صفحه 2 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 155
    همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط mjd-s نمایش پست ها
    سلام
    من از سرکه استفاده کردم و از هفته 6 نتیجه تست نیترات تغییر کرد اونم جزئی ولی تو هفته 10 کاملا محسوس بود
    موفق باشید
    سلام اقا مجید اگه بتونید یه عکس از اسکمیر و کاپش بزارین خیلی خوب میشه
    و همینطور میزان تغییر نیترات تو این بازه ای که گفتینو بگین تا دوستان نیتجرو بدونن

اینم بگم که در زمان رسیدن به نتیجه مطلوب باید دوز نصف بشه و از نصف دوز استفاده بشه(البته سوء برداشت نشه اقا مجید استاد هستن این بخش رو برای کسایی گذاشتم که میخوان شروع کنند)

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    ایا میشه از زمان استارت تانک و وقتی از باکتری زنده میریزیم شروع به استفاده از منابع کربنی کرد و ایا سودی داره؟؟

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    نقل قول نوشته اصلی توسط susheant نمایش پست ها
    ایا میشه از زمان استارت تانک و وقتی از باکتری زنده میریزیم شروع به استفاده از منابع کربنی کرد و ایا سودی داره؟؟
    بهتره اول اجازه بدین سیکل طی بشه بعد این کارو انجام بدی

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آب شور - کاسکو
    شماره عضویت
    9145
    نیازی به این کار نیست. چون شما منبعی برای ایجاد نیترات ندارید. چرخه به این صورت هست که شما با زدن باکتری زنده باعث زیاد شدن باکتری هایی میشید که آمونیاک ایجاد شده در آب رو به نیتریت و پس از اون به نیترات تبدیل میکنن. وقتی شما تانک رو تازه راه انداختین و باکتری میزنید یه جورایی تو قسمت تبدیل آمونیاک به نیتریت هستید و بعد از طی شدن سیکل به نیترات میرسید. از طرفی هم موجودی تو تانک نیست که بخاد ببراتون ایجاد آمونیاک و نیترات و فسفات بکنه. پس تا زمانی که حداقل سیکل طی نشده و نیترات ایجاد نشده نیازی به استفاده از کربن نیست. موفق باشید.

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    با سلام
    بهترین زمان برای اضافه کردن شکر به تانک چه موقع هست؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط خطیبی نمایش پست ها
    با سلام
    بهترین زمان برای اضافه کردن شکر به تانک چه موقع هست؟
    من خودم بعد از اینکه نور اکواریوم خاموش میشه شکر اضافه میکنم . خیلی خوب هم جواب گرفتم.طی یک ماه نیترات از 60 اومد رو 5 چون فعالیت و تکثیر باکتری تو تاریکی بیشتر میشه. من هر شب دو قاشق چایخوری شکر میریزم .ولی باید حواستون به سطح اکسیژن هم باشه. من چون از دوتا اسکیمر استفاده میکنم با این قضیه مشکلی ندارم.
    ویرایش توسط jigsaw : 18th April 2015 در ساعت 11:55 AM

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    به نظر شما اگه هر 12 ساعت یکبار شکر و 12 ساعت بعد سرکه استفاده کنیم چه چیزی اتفاق میوفته؟؟؟

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    به نظر شما اگه هر 12 ساعت یکبار شکر و 12 ساعت بعد سرکه استفاده کنیم چه چیزی اتفاق میوفته؟؟؟
    من تا به حال از سرکه استفاده نکردم ولی چند تا از کاربران محترم همین سایت از سرکه استفاده کرده بودند نتیجه برعکس گرفته بودند. البته من نمیدونم از چه نوع سرکه ای استفاده کرده بودند. ولی در کل سرکه کمی درد سر داره همراه با اون باید کالک هم اضافه کنی تا PH به هم نخوره. و/د/ک/ا هم بدک نیست ولی استفاده از اون سیانوهارو خیلی زیاد میکنه. پس باز هم شکر برتری داره هیچ هزینه ای هم نداره. فقط مقدارشو کنترل شده بریزید. من که دیدم هر شب با دو قاشق چایخوری مشکلی پیش نمیاد یه بار 3 قاشق اضافه کردم فرداش دیدم به خاطر کمبود اکسیژن همه ماهیا اومدن رو اب!!!! از اون به بعد پشت دستمو داغ کردم که دیگه طمع کار نشم... اسکیمر شما چه مدلیه؟

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    من تا به حال از سرکه استفاده نکردم ولی چند تا از کاربران محترم همین سایت از سرکه استفاده کرده بودند نتیجه برعکس گرفته بودند. البته من نمیدونم از چه نوع سرکه ای استفاده کرده بودند. ولی در کل سرکه کمی درد سر داره همراه با اون باید کالک هم اضافه کنی تا PH به هم نخوره. و/د/ک/ا هم بدک نیست ولی استفاده از اون سیانوهارو خیلی زیاد میکنه. پس باز هم شکر برتری داره هیچ هزینه ای هم نداره. فقط مقدارشو کنترل شده بریزید. من که دیدم هر شب با دو قاشق چایخوری مشکلی پیش نمیاد یه بار 3 قاشق اضافه کردم فرداش دیدم به خاطر کمبود اکسیژن همه ماهیا اومدن رو اب!!!! از اون به بعد پشت دستمو داغ کردم که دیگه طمع کار نشم... اسکیمر شما چه مدلیه؟
    تانک من 240 لیتره و اسکیمرم هم بابل مگاس 7 هیرو واسه 700 لیتره و هفته 5 دوز سرکه هستم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    تانک من 240 لیتره و اسکیمرم هم بابل مگاس 7 هیرو واسه 700 لیتره و هفته 5 دوز سرکه هستم
    خوب پس از لحاظ اسکیمر مشکلی نیست. تا الان با دوز سرکه تغییری هم مشاهده کردید؟

صفحه 2 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)