181920212223242526272829

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)