صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 33
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    16732

22 آکواریوم گیاهی aminangel

سلام خدمت اساتید بزرگ و محترم
    منم مثل همه شما یه عشق پلنتم و یک سالی میشه که دارم روی آکواریوم پلنت کار میکنم اما خب خیلی با این فروم ها و سایت ها آشنایی نداشتم که روند کاریمو اینجا گزارش کنم و از تجربیات شما اساتید بهرهمند شم
    و تنها کسی که تونست تو این راه کمکم کنه و رویا هام رو واسم به واقعیت تبدیل کنه دوست بسیار بسیار عزیز و گلم محمد فلاح بود که کلی وقت گذاشت و همیشه و همه جا کمکم کرد ، از همینجا یک دنیا ازش تشکر میکنم.
    خب خیلی خلاصه روند پیشرفتم رو واسه اساتید شرح بدم تا به حال حاضر برسم

اولین تانک پلنتم یه تانک 50لیتری بود که با داستان های زیادی اینی که تو عکس ملاحظه میکنید شد

بعد از این تانک یه تانک 200لیتری درست کردم که خیلی حرفه ای تر و با تجهیزات کامل تر و بستر ایستا بود که نهایتا به این شکل در اومد و خب خیلی هم عمر نکرد

تو این تانکم واسه کف از گلاسو استفاده کردم که چون خیلی بلد نبودم و گلاسو هم خیلی سخته نگهداریش یکم ارتفاع گرفتن .
    تو دوران این تانک با جلبک مویی و استاقورن مواجح شدم که از دلایل اصلی این جلبک ها سیفون نکردن مرتب آب و نبود جریان کافی تو تانکم بود و تیر خلاص رو این تانکم زمانی خورد که یه مسافرت 10 روزه رفتم و زمانی که برگشتم متاسفانه فیلتر سطلی از کار افتاده بود و تانک با جلبک یکسان شده بود و دیگه مجبور شدم تانک رو کامل تخلیه کنم و فقط بستر رو نگه دارم ، خب باز تلاشمو واسه راه اندازی مجدد کردم و همه چیز رو از نو تهیه کردم جز بستر که تازه بود و فقط 2 ماه استفاده شده بود.
    تو راه اندازی مجدد همه چیز اوکی بود اما از رشد گیاهام خبری نبود 2 ماه گذشت اما گیاها خیلی ناچیز رشد کردن که دلیلش کیفیت بد کود ایستا بود به این صورت که تو 2ماه اول تمام مواد مغزی بستر تمام شده بود و بستر بی خاصیت شده بود .
    بازم مجبور شدم کل تانک رو خالی کنم و خیلی حرفه ای تر با هزینه خیلی بیشتر رفتم سراغ محصولات ada و دکور جدید و تانک جدیدم رو راه اندازی کردم که هفته اول به این صورت در اومد

تو این تانک واسه کف از اشک بچه او گیاهایی نظیر هیدروکتیل ، روتالا ، هلفری ، لوبلیا ، استروژن ، علف مویی و خزه مینی پرل استفاده کردم و خیلی دقیق تر و حرفه ای تر بش پرداختم

بعد از حدود 2 ماه تانک به این شکل در اومد

خدا رو شکر همه چیز عالی پیش رفت و منم کاملا مراقب بودم و tds آب رو زیر 100 نگه میداشتم با سیفون کردن های مرتب ، جریان آب کافی ،حلالیت co2 بالا ،مقدار نور و فاصله با سطح آب مناسب ، کود دهی مرتب و هر هفته تمامی تست ها از آب گرفته میشد تا اینکه این تانک در حال حاظر به این شکل در اومد :

مرسی از همه اساتید محترم و ممنون میشم اگر با نظراتتون کمکم کنید موفق تر بشم .

