صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 147
    کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام
    مدیران محترم لطفا بنده رو راهنمایی کنن
    گردش ابم خوبه
    شوری ابمم خوبه روی1.025 هست
    No2 ابم یا تستر تترا یکی از دوستانم تست کردم رنگش بین 0.03 و 0.08 بود ولی بیشتر تمایل به رنگ اولی داشت
    نمیدونم اینا چی هستن روی لایوراکا
    ویرایش توسط malekli : 12th April 2015 در ساعت 09:29 PM

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    اب کدر هست یا تو عکس اینجوری افتاده؟
    تستر تترا قابل اعتماد نیست با یه تستر بهتر تست کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    اب شفاف هستی 48 ساعته اسکیمر روشن کردم ویپرو 2012. اب کاملا شفاف هستعلت این سفیدی ها چیه چکارکنم?

همکار قدیمی بخش آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    15314
    من دقیق نمیدونم ممکنه چی باشه
    اما امکان اینکه لایوراک شما تصفیه تشده باشه و اونها هم کپک باشه هست با توجه به اون گیاهان دریایی که روشه،ممکنه تو زمان حمل ونقل زیاد بیرون اب بوده و ارگانیسم های اون از بین رفته باشه و حالا این اتفاق افتاده( در حد حدس هست و مطمئن نیستم)
    بهتر بود قبل از ورود به تانک اون رو با مسواک کاملا تمیز میکردین

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام
    ممنونم از پاسختون ایشالا امروز با مسواک نرم تمیزشون میکنم و بااب تانکم میشورم لایوراک هارو بلکه درست بشه
    راستی میتونم الان ماهی اصافه کنم یا نه? مثل دامسل و دلقک و اینا

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    نقل قول نوشته اصلی توسط malekli نمایش پست ها
    سلام
    ممنونم از پاسختون ایشالا امروز با مسواک نرم تمیزشون میکنم و بااب تانکم میشورم لایوراک هارو بلکه درست بشه
    راستی میتونم الان ماهی اصافه کنم یا نه? مثل دامسل و دلقک و اینا
    سلام,تو عکسها که چیزی مشخص نیست ولی اک تازه راه اندازی شده اینجور چیزها داره که معمولا بعد از چند هفته از بین میروند
    با این تست سیکل طی نشده
    همونجور که اقای فربدگفتن تستی که شما گفتید مورد اعتماد نیست شما بایدابتون را بدید تست کنند تستهای امونیاک ونیتریت که باید صفر بشه ونیترات باید بالا بره اون موقع سیکل شما طی شده
    بعد از طی شدن سیکل شما یه سیفون بزنید وماهی هم دامسل اضافه نکنید درسته سخت جان هست ولی دردسرهایی که درست میکنه هم زیاده و دلقک بگیرید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام
    تشکر از پاسخهاتون
    امروز به طور کلی لایوارک ها رو بیرون اوردم و با دست شستمشون یکمی از گیاههای روشون کنده شدن در حین شست و شو
    هرمیت و دوتا حلزون دیگه ظاهرا دار فانی رو گفته بودن
    بعد از اینکه تمیز کردم لایوراکها رو بودی بدی میدادن دوباره شستمشون و اب تانک رو حدود 50 درصد سیفون زدم و دوباره اب و نمک اضافه کردم و لایوراک ها رو اضافه کردم به تانک و اسکیمر رو روشن کردم نور رو هم خاموش کردم و یک درب باکتری زنده هم اضافه کردم انشاالله چند روز دیگه یه تست بگیرم ببیتم چطوری اوضاع احوال
    لطفا جهت بهتر شدن تانکم راهنمایی کیید
    راستی مدیران محترم نظرشون رو درباراه سیستم فیلتر سطلی که دارم بگن ایا کفایت میکنه
    از فیلتر سطلی jbl 700 استفاده میکنم که برای 160 لیتر اب هست و حدود 800 لییتر در ساعت گردش داره سه تا خونه داره که اب از بالا و قسمت کناری میاد پایین و از پایین میره داخل سرامیک و خونه دوم سرامیک و خونه سوم پد هست که پمپ میشه و داخل اب میاد
    با تشکر

