صفحه 41 از 107 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 401 به 410 از 1069

موضوع: فایتر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    واقعا عذر می خواهم دوباره مزا حم شدم ماهی ماده من همش یک جا انگار که مرده باشه وایستاده وغذا نمی خوره ونرم من هم حباباش را تکمیل کرد و غذا می خوره ایا ماده من مریض است

همکار قدیمی بخش ماهیان لایبرنت دار

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط مبین فضل پور نمایش پست ها
    واقعا عذر می خواهم دوباره مزا حم شدم ماهی ماده من همش یک جا انگار که مرده باشه وایستاده وغذا نمی خوره ونرم من هم حباباش را تکمیل کرد و غذا می خوره ایا ماده من مریض است

سلام

ماهی ماده کنار نر قرار دادین؟

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    00000
    شماره عضویت
    15514
    بله من ماهی ها را کنار هم قرار دادم

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط مبین فضل پور نمایش پست ها
    بله من ماهی ها را کنار هم قرار دادم

این بدلیل کتک هاییه که ماده از نر خورده و همچنین ماده در حال تخمسازیه که در این مواقع ماده بیحرکت گوشه ای از آکواریوم و یا سطح آب میمونه و حتی گاهی به شکل یک ماهی مرده به نظرمیرسه این رفتارطبیعیه اما با این وجود نر و ماده زیر نظر داشته باشید چون شما خیلی زود کنار هم قرار دادین و امکان آسیب رسیدن به ماده هست.

موفق باشید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    با سلام

من تازه دوتا ماهی فایتر خریدم چند تا سوال داشتم . اکثر مطالب که تو اینترنت هست رو هم در مورد فایتر خوندم ولی می خواستم از دوستان هم کمک بگیرم

شاید سوال ها زیاد باشه ولی اگر دوستان لطف بکنن جواب بدن فکر کنم کسی بخواد فایتر بخره این جواب ها رو ببینه همه چیز رو در مورد این ماهی میدونه

1.فایتر های نر رو من الان تو (شیشه خیارشور ) گذاشتم . براشون که فعلا مشکلی پیش نمیاد ؟
    2.یکی از نر ها تو همون جاحباب های ریز درست کرده ( تو مطالب دیدم وقتی اماده جفت گیری میشه اینکار رو میکنه )
    3.من برای اینکه فایتر ها خوب دیده بشن می خواستم اکواریوم با ابعاد عرض و طول20 و ارتفاع 30 درست بکنم به نظر دوستان برای یک فایتر نر تنها کافیه
    4.ابعاد عرض و طول20 و ارتفاع 30 : برای تاکثیر فایتر مناسبه (ماده و نر ها رو تو این ابعاد بزارم تا تخم بزارن) و بعد اینکه بچه ماهی شروع به شنا کردن نر رو هم از این اکواریوم بر دارم و بچه ماهی ها تو این اکواریوم بمونن براشون مشکلی پیش نمیاد
    5.مطالبی که دیدم چون گوشتخوار هستن میشه بهشون گوشت هم داد ( میتونم بهشون ماهی پخته هم بدم ) و بهترین غذای اماده کدام هست که براشون بخرم که قیمت مناسبی هم داشته باشه
    6.من چند تا عکس دیدم که یک اکواریوم رو به چند قسمت تبدیل کرده بودن و تو هر کدام یک فایتر بود (به فایتر های نر اینطوری استرس وارد نمیشه چون همش هم دیگرو میبینن)
    7.برای تخم گذاری من دیدم دوستان نوشته بودن بعد اینکه ماده تخم میزاره باید از اکواریوم خارج بشه حدودا چند ساعت بعد .
    8.در مورد نر ها هم مطالبی که بود با هم تفاوت داشت تو بعضی از جا ها نوشته بود بعد از 3-4 روز باید از بچه ماهی ها جدا بشه ولی تو یکی دو جا دیدم بعد یک یا دو هفته نوشته بودن (کدام مورد بهتره )
    9.برای تغذیه بچه ماهی ها از اب سبز میشه استفاده کرد ؟ و هم زده تخم مرغ

شرمنده سوال ها زیاد شد

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط afsoongar نمایش پست ها
    با سلام سلام

من تازه دوتا ماهی فایتر خریدم چند تا سوال داشتم . اکثر مطالب که تو اینترنت هست رو هم در مورد فایتر خوندم ولی می خواستم از دوستان هم کمک بگیرم

شاید سوال ها زیاد باشه ولی اگر دوستان لطف بکنن جواب بدن فکر کنم کسی بخواد فایتر بخره این جواب ها رو ببینه همه چیز رو در مورد این ماهی میدونه

1.فایتر های نر رو من الان تو (شیشه خیارشور ) گذاشتم . براشون که فعلا مشکلی پیش نمیاد ؟ اگر شیشه بخوبی شسته و تمیز شده مشکلی نیست اما با توجه به حجم کم این شیشه ها پارامترهای آب خیلی زود تغییر خواهند کرد پس مخازن اختصاصی تهیه کنید برای مثال حداقل 5 لیتری بهتر خواهد بود حال اگر در همین شیشه تصمیم دارید نگهدارید روزانه یک وعده غذا به تعداد کم و همچنین 3 الی 4 روز یکبار آب شیشه کامل تعویض و آب هم دما و بدون کلر جایگزین بشه. علاوه بر این شیشه در گرم ترین نقطه خانه قرار بدین

