صفحه 6 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 51 به 60 از 155
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    متشکرم.
    شما اطلاعی از روش gfoکه تو مقاله امده برای بالا بودن فسفات دارید.منطور استفاده از استات سدیم یا ماده دیگری

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    باسلام
    این سرکه های که هست تو بازار سرکه 8 تا 10 درصد هست و تو چارت گفته 5 درصد این مشکلی نداره و کلآ یعنی میزان اسیدش بیشتره و اگه بیشتره چی میشه؟؟؟
    البته من دارم استفاده میکنم و میخوام فقط روشن بشه واسم

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542

بسیار مهم

عرض سلام خدمت همه دوستان گرامی
    یک موضوع بسیار مهمی هست که باید به شدت جدی گرفته بشه و اون اینه که :
    اگر کنترل نیترات و فسفات به آسونیه استفاده از موادی به سادگی شکر، الکل یا سرکه بود پس دیگه هیچ جای دنیا کسی با نیترات و فسفات آکواریومش مشکلی نداشت و این همه محصول گرون قیمت واسه کنترل نیترات و فسفات ساخته نمیشد.
    به نظر من کنترل نیترات و فسفات بعد از ثابت نگه داشتن PH و KH مهمترین و سخت ترین کار توی نگهداری آکواریوم آب شوره.
    البته من منکر این نیستم که موادی مثل الکل، سرکه و شکر باعث پایین اومدن این پارامترها میشه ولی همونطور که همه ما میدونیم مهمترین مساله توی نگهداری آکواریوم آب شور ثباته، همیشه ثابت بودن یک حالت یا پارامتر بد بهتر از حالتیه که مثلا یک پارامتر توی محدوده مورد قبول نوسان کنه.
    به عنوان مثال دما را که یک پارامتر کاملا معمولیه در نظر بگیرین و فرض کنید دمای مورد قبول از 25 تا 28 درجه باشه، حالا فرض کنید 2تا انتخاب داریم اول اینکه دما روی 31 درجه ثابت باشه و حالت دوم اینکه دما در طول شبانه روز بین 25 و 28 نوسان کنه، با وجود اینکه دمای 31 درجه به هیچ وجه دمای قابل قبول نیست ولی نسبت به حالت دوم کم ضررتره.
    حالا دیگه خودتون در مورد پارامترهای بسیار مهمه دیگه مثل پی اچ، کا اچ، او ار پی و ... قضاوت کنید.
    اولین نکته ای که در مورد استفاده از الکل، سرکه و شکر باید بگم اینکه باید از هر 3تاشون به صورت مداوم و هم زمان استفاده بشه و بکاربردن هرکدام به صورت تکی مضره.
    نکته دوم اینه که باید از مواد خالص و آزمایشگاهی استفاده بشه نه مواد خانگی به این دلیل که هر گونه ناخالصی که داشته باشن یقینا مضره و با اطمینان مینونم بگم دارای ناخالصی هستند مخصوصا که تولید ایرانن. احتمال زیاد همگی هم با این مساله مواجه شدین، مثلا شکرهایی که تو بازار هست به تعداد برندهای موجود مزه های متفاوتی دارن که البته جای تاسف هم داره، چون واقعا عجیبه ماده ای مثل شکر که کاملا مشخصه باید چی باشه و چه فرمولی داشته باشه اینقدر متفاوته و یا سرکه های مختلف که طعم های متفاوتی دارن. و علاوه بر این مورد استفاده از مواد نگهدارنده فوق مضر داخلشونه، جالبه که بدونین حتی داخل شکر هم مواد نگهدارنده میریزن به این دلیل که اگر رطوبت بهش رسید دچار فساد نشه در صورتی که به نظر من اگر بسته بندی با کیفیت استفاده میکردن خیلی عاقلانه تر و کم هزینه تر از استفاده از مواد نگهدارنده بود.
    نکته سوم: همونطوری که گفتم باید هر 3 ماده را استفاده کرد. و مهمترین مساله هم نسبت درست استفاده از هر ماده هست که به دلیل مشخص نبودن غلظت این مواد بکاربردن دز صحیح ممکن نیست.
    نکته چهارم: موردی که خیلی از دوستان به اون توجه نمیکنن اینه که هر چیزی که تو سایتهای خارجی مینویسن درست نیست چون مثل سایتهای ایرانی که بعضا چیزهایی داخلشون میبینی که بعید نیست شاخ در بیاری اونجا هم آدمهای آماتوری هستن که به راحتی به خودشون اجازه اظهار نظر میدن.