همکار قدیمی انجمن آکواریم آب شور

نوع حیوان خانگی
    ماهی اب شوروشیرین
    شماره عضویت
    16686
    سلام
    تشکر از پاسخهاتون
    امروز به طور کلی لایوارک ها رو بیرون اوردم و با دست شستمشون یکمی از گیاههای روشون کنده شدن در حین شست و شو
    هرمیت و دوتا حلزون دیگه ظاهرا دار فانی رو گفته بودن
    بعد از اینکه تمیز کردم لایوراکها رو بودی بدی میدادن دوباره شستمشون و اب تانک رو حدود 50 درصد سیفون زدم و دوباره اب و نمک اضافه کردم و لایوراک ها رو اضافه کردم به تانک و اسکیمر رو روشن کردم نور رو هم خاموش کردم و یک درب باکتری زنده هم اضافه کردم انشاالله چند روز دیگه یه تست بگیرم ببیتم چطوری اوضاع احوال
    لطفا جهت بهتر شدن تانکم راهنمایی کیید
    راستی مدیران محترم نظرشون رو درباراه سیستم فیلتر سطلی که دارم بگن ایا کفایت میکنه
    از فیلتر سطلی jbl 700 استفاده میکنم که برای 160 لیتر اب هست و حدود 800 لییتر در ساعت گردش داره سه تا خونه داره که اب از بالا و قسمت کناری میاد پایین و از پایین میره داخل سرامیک و خونه دوم سرامیک و خونه سوم پد هست که پمپ میشه و داخل اب میاد
    با تشکر
    دوست عزیز اگه میشه یه عکس از سامپتون هم بزاریدکه اگه بشه کلا فیلتر سطلی را حذف کنید,اینجوری دردسرش زیاده هر هفته باید فیلتر را بشورید وسرامیک داخلش هیچ فایده ای نداره
    اگه بتونید یه فیلتر ساکس داخل سامپ بزارید وکلا فیلتر سطلی را حذف کنید

کاربرفعال

نوع حیوان خانگی
    آكواريوم آب شور
    شماره عضویت
    17407
    سلام بعد از شست و شوی و گذشت حدود دو روز امروز مجداا با تترا NO2 رو تست کردم که افتضاح بود
    کاپ اسکیمر هم به رنگ تیره بود و تا نصفه پر بد بوی بدی هم میداد خالی کردم و شستم
    اب بسیار شفاف هست و همه چی خوبه
    شوری هم خوبه
    فردا با تستر دیگه ای تست میکنم و نتیجه رو میگم امروز یه درب باکتری زنده دوباره اضافه کردم
    راستی سیستم نور هم ردیف کردم یعنی درگیر اون بودم امروز عصر که درست شد و فردا برسم سوار میکنم و عکس میزارم مجدد

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهی
    شماره عضویت
    17431
    سلام بعد از شست و شوی و گذشت حدود دو روز امروز مجداا با تترا NO2 رو تست کردم که افتضاح بود
    کاپ اسکیمر هم به رنگ تیره بود و تا نصفه پر بد بوی بدی هم میداد خالی کردم و شستم
    اب بسیار شفاف هست و همه چی خوبه
    شوری هم خوبه
    فردا با تستر دیگه ای تست میکنم و نتیجه رو میگم امروز یه درب باکتری زنده دوباره اضافه کردم
    راستی سیستم نور هم ردیف کردم یعنی درگیر اون بودم امروز عصر که درست شد و فردا برسم سوار میکنم و عکس میزارم مجدد
    سلام دوست عزیز خسته نباشی. یکی از بزرگترین اشتباه های تازه کاران که خود بنده هم مرتکب شدم خرید لایوراک هستش. تو ایران صخره ها به خوبی تصویه نمیشن. 1سال پیش که صخره ی مثلااااا تصویه شده گرفتم بعد اضافه کردن ماهی دیدم یه چیزایی مثل زالو چسبیدن به ماهیا. تو اینترنت سرچ زدم دیدم به بدترین بلای ممکن دچار شدم. خدا نصیب کافر نکنه!!!!!! همشون شپشک بودن طاعون واقعی2روز کامل از کار وزندگی افتادم. مجبور شدم صخره ها , پد , مدیاها و حتی بیو بال ها رو در بیارم و بجوشونم که زنده بودن صخره ها از بین رفت. عملا پولم رو اتیش زدم. چند تا ماهی هم تلفات دادم. با اون هزینه ای که واسه لایوراک ها کردم میتونستم دوبرابر صخره مرده بگیرم و دیگه هیچ کدوم از این مشکلات پیش نمیومد. شما هم اگه خواستی صخره بگیری فقط مرده بگیری . بعد یک ماه کلی میکرو ارگانیسم و باکتری درونشون تکثیر میشن و تبدیل میشن به صخره زنده کاملا تصویه شده. به هیچ وجه به حرف مغازه دار اعتماد نکنید خود اونا هم از صخره مرده استفاده میکنن و فقط واسه سود بیشتر لایوراک میفروشن. ببخشید که سرتو به درد اوردم . موفق باشی...
    ویرایش توسط jigsaw : 17th April 2015 در ساعت 04:01 PM

صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)