صفحه 105 از 107 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1,041 به 1,050 از 1069

موضوع: فایتر

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    24077
    لطفا جواب بدید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    24077

تکثیر ماهی فایتر

تکثیر و پرورش ماهی فایتر ( Betta Breeding)

فروردین ۵, ۱۳۹۲ | Filed under: فایتر and tagged with: آکواریوم آب شیرین, انواع فایتر, تکثیر و پرورش فایتر, فایتر, ماهی فایتر تکثیر ماهی فایتر در صورت رعایت نکات لازم کار دشواری نیست و در آکواریوم های خانگی به سادگی امکان پذیر خواهد بود.
    ماهی نر باید دارای بدنی کشیده باشد تا بتواند خود رو به دور ماهی ماده حلقه کند. همچنین بهتر است که ماهی نر دم بسیار بلندی نداشته باشد. چرا که دم بلند موجب ناتوانی او در انجام این کار می شود. ماهی ماده باید دارای شکمی بزرگ و متورم باشد. جفتی با این مشخصات آمادگی تولید مثل را خواهند داشت.
    ارتفاع آب آکواریوم تکثیر نباید بیشتر از ۱۵ سانتی متر باشد. یک لایه نایلون را بر روی قسمتی از سطح آب قرار دهید و هوای زیر آن را با فشار دادن آرام نایلون خارج کنید. یک ضرف شیشه ای یا پلاستیکی دو سر باز را درون آکواریوم قرار دهید و ماهی ماده را در آن بیاندازید. به جای چنین ضرفی می توان از بطری های نوشابه نیز استفاده نمود و دو سر آن را به یک اندازه برید. سپس ماهی نر را درون آکواریوم رها کنید. ماهی نر و ماده از پشت دیواره ی شیشه ای یا پلاستیکی برای یکدیگر واکنش نشان می دهند. در این زمان ماهی نر شروع به ساخت لانه های حبابی در زیر نایلون می کند. پس از دو روز ضرف پلاستیکی یا شیشه ای را به آرامی از آکواریوم بیرون آورید و اجازه دهید که ماهی ماده در آکواریوم رها شود. در این زمان ماهی نر و ماده به یکدیگر می پیوندند و با همکاری هم لانه های حباب را تکمیل می کنند. پس از تکمیل لانه سازی، تخمریزی آغاز می شود. ماهی نر و ماده با حرکات منحصر به فرد به یکدیگر نزدیک می شوند و در زیر نایلون قرار می گیرند. سپس ماهی نر بدن خود را به دور بدن ماهی ماده حلقه می کند و به این وسیله ماهی ماده تخم ها را خارج می نماید. سپس ماهی نر تخم ها را از کف آکواریوم جمع کرده و آن ها را به درون لانه های حبابی منتقل می کند. این عمل بار ها تکرار می شود. پس از اتمام تخمریزی، ماهی نر به شدت از تخم ها مراقبت کرده و با خشونت ماهی ماده را از محل تخم ها دور می کند. به همن دلیل باید پس از تخمریزی، ماهی ماده را از آکواریوم خارج نمود. لاروها پس از دو روز از تخم خارج می شوند و درون آب به همراه پدر خود شنا می کنند. ماهی نر از لاروها مراقبت می کند. ۲هفته پس از خروج لاروها از تخم، ماهی نر را از آکواریوم خارج کنید. لازم است که لاروها با غذاهای کوچک و پودر شده تغذیه شوند.
    در سن دو ماهگی باید ماهی های نر را از یکدیگر جدا نمود تا صدمه ای به هم وارد نکنند.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    24077
    من تکثیر کردم اونم خیلی زیاد اگ کسی تجربه داشته باشه هم میتونه بفروشه هم نگهداره بعد از تقریبا5هفته اونا کم کم بزرگ میشه تغذیشون هم غذای سبز و زردی تخم مرغ بوده در دوران نوزادی من از یک تنگ شروع کردم تا رسیدم به اینجا فقط برای زنده موندن نوزادی اونها خیلی کم هست مگر امکانات فول باشد سوالی درباره تکثیر داشتید در خدمتم

