صفحه 10 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 91 به 100 از 155
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم آبشور
    شماره عضویت
    18029
    با عرض خسته نباشید خدمت اساتید
    و ممنون از اینکه با اینهمه مشغله به ما کمک می کنند

راستش من تست نیترات گرفتم با تستر api
    الان تو ماه پنجم راه اندازی هستم و تقریبا هردفعه تست زدم رنگ تست زرد بود
    توی اک گیاه گذاشتم و یک پد نیترات گیر jbl هم در قسمت سامپ هست

البته هر دوهفته یکبار روی شیشه لک های تیره ایی می بینم که سریع اب رو سیفون می کنم و از بین می رند و یک قسمتهایی از شن هم تیره می شه که بعد از سیفون تقریبا درست می شه

الان نیاز هست منم از الکل یا شکر استفاده کنم؟
    اگر نیاز هست چقدر باید بریزم باتوجه به حجم آب 70 لیتری آک (بدون سامپ)

چنتا عکس هم گذاشتم

خیلی ممنونم از توجهتون

کاربر عالی

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    16647
    نقل قول نوشته اصلی توسط frozenrose82 نمایش پست ها
    با عرض خسته نباشید خدمت اساتید

البته هر دوهفته یکبار روی شیشه لک های تیره ایی می بینم که سریع اب رو سیفون می کنم و از بین می رند و یک قسمتهایی از شن هم تیره می شه که بعد از سیفون تقریبا درست می شه

چنتا عکس هم گذاشتم

خیلی ممنونم از توجهتون

به نظرم احتیاجی ندارید.
    گیاه واسه توی تانک وقتی زیاد بشه اصلآ جالب نیست و بعدنآ جلوه قشنگی نداره

فرستاده شده از SM-G925Fِ من با Tapatalk

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    [QUOTE=frozenrose82;265502]با عرض خسته نباشید خدمت اساتید

چنتا عکس هم گذاشتم

خیلی ممنونم از توجهتون

دوست عزیز مبارک باشه اک زیبایی شده ،.میتونید استفاده کنید ولی این روش احتیاج به اسکیمر خوب داره،،جدول استفاده از سرکه را اقای فربد زحمت کشیدن وتو سایت گذاشتن و میتونید از اون جدول استفاده کنید .در مورد شکر والکل من خودم بدون هیچ جدولی استفاده کردم ومشکلی هم برام بوجود نیومده ولی از مقدار خیلی کم (یک قطره یا چندتادونه شکر)در هفته شروع کردم و کم کم زیادش کردم البته هر هفته تست میزدم و وقتی نیترات وفسفات نزدیک صفر امد مقدارشون را تقریبانصف کردم ،ولی بنظر من شما از همون سرکه استفاده کنید چون اکتون نانو هست طبق جدولش سرکه استفاده کنید...
    یه موضوع دیگه که برام جالبه که شما با این همه صحبتها که در مورد مدیا شده بازهم شما که یک اک تازه تاسیس دارید بازهم سامپتون پر از سرامیک هست حداقل اون سرامیکها را کم کم خارج کنید و بجای پد ها یه فیلتر ساکس بزارید
    ویرایش توسط شادکامی : 18th November 2015 در ساعت 09:47 AM

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    14063
    سلام دوست عزیز من چون دسترسی به ازمایشگاه دارم اسید استیک شرکت مرک المان 5درصد درست میکنم ولی سرکه وردا هم خوبه

