خودتان بسازید : روزهای خوش بهار فرصتی را برای ما فراهم می آورند تا خانه هایمان را با گل و گیاهان تزیین کنیم و دکوراسیون داخلی خانه هایمان با گل و گلدان های بهاری زینت دهیم.

در این شرایط می‌توانید با استفاده از برگ‌هایی ساده که با استفاده از ظرف‌های شیشه‌ای شفاف به شکلی زیبا در یک چیدمان قرار گرفته‌اند، نشانه‌ای دلپذیر از بهار را وارد دکوراسیون داخلی خانه خود کنید. و از دیدن این گلدان های زیبا لذت ببرید.

برای یک ظاهر ساده و امروزی، در هر گلدان، شیشه یا پارچ تنها از یک نوع برگ استفاده کنید. یادتان باشد که سادگی با زیبایی را به ارمغان می آورد.

اگر در بیرون خانه شما تنوع چندانی از درختان و برگ‌های سرسبز وجود ندارد سری به گل‌فروشی محل خود بزنید. در آنجا بدون شک انتخاب‌های زیادی در اختیار خواهید داشت. بدنبال ترکیبی متنوع از برگ‌هایی با شکل، بافت و اندازه‌های متفاوت باشید.

من از برگ‌های گیاه اسپیدیسترا (aspidistra) (برگ‌عبایی)، ساقه نخل آسیایی، گیاه کوله‌خاس (ruscus aculeatus) و گل چشماری (gypsophila paniculata) استفاده کردم.

مطلب پیشنهادی : تزیین لیوان های نوشیدنی با ایده های بهاری

ممکن است شما از قبل همه گلدان‌های مورد نیازتان را در خانه داشته باشید. بطری‌ها، تنگ‌های کوچک، شیشه‌های جاشمعی قدیمی و پارچ‌های شیشه‌ای شفاف زیبایی پیدا کنید و همه آن‌ها را به خوبی بشویید تا کاملا شفاف شوند و داخلشان به راحتی دیده شود.

مطالب پیشنهادی : تزئین میز پذیرایی با زیر بشقابی های زیبا

دسته‌ای ساده از برگ‌های نخل برای گلدان های شیشه ای

من در ابتدای کار با استفاده از یک قیچی کوچک برگ‌های آسیب‌دیده و چروکیده را از ساقه نخل جدا کردم. با این کار زیبایی ظاهری گلدان های خود را حفظ خواهید کرد.

سپس چهار برگ را تقریبا به شک یک بادبزن کنار هم گذاشتم. شما نیز می توانید باسلیقه خود ترکیب های متفاوتی را ایجاد نمایید.

تزیین گلدان های شیشه ای با برگ های زیبایعبایی‌ها

ساقه این برگ‌ها نسبت به اندازه ظرف بیش از حد بلند بودند و برای همین هم آن‌ها را بریدم تا شکل جمع‌وجورتر و بهتری پیدا کنند.

یک دسته گل چشماری در گلدان های شیشه ای

شکوفه‌های سفید و ظریف این گل به زیبایی یک ظرف کوتاه و عریض را پر می‌کنند و جلوه ای خاص به گلدان های شیشه ای شما می بخشند.

مطلب پیشنهادی : ساخت شمعدان های زیبا و ارزان

فقط کافی است شاخه‌ها را کوتاه کنید و به مقدار کافی شکوفه‌ها را در یک شیشه بریزید تا آن را کاملا پر کنند.

استفاده از برگ های تکی برای تزیین گلدان های شیشه ای

شاید همه آنچه برای یک گلدان یا شیشه باریک نیاز دارید یک برگ زیبا از گیاه برگ‌عبایی یا یک شاخه از نخل آسیایی باشد. اگر شاخه گیاه بیش از حد نرم بود، از یک ترفند خیلی ساده استفاده کنید: یک سیم نازک را بدون فشار دور آن ببندید تا به سرپا ماندن شاخه در گلدان کمک کند.

کوچکترین گلدان شیشه ای

چند برگ نخل آسیایی جدا کنید و آن‌ها را در یک ظرف کوتاه و مربعی‌شکل بریزید. مثلا در یک ظرف قدیمی شمع.آب زلال به ظرف‌ها اضافه کنید، آن‌ها را به شکلی زیبا کنار هم قرار دهید و لذت ببرید. بهار باز هم خواهد آمد.

منبع : houzz | ترجمه شده توسط تحریریه چیدانه