2.یکی از نر ها تو همون جاحباب های ریز درست کرده ( تو مطالب دیدم وقتی اماده جفت گیری میشه اینکار رو میکنه ) این نشونه خوبیه و سلامتی و شادابی نر شما نشون میده پس با رعایت و فراهم نمودن شرایط ایده آل سلامتی و شادابی در ماهیتون حفظ کنید. حباب سازی علاوه بر رفتارهای تولیدمثلی نشانه رضایت و شادابی فایتر نر در مخزن می باشد البته این به این معنی نیست که نگهداری در این شیشه کوچیک و رعایت و فراهم نکردن شرایط مناسب این شادابی و سلامتی حفظ بشه.
    3.من برای اینکه فایتر ها خوب دیده بشن می خواستم اکواریوم با ابعاد عرض و طول20 و ارتفاع 30 درست بکنم به نظر دوستان برای یک فایتر نر تنها کافیه برای نگهداری مناسب و خوبه اما برای تکثیر بهتره که طول 30 بزنید و عرض و ارتفاع 20
    4.ابعاد عرض و طول20 و ارتفاع 30 : برای تاکثیر فایتر مناسبه (ماده و نر ها رو تو این ابعاد بزارم تا تخم بزارن) و بعد اینکه بچه ماهی شروع به شنا کردن نر رو هم از این اکواریوم بر دارم و بچه ماهی ها تو این اکواریوم بمونن براشون مشکلی پیش نمیاد از لحاظ شدن بله میتونید اما این حجم مناسب پرورش و سایز لارو نیست و تلفات بالا و سرعت رشد لاروها شدیدا کند میشه پس بهتره بعد از گذروندن دوره حساس لاروها به یک مخزن بزرگتر انتقال بدین.
    5.مطالبی که دیدم چون گوشتخوار هستن میشه بهشون گوشت هم داد ( میتونم بهشون ماهی پخته هم بدم ) و بهترین غذای اماده کدام هست که براشون بخرم که قیمت مناسبی هم داشته باشه بیومار . انرژی فایتر . تترا بتا . دل گوساله از غذاهای خوب برای فایتر هستند البته با رعایت تعداد وعده و میزان غذادهی
    6.من چند تا عکس دیدم که یک اکواریوم رو به چند قسمت تبدیل کرده بودن و تو هر کدام یک فایتر بود (به فایتر های نر اینطوری استرس وارد نمیشه چون همش هم دیگرو میبینن) اینکار در صورتی که مدت زمانش طولانی بشه باعث خستگی و صرف انرژی ماهی و در نهایت ضعیف شدن فایتر نر میشه پس بهتره در بین شیشه ها کاغذ قرار داد و تنها در روز ساعات کوتاه و محدودی کاغذها برداشته شوند.
    7.برای تخم گذاری من دیدم دوستان نوشته بودن بعد اینکه ماده تخم میزاره باید از اکواریوم خارج بشه حدودا چند ساعت بعد . تخمریزی صبح شروع میشه و تا ظهر و حتی گاهی تا عصر هم طول میکشه و بعد از تکمیل تخمریزی ماهی نر ماده از لانه حبابی دور میکنه و تعقیب گریزها و کتک زدن ها مجدد شروع میشه شما با مشاهده این رفتارها ماده خارج کنید.
    8.در مورد نر ها هم مطالبی که بود با هم تفاوت داشت تو بعضی از جا ها نوشته بود بعد از 3-4 روز باید از بچه ماهی ها جدا بشه ولی تو یکی دو جا دیدم بعد یک یا دو هفته نوشته بودن (کدام مورد بهتره ) بهترین زمان برای جدا کردن ماهی نر 3 روز بعد یعنی زمان شروع شنای آزاد لاروها می باشد. مراحل تخمریزی از قبل تا بعد از تخمریزی و نگهداری لاروها شدیدا ماهی نر ضعیف و خسته میکنه و این خستگی و ضعف باعث عصبانیت نر و خوردن لاروها میشه و همچنین بدلیل ضعیف شدن ماهی نر امکان تلف شدن ماهی بعد از خارج کردن از مخزن هست . پس نر بعد از جداسازی از لاروها حتما در شرایط ایده آل قرار بدین و بخوبی تقویت کنید.
    9.برای تغذیه بچه ماهی ها از اب سبز میشه استفاده کرد ؟ و هم زده تخم مرغ بله میشه اما شدیدا روی کیفیت آب تاثیر میزارن بخصوص زرده تخم مرغ. در صورت استفاده از آب سبز حتما بصورت صحیح و اصولی درست کنید تا باعث تلفات لاروها نشه

شرمنده سوال ها زیاد شد
    .....موفق باشید.....
    .