همکار قدیمی انجمن آکواریوم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    دوست عزیز مشخصه که دارید واسه خودتون وقت میخرید چون اگه دلیلی داشتین تا الان باید میگفتید. میشه به صورت کامل و جامع توضیح بدید که استفاده از این منابع چه ضرری داره. مخصوصا اون قسمتی که میگید باید همزمان از هر سه منبع شکر و سرکه و/د/ک/ا استفاده بشه چون اولین باریه که میشنوم و اینجا هم ندیدم که کسی اینکارو انجام داده باشه و هیچ گزارشی از مشکل خاصی هم داده نشده. طی سفری که عید سال قبل به مشهد و به یکی از فروشگاههای معروف داشتم (از نام بردن فروشگاه معذورم) وقتی از طرف راجب استفاده از منابع کربنی سوال کردم بشدت بنده رو از این کار منع کرد و وقتی دلیلشو پرسیدم بهش برخورد و میگه به هر حال ما یه چیزی میدونیم و کارمون همینه. بعد کلی مدیای نیترات گیر اورد جلو من گذاشت گفت همه از اینا استفاده میکنن. حالا خنده دار اینجاست که تو تمام سامپ هاش از نخودی و انواع مدیا استفاده کرده بود!!!!!!! شما هم میگید منابع کربنی ضرر داره بدون هیچ دلیلی. قصد بی احترامی ندارم به هر حال شما فروشنده اید و ما هم با طبیعت و خلق و خوی فروشنده ها اشنا هستیم. بنده هنوز مبتدی و هیچ ادعایی ندارم. ولی شما با این پست هاتون باعث میشید تازه عضو شده های سایت که هیچ اطلاعاتی در مورد منابع کربنی ندارند تو استفاده از این منابع دودل بشن. بازهم منتظر دلایل قانع کننده هستیم
    سلام
    من مدتیه مشهد نیستم و سفرهای کاریم زیاد شده و از بحث عقب موندم ، برام این مطلب خیلی جالب بود که بدون ذکر منبع کاری رو بگیم انجام نده که بیشتر ما ازش نتیجه گرفتیم !
    خوب ما شمشیرها رو غلاف کردیم و منتظریم
    پیشنهاد من هم اینکه سعی کنید از منابع کربن خونگی استفاده نکنید و سعی کنید از منابعی مثل بایوپلت و با نمونه های خالص آزمایشگاهی استفاده کنید و این مطلب دوستمون رو قبول دارم ولی بقیه اش یه مقدار خنده داره !

حالا چرا این پست رو نقل قول کردم تو مشهد به ندرت پیدا میشه فروشنده ای که اطلاعاتش به روز باشه و بیشتر دنبال فروش محصولات خودشون هستند که نخودی هم جزوی از اونهاست هنوز ، فقط یه فروشنده هست که یه مقدار اطلاعاتش از بقیه اطلاعاتش بروزتره
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 18th November 2015 در ساعت 04:18 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام
    من مدتیه مشهد نیستم و سفرهای کاریم زیاد شده و از بحث عقب موندم ، برام این مطلب خیلی جالب بود که بدون ذکر منبع کاری رو بگیم انجام نده که بیشتر ما ازش نتیجه گرفتیم !
    خوب ما شمشیرها رو غلاف کردیم و منتظریم
    پیشنهاد من هم اینکه سعی کنید از منابع کربن خونگی استفاده نکنید و سعی کنید از منابعی مثل بایوپلت و با نمونه های خالص آزمایشگاهی استفاده کنید و این مطلب دوستمون رو قبول دارم ولی بقیه اش یه مقدار خنده داره !

حالا چرا این پست رو نقل قول کردم تو مشهد به ندرت پیدا میشه فروشنده ای که اطلاعاتش به روز باشه و بیشتر دنبال فروش محصولات خودشون هستند که نخودی هم جزوی از اونهاست هنوز ، فقط یه فروشنده هست که یه مقدار اطلاعاتش از بقیه اطلاعاتش بروزتره
    اقای نوروزی وقت بخیر. جناب میرزایی چند تا پست گذاشتند و عرض کردند که استفاده از منابع کربنی تو دراز مدت ضرر داره بدون هیچ سندی.بعد میاد محصول خودش رو معرفی میکنه که هیچ ضرری هم نداره!!!!!!!!!!!! حالا این وسط اون دوستانی که تازه وارد دنیای اب شور شدند با خوندن اینجور پستها سردر گم میشن. ایشون هم مثل همون فروشنده ی مشهدی البته با یه روش زیرکانه تر میاد محصولش رو تبلیغ میکنه و با خیال راحت مقاله هایی رو که اقای فربد زحمت کشیدند گذاشتند رو زیر سوال میبره. و میشه بیشتر توضیح بدید که به چه علت از منابع کربن خونگی استفاده نکنیم؟

