صفحه 97 از 107 نخستنخست ... 4778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 961 به 970 از 1069

موضوع: فایتر

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_sh نمایش پست ها
    سلام
    من نر قبلی رو انداخته بودم کنار ماده اما نر دیگه حباب نمیساخت و همش توی خودش بود
    برای همین نر دیگه رو انداختم توی آکواریوم و سه روز جدا بهشون آشنایی دادم
    امروز انداختمشون کنار هم اولش نر کتکش زد اما بعد نر لونه رو بزرگتر کرد و همش میرفت سراغ ماده که ماده رو بیاره زیر لونه اما ماده یا نمیره اگرم بره یهویی از فرصت استفاده میکنه و حمله میکنه به نر و نر هم لجش میگیره دنبالش میکنه کتکش میزنه
    نر ماده رو قبول داره اما حس میکنم ماده نر رو قبول نداره
    اینا طبیعیه؟ماده خیلی وقته داخل شکمش تخم داره و لوله سفید رنگ تخم از پشتش بیرون اومده نمیدونم چرا جفت نمیشه
    میشه راهنمایی کنید
    سلام

این رفتارها بدلیل تعویض کردن نرهاست . بهتره ماهی ها به حال خود بزارید و با صبر و حوصله بهشون فرصت بدین این تعویض ها باعث عصبانی و ضعیف شدن نرها میشه. اگر نر دوم که قرار دادین مشکلی نداره و حباب سازی و تعقیب گریزهای ماده انجام میده مشکلی نیست اما رفتارها زیر نظر داشته باشید بخصوص ماده.

موفق باشید

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط Delafonte نمایش پست ها
    سلام.
    کاهو و نخود فرنگی واسه فایتر ضرر نداره؟
    سلام

کاهو نیازی نیست اما استفاده نخودفرنگی در بعضی منابع مخالف و بعضی موافق هستند با این حال استفادش به مقدار کم مانعی نداره . نخود فرنگی بجوشونید و زمانی که به رنگ سفید دراومد توی آبسرد قرار بدین و پوست بکنید و به اندازه دهان فایتر ریز کنید و به میزان مناسب به ماهی بدین. سعی کنید بیشتر یک الی دوبار در هفته استفاده نکنید.

موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    سلام
    الان بالاخره ماهی های من دارن جفتگیری میکنن کامل انجام میدن اما ماده تخمی ازش خارج نمیشه و نزدیک پنج مرتبه هست که جفتگیری کردن اما تخمی درکار نیست چه دلیلی داره؟

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام
    الان بالاخره ماهی های من دارن جفتگیری میکنن کامل انجام میدن اما ماده تخمی ازش خارج نمیشه و نزدیک پنج مرتبه هست که جفتگیری کردن اما تخمی درکار نیست چه دلیلی داره؟
    سلام

این مورد طبیعیه که در حلقه زدن های اولیه که حتی تا چندین بار امکانش هست صورت بگیره و تخمی ریخته نشه , بیشتر در جفت های کم تجربه و یا تازه کار و حتی باتجربه پیش میاد . کم کم بعد از چند حلقه زدن تخمریزی شروع میشه

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    سلام

این مورد طبیعیه که در حلقه زدن های اولیه که حتی تا چندین بار امکانش هست صورت بگیره و تخمی ریخته نشه , بیشتر در جفت های کم تجربه و یا تازه کار و حتی باتجربه پیش میاد . کم کم بعد از چند حلقه زدن تخمریزی شروع میشه
    دیشب ماده رو بیرون نیاوردم گفتم که اول صبح کنارهم باشن جفت شن الان نگاه کردم باله های نرمو زده دیشب
    ماده از صبح هنوز جفتگیری نکرده طبیعیه؟هنوز تخم ریزی نکرده
    ویرایش توسط sahar_sh : 18th April 2015 در ساعت 11:34 AM

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    دیشب ماده رو بیرون نیاوردم گفتم که اول صبح کنارهم باشن جفت شن الان نگاه کردم باله های نرمو زده دیشب
    ماده از صبح هنوز جفتگیری نکرده طبیعیه؟هنوز تخم ریزی نکرده
    دیشب ماهی های شما حلقه نزدن؟ از جفنتگیری منظورتون حلقه زدن بود؟

توی پست های قبل گفتم که ماهی ماده به هیچ وجه توی تاریکی و حتی محیط نیمه تاریک کنار نر نباید آزاد باشه در غیر اینصورت از فرصت استفاده میکنه و نر میزنه

با موارد پیش اومده امکان اینکه تخمریزی انجام بشه کم هست اما با اینحال اگر ماهی نر همچنان فعالیت خودش داره رفتارشون زیر نظر داشته باشید تا دوباره درگیری صورت نگیره

