صفحه 32 از 107 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 1069

موضوع: فایتر

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط aleeereza نمایش پست ها
    15 تا گرانول انرژی ماهیران

15 عدد !!!!!!!!

شما بیش از اندازه غذا میریزید و غذای زیاد برای فایتر که معده اش اندازه چشمشه سمه . این تعداد علاوه بر بیمار کردن وحتی مرگ فایتر کیفیت آب رو هم بشدت بهم میزنه که از دلایل بروز بیماری در فایتر نامناسب بودن کیفیت آبه.

دو الی 3 روز به ماهی غذا ندید . تا باد شکمش بخوابه. و فعلا هم تکثیر متوقف کنید چون ماهی شما بشدت ضعیف شده و با توجه به فعالیت ها تخمریزی آسیب جدی ممکنه به هردو وارد کنه.

ناگفته نمونه که فایتر یک ماهی گوشتخواره و استفاده مکرر از گرانول و غذاهای خشک شرکتی به مرور زمان بی میلی و عدم تغذیه اش بدنبال داره پس حتما از غذایی گوشتی مثل دل گوساله و میگو در تغذیه استفاده کنید البته با رعایت میزان غذادهی و حفظ کیفیت اب.

برای تغذیه هم سعی کنید روزانه دو وعده و به میزان خیلی کم 1 تا 2 عدد استفاده کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    13924
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها

15 عدد !!!!!!!!

شما بیش از اندازه غذا میریزید و غذای زیاد برای فایتر که معده اش اندازه چشمشه سمه . این تعداد علاوه بر بیمار کردن وحتی مرگ فایتر کیفیت آب رو هم بشدت بهم میزنه که از دلایل بروز بیماری در فایتر نامناسب بودن کیفیت آبه.

دو الی 3 روز به ماهی غذا ندید . تا باد شکمش بخوابه. و فعلا هم تکثیر متوقف کنید چون ماهی شما بشدت ضعیف شده و با توجه به فعالیت ها تخمریزی آسیب جدی ممکنه به هردو وارد کنه.

ناگفته نمونه که فایتر یک ماهی گوشتخواره و استفاده مکرر از گرانول و غذاهای خشک شرکتی به مرور زمان بی میلی و عدم تغذیه اش بدنبال داره پس حتما از غذایی گوشتی مثل دل گوساله و میگو در تغذیه استفاده کنید البته با رعایت میزان غذادهی و حفظ کیفیت اب.

برای تغذیه هم سعی کنید روزانه دو وعده و به میزان خیلی کم 1 تا 2 عدد استفاده کنید.
    ممنونم از راهنماییت

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام خدمت دوستان و مدیران و کاربران عزیز
    دوست دارم فایتر بگیرم. ار رنگ و پر و بالش خیلی خوشم میاد. و اگه بشه دوست دارم تکثیر کنم
    لطفا منو در این موارد راهنمایی کنید

1- ابعاد مناسب تانک تکثیر برای فایتر چقدر باشه ؟
    2- نر و ماده رو در دو تا تانک جدا نگه بدارم و یا اینکه ماده رو داخل یک شیشه مربا در تانک حاوی فایتر نر قرار بدهم ؟
    3- با توجه به عدم نیاز هوا دهی به تانک فایتر ، آیا نیاز به فیلتر های مخصوص برای تسوبه آب فایتر هستش؟
    4- آیا باید در تانک فایتر هم سیکل ازت طی بشه ؟
    5- سوال مهم تر: موقع خرید فایتر نر و ماده از کجا بفهمم که فایترهای خریداری شده بالغ شدن ؟

همکار قدیمی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم گیاهی .. میگو آب شیرین
    شماره عضویت
    61
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان و مدیران و کاربران عزیز
    دوست دارم فایتر بگیرم. ار رنگ و پر و بالش خیلی خوشم میاد. و اگه بشه دوست دارم تکثیر کنم
    لطفا منو در این موارد راهنمایی کنید

1- ابعاد مناسب تانک تکثیر برای فایتر چقدر باشه ؟
    2- نر و ماده رو در دو تا تانک جدا نگه بدارم و یا اینکه ماده رو داخل یک شیشه مربا در تانک حاوی فایتر نر قرار بدهم ؟
    3- با توجه به عدم نیاز هوا دهی به تانک فایتر ، آیا نیاز به فیلتر های مخصوص برای تسوبه آب فایتر هستش؟
    4- آیا باید در تانک فایتر هم سیکل ازت طی بشه ؟
    5- سوال مهم تر: موقع خرید فایتر نر و ماده از کجا بفهمم که فایترهای خریداری شده بالغ شدن ؟

سلام دوست عزیز ..

