صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 155
    کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    من خودم بعد از اینکه نور اکواریوم خاموش میشه شکر اضافه میکنم . خیلی خوب هم جواب گرفتم.طی یک ماه نیترات از 60 اومد رو 5 چون فعالیت و تکثیر باکتری تو تاریکی بیشتر میشه. من هر شب دو قاشق چایخوری شکر میریزم .ولی باید حواستون به سطح اکسیژن هم باشه. من چون از دوتا اسکیمر استفاده میکنم با این قضیه مشکلی ندارم.
    اینکار اشتباه است. شما باید قبل از روشنایی اصلی تانک شکر رو اضافه بفرمایید دلیل علمی اش هم اینه که افزایش شکر باعث افزایش سطح دی اکسید کربن و در نتیجه کاهش پی هاش میشه با توجه به اینکه در شب پی هاش تانک در پایین ترین مقدارش هست اضافه کردن منابع کربنی قبل از روشنایی عمده تانک توصیه میشه.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط black_art نمایش پست ها
    اینکار اشتباه است. شما باید قبل از روشنایی اصلی تانک شکر رو اضافه بفرمایید دلیل علمی اش هم اینه که افزایش شکر باعث افزایش سطح دی اکسید کربن و در نتیجه کاهش پی هاش میشه با توجه به اینکه در شب پی هاش تانک در پایین ترین مقدارش هست اضافه کردن منابع کربنی قبل از روشنایی عمده تانک توصیه میشه.
    خدا رو شکر تا الان مشکلی نداشتم. ولی از این به بعد قبل از روشنایی استفاده میکنم. ممنون از لطفتون...

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    خوب پس از لحاظ اسکیمر مشکلی نیست. تا الان با دوز سرکه تغییری هم مشاهده کردید؟
    نه تغییری نداشتم ولی دوستان میگن زوده تازه 5 هفتست و میخوام ادامه بدم و مطمعن بشم که تءثیر داره یا نه و در چه حدی هست

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    نه تغییری نداشتم ولی دوستان میگن زوده تازه 5 هفتست و میخوام ادامه بدم و مطمعن بشم که تءثیر داره یا نه و در چه حدی هست
    من موقعی که شروع به استفاده از شکر کردم از روز دهم تغییرات رو میدیدم رنگ تست از قرمز به نارنجی پررنگ تبدیل شده بود, سرعت رشد دیاتوم هم کم شده بود. 5 هفته خیلیه من تو این مدت نیترات رو به حد نرمالش رسونده بودم. بیشتر کاربرای این سایت از دوز شکر استفاده میکنن. اگه نظر منو میخوای یه چند روز سرکه نریز بعد شروع به استفاده از دوز شکر کنید. ولی روزهای اول باید خیلی کم بریزید که شوک به موجودات تانک وارد نشه. موقعی که نیترات اک من خیلی زیاد بود شبی دو قاشق میریختم ولی همین که به صفر نزدیک شد شبی یک قاشق کردم. البته یک قاشق واسه 400 لیتره. شما میتونی از روز یک چهارم قاشق شروع کنی و بعد 4روز تبدیلش کنی به نصف قاشق همینو ادامه بدی ظرف یه ماه نیترات به حد استاندارد میرسه...ولی اگه تغییری تو رنگ مرجانها دیدی یا اینکه اب کدر شد ریختن شکر رو متوقف کنید. (قاشق چایخوری نه غذا خوری)
    ویرایش توسط jigsaw : 18th April 2015 در ساعت 01:58 PM

همکار قدیمی انجمن آکواریم های آب شور

نوع حیوان خانگی
    تانک ریف / فلاور
    شماره عضویت
    6015
    دوستان
    استفاده از منابع کربتی باید زمانی باشه که تانک بالاترین پی اچ را داشته باشه یعنی وقتی که نور روشن هست
    اون دوست عزیز هم با ای دی بلک آرت کاملا دلیلش را توضیح دادن

بهتره ذوزه هر منبع کربن ، حالا شکر یا سرکه و ... را با نصف یا یک سوم توصیه شده شروع کنید چون در این حالت با احتیاط باعث میشید عوارض جانبی اونو کنترل کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام خدمت دوستان عزیزم
    اضاه کردن شکر تو کاهش فسفات هم تاثیر داره؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیزم
    اضاه کردن شکر تو کاهش فسفات هم تاثیر داره؟
    بله دوست عزیز. فقط کاهش فسفات نسبت به نیترات بیشتر زمان میبره. تانک من به قدری فسفاتش بالا بود که بعد از تمیز کردن شیشه ها 4روز بعدش دیاتوم میبست و قهوای میشد ولی با استفاده از دوز شکر اوردمش رو صفر و دیگه خبری از دیاتوم نیست...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    بله دوست عزیز. فقط کاهش فسفات نسبت به نیترات بیشتر زمان میبره. تانک من به قدری فسفاتش بالا بود که بعد از تمیز کردن شیشه ها 4روز بعدش دیاتوم میبست و قهوای میشد ولی با استفاده از دوز شکر اوردمش رو صفر و دیگه خبری از دیاتوم نیست...
    سلام منم مشکل سابق شمارو دارم با این حساب بعد یه مدت منم از شر این دیاتوم خلاص میشم
    با تشکر از راهماییتون

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    سلام منم مشکل سابق شمارو دارم با این حساب بعد یه مدت منم از شر این دیاتوم خلاص میشم
    با تشکر از راهماییتون
    خواهش میکنم.... فقط وسوسه نشید یه وقت بخواین یه شبه فسفات رو صفر کنید و کلی شکر بریزید وگرنه ماهیاتون میرن بهشت زهرا !!!

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام
    دوستان وقتی از این روش استفاده میکنیم سیفون زدن آب رو باید قطع کنیم؟ یا میشه سیفون کرد

صفحه 3 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)