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    نقل قول نوشته اصلی توسط b.pakray نمایش پست ها
    دیشب ماهی های شما حلقه نزدن؟ از جفنتگیری منظورتون حلقه زدن بود؟

توی پست های قبل گفتم که ماهی ماده به هیچ وجه توی تاریکی و حتی محیط نیمه تاریک کنار نر نباید آزاد باشه در غیر اینصورت از فرصت استفاده میکنه و نر میزنه

با موارد پیش اومده امکان اینکه تخمریزی انجام بشه کم هست اما با اینحال اگر ماهی نر همچنان فعالیت خودش داره رفتارشون زیر نظر داشته باشید تا دوباره درگیری صورت نگیره
    حلقه میزنن و ماده رو میچرخوند دیشب اما تخم گذاری نمیکرد
    الان باز دارن حلقه میزنن که ماده یهویی از وسط حلقه بیرون میاد البته بدون باله زدن انگار نر بلد نیست و ضعیفه بیشتر باله هاشو ماده زده همش ریش شده ماده عصبیه
    همش ماده برای جفتگیری میره شکمش خیلی ورم داره اما نر بلد نیست و ماده عصبی میشه نر رو میزنه الان نر روی آب واساده بی تحرک ماده هم یه طرف دیگه همینطور چیکارشون کنم؟جداشون کنم بهتر نیست؟اینجوری هردوتا تلف میشن
    الان جفت گیری درست انجام دادن اما ماده تخم نمیزاره نر عصبی شد و رفت لوله تخم ماده رو زخمی کرد و چندتا تخم بیرون آورد حالا نر دیگه جفت گیری نمیکنه فقط دنبال زخمی کردن محل خروج تخم هستش چیکار کنم میترسم ماده بمیره
    ویرایش توسط sahar_sh : 18th April 2015 در ساعت 02:36 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    محل خروج تخم ماده خون میاد ماده رو جدا کردم چیکار کنم توروخدا راهنمایی کنید مادم میمیره چیکار کنم خون نیاد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ککاتیل
    شماره عضویت
    16479
    محل خروج تخم ماده خون میاد ماده رو جدا کردم چیکار کنم توروخدا راهنمایی کنید مادم میمیره چیکار کنم خون نیاد
    ببخشید پست خودمو نقل قول میزنم امکان ویرایش بعد یکی دوساعت نبود
    الان خون پشت ماده بند اومده اما گوشتش بیرون زده از پشتش و وقتی نیم ساعت پیش اومدم دیدم ماده 50تایی ریخته کف ظرف اونارو ریختم توی آکواریوم نر مرتب همه رو جمع کرد نیم ساعت گذشته اما خبری از تخمها نیست انگاری نر تخمهارو خورده این همه برای تخمها تلاش کرد آخرهم خوردشون این دیگه عادت کرده درسته؟هیچوقت برای جفت مناسب نیست؟ممکنه از بی تجربگی تخم هارو خورده باشه؟

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    ببخشید پست خودمو نقل قول میزنم امکان ویرایش بعد یکی دوساعت نبود
    الان خون پشت ماده بند اومده اما گوشتش بیرون زده از پشتش و وقتی نیم ساعت پیش اومدم دیدم ماده 50تایی ریخته کف ظرف اونارو ریختم توی آکواریوم نر مرتب همه رو جمع کرد نیم ساعت گذشته اما خبری از تخمها نیست انگاری نر تخمهارو خورده این همه برای تخمها تلاش کرد آخرهم خوردشون این دیگه عادت کرده درسته؟هیچوقت برای جفت مناسب نیست؟ممکنه از بی تجربگی تخم هارو خورده باشه؟
    به دلیل پر بودن شکم ماهی ماده و فشار به شکم ماهی اقدام به خارج کردن تخمها بدونه حضور نر شده در غیر این صورت ممکن بود تخمها در شکم ماهی ماده سفت شده به ماهی ماده اسیب زیادی وارد کنه
    مدتی ماهی ها رو از هم جدا کنید و به خوبی تغذیه کنید(غذای میکس فراموش نشه)
    تانکماهی ماده رو بخوبی سیفون کنید کیفیت اب رو در بالاترین حد ممکن قرار بدید تا از عفونت شکم ماهی ماده جلوگیری کنید
    از شکم ماهی ماده عکس قرار بدید تا در صورت بروز مشکل دوستان کمکتون کنه
    بعد تقویت دو ماهی و بعد از جفت انداختن اگر باز هم ماهی نر قادر به خارج کردن تخمها از شکم ماهی ماده نبود بهتره دنبال یک نر دیگه باشید(البته همیشه بهتره دو تا نر داشته باشید تا در صورت عدم توانایی یک نر از نر دیگه استفاده کنید)

صفحه 97 از 107 نخستنخست ... 4778798081828384858687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)