صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 51
    کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    16743

گوشه گیری ماهی آروانا

سلام
    بنا به توصیه آقای آژیده این تاپیک اختصاصی در رابطه با این موضوع و سوال بنده ایجاد شده.
    من تا کنون ماهیان حساسی مثل دیسکاس و آروانا داشتم و همیشه در ابتدای ورود به تانک مدتی شاید حتی چند روز در کف و گوشه تانک میشینند و از غذا پرهیز میکنند و اگر قرنطینه نشده باشند همیشه جای نگرانی هست که این رفتار ناشی از استرس جابجایی هست یا علامتی از بیماری داخلی.
    با این مقدمه سوال بنده:
    های بک 2 ساله 45سانتی پس از 2هفته معرفی به تانک و غذا خور شدن هنوز چند بار در روز و چندین دقیقه گوشه کف تانک میشینه .. آیا این رفتار همچنان ناشی از استرس هست و بمرور رفع خواهد شد ؟
    متشکرم.
    ویرایش توسط far naz : 29th March 2015 در ساعت 06:19 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط far naz نمایش پست ها
    سلام
    بنا به توصیه آقای آژیده این تاپیک اختصاصی در رابطه با این موضوع و سوال بنده ایجاد شده.
    من تا کنون ماهیان حساسی مثل دیسکاس و آروانا داشتم و همیشه در ابتدای ورود به تانک مدتی شاید حتی چند روز در کف و گوشه تانک میشینند و از غذا پرهیز میکنند و اگر قرنطینه نشده باشند همیشه جای نگرانی هست که این رفتار ناشی از استرس جابجایی هست یا علامتی از بیماری داخلی.
    با این مقدمه سوال بنده:
    های بک 2 ساله 45سانتی پس از 2هفته معرفی به تانک و غذا خور شدن هنوز چند بار در روز و چندین دقیقه گوشه کف تانک میشینه .. آیا این رفتار همچنان ناشی از استرس هست و بمرور رفع خواهد شد ؟
    متشکرم.
    سلام و احترام

یکی از علائم شایع در آروانایی که در معرض استرس قرار گرفته رفتن به گوشه ای از آکواریوم و نشستن کف آبه . گاهی وقتا ساعت ها به همون شکل میمونه و فقط چشماشه که مدام در حال حرکت هست! و خیلی وقتا هم فقط لحظات کوتاهی رو در کف تانک میمونه و مجددا شروع به شنا میکنه . منشا این استرس هم میتونه مربوط به عوامل محیطی مانند دکوراسیون آکواریوم ، نور ، محل قرار گرفتن تانک در منزل ، شیشه ها ، بک گراند پشت و اطراف و حتی کف تانک و مواردی از این قبیل باشه . از طرفی این استرس در آروانا میتونه ناشی از انواع و اقسام بیماری ها هم باشه . لطفا این موارد رو در ماهی چک کنید و اطلاع بدید :

۱.آیا آروانای شما هر از گاهی حرکت های خیلی خیلی شدید شامل استارت های ناگهانی و پیچ و تاب های شدید به بدن از خودش نشان میده یا خیر؟
    ۲. آیا هیچ وقت پیش میاد که خودش رو بکوبه به اشیا داخل تانک و در پوش روی آکواریوم؟ آیا تا به حال پیش اومده که فلس آرواناتون کنده شده باشه؟ روی بدنش اثری از جای خالی یک فلس یا خط و سائیدگی دیده میشه؟
    ۳.هیچ وقت دیدید که آرواناتون بدون دلیل مشخص دهانش رو مدام و به شکل عصبی باز و بسته کنه؟ انگار که چیزی تو دهانش گیر کرده و سعی داره پسش بده بیرون؟
    4.آیا تا به حال توده بزرگ ژله ای مانند در تانک و آب آروانا دیدید؟
    ۵.قبلا هم فرمودید که ماهی موقع غذا خوردن مدام غذا رو پس میده بیرون ،‌ به محض اینکه غذا رو پس داد دیگه دهانش رو باز و بسته نمیکنه؟ یا تا چند ثانیه بعد از پس زدن غذا باز هم مدام دهانش رو با شدت باز و بسته میکنه؟
    ۶.دمش تا به حال کنده شده یا خیر