    نکته پنجم: ORP و CONDUCTIVITY دو پارامتری هستن که علاوه بر اهمیت بسیار بسیار بالایی که دارن اطلاعات علاقمندان نسبت بهشون فوق العاده کمه و خود من توی این چند سالی که در زمینه آکواریوم فعالیت دارم به جرات میتونم بگم تعداد انگشت شماری را دیدم که حتی در حد مقدماتی چیزی از این دو تا پارامتر بدونن و جالب اینکه این فقدان اطلاعات نه فقط بین علاقمندان شایعه، بلکه اوضاع اکثر فروشندگان، همکاران و مدعیان حرفه ای بودن در زمینه ماهی و آکواریوم هم به همین صورت بوده.
    البته یک نکته مهم را باید گوشزد کنم که بنده مدعی دانشمند بودن نیستم و خودم را شاگرد همه دوستان میدونم.
    نکته ششم: باید در نظر گرفت که مضررات استفاده از این مواد در دراز مدت مشخص میشه و با اتکا به اینکه در چند ماه ابتدایی استفاده از این مواد نیترات و فسفات کنترل شده و اثرات مضر محسوسی مشاهده نشده، این روش را موجه دانست. با فرض اینکه خوش شانس باشید و مشکلی در کوتاه مدت واسه آکواریومتون ایجاد نشه بعد از گذشت زمان نه چندان طولانی با مشکلاتی مواجه میشید که واقعا نمیتونید دلیلی واسشون پیدا کنید به این دلیل که مدتی از استفاده از این مواد گذشته و طبیعیه که دیگه این مواد را جز گزینه هایی که ممکنه باعث به وجود اومدن مشکل شدن، نمیدونید.
    به عنوان مثال دوستانی که از محصول Erase-CL برایت ول برای کنترل نیترات استفاده کردن مطمئنا دیدن که بعد از گذشت یکی دو هفته چطوری بالانس یونی آب بهم میریزه و دیگه به هیچ وجه نمیشه پی اچ را تنظیم کرد و تنها راه ممکن تعویض حداکثری آبه. که متاسفانه بسیاری از فروشنده ها هم به شدت استفاده از Erase-CL را واسه پایین آوردن نیترات توصیه میکنن.
    نکته هفتم: با وجود اینکه قصد نداشتم درون این مطلب چیزی در مورد محصولی که تولید میکنم بگم که مبادا موجبات ایجاد سو تفاهم فراهم بشه و یا فکر اینکه دارم واسه محصول خودم تبلیغ میکنم به وجود بیاد، ولی مجبورم برای نشان دادن صحت مطالبی که نوشتم چند نکته را عرض کنم.
    این مواردی که خدمتتون عرض کردم حاصل کار و تحقیقات چندین ساله ام به صورت اختصاصی تو این زمینه و نقل قول از اساتیدی مانند Randy Holmes بود. همانطور که بسیاری از شما دوستان میدونین چند سالی هست که بنده پودر نیترات و فسفات گیر را در ایران تولید میکنم. این محصول حاصل 2 سال تحقیق و مطالعه در زمینه کنترل نیترات و فسفات در آکواریوم آب شور بود که طی این دو سال آزمایشات زیادی انجام شد و کلیه راهها و مواد موجود آزمایش شد و طبق همون آزمایشات و تجربیات بود که بنده به خودم اجازه اظهار نظر در این زمینه را دادم.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی آب شور-مار پیتون-سگ
    شماره عضویت
    11542
    دوستان گرامی اگر لازم میدونین امر بفرمایین تا مضرات و مسائلی که ممکنه با استفاده از این مواد به وجود بیاد را خدمتتون عرض کنم.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط MEHDI MIRZAIE نمایش پست ها
    دوستان گرامی اگر لازم میدونین امر بفرمایین تا مضرات و مسائلی که ممکنه با استفاده از این مواد به وجود بیاد را خدمتتون عرض کنم.
    بله خواهشن دلایل و مضرات استفاده رو بگید.
    قصد توهین ندارم ولی این حرفا رو فقط فروشندهای که یه محصول واسه فروش دارن میگن چون کسی هم اینجا بوده و یه محصول عینه محصول شما داره و میفروشه و همین حرفها رو میزده و کلی تانک تو ایران با همین محصول فنا شد باز قصد توهین نداشتم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    اگر کنترل نیترات و فسفات به آسونیه استفاده از موادی به سادگی شکر، الکل یا سرکه بود پس دیگه هیچ جای دنیا کسی با نیترات و فسفات آکواریومش مشکلی نداشت و این همه محصول گرون قیمت واسه کنترل نیترات و فسفات ساخته نمیشد.