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    سلام
    خوبین ؟
    چند تا سوال دارم ممنون میشم لطف کنید و پاسخ بدید
    فرض کنید که من 30 تا بچه فایتر دارم و 30 تا ماهی اسکار که هر دو رو در حال سایز کزدن هستم و ماهی های اسکار رو در مخزن 100 لیتری نگه داشتم
    ماهی اسکار در عرض 50 روز از سایز یک اینچی به سه اینچی می رسه و در این مدت من روزانه باید 25 درصد از آب مخزن رو سیفون کنم

میخواستم بدونم که به تظر شما مقدار مصرف آب برای سایز کزدن 30 تا بچه ماهی فایتر تا اینکه به سایز فروش برسند، چقدر خواهد بود ؟
    در واقع هدفم از این سوال این هستش که مقدار آب مصرفی برای سایز اسکار بیشتر هستش یا برای سایز ماهی فایتر؟ کدامیک آب بیشتری مصرف می کنند و در پرورش کدامیک آب بیشتری هدر می ره؟
    متشکرم

نوع حیوان خانگی
    FISH
    شماره عضویت
    12119
    نقل قول نوشته اصلی توسط omidkhosravi نمایش پست ها
    سلام
    خوبین ؟
    چند تا سوال دارم ممنون میشم لطف کنید و پاسخ بدید
    فرض کنید که من 30 تا بچه فایتر دارم و 30 تا ماهی اسکار که هر دو رو در حال سایز کزدن هستم و ماهی های اسکار رو در مخزن 100 لیتری نگه داشتم
    ماهی اسکار در عرض 50 روز از سایز یک اینچی به سه اینچی می رسه و در این مدت من روزانه باید 25 درصد از آب مخزن رو سیفون کنم

میخواستم بدونم که به تظر شما مقدار مصرف آب برای سایز کزدن 30 تا بچه ماهی فایتر تا اینکه به سایز فروش برسند، چقدر خواهد بود ؟
    در واقع هدفم از این سوال این هستش که مقدار آب مصرفی برای سایز اسکار بیشتر هستش یا برای سایز ماهی فایتر؟ کدامیک آب بیشتری مصرف می کنند و در پرورش کدامیک آب بیشتری هدر می ره؟
    متشکرم
    سلام

ماهی اسکار 180 درجه با فایتر فرق داره از لحاط خلق خو . فعالیت و ... پس صد در صد در اسکار بیشتر هست

اسکار بسیار پرخوره و فعالیت بالایی داره و شما در طول روز با نگهداری 30 اسکار در هر ساعت و زمانی که از کنار مخزن رد بشید از سر و کول هم بالا میپرن برای غذا

اما در خصوص میزان آب مصرف برای فایتر که مثلا بگیم در 2 ماه آینده زمان سایز و پرورش لارو ها و بچه ها این مقدار لیتر آب مصرف میشه غیر قابل پیش بینیه.

و این مورد بیشتر بستگی به برنامه ریزی و همچنین شرایط موجود و میزان غذادهی هم داره :

-هرچه میزان غذادهی بیشتر باشه تغییر کیفیت آب سریعتر خواهد بود.

-در صورتی که تراکم لاروها در یک مخزن با حجم کم زیاد باشه

و گاهی هم ممکنه در دوره سایز بدلیل بیماری های ناگهانی و حساس روزانه سیفون های سنگین نیاز باشه

و ...

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15570
    مرسی b.pakray عالی بود

یکی دوتا سوال هم به ذهنم رسید گفتنم از شما بپرسم

1.طول و عرض 15 و ارتفاع 20 (تا 15 سانت هم آب بریزم ) حدودا میشه 3.5 لیتر آب برای هر ماهی نر 15 سانت ارتفاع اب خوبه

2.در مورد سطح اب موقع تاکثیر 15-20 سانت خوبه یا باید بیشتر باشه

3.طول 30 بزنید و عرض و ارتفاع 20 بایدباشه . این مشخصاتی که شما گفتید برای دوران لاروی مناسبه بعد چند روز بچه ماهی ها رو باید به مخزن جدید انتقال بدم ( حدودا اندازه مناسب برای مخزن مناسب چقدره )

4.میشه تو همون ابعاد که تو مورد 1 نوشتم از گیاه هم استفاده کرد ؟ و بهترین گیاهی که پیشنهاد می کنید چیه

5.ایا امکان نگهداری چندین ماده کنار هم هست مثلا 3-4 تا ماده رو یک جا نگهداری بکنیم

باتشکر

کاربر کارآمد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر// عروس هلندی// قمری الماسی
    شماره عضویت
    12573
    ممنون داداشم
    البته که میدونم رقم دقیق غیر قابل پیش بینی هستش
    فقط به صورت کلی لطفا بفرمایید که آب مصرفی برای سایز اسکار بیشتره یا سایز فایتر؟
    در ضمن اگه ممکنه بفرمایید که اگه دقیق منظمی داشته باشیم بعد از چند روز یا چند ماه از دنیا آمدن لاروها، ماهی فایتر آماده فروش میشه
    یعنی مدت زمان لازم برای سایز کردن فایتر چقدره؟
    اگه ممکنه به این دوسال حقیر هم پاسخ بفرمایید

صفحه 41 از 107 نخستنخست ... 22232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596091 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)