و در نهایت یک عکس از آرواناتون بزارید تا من نظرم رو بگم

ارادت
    آژیده

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    16743
    1. حرکات شدید نه ولی پیچ و تاب خوردن داره که تعدادش در روز شاید حداکثر 10 بار و هر بار چند ثانیه باشه. بیشتر اوقات آروم شنا میکنه یا بی حرکته.
    2. هرچند تانک دکور نداره ولی حرکاتی مثل سایش بدن و خاروندن و... نداره و بدنش کاملا سالمه البته خیلی کم ودر حد چندبار در روز و هر بار کمتر از یک دقیقه سرش رو در مسیر حباب سنگ هوا قرار میده حالتی بیشتر شبیه بازی کردن با حباب هاست! . و در 2هفته اخیر فقط یکبار به درپوش با پرش ضربه زده.
    3. در روز شاید 4 یا 5 بار حالتی شبیه به خمیازه کشیدن دهنش رو باز میکنه و چند ثانیه بعدش کاری مثل جویدن که چند بار فکش تکون میخوره.
    4. در این مدت من که متوجه چنین چیزی نشدم.
    5. غذا رو میجوه یا مزه میکنه, تف میکنه و دوباره میگیردش و شاید تا 7,8 بار این کار رو میکنه تا کاملا تکه پاره میشه یه تیکه 2بندی میگو , تا بخوره و گاهی نصفش هم نمیخوره و میره کف تانک . هرچند این میزان غذا و اندازه غذا با توجه به بانجار رد هم سایزی که قبلا داشتم زیاد یا بزرگ نیست.
    6. این ماهی رو 2هفته هست دارم. و اینکه قبلا کنده شده و ترمیم شده نمیدونم ولی بعیده چون ظاهرا در تانک تنها و در شرایط ایده آل نگه داری میشده. و غذاش میل وروم , میگو و هیکاری بوده.

حس میکنم تنبل و کند هست, چون گبی رو نمیتونست بگیره و بیخیالش میشد , و گبی رو کمی بیرون از آب گیج میکردم تا بتونه بگیره و بخوردش.

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    16743

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    1. حرکات شدید نه ولی پیچ و تاب خوردن داره که تعدادش در روز شاید حداکثر 10 بار و هر بار چند ثانیه باشه. بیشتر اوقات آروم شنا میکنه یا بی حرکته.
    2. هرچند تانک دکور نداره ولی حرکاتی مثل سایش بدن و خاروندن و... نداره و بدنش کاملا سالمه البته خیلی کم ودر حد چندبار در روز و هر بار کمتر از یک دقیقه سرش رو در مسیر حباب سنگ هوا قرار میده حالتی بیشتر شبیه بازی کردن با حباب هاست! . و در 2هفته اخیر فقط یکبار به درپوش با پرش ضربه زده.
    3. در روز شاید 4 یا 5 بار حالتی شبیه به خمیازه کشیدن دهنش رو باز میکنه و چند ثانیه بعدش کاری مثل جویدن که چند بار فکش تکون میخوره.
    4. در این مدت من که متوجه چنین چیزی نشدم.
    5. غذا رو میجوه یا مزه میکنه, تف میکنه و دوباره میگیردش و شاید تا 7,8 بار این کار رو میکنه تا کاملا تکه پاره میشه یه تیکه 2بندی میگو , تا بخوره و گاهی نصفش هم نمیخوره و میره کف تانک . هرچند این میزان غذا و اندازه غذا با توجه به بانجار رد هم سایزی که قبلا داشتم زیاد یا بزرگ نیست.
    6. این ماهی رو 2هفته هست دارم. و اینکه قبلا کنده شده و ترمیم شده نمیدونم ولی بعیده چون ظاهرا در تانک تنها و در شرایط ایده آل نگه داری میشده. و غذاش میل وروم , میگو و هیکاری بوده.

حس میکنم تنبل و کند هست, چون گبی رو نمیتونست بگیره و بیخیالش میشد , و گبی رو کمی بیرون از آب گیج میکردم تا بتونه بگیره و بخوردش.
    به نظر من احتمال اینکه انگل پوستی (معمولا تک یاخته ای ولی بعضی وقتا انواع دیگر...) و یا آبششی داشته باشه وجود داره . حتی میتونی این مشکل ناشی از انگل روده ای هم باشه .

