صفحه 42 از 107 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 411 به 420 از 1069

موضوع: فایتر

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    مرسی b.pakray عالی بود . خواهش میکنم

یکی دوتا سوال هم به ذهنم رسید گفتنم از شما بپرسم

1.طول و عرض 15 و ارتفاع 20 (تا 15 سانت هم آب بریزم ) حدودا میشه 3.5 لیتر آب برای هر ماهی نر 15 سانت ارتفاع اب خوبه :

2.در مورد سطح اب موقع تاکثیر 15-20 سانت خوبه یا باید بیشتر باشه

3.طول 30 بزنید و عرض و ارتفاع 20 بایدباشه . این مشخصاتی که شما گفتید برای دوران لاروی مناسبه بعد چند روز بچه ماهی ها رو باید به مخزن جدید انتقال بدم ( حدودا اندازه مناسب برای مخزن مناسب چقدره )

4.میشه تو همون ابعاد که تو مورد 1 نوشتم از گیاه هم استفاده کرد ؟ و بهترین گیاهی که پیشنهاد می کنید چیه

5.ایا امکان نگهداری چندین ماده کنار هم هست مثلا 3-4 تا ماده رو یک جا نگهداری بکنیم

باتشکر

1 - بله خوبه. ماهی فایتر بدلیل لابیرنت دار بودن و اینکه اکسیژن از سطح آب میگیره به همین خاطر زیاد بودن ارتفاع آب زیاد جالب و مناسب نیست.

2 - همین اندازه عالیه

3 - هر چقدر مخزن بزرگتر باشه سرعت رشد بیشتره اما یک مخزن با ابعاد 40*40*70 و یا 40 *40*80 مناسبه . به تعداد لاروهاتونم بستگی داره

بهترین گیاهان رو آبی هستند مثل سالوینیا یا کاهوی آبی

http://www.parsipet.ir/thread17290.html

http://www.parsipet.ir/thread17261.html

http://www.parsipet.ir/thread16903.html

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    ممنون داداشم
    البته که میدونم رقم دقیق غیر قابل پیش بینی هستش
    فقط به صورت کلی لطفا بفرمایید که آب مصرفی برای سایز اسکار بیشتره یا سایز فایتر؟
    در ضمن اگه ممکنه بفرمایید که اگه دقیق منظمی داشته باشیم بعد از چند روز یا چند ماه از دنیا آمدن لاروها، ماهی فایتر آماده فروش میشه
    یعنی مدت زمان لازم برای سایز کردن فایتر چقدره؟
    اگه ممکنه به این دوسال حقیر هم پاسخ بفرمایید
    صد در صد هم مصرف آب و هم مصرف غذایی در اسکار بیشتره

در صورت نگهداری در شرایط ایده آل:

دمای مناسب

حجم مناسب تانک

تغذیه قوی مانند آرتمیا روزانه حداقل 4 وعده

آب تمیز

در 75 الی 90 روزگی و بیشتر میتونید وارد بازار کنید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    با تشکر از راهنمایی های p.pakray به خاطر راهنمایی های ارزشمندشون
    من بعضی وقتها تو لاروهای فایترم دیدم که بعد از 2 هفته به اندازه 2 سانت رسیدن و میشه این ماهی رو بعد از 8 هفته وارد بازار کرد ولی این کار در صورت داشتن تعداد کم این ماهی میسر هست و در صورت تعداد بالا حداقل همون 75 روز لازم هست

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    سلام

دوستان من تو چند تا سایت خارجی دنبال عکس های پرورش ماهی فایتر گشتم

چند تا عکس دیدم گفتم از دوستان در مورد اینا سوال بکنم

تو اکثر موارد از اکواریوم برای پرورش استفاده نکرده بودن - از ظرف پلاستگی که ( شبیه ظرف رنگ بود ) تا جای نان پلاستیکی استفاده شده بود و بعد از اینکه بچه ماهی ها شنا کردن اونا رو به اکواریوم انتقال میدن

حالا چند تا سوال برام پیش امده .

1.یعنی مقاومت ماهی ها اینقدر زیاده که تو این شرایط هم میتونن تولید مثل بکنن (چند تا عکس از مزرع پرورش تو تایلند دیدم که که تو سایت ها بود تو بطری های اب که ماهی خوش به زور جای میشود نگهداشته بودن ولی زنده بود)

2.برای اینکه ماهی های ماده و نر هم دیگه رو ببینی دو روش دیدم 1. اینکه ماهی های نر و ماده رو تو ظرف های کم حجم رو بروی هم قرار داده بودن 2. ماهی نر تو تانک اصلی بود ماهی ماده تو یک ظرف کوچیکتر کدام مورد بهتره