    به نظر من کنترل نیترات و فسفات بعد از ثابت نگه داشتن PH و KH مهمترین و سخت ترین کار توی نگهداری آکواریوم آب شوره.
    البته من منکر این نیستم که موادی مثل الکل، سرکه و شکر باعث پایین اومدن این پارامترها میشه ولی همونطور که همه ما میدونیم مهمترین مساله توی نگهداری آکواریوم آب شور ثباته، همیشه ثابت بودن یک حالت یا پارامتر بد بهتر از حالتیه که مثلا یک پارامتر توی محدوده مورد قبول نوسان کنه.
    به عنوان مثال دما را که یک پارامتر کاملا معمولیه در نظر بگیرین و فرض کنید دمای مورد قبول از 25 تا 28 درجه باشه، حالا فرض کنید 2تا انتخاب داریم اول اینکه دما روی 31 درجه ثابت باشه و حالت دوم اینکه دما در طول شبانه روز بین 25 و 28 نوسان کنه، با وجود اینکه دمای 31 درجه به هیچ وجه دمای قابل قبول نیست ولی نسبت به حالت دوم کم ضررتره.
    حالا دیگه خودتون در مورد پارامترهای بسیار مهمه دیگه مثل پی اچ، کا اچ، او ار پی و ... قضاوت کنید.
    اولین نکته ای که در مورد استفاده از الکل، سرکه و شکر باید بگم اینکه باید از هر 3تاشون به صورت مداوم و هم زمان استفاده بشه و بکاربردن هرکدام به صورت تکی مضره.
    نکته دوم اینه که باید از مواد خالص و آزمایشگاهی استفاده بشه نه مواد خانگی به این دلیل که هر گونه ناخالصی که داشته باشن یقینا مضره و با اطمینان مینونم بگم دارای ناخالصی هستند مخصوصا که تولید ایرانن. احتمال زیاد همگی هم با این مساله مواجه شدین، مثلا شکرهایی که تو بازار هست به تعداد برندهای موجود مزه های متفاوتی دارن که البته جای تاسف هم داره، چون واقعا عجیبه ماده ای مثل شکر که کاملا مشخصه باید چی باشه و چه فرمولی داشته باشه اینقدر متفاوته و یا سرکه های مختلف که طعم های متفاوتی دارن. و علاوه بر این مورد استفاده از مواد نگهدارنده فوق مضر داخلشونه، جالبه که بدونین حتی داخل شکر هم مواد نگهدارنده میریزن به این دلیل که اگر رطوبت بهش رسید دچار فساد نشه در صورتی که به نظر من اگر بسته بندی با کیفیت استفاده میکردن خیلی عاقلانه تر و کم هزینه تر از استفاده از مواد نگهدارنده بود.
    نکته سوم: همونطوری که گفتم باید هر 3 ماده را استفاده کرد. و مهمترین مساله هم نسبت درست استفاده از هر ماده هست که به دلیل مشخص نبودن غلظت این مواد بکاربردن دز صحیح ممکن نیست.
    نکته چهارم: موردی که خیلی از دوستان به اون توجه نمیکنن اینه که هر چیزی که تو سایتهای خارجی مینویسن درست نیست چون مثل سایتهای ایرانی که بعضا چیزهایی داخلشون میبینی که بعید نیست شاخ در بیاری اونجا هم آدمهای آماتوری هستن که به راحتی به خودشون اجازه اظهار نظر میدن.
    نکته پنجم: ORP و CONDUCTIVITY دو پارامتری هستن که علاوه بر اهمیت بسیار بسیار بالایی که دارن اطلاعات علاقمندان نسبت بهشون فوق العاده کمه و خود من توی این چند سالی که در زمینه آکواریوم فعالیت دارم به جرات میتونم بگم تعداد انگشت شماری را دیدم که حتی در حد مقدماتی چیزی از این دو تا پارامتر بدونن و جالب اینکه این فقدان اطلاعات نه فقط بین علاقمندان شایعه، بلکه اوضاع اکثر فروشندگان، همکاران و مدعیان حرفه ای بودن در زمینه ماهی و آکواریوم هم به همین صورت بوده.
    البته یک نکته مهم را باید گوشزد کنم که بنده مدعی دانشمند بودن نیستم و خودم را شاگرد همه دوستان میدونم.