1- به ازای هر ماهی بالغ 30 لیتر آب در نظر بگیرید .. یه تانک کوچک هم برای موقع تکثیر داشته باشید که راحت باشید..

2- بله نر و ماده باید جدا نگه داشته بشند .. اون موردی که شما گفتی استرس زا هست

3- بله وجود تصفیه تو اکواریوم میتونه تو سلامتی و طول عمر ماهی تاثیر شگرفی بزاره .. این باور غلطیه که تانک فایتر

به هیچی احتیاج نداره ..

4-بله تو تمام آبزیان این موضوع 100% باید وجود داشته باشه .. سیکل پیش نیاز نگهداری از آبزیان هست..

5-فایترهای بالغ معمولاباله ها و دم کامل تری نسبت به نا بالغ ها دارند و معمولا باله هاشون باز هست..

موفق باشید..

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    با سلام و ضمن تشکر از آقا حامد عزیز

سوالم اینه که هر فایتر ماده چند تا تخم می تونه بذاره ؟؟ البته میدونم که بستگی به جثه و شرایط تغذیه داره

لطفا یک حداقل و یک حداکثر رو بفرمایید ...

در یکی از تاپیک ها خوندم تا 600 تا تخم می تونه بذاره !!! آیا واقعا درسته ؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    با سلام و ضمن تشکر از آقا حامد عزیز

سوالم اینه که هر فایتر ماده چند تا تخم می تونه بذاره ؟؟ البته میدونم که بستگی به جثه و شرایط تغذیه داره

لطفا یک حداقل و یک حداکثر رو بفرمایید ...

در یکی از تاپیک ها خوندم تا 600 تا تخم می تونه بذاره !!! آیا واقعا درسته ؟
    همینطور که خودتون هم اشاره کردین تعداد تخمها بستگی به سن و تغذیه و سایز ماهی می تونه داشته باشه
    به طور معمول ماهی جوانی که تازه اقدام به تخم ریزی می کنه می تونه بین 200 تا 300 تخم بزاره (البته استثنا هم وجود داره در بعضی مواقع با رعایت نکردن شرایط مطلوب این تخم ریزی می تونه تا کمتر از 50 تخم هم برسه) در صورتی که فایتر ماده تغذیه مناسب داشته باشه و به سایز نهایی برسه می تونه میتنگین تا 500 الی 600 تخم هم بریزه

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    شماره عضویت
    12573
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed92129212 نمایش پست ها
    همینطور که خودتون هم اشاره کردین تعداد تخمها بستگی به سن و تغذیه و سایز ماهی می تونه داشته باشه
    به طور معمول ماهی جوانی که تازه اقدام به تخم ریزی می کنه می تونه بین 200 تا 300 تخم بزاره (البته استثنا هم وجود داره در بعضی مواقع با رعایت نکردن شرایط مطلوب این تخم ریزی می تونه تا کمتر از 50 تخم هم برسه) در صورتی که فایتر ماده تغذیه مناسب داشته باشه و به سایز نهایی برسه می تونه میتنگین تا 500 الی 600 تخم هم بریزه

سُلام
    مرسی آقا سعید
    ببخشین که سوالام رو نمیتونم در یک جا به صورت کامل بپرسم
    سوالای دیگه اینه :
    1- چند درصد از تخم های گذاشته شده در نهایت میتونه به فایتر سالم و بالغ تبدیل بشه ؟ منظورم درصد تلفات از اول تخم گذاری تا پایان دوره پرورش هستش؟
    2- آیا دمای تانک میتونه بر جنسیت تاثیر بذاره؟ میشه کاری کرد که بیشتر بچه ها نر باشند ؟
    3- از یک ماهگی به بعد باید بچه فایتر ها رو جدا کنم ؟ درسته ؟ در لیوان یک بار مصرف بزگشون کنم ؟ اون وقت آب لیوان ها ی که استفاده می کنم چه خصوصیاتی داشته باشه ؟ منظورم اینه که سیکل ازت رو نمیشه در لیوان های یک بار مصرف ایجاد کرد. آن وقت توصیه می کنید که هر چند وقت یک بار آب لیوان ها رو عوض کنم ؟