3.بچه ماهی ها رو بعد از روز 4-6 میشه به تانک اصلی انتقال داد بهشون صدمه ای زده نمیشه موقع انتقال

4. و قیمت ماده ماهی چقدر هست

5. من خودم ماهی نر رو 5 تومان خریدم ( کسای که تو کار فروش ماهی هستن خودشون ماهی رو چند میخرن )

6. برای موقع تخم ریزی نیاز به پمپ هوا هست - و بعد از اولین روز شنای بچه ماهی ها نیاز به پمپ هوا هست؟ یا بعد از انتقال به مخزن اصلی فقط تو مخزن اصلی باشه کافیه

همکاری قدیمی ( انجمن آکواریوم آب شیرین )

نوع حیوان خانگی
    ..............
    شماره عضویت
    4043
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    سلام

دوستان من تو چند تا سایت خارجی دنبال عکس های پرورش ماهی فایتر گشتم

چند تا عکس دیدم گفتم از دوستان در مورد اینا سوال بکنم

تو اکثر موارد از اکواریوم برای پرورش استفاده نکرده بودن - از ظرف پلاستگی که ( شبیه ظرف رنگ بود ) تا جای نان پلاستیکی استفاده شده بود و بعد از اینکه بچه ماهی ها شنا کردن اونا رو به اکواریوم انتقال میدن

حالا چند تا سوال برام پیش امده .

1.یعنی مقاومت ماهی ها اینقدر زیاده که تو این شرایط هم میتونن تولید مثل بکنن (چند تا عکس از مزرع پرورش تو تایلند دیدم که که تو سایت ها بود تو بطری های اب که ماهی خوش به زور جای میشود نگهداشته بودن ولی زنده بود)

2.برای اینکه ماهی های ماده و نر هم دیگه رو ببینی دو روش دیدم 1. اینکه ماهی های نر و ماده رو تو ظرف های کم حجم رو بروی هم قرار داده بودن 2. ماهی نر تو تانک اصلی بود ماهی ماده تو یک ظرف کوچیکتر کدام مورد بهتره

3.بچه ماهی ها رو بعد از روز 4-6 میشه به تانک اصلی انتقال داد بهشون صدمه ای زده نمیشه موقع انتقال

4. و قیمت ماده ماهی چقدر هست

5. من خودم ماهی نر رو 5 تومان خریدم ( کسای که تو کار فروش ماهی هستن خودشون ماهی رو چند میخرن )

6. برای موقع تخم ریزی نیاز به پمپ هوا هست - و بعد از اولین روز شنای بچه ماهی ها نیاز به پمپ هوا هست؟ یا بعد از انتقال به مخزن اصلی فقط تو مخزن اصلی باشه کافیه

سلام دوست عزیز
    برای اپلود عکسها از اپلود سنتر خود فروم استفاده کنید

1)ماهی فایتر ماهی بسیار مقاوی در برابر کمبود اکسیژن هست و به راحتی اکسیژن مورد نیاز بدن خودشو از سطح اب دریافت منی کنه به همین خاطر هست که در طرفهای کوچک و با حجمم اب بسیار کم هم به راحتی قابل نگهداری هستند البته برای مدت طولانی به ماهی اسیب می رسونه بهتره در تانکی با طرفیت حداقل 10 لیتر نگهداری بشن تا ماهی شاداب تری داشته باشید
    2)روش دوم روش کاربردی تری هست در روش اول بعد از معرفی ماهی نر به ماهی ماده مجددا باید هر دو ب تانک بزرگتری انتقال پیدا کنند ولی در روش دوم هم هر دو ماهی معرفی می شوند دم اینکه در همون تانک ماهی نر شروع به ساختن حباب خواهد کرد که بعد از امادگی نر و ماده و کنار هم قرار دادن لانه برای تخم ریزی ماهی ها اماده هست

3)برای انتقال لاروها باید فوق العاده مراقب بود با کمترین ضربه به لاروها و یا اختلاف چند درجه ای اب دو مخزن با یکدیگه و تفاوت در پارامترهای اب باعث اسیب جدی به لاروها شده و در نتیجه تلفات بالایی خواهید داد بهتره تانکی که برای تخم ریزی ااده می شه شرایط ایده ال رو داشته باشه تا بعد از بیرون امدن لاروها از تخم نر و ماده به جای دیگه ای منتقل و بشن بچه ها در همون تانک باقی بمونن
    4)بستگی داره شما چه نژادی بخوایید تهیه کنید از فایترهای معمولی و دم ریش هست به قیمت 4 یا 5 هزار تومن (توی بازار کمت یا بیشتر میشه پیدا کرد)تدابل تیل (بین 7 تا12) و هلفمون که بسته به رنگ و خالص بودن ماهی بین 15 تا 30 یا 40 هزارتومن متغیره ولی برای فایتر شما که معمولی هست بهتره ماده معمولی هم تهیه کنید