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر
    شماره عضویت
    24112
    سلام من ماهی نرم اوایل که ماده رو انداختم حباب سازی میکرد ولی دیگه حباب سازیو متوقف کرده
    ضمنا با ماده بازی میکنه ماده هم اززیر شکمش یه نقطه سفید زده بیرون به نظرتون چرا دیگه حباب سازی نمیکنه

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    24077
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid_noroozi812 نمایش پست ها
    سلام من ماهی نرم اوایل که ماده رو انداختم حباب سازی میکرد ولی دیگه حباب سازیو متوقف کرده
    ضمنا با ماده بازی میکنه ماده هم اززیر شکمش یه نقطه سفید زده بیرون به نظرتون چرا دیگه حباب سازی نمیکنه
    ظرف اینده فکر کنم تخمریزی کنن شاید یک یا دو روز بعد بعد یه پلاستیک بزاری یه طرف بعد یه بطری وردار دو طرفش رو ببر بزار پیشه نر بعد ماده بنداز تو بطری بعد تحریک میشن و نر حباب درست میکنه زیر پلاستیک

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر
    شماره عضویت
    24112
    نقل قول نوشته اصلی توسط 22ehsan نمایش پست ها
    ظرف اینده فکر کنم تخمریزی کنن شاید یک یا دو روز بعد بعد یه پلاستیک بزاری یه طرف بعد یه بطری وردار دو طرفش رو ببر بزار پیشه نر بعد ماده بنداز تو بطری بعد تحریک میشن و نر حباب درست میکنه زیر پلاستیک
    یعنی دوباره ماده‌رو از نر جداکنم؟
    ضمنا کف آکواریوم سنگ بریزم یا خالی باشه؟ ممنون از پاسخت
    برای تغذیه پودر ارتیمیا بریزم یا نه؟چون پودر ارتیمیا دارم خونه بریزم براش یانه

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    ماهی فایتر
    شماره عضویت
    24112
    راستی وقتی آب راکده دما خوب پخش نمیشه دمای بخاری رو رو چند بزارم بهتره؟ منطقه سردسیری هستیم

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    24077
    یعنی دوباره ماده‌رو از نر جداکنم؟
    ضمنا کف آکواریوم سنگ بریزم یا خالی باشه؟ ممنون از پاسخت
    برای تغذیه پودر ارتیمیا بریزم یا نه؟چون پودر ارتیمیا دارم خونه بریزم براش یانه
    کف اکواریوم هیچی نباشه بهتره چون تخم ها میره لاش و ممکنه نر بال هاش اسیب ببینه نه شما باید یک هفته قبل تقویت میکردی تا ضعیف نشن بعد اصلا بهشون غذا نده چون ممکنه تخم ها رو نر بخوره و ریسک هستش ماده رو شب ها جدا کن بعد صبح باز ازاد کن چون شب ماده نرو میزنه و صبح پا میشی یه نر بدون بال و دم میبینی

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    فایتر
    شماره عضویت
    24077
    راستی وقتی آب راکده دما خوب پخش نمیشه دمای بخاری رو رو چند بزارم بهتره؟ منطقه سردسیری هستیم
    بزار 30 بهترین هست برای مناطق سردسیر

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    خوکچه هندی
    شماره عضویت
    24950
    ماهی من خیلی وقته ته تنگ بی حرکت کز میکنه دلم میسوزه براش دو سالی میشه دارمش اوایل چشم راستش پف کرده بود بعد که یکمی بهش رسیدم خوب خوب شده بود سرحال بود ولی دفعه دوم که چشمش همون مدلی شد و خوب نشد دیگه شیطونی نمیکنه و همش به صورت یه ور و غمگین و بی حرکته.. انگار مُردست، ولی خب زندست.. غذا هم نمیخوره اصلا فک میکنم غذارو نمیبینه اصلا.. نمیدونم چیکار کنم براش احساس گناه میکنم واسه این وضعیتش

صفحه 105 از 107 نخستنخست ... 5558687888990919293949596979899100101102103104105106107 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)