صفحه 106 از 107 نخستنخست ... 65687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,051 به 1,060 از 1069

موضوع: فایتر

معاون انجمن آکواریوم

نوع حیوان خانگی
    ElephanT
    شماره عضویت
    23355
    نقل قول نوشته اصلی توسط blue.girl نمایش پست ها
    ماهی من خیلی وقته ته تنگ بی حرکت کز میکنه دلم میسوزه براش دو سالی میشه دارمش اوایل چشم راستش پف کرده بود بعد که یکمی بهش رسیدم خوب خوب شده بود سرحال بود ولی دفعه دوم که چشمش همون مدلی شد و خوب نشد دیگه شیطونی نمیکنه و همش به صورت یه ور و غمگین و بی حرکته.. انگار مُردست، ولی خب زندست.. غذا هم نمیخوره اصلا فک میکنم غذارو نمیبینه اصلا.. نمیدونم چیکار کنم براش احساس گناه میکنم واسه این وضعیتش
    سریعا ماهی رو قرنطینه کنید و کلرامفنیکل یا تتراسیکلین تهیه کنید . آب هم سرد نباشه دمایی معادل 29تا 32درجه داشته باشه

تانک اصلی ( و هر وسایلی که درش هست ) ضد عفونی کنید

همکار قدیمی بخش آکواریوم های آب شیرین

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط NecroPhaGisT نمایش پست ها
    سریعا ماهی رو قرنطینه کنید و کلرامفنیکل یا تتراسیکلین تهیه کنید . آب هم سرد نباشه دمایی معادل 29تا 32درجه داشته باشه

تانک اصلی ( و هر وسایلی که درش هست ) ضد عفونی کنید
    سلام

دوست خوبم شما چطور بدون اگاهی از شرایط کلی و بالینی ماهی اقدام به تجویز دارو میکنید؟؟!! الان چون ماهی شیطونی نمیکنه و غذا نمیخوره باید سریعا از انتی بیوتیک استفاده بشه ؟!!!

میشه بفرمایید تشخیص شما چی بوده که تترا سایکلین و کلرامفنیکل تجویز کردین؟ میدونید همین تجویز شما میتونه باعث مرگ ماهی بشه؟

قبلن هم در چند مورد از این تجویزها داشتین. لطف کنید اگر اطلاعات کافی ندارین در این مورد اظهاز نظر نکنید.

در ضمن بهترین دما برای فایتر دمای محیط یا همان اتاق میباشد و دمای بالای 29 درجه برای این ماهی مناسب نیست.

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    ماهی من خیلی وقته ته تنگ بی حرکت کز میکنه دلم میسوزه براش دو سالی میشه دارمش اوایل چشم راستش پف کرده بود بعد که یکمی بهش رسیدم خوب خوب شده بود سرحال بود ولی دفعه دوم که چشمش همون مدلی شد و خوب نشد دیگه شیطونی نمیکنه و همش به صورت یه ور و غمگین و بی حرکته.. انگار مُردست، ولی خب زندست.. غذا هم نمیخوره اصلا فک میکنم غذارو نمیبینه اصلا.. نمیدونم چیکار کنم براش احساس گناه میکنم واسه این وضعیتش
    سلام
    در مورد شرایط نگهداری ماهی توضیح ندادین. مثل حجم تنگ ، نوع تغذیه ، دمای اب ، میزان تعویض آب و ...

فایتر داخل تنگ زیاد عمر نمیکنه و با توجه به سن ماهی این علائم میتونه نشانه های پیری ماهی باشه. در صورت امکان عکس ماهی رو ارسال کنید.

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر
    شماره عضویت
    24958
    ماهی من خیلی وقته ته تنگ کز کرده بی حرکته شیطونی نمیکنه رنگش پریده غذا نمیخوره الان۵ماهه دارمش دو سه روزه اینطوری خیلی نگرانشم باید چکار کنم
    ویرایش توسط Mohadese77 : 18th June 2018 در ساعت 02:32 PM دلیل: ارسال عکس

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    24950
    نقل قول نوشته اصلی توسط Romans نمایش پست ها
    سلام
    در مورد شرایط نگهداری ماهی توضیح ندادین. مثل حجم تنگ ، نوع تغذیه ، دمای اب ، میزان تعویض آب و ...

