صفحه 3 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 147
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام دوست خوبم ممنونم از راهنماییتون
    راستش من تحقیق کردم دیدم میشه از لایورا مرده استفاده کرد حدود 50 کیلو داشتم همرو با اب و سرکه جوشوندم و تو افتاب خشک کردم
    بعد از مغازه دارها و چنتا دوستان ک تو کار اب شور بودن پرسیدم تاکید کردن ب هیچ عنوان از لایوراک مرده استفاده نکن اگر استفاده کنی امونیاک ازاد میکنه سبکلت بهم میخوره و..... هزارو ی جور حرف دیگه منم بیخیال شدم و کیلویی 500 مغازه داره گفت بیار میخرم
    منم همرو دادم رفت متاسفانه و اینارم میزارم ب حساب تازه کار بودنم
    ولی حتمتا میرم و لایوراکهامو دوباره مردشو میخرم و میجوشنم و استفاده میکنم
    بازم ممنون از راهنماییتون

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    ی سرسی عکس گرفتم ک ایشالا فردا میزارم
    کاپ اسکیمرم کمتر پر شده و سبز رنگ هست تقریبا
    دفعه قبلی قهوه ای تیره بود و خیلی بیشتر بود
    امیدوارم فردا ک اب و تست میکنم همه چی ردیف باشه
    دوتا دلقک اوسولاریس خوشگل دیدم تقریبا دو بند هستن میخوام اونارو بگیرم اگر پارامترام ردیف باشن
    ویرایش توسط malekli : 18th April 2015 در ساعت 12:27 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    سلام دوست خوبم ممنونم از راهنماییتون
    راستش من تحقیق کردم دیدم میشه از لایورا مرده استفاده کرد حدود 50 کیلو داشتم همرو با اب و سرکه جوشوندم و تو افتاب خشک کردم
    بعد از مغازه دارها و چنتا دوستان ک تو کار اب شور بودن پرسیدم تاکید کردن ب هیچ عنوان از لایوراک مرده استفاده نکن اگر استفاده کنی امونیاک ازاد میکنه سبکلت بهم میخوره و..... هزارو ی جور حرف دیگه منم بیخیال شدم و کیلویی 500 مغازه داره گفت بیار میخرم
    منم همرو دادم رفت متاسفانه و اینارم میزارم ب حساب تازه کار بودنم
    ولی حتمتا میرم و لایوراکهامو دوباره مردشو میخرم و میجوشنم و استفاده میکنم
    بازم ممنون از راهنماییتون
    اینکه استفاده از صخره مرده امونیاک رو میبره بالا درسته ولی صخره زنده هم امونیاک رو بالا میبره تازه خیلی بیشتر از صخره مرده. نقش اصلی مدیا اینجا مشخص میشه که امونیاک رو به نیتریت و سپس نیترات تبددیل کنه. نیترات رو هم میتونی با شکر حذفش کنید. میتونید توسایت های خارجی سرچ بزنید در مورد صخره ای که استفاده میکنن.تمام اونا از صخره مرده استفاده میکنن حتی یک اکواریوم هم پیدا نکردم که لایو راک داشته باشه. به هر حال اونا یه چیزی میدونن که از صخره مرده استفاده میکنن. شما اگه ماهی ندارید میتونید صخره های مرده رو یکجا بذارید تو اکواریوم. ولی اگه ماهی گرفتید هفته ای دو یا سه تیکه اضافه کنید که بهشون شوک وارد نشه.دلم نمیخواد اون اتفاقی که واسه من افتاد واسه شما هم بیفته .اگه بتونید یه ده روز دیگه صبر کنید که شرایط اکواریوم کاملا ثابت بشه اونوقت با خیال راحت میتونید ماهی بگیرید. اگه خواستید ماهی یا ریف بگیرید حتما بابچه های سایت مشورت کنید نه فروشنده. من اگه میدونستم همچین سایتی وجود داره هیچ وقت اون بلاها سرم نمیومد .خلاصه تو اب شور صبر و حوصله حرف اول رو میزنه. خوش باشید....
    ویرایش توسط jigsaw : 18th April 2015 در ساعت 10:40 AM