5)فایتر های معمولی بین همین حدود قیمت هست حالا بسته به انصاف فروشنده کمتر یا بیشتر خواهد بود ولی نه خیلی

6)در زمان تخم ریزی نیازی به استفاده از هوا نیستمگر در صورتی که تانک بزرگ باشه شدت هوا هم طوری باشه که باعث ایجاد تلاطم در اب و بهم زدن حبابهای هوا و تخم و پخش شدنشون داخل تانک نشه ولی کلا در هنگام تخم ریزی نیازی به استفاده از هوا نیست
    بعد از هچ شدن تخمها و بیرون اومدن لاروها می تونید از هوا استفاده کنید ولی با فشار بسیار کم

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    سلام

ممنون از سعید عزیز که با حوصله تمام موارد گفتند.

فقط در خصوص تکثیر در ظرف های کوچک که فرمودین فایتر زمانی که باتجربه باشه بخصوص در فایتر ماده در صورتی که ماهی ماده سابقه و تجربه تخمریزی داشته باشه کاملا متفاوت تر با ماده های تازه کار و بی تجربه هستند

و بعد از تکثیر و قرار گیری در شرایط مطلوب ماده کاملا آمادگی لازم جهت تخمریزی فراهم میکنه ( تخمسازی و ... ) و مراحل آماده سازی که شامل قرار دادن ماهی ماده با شیشه کنار نر و یا قرار دادن شیشه در بین نر و ماده می باشد نیازی به طی شدن ندارند.

در چنین مواقعی که ماهی نر و ماده این شرایط داشته باشند و کاملا با تجربه هستند و زمانی که در آمادگی کامل باشند در ظرف های خیلی کوچک ساعاتی بعد از قرارگیری ماده با توجه به آمادگی کاملی که هرد ودارند تعقیب گریزهای طولانی مدت و عواملی که در طولانی شدن دوره تکثیر و تخمریزی دخیل هستند انجام نخواهد شد و خیلی زود تخمریزی خواهند کرد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    9772
    سلام
    یه نکته می خواستم بگم که یادم اومد اونم اینه که فایتر های به قول ما معمولی رو با هیچ نژاد فایتر دیگه ای جفت نزنید چون حاصلش از معمولی ها هم بی ارزش تر هستند
    موفق باشید

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    15596
    سلام من تازه به این انجمن اضافه شدم .... چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید

یه تانک به ابعاد طول عرض ارتفاع 88 - 24 - 40 دارم ... 48 ساعته تانک رو ابگیری کردم ولی نمیدونم چه محلولی بهش اضافه کنم تا سیکل ازتش سریع طی بشه ( اینجا تازه فهمیدیم سیکل چیه! )
    متاسفاه خانواده ما با حیوانات خانگی اصلا موافق نیستند ( کلا تو کار گل و گیاهند ) مجبور شدم اکواریوم رو بزارم تو اتاقم که اصلا نور نداره
    هزینه خرید لوازمش رو هم باید خودم بدم متاسفانه هر چی داشتم خرج تانک و سنگ و شن و پمپ و بخاری شد ...
    با مطالعه این بخش تصمیم گرفتم فعلا با یه فایتر شروع کنم ...
    به نظرتون ضرروی ترین چیرهایی که باید الان تهیه کنم چیه تا بتونم این ماهی رو یه مدت زنده نگه دارم
    لطفا مدل غذا + ضروری ترین محلول ( با توجه به اینکه تازه تانک رو ابگیری کردم ) رو معرفی کنید ( قیمتش رو اگه بگید که عالی میشه )
    در مورد خرید ماهی فایتر هم یه سوال داشتم ...
    من تو اصفهان چند جا سر زدم یا نداشتند یا بچه فایتر داشتند ( میگفت دونه ای 3500 ) لطفا اگه اصفهان جایی سراغ دارید معرفی کنید

خیلی ببخشید طولانی شد و چند تا سوالام مربوط به این بخش نبود

مدیر انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    خرس قطبی
    شماره عضویت
    3829
    نقل قول نوشته اصلی توسط soheil1000 نمایش پست ها
    سلام من تازه به این انجمن اضافه شدم .... چند تا سوال داشتم ممنون میشم کمکم کنید