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    اقای نوروزی وقت بخیر. جناب میرزایی چند تا پست گذاشتند و عرض کردند که استفاده از منابع کربنی تو دراز مدت ضرر داره بدون هیچ سندی.بعد میاد محصول خودش رو معرفی میکنه که هیچ ضرری هم نداره!!!!!!!!!!!! حالا این وسط اون دوستانی که تازه وارد دنیای اب شور شدند با خوندن اینجور پستها سردر گم میشن. ایشون هم مثل همون فروشنده ی مشهدی البته با یه روش زیرکانه تر میاد محصولش رو تبلیغ میکنه و با خیال راحت مقاله هایی رو که اقای فربد زحمت کشیدند گذاشتند رو زیر سوال میبره. و میشه بیشتر توضیح بدید که به چه علت از منابع کربن خونگی استفاده نکنیم؟
    سلام وقت شما هم بخیر
    منابع کربن خونگی کربن خالص نیستند و معلوم نیست چه چیزهای دیگه ای مخلوط دارن که آیا اون مواد مفید هستند یا مضر برای آکواریوم ما نمیدونیم پس بهتره از مواد خالص تر استفاده بشه و یا اسم یک سرکه خاص که چند نفر استفاده کردند و نتیجه گرفتن رو استفاده کنیم اگه به خیابان جهان بانی مشهد مراجعه کنی سر نبش خیابان گلستان طب سجاد این مغازه مواد شیمیایی آزمایشگاهی رو داره البته اگه بگردی فروشگاههای دیگه ای رو هم پیدا میکنی اگه صاحب مغازه باشه با ایشون مشورت کنی شاید بشه یه منبع کردن خالص پیدا کرد تو مشهد ، به نظر شخصی من استفاده از یک راکتور دست ساز بایوپلت از هر چیز دیگه ای راحت تره

Send by tapatalk
    ویرایش توسط علیرضا نوروزی : 18th November 2015 در ساعت 05:32 PM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط علیرضا نوروزی نمایش پست ها
    سلام وقت شما هم بخیر
    منابع کربن خونگی کربن خالص نیستند و معلوم نیست چه چیزهای دیگه ای مخلوط دارن که آیا اون مواد مفید هستند یا مضر برای آکواریوم ما نمیدونیم پس بهتره از مواد خالص تر استفاده بشه و یا اسم یک سرکه خاص که چند نفر استفاده کردند و نتیجه گرفتن رو استفاده کنیم اگه به خیابان جهان بانی مشهد مراجعه کنی سر نبش خیابان گلستان طب سجاد این مغازه مواد شیمیایی آزمایشگاهی رو داره البته اگه بگردی فروشگاههای دیگه ای رو هم پیدا میکنی اگه صاحب مغازه باشه با ایشون مشورت کنی شاید بشه یه منبع کردن خالص پیدا کرد تو مشهد ، به نظر شخصی من استفاده از یک راکتور دست ساز بایوپلت از هر چیز دیگه ای راحت تره

Send by tapatalk
    خیلی خیلی ممنون. پیدا کردن یه سرکه درست و حسابی تو سبزوار کلافم کرده. انشالله تو سفر بعدی حتما یه سر به اونجا هم میزنم

کاربر تازه وارد

تهران صادقیه اشرفی اصفهانی باهنر شهیر طالبی باغ ملی سو
    نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شور
    شماره عضویت
    18707
    سلام به همه اسادید بنده تازه عضو شدم یک تانک 600 لیتری دارم که سیانو باکتری توش زیاد شده میخواستم بدونم استفاده از سرکه در کاهش سیانو باکتری هم موثره ممنون میشم پاسخ بدین.

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    5767
    نقل قول نوشته اصلی توسط مهدی f.v نمایش پست ها
    سلام به همه اسادید بنده تازه عضو شدم یک تانک 600 لیتری دارم که سیانو باکتری توش زیاد شده میخواستم بدونم استفاده از سرکه در کاهش سیانو باکتری هم موثره ممنون میشم پاسخ بدین.
    سلام دوست عزیز
    به جمع ما خوش آمدی
    در صورت نداشتن اسکیمر قوی ( دو الی سه برابر ظرفیت تانک برای تانک شما 1500 لیتری ) سیانو به شدت تشدید خواهد شد

send by tapatalk

صفحه 10 از 16 نخستنخست 12345678910111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)