    نکته ششم: باید در نظر گرفت که مضررات استفاده از این مواد در دراز مدت مشخص میشه و با اتکا به اینکه در چند ماه ابتدایی استفاده از این مواد نیترات و فسفات کنترل شده و اثرات مضر محسوسی مشاهده نشده، این روش را موجه دانست. با فرض اینکه خوش شانس باشید و مشکلی در کوتاه مدت واسه آکواریومتون ایجاد نشه بعد از گذشت زمان نه چندان طولانی با مشکلاتی مواجه میشید که واقعا نمیتونید دلیلی واسشون پیدا کنید به این دلیل که مدتی از استفاده از این مواد گذشته و طبیعیه که دیگه این مواد را جز گزینه هایی که ممکنه باعث به وجود اومدن مشکل شدن، نمیدونید.
    به عنوان مثال دوستانی که از محصول Erase-CL برایت ول برای کنترل نیترات استفاده کردن مطمئنا دیدن که بعد از گذشت یکی دو هفته چطوری بالانس یونی آب بهم میریزه و دیگه به هیچ وجه نمیشه پی اچ را تنظیم کرد و تنها راه ممکن تعویض حداکثری آبه. که متاسفانه بسیاری از فروشنده ها هم به شدت استفاده از Erase-CL را واسه پایین آوردن نیترات توصیه میکنن.
    نکته هفتم: با وجود اینکه قصد نداشتم درون این مطلب چیزی در مورد محصولی که تولید میکنم بگم که مبادا موجبات ایجاد سو تفاهم فراهم بشه و یا فکر اینکه دارم واسه محصول خودم تبلیغ میکنم به وجود بیاد، ولی مجبورم برای نشان دادن صحت مطالبی که نوشتم چند نکته را عرض کنم.
    این مواردی که خدمتتون عرض کردم حاصل کار و تحقیقات چندین ساله ام به صورت اختصاصی تو این زمینه و نقل قول از اساتیدی مانند Randy Holmes بود. همانطور که بسیاری از شما دوستان میدونین چند سالی هست که بنده پودر نیترات و فسفات گیر را در ایران تولید میکنم. این محصول حاصل 2 سال تحقیق و مطالعه در زمینه کنترل نیترات و فسفات در آکواریوم آب شور بود که طی این دو سال آزمایشات زیادی انجام شد و کلیه راهها و مواد موجود آزمایش شد و طبق همون آزمایشات و تجربیات بود که بنده به خودم اجازه اظهار نظر در این زمینه را دادم.
    بنده از هر سه روش استفاده کردم و هیچ کدومش به اندازه شکر عالی نبوده. با سرکه که اصلا نتیجه نگرفتم از دو مدل هم استفاده کردم ولی علتشو نمیدونم.یکی از دوستان بنده هم با سرکه نتیجه نگرفت ولی خیلی ها نتیجه گرفتن اما نمیدونم از چه برند سرکه ای استفاده میکنن به هر حال ناخاصی های سرکه های بازار خیلی بیشتر از ناخالصی شکره. و/د/ک/ا هم خیلی خوبه فقط موقعی که استفاده میکردم سیانوها بشدت زیاد شدن. ولی شکر هیچ کدوم از این مشکلهارو نداره. و در مورد اینکه تو دراز مدت به مشکل برمیخوریم الان نزدیک دوساله دارم از شکر استفاده میکنم خداروشکر هیچ مشکلی پیدا نکردم جز یه بار اونم به خاطر اوردوز کردن و استفاده بیش از حد. البته اینایی که گفتم تجربه بنده تو تانک خودم بود و هیچ دلیل علمی ندارم شاید بعضی تانکها تو دراز مدت به مشکل بخورن...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    کلآ منابع کربنی حتی بیوپلت هم باعث سیانو میشه گاهی اوقات که این گاهی اوقات یه دلایلی داره که اون تنها مشکلیه که داره شاید اقا مهدی هم منظورشون همینه.
    در رابطه با شکر و سرکه و ودکا هم من هر سه رو امتحان کردم و شکر و ودکا باعث سیانو در تانک من شدن و سرکه رو بار دوم با اوردوز و جای یک هفته هر دوز که در یک هفته باید اضافه میکردم در دو روز اضافه کردم و نیترات 80 در یک ماه و نیم الان 5 هستش البته من تو تانکم چند ماهی و دوتا شقایق بیشتر ندارم و تنها مشکل سرکه اینه که رو ph تاثیر داره و باعث افتش میشه که با بافر و هوادهی اونم حل شده.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    سلام دوست عزیز پیرو فرمایش شما که به شکر ماده نگهدارنده اضافه میکنند کاملا اشتباه عرض نمودید بنده چندین سال در کار خانه شکر فعالیت داشتم هیچ ماده نگهدارنده ای در طول فرایند و پروسه استفاده نمیشود
    در مورد بحث دوم ترکیبا ت کربنی اضافه شده توسط اسکیمرقوی جمع اوری و دفع میشوند.