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    مرجان
    شماره عضویت
    17112
    نقل قول نوشته اصلی توسط jigsaw نمایش پست ها
    اینکه استفاده از صخره مرده امونیاک رو میبره بالا درسته ولی صخره زنده هم امونیاک رو بالا میبره تازه خیلی بیشتر از صخره مرده. نقش اصلی مدیا اینجا مشخص میشه که امونیاک رو به نیتریت و سپس نیترات تبددیل کنه. نیترات رو هم میتونی با شکر حذفش کنید. میتونید توسایت های خارجی سرچ بزنید در مورد صخره ای که استفاده میکنن.تمام اونا از صخره مرده استفاده میکنن حتی یک اکواریوم هم پیدا نکردم که لایو راک داشته باشه. به هر حال اونا یه چیزی میدونن که از صخره مرده استفاده میکنن. شما اگه ماهی ندارید میتونید صخره های مرده رو یکجا بذارید تو اکواریوم. ولی اگه ماهی گرفتید هفته ای دو یا سه تیکه اضافه کنید که بهشون شوک وارد نشه.دلم نمیخواد اون اتفاقی که واسه من افتاد واسه شما هم بیفته .اگه بتونید یه ده روز دیگه صبر کنید که شرایط اکواریوم کاملا ثابت بشه اونوقت با خیال راحت میتونید ماهی بگیرید. اگه خواستید ماهی یا ریف بگیرید حتما بابچه های سایت مشورت کنید نه فروشنده. من اگه میدونستم همچین سایتی وجود داره هیچ وقت اون بلاها سرم نمیومد .خلاصه تو اب شور صبر و حوصله حرف اول رو میزنه. خوش باشید....
    اینکه خارجی ها از لایوراک کمتر استفاده می کنن دلیلش اینی نیست که شما می فرمایید. دلیل عمده اش هزینه حمل و قیمت تمام شده لایو راکه اگه در کشور ما هم دسترسی به خلیج فارس میسر نبود باید واسه 1 کیلو لایو راک خیلی بیشتر از این حرفها پول پرداخت می کردیم

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    حرف شما کاملا صحیح ولی تو ایران رو لایو راک نمیشه حساب کرد لایوراکی که خودت بتونی درست کنی یه چیز دیگه است موفق باشید...

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    اکواریم اب شور
    شماره عضویت
    7181
    با سلام
    دوست عزیز به نظر من شما از همن لایوراک اسنفاده کن به این دلیل که لایوراک قلب اکواریم هستش و اگر یک مقداری صبر داشته باشی برای طی شدن سیکل مشکلی پیش نمیاد و زمانی که سیکل کانلا طی بشه شما با خیال راحت ماهی اضافه کن.در مورد سنگ مرده کاملا مخالفم چون که سیستم در مقابل امونیاک و نیترات و نیتزیت و خیلی مواد دیگه که در اکواریم کنترل بشه ضعیف میشه و در مورد شپشک که دوستمون فرمودن بله در لایوراک وجود داره و معمولا در تانک های تازه تاسیس هست و به مرور از بین میره و به خاطر همینه باید در ابتدا از ماهی های قوی و راحت غذا خور در تانک تازه تاسیس استفاده کرد .برای کشتن شپشک دارو هستش.شما از همن لاوراک استفاده کن و فقط کمی صبر کن.من در این چند سالی که اکواریم داشتم خیلی کم از تست ها استفاده کردم.در ابشور اگر میخواین هزینه شما بالا نره سیفون 10 درصدی ماهی یکبار برای کنترل پارامتر ها کاملا کافیه و نیازی به هیچ تستسی نیست و در مورد طی شدن سیکل هم زمانی سیکل شما طی شده که پلنگنون ها در اکواریم شما ریاد شده باشن.

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام
    دوتا دلقک اسلاریس خونگی بردم تو اکم گذاشتم ولی متاسفانه بعد از گذشت یک روز مردن نمیدونم چرا و علتش چی بوده

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    سلام
    دوتا دلقک اسلاریس خونگی بردم تو اکم گذاشتم ولی متاسفانه بعد از گذشت یک روز مردن نمیدونم چرا و علتش چی بوده
    سلام
    دوست عزیز به نظر من شما برای اضافه کردن ماهی عجله کردید باید صبر کنید تا اوضاع آکتون نرمال بشه بعد شروع به خرید ماهی کنید (سیکل اکتون کامل نشده) اونم با تست آب ، با تستر های معتبر

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    آکواریوم اب شور
    شماره عضویت
    15605
    سلام
    سلام
    دوست عزیز به نظر من شما برای اضافه کردن ماهی عجله کردید باید صبر کنید تا اوضاع آکتون نرمال بشه بعد شروع به خرید ماهی کنید (سیکل اکتون کامل نشده) اونم با تست آب ، با تستر های معتبر
    یه نکته دیگه هم اینکه دلقک اساریس ، دلقک حساسی هست تو آب به آب کردن و انتقال ماهی به تانک باید هم حوصله به خرج بدید و دقت کنید

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    سلام
    وقتی دلقک که خیلی مقاومه تو تانکتون میمیره, یعنی هنوز خیلی کار داره سیکلش طی بشه و اکواریوم جا بیفته. شما که تا اینجا این همه هزینه کردید ارزش نداره به خاطر یک تست تلفات بدین پس حتما از یه تست معتبر استفاده کنید سراغ تترا نرید که گیج میزنه هر دفعه یه چیز نشون میده . اگه عجله کنید هم از لحاظ مالی و هم روحی ضربه میخورید. و از هر چی ماهی و اکواریومه بیزار میشید!!!

صفحه 3 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)