فایتر داخل تنگ زیاد عمر نمیکنه و با توجه به سن ماهی این علائم میتونه نشانه های پیری ماهی باشه. در صورت امکان عکس ماهی رو ارسال کنید.
    عکسشو چطور بفرستم؟؟ ماهیم از اول تو یه تنگ گرد کوچیک بود همینا که رو سفره هفت سین میذارن.. آبشم همیشه جوشیده‌ست میذارم تو هوای اتاق یک دما بشه بعد کل تنگ رو تمیز میکنم و ابشو عوضش میکنم.. و اینکه غذاشم غذای مخصوصشه که همراش خریده بودم دونه های قهوه ای ریز، نمیدونم چیه.. فقط یگید عکسش رو چطور بفرستم؟! ممنون

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    25804
    عکسشو چطور بفرستم؟؟ ماهیم از اول تو یه تنگ گرد کوچیک بود همینا که رو سفره هفت سین میذارن.. آبشم همیشه جوشیده‌ست میذارم تو هوای اتاق یک دما بشه بعد کل تنگ رو تمیز میکنم و ابشو عوضش میکنم.. و اینکه غذاشم غذای مخصوصشه که همراش خریده بودم دونه های قهوه ای ریز، نمیدونم چیه.. فقط یگید عکسش رو چطور بفرستم؟! ممنون
    ببینید دوست عزیز اخه ماهی رو نمیشه تو تنگ نگه داشت الان شما عکس بفرست حتما باید اکواریوم داشته باشید وگرنه ماهی همیشه بیحال میمونه و مرگ... بزنید اپلود عکس بعد لینک رو کپی کنید اینجا.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    26617
    سلام من یک فایتر نر دارم ومی خواستم با یه ماهی ماده جفت کنم العان ۳ روز هست انداختم پیش هم ولی ماده هیچ اقدامی نکرده وهمه باله های نر رو کنده باید چیکار کنم آیا ماهی نرم خوب میشه
    باید چکار کنم که جفت بشند

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان نمایش پست ها
    سلام من یک فایتر نر دارم ومی خواستم با یه ماهی ماده جفت کنم العان ۳ روز هست انداختم پیش هم ولی ماده هیچ اقدامی نکرده وهمه باله های نر رو کنده باید چیکار کنم آیا ماهی نرم خوب میشه
    باید چکار کنم که جفت بشند
    سلام

قبل از این کار باید از اماده بودن ماهی نر مطمئن باشید. ماهیها رو از هم جدا کنید و در تو ظرف جدا کنار هم قرار دهید و هر وقت ماهی نر اقدام به ساخت حباب در روی سطح اب کرد ، بعد از یکی دو روز مجدد ماهی ماده را کنار نر قرار دهید و اگر دوباره عکس العمل خاصی ندیدین این مرحله رو تکرار کنید. در این فاصله ماهی ها رو خوب تقویت کنید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی دیسکس
    شماره عضویت
    26617
    سلام ببخشید آیا ماهی نرکه با له هاش توسط ماهی ماده خورده شده بود خوب میشه
    باید چکار کنم که خوب بشه
    مرسی از پاسخ گوی شما

نوع حیوان خانگی
    دیسکس
    شماره عضویت
    8397
    نقل قول نوشته اصلی توسط سلمان نمایش پست ها
    سلام ببخشید آیا ماهی نرکه با له هاش توسط ماهی ماده خورده شده بود خوب میشه
    باید چکار کنم که خوب بشه
    مرسی از پاسخ گوی شما
    بله خوب میشه به شرطی که باله ها از انتها اسیب ندیده باشه و عفونی نشده باشه. ماهی رو با ویتامین و اب با کیفیت و تغذیه مناسب تقویت کنید.

صفحه 106 از 107 نخستنخست ... 65687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)