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamid39 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز پیرو فرمایش شما که به شکر ماده نگهدارنده اضافه میکنند کاملا اشتباه عرض نمودید بنده چندین سال در کار خانه شکر فعالیت داشتم هیچ ماده نگهدارنده ای در طول فرایند و پروسه استفاده نمیشود
    در مورد بحث دوم ترکیبا ت کربنی اضافه شده توسط اسکیمرقوی جمع اوری و دفع میشوند.
    اصله استفاده از هرکدوم از منابع کربنی یه اسکیمره قوی هستش که من 3 برابر لیتراژ تانک گرفتم

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    دوست عزیز سلام. واقعیت اینه بهمین سادگی هست الکل سرکه وشکر جواب خودشون را پس دادندوالان خیلی از دوستان که تو این سایت هستند از این مواد استفاده میکنند ونتیجه هم گرفتند..
    ومحصولات مشابه هم ساخته شده که کارایی همینها را داره مثل بایو پلت ویه محصول مایع که دلفیران قیمت زیادی میفروشند ودقیقا همین کارایی داره فرقی که بایوپلت داره اینه که شما هر چند روزی نباید به اک اضافه کنید ولی خوب هزینه های زیادی داره....
    تواین روش کنترل نیترات فسفات خیلی خوبه وتنهاph را پایین میاره که این هم میتونید یا از دوزینگ پمپ استفاده کنید تا در طول روشنایی محلول را کم کم وارد تانک کند یا وقتی میخواید محصولاتی مثل کالک را اضافه کنید با هم اضافه بشه...
    این که نوشتید این سه محصول را باید با هم استفاده کنید کاملا اشتباهست وباید از یک نوع استفاده کرد....
    نکته دوم;:،تا حدودی حرف شما درسته چون محصولاتی مثل الکل را مواد تلخ کنند بهش میزنند وبدون تلخ کننده اش مشکل پیدا میشه ولی باز پیدا میشه ولی دومحصول دیگه که مشکلی نیست شکر را که دوستمون گفت ،سرکه که خودش نگهدارنده هست ولی اگرم نگهدارنده داشته باشند مگه محصولات غذایی ماهی مواد نگهدارنده نداره...
    نکته سوم;:. اینم بالا توضیح دادم که باید از یکی از این مواد استفاده بشه... نکته چهارم;:. همونجور که گفتم خیلی از دوستان داخل سایت دارند از این مواد استفاده میکنند از جمله خود من ،حدود یک سال از بایوپلت ویک ونیم سال از سرکه ،شکر والکل استفاده کردم درصورتی که قبلا هر ما مبلغی بالاتر از صد هزار تومان خرج میکردم تا تازه نیترات بیاد روی ۱۰تا۱۵وهیچ وقت کمتر نمیامد،،دوستانی هم هستند که نزدیک به سه سال هست که از این مواد استفاده میکنند...
    نکته پنچم;:. دو پارامتر که شما میگید برای اک شما چنده وموقع استفاده از این مواد چند میشه وچند باید باشه وکلا اگه میشه توضیح دهید..
    نکته ششم;:. همونجور که بالا گفتم دوستانی هستند که دو سه سالی هست که دارند از این مواد استفاده میکنند وجواب خود را داده.در مور دمحصول برایتول چیزی نمیدونم...
    نکته هفتم;:.من اشنایی در مورد محصول شما ندارم اگه میشه یه توضیحی بدید یا تایپیکی که داخلش توضیح دادید معرفی کنید...
    یه نکته ای که لازم دیدم بگم من چند روزیه تهران هستم وتقریبا با اکثر فروشنده هایی که عمده فروش هم هستند صحبت میکردم اکثرا خودشون ویا شاگرداشون برای کاهش نیترات وفسفات به مشتریاشون میگفتند که از محصولات وتجهیزات کارخانه ای استفاده کنید در صورتی که خودشون از سرکه وشکر استفاده میکردند وتنها یک نمونه اک برای اینکه بگویند ما خودمون هم از این محصولات وتجهیزات استفاده میکنیم وتک وتوک دیدم که راستش را به مشتری میگن یه چیز جالب دیگه که هنوز این فروشنده ها به مشتریاشون میگفتند که سامپتون را پر از سرامیک کنید..

صفحه 6 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)