با تشکر

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17018
    دوست عزیز تبریک میگم واقعا زیباست خدا قوت جوان

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهیان زینتی-مرغ زینتی
    شماره عضویت
    17445
    سلام خیلی قشنگ شده مبارکتون باشه

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    16732
    نقل قول نوشته اصلی توسط plant javan نمایش پست ها
    دوست عزیز تبریک میگم واقعا زیباست خدا قوت جوان
    مرسی عزیزم شما به بنده لطف دارید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    16732
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali22sh نمایش پست ها
    سلام خیلی قشنگ شده مبارکتون باشه
    سلام دوست من ممنونم نظر لطفتونه

همکار قدیمی آکواریوم های گیاهی

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    8794
    سلام

آفرين خيلي زيبا درست كردي . معركست . نگهداري اين تانكها زحمت زيادي داره . دستت درد نكنه عكسهاي قشنگي گرفتي . امسال بايد توي مسابقه ADA شركت كني . هنوز هم وقت براي ارسال عكس هست . زود بجب تا دير نشده

موفق باشي

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    اکواریوم
    شماره عضویت
    15037
    سلام
    خیلی قشنگ بود
    چوبها و سنگ های متنوعی بود
    چوبها و سنگها رو خریدی یا خودت درست کردی در مورد رفلکتورت هم توضیح بده ..با توجه به فاصله کمش واینکه فیکس هست ایا سخت نیست دستت به توی تانک میرسه
    چون خودت گفتی نظرتون رو بگید این نکته رو بگم که
    در پلنت سنگها رو روی هم نمیچینن و دکور بزنن ....یک لایه سنگ رو به صورت نمایشی روی انحناء های بستر میزارن ....وزن سنگها کف تانک رو نشکنه .....البته اون قسمتی که سنگ با وزن زیاد میزارن رو زیرش یونولیت میزارن

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    16732
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi3000 نمایش پست ها
    سلام

آفرين خيلي زيبا درست كردي . معركست . نگهداري اين تانكها زحمت زيادي داره . دستت درد نكنه عكسهاي قشنگي گرفتي . امسال بايد توي مسابقه ADA شركت كني . هنوز هم وقت براي ارسال عكس هست . زود بجب تا دير نشده

موفق باشي

سلام مهدی جان ممنون بابت توجه و لطفی که به بنده داشتید.

بله در نظر دارم که توی مسابقات ADA شرکت کنم تا ببینیم خدا چی میخواد و آخرش چی میشه.
    بازم ممنونم از اطلاعی که دادید.
    من هر کار کنم به پای شما بزرگوار نمیرسم.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    16732
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenraffiee نمایش پست ها
    سلام
    خیلی قشنگ بود
    چوبها و سنگ های متنوعی بود
    چوبها و سنگها رو خریدی یا خودت درست کردی در مورد رفلکتورت هم توضیح بده ..با توجه به فاصله کمش واینکه فیکس هست ایا سخت نیست دستت به توی تانک میرسه
    چون خودت گفتی نظرتون رو بگید این نکته رو بگم که
    در پلنت سنگها رو روی هم نمیچینن و دکور بزنن ....یک لایه سنگ رو به صورت نمایشی روی انحناء های بستر میزارن ....وزن سنگها کف تانک رو نشکنه .....البته اون قسمتی که سنگ با وزن زیاد میزارن رو زیرش یونولیت میزارن
    سلام محسن جان ، مرسی مچکر بابت نظرت عزیزم .
    چوب ها رو خریدم اما سنگ ها رو خودم رفتم کوه و جمع کردم و خیلی اذیت هم شدم .

در مورد رفلکتور عرض کنم به خدمتت که فکر اونجاشم کردم و متحرک درستش کردم علاوه بر اینکه باز و بسته میشه که دست به راحتی تو تانک برده بشه بالا و پایین هم میره و ارتفاعش از سطح آب رو میشه تنظیم کرد واسه بسته شدنشم دو تا پمپ آرام بند گذاشتم که صدمه ای نبینه ، عکسشم پایین گذاشتم که خودتون ملاحظه کنید به چه صورته.

تو این عکس تا نیمه باز شده اما امکانش هست که به طور کامل هم باز بشه و به خاطر پمپ ها تا هر درجه ای که بخوام میتونم ثابت نگهش دارم.

در مورد چیدمان سنگها من این اطلاعات مفیدی که دادید رو نداشتم انشالله سری های بعدی حتما این نکات رو در نظر میگیرم ممنون که لطف کردید و راهنمایی کردید.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم گیاهی
    شماره عضویت
    16732
    اینم عکس از فتوسنتز گیاهام

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)