یه تانک به ابعاد طول عرض ارتفاع 88 - 24 - 40 دارم ... 48 ساعته تانک رو ابگیری کردم ولی نمیدونم چه محلولی بهش اضافه کنم تا سیکل ازتش سریع طی بشه ( اینجا تازه فهمیدیم سیکل چیه! )
    متاسفاه خانواده ما با حیوانات خانگی اصلا موافق نیستند ( کلا تو کار گل و گیاهند ) مجبور شدم اکواریوم رو بزارم تو اتاقم که اصلا نور نداره
    هزینه خرید لوازمش رو هم باید خودم بدم متاسفانه هر چی داشتم خرج تانک و سنگ و شن و پمپ و بخاری شد ...
    با مطالعه این بخش تصمیم گرفتم فعلا با یه فایتر شروع کنم ...
    به نظرتون ضرروی ترین چیرهایی که باید الان تهیه کنم چیه تا بتونم این ماهی رو یه مدت زنده نگه دارم
    لطفا مدل غذا + ضروری ترین محلول ( با توجه به اینکه تازه تانک رو ابگیری کردم ) رو معرفی کنید ( قیمتش رو اگه بگید که عالی میشه )
    در مورد خرید ماهی فایتر هم یه سوال داشتم ...
    من تو اصفهان چند جا سر زدم یا نداشتند یا بچه فایتر داشتند ( میگفت دونه ای 3500 ) لطفا اگه اصفهان جایی سراغ دارید معرفی کنید

خیلی ببخشید طولانی شد و چند تا سوالام مربوط به این بخش نبود

سلام از این محلول استفاده کنید قبل از انداختن ماهی توی آب
    sera betta aquatan

اگر پیدا نکردی همون sera aquatan معمولی هم جوابگوست

غذا هم بهترین غذا برا فایتر :

sera tubifex sera flake sera bettagran هست
    مقدار غذا هم اندازه ای باشه که شکم ماهی ورم نکنه
    آب رو هم هفته ای یکبار سیفون کن

در مورد قیمت هم دیگه شما از 3500 تومن ارزونتر چی میخوای؟ اینجا زیر 6 تومن نیست

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi69 نمایش پست ها
    سلام از این محلول استفاده کنید قبل از انداختن ماهی توی آب
    sera betta aquatan

اگر پیدا نکردی همون sera aquatan معمولی هم جوابگوست

غذا هم بهترین غذا برا فایتر :

sera tubifex sera flake sera bettagran هست
    مقدار غذا هم اندازه ای باشه که شکم ماهی ورم نکنه
    آب رو هم هفته ای یکبار سیفون کن

در مورد قیمت هم دیگه شما از 3500 تومن ارزونتر چی میخوای؟ اینجا زیر 6 تومن نیست
    سلام

گفتنی ها مهدی عزیز فرموند

فقط با توجه به اینکه تصمیم دارید فایتر در آکواریوم نگهداری کنید مواردی هستند که بهتره فراهم و رعایت بشن

بخاری یکی از ملزوماته بدلیل اینکه دما مناسب تاثیر مستقیم در سلامتی و شادابی فایترتون داره ( دمای 26 - 28 درجه سانتی گراد )

- فیلتر تصفیه : فیلتر تصفیه متناسب با حجم مخزنتون تهیه کنید هرچند با وجود اینکه یک فایتر تصمیم دارید نگهداری کنید وجودش الزامی نیست اما در صورت خرید حتما فیلتری تهیه کنید که جریان قوی نداشته باشه و آب به تلاطم نندازه چون فایتر آب با جریان قوی و تند دوست نداره.

پمپ هوا هم در صورت خرید حتما فشار ملایم قرار بدین

برای بستر آکواریوم هم از سنگ های تیز و درشت و همچنین دکورهای تیز به هیچ وجه استفاده نکنید چون به باله های فایترتون امکان آسیب رسی هست

- ارتفاع آب زیاد نباشه چون فایتر اکسیژن از سطح آب میگیره و باید به سطح آب نزدیک و دسترسی داشته باشه ارتفاع 30 الی 35 قرار بدین

تغذیه : روزانه یک الی دو وعده و در هر وعده یک الی دو عدد و غذا قبل از مصرف 7 الی 10 دقیقه در یک کاسه بخیسونید.

- قیمت فایترهم الان چون بعد از اسفند هستیم تمام باار خوب در روزهای قبل از عید فروخته شدند و چیزی که باقی مونده ته مونده های بارهاست که اکثرا ضعیف و بیمار هستند پس توی خرید حتما دقت کنید و از جای معتبر بگیرید.

موفق باشید

تیم مدیــریــت کـــل سایت

نوع حیوان خانگی
    سهره قناری وماهى
    شماره عضویت
    11905
    سلام خدمت دوستان .اگر ممکن هست نژاد این فایتر رو میفرمایید و نژاد خوبی هستش . مرسی

بابت کیفیت پایین عکسها ببخشید
    پرسیدن سوال در پیام خصوصی ممنوع است.

صفحه 42 از 107 نخستنخست ... 23242526272829303132333435363738394041424344454647484950515253545556575859606192 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)