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی و لاکپشت
    شماره عضویت
    14463
    1- چند درصد از تخم های گذاشته شده در نهایت میتونه به فایتر سالم و بالغ تبدیل بشه ؟ منظورم درصد تلفات از اول تخم گذاری تا پایان دوره پرورش هستش؟بستگی به شرایط آب و نوع نگهداری شما داره ولی اگر تمام شرایط عالی باشه از 600تا تخم میشه 400 تا 500 عدد فایتر گرفت
    2- آیا دمای تانک میتونه بر جنسیت تاثیر بذاره؟ میشه کاری کرد که بیشتر بچه ها نر باشند ؟ فکر نکنم بشه کار زیاد خاصی کرد اما باید بچها در دمای 80درجه فارنهایت نگهداری بشن کمتر یا بیشتر براشون خطرناکه!
    3- از یک ماهگی به بعد باید بچه فایتر ها رو جدا کنم ؟ درسته ؟ زمانیکه ماهی های نر شروع به دعوا کردن که معمولا بین 5 تا 8 هفتگی هست باید جداشون کنین, البته فقط نرهای پرخاشگرو جدا کنین و بقیه ماهی هارو تا زمانیکه آرام هستن در کنار بقیه نگه دارین در لیوان یک بار مصرف بزگشون کنم ؟ اون وقت آب لیوان ها ی که استفاده می کنم چه خصوصیاتی داشته باشه ؟ منظورم اینه که سیکل ازت رو نمیشه در لیوان های یک بار مصرف ایجاد کرد. آن وقت توصیه می کنید که هر چند وقت یک بار آب لیوان ها رو عوض کنم ؟ بهتره اونهارو در تانکهای جداگانه ولی چسبیده به هم نگهدارین, میتونین یک تانک بزرگو با شیشهای کوچک جدا کنین و به چنتا تانک کوچیک چسبیده به هم تبدیلشون کنین و میتونین سیکل ازتشم کنترل کنین. آب نگهداریشونم باید مثل آب قبلیشون باشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مینا - طوطی - ماکیان
    شماره عضویت
    4419
    سلام

من یه فایتر نر و یک ماده دارم.جهت امتحان هر دو تا رو پیش بقیه ماهی ها انداختم(آنجل،مولی،گوپی،نئ ن).ماده که کلا آرومه با هیچ کدوم کاری نداره.نر با آنجل و گوپی کاری نداره ولی سر به سر مولی میذاره البته به قصد آسیب رساندن حمله نمیکنه یکم دنبالش میکنه.ولی تا ماده رو میبینه صورتش باد میکنه تا یه جایی دنبالش میکنه.جالب اینکه ماده بعضی وقتها وقتی نر حواسش نیست از پشت سر بهش خیلی نزدیک میشه و پیشش میایسته ولی تا نر برمیگرده فرار میکنه.تا حالا ندیدم درگیر بشن.

به نظرتون بذارم نر تو آک پیش بقیه بمونه یا جداش کنم؟؟؟

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط tabriz10 نمایش پست ها
    سلام

من یه فایتر نر و یک ماده دارم.جهت امتحان هر دو تا رو پیش بقیه ماهی ها انداختم(آنجل،مولی،گوپی،نئ ن).ماده که کلا آرومه با هیچ کدوم کاری نداره.نر با آنجل و گوپی کاری نداره ولی سر به سر مولی میذاره البته به قصد آسیب رساندن حمله نمیکنه یکم دنبالش میکنه.ولی تا ماده رو میبینه صورتش باد میکنه تا یه جایی دنبالش میکنه.جالب اینکه ماده بعضی وقتها وقتی نر حواسش نیست از پشت سر بهش خیلی نزدیک میشه و پیشش میایسته ولی تا نر برمیگرده فرار میکنه.تا حالا ندیدم درگیر بشن.

به نظرتون بذارم نر تو آک پیش بقیه بمونه یا جداش کنم؟؟؟
    سلام بهتره ماهی نر جدا کنید مخصوصا که الان ماده فایتر هم توی تانک هست. زیبایی فایتر به همون تک بودن در مخزنشه.

گارد گیری و تعقیب و گریز ماده توسط نر هم طبیعیه

صفحه 32 از 107 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505182 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)