توصیه میکنم یک دوره انگل کشی و اگر مشکلش بر طرف نشد یک دوره هم انگل کشی روده ای انجام بدید

کاربر ساده

نوع حیوان خانگی
    آروانا
    شماره عضویت
    16743
    نقل قول نوشته اصلی توسط بابک آژیده نمایش پست ها
    به نظر من احتمال اینکه انگل پوستی (معمولا تک یاخته ای ولی بعضی وقتا انواع دیگر...) و یا آبششی داشته باشه وجود داره . حتی میتونی این مشکل ناشی از انگل روده ای هم باشه .

توصیه میکنم یک دوره انگل کشی و اگر مشکلش بر طرف نشد یک دوره هم انگل کشی روده ای انجام بدید
    متشکرم.
    جهت مرگ انگل های احتمالی ضعیف , در بدو ورود 5 روز در آب 3گرم برلیتر نمک در دمای 33 بوده.. البته قطعا جهت حذف بیماری جدی کافی نیست. با توجه به استرسی که خود درمان ضد انگلی خواهد داشت و مواردی که اشاره کردم, بهتر نیست 2هفته ای وقت بدم و اگر علائم جدی و قطعی شد درمان رو شروع کنم؟ ولی خب اگر نظرتون این هست که با علائم کنونی نیاز به درمان داره که درمان رو همین الان شروع کنم..
    ویرایش توسط far naz : 29th March 2015 در ساعت 07:56 PM

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    متشکرم.
    جهت مرگ انگل های احتمالی ضعیف , در بدو ورود 5 روز در آب 3گرم برلیتر نمک در دمای 33 بوده.. البته قطعا جهت حذف بیماری جدی کافی نیست. با توجه به استرسی که خود درمان ضد انگلی خواهد داشت و مواردی که اشاره کردم, بهتر نیست 2هفته ای وقت بدم و اگر علائم جدی و قطعی شد درمان رو شروع کنم؟ ولی خب اگر نظرتون این هست که با علائم کنونی نیاز به درمان داره که درمان رو همین الان شروع کنم..
    سلام ، چرا اگر وضعیتش در مجموع خوبه و احساس خطر نمیکنید میتونید صبر کنید و وضعیت ماهی رو زیر نظر داشته باشید فعلا .

کاربر موثر

نوع حیوان خانگی
    ماهي و كاكادو
    شماره عضویت
    8746
    باسلام
    البته همه موارد رو آقاي آژيده فرمودن...
    ولي چون منم در همين ايام عيد يه مورد مشابه داشتم كارهايي كه انجام دادم رو خدمتتون عرض ميكنم...
    اميدوارم براي شما يا ديگر دوستان عزيز مفيد واقع بشه...
    1.Catappa
    برگ درخت بادام هندي(اگه اشتباه نكنم)...
    اين برگ براي ناراحتي هاي سطحي و پوستي خوبه و خودم به عينه اثر اونو روي بدن ماهي ديدم...
    درثاني كاملا طبيعي هستش و بهتره قبل از هر اقدامي جهت استفاده از داروهاي شيميايي از اين برگ طبق دستورالعمل استفاده بشه...
    مطمئنا اثر رضايت بخش اونو خواهيد ديد...

2.Acclimol
    يك ضداسترس قوي و مناسب...
    كه براي جابجا كردن ماهي و ماهي تازه وارد واقعا خوبه...

3.Atvitol
    ويتامنين با كيفيت بالا و خوب...

من اينها رو از مغازه آكواريوم آبي(جي بي ال) كه تازه گيها به نواب منتقل شده(آقاي صائمي) تهيه كردم...
    طي 4-5 روز اثرش رو ديدم و درحال حاضر ماهي شناي آزاد رو شروع كرده و كلي هم به غذاخوردن افتاده...
    نميدونم شايد نبايد شماره ايشون رو اينجا بذارم اما اگه خواستيد بفرمائيد تا در پيغام خصوصي شماره مغازه ايشون رو براتون بذارم...

اميدوارم زودتر ماهيتون حالش بهتر بشه و به زندگيش به روال عادي برگرده...

پ ن:
    به صلاحديد جناب آژيده شماره تلفن آكواريوم آبي رو ميذارم
    02166388621 (آقاي صائمي)

باتشكر farhad-2007
    ویرایش توسط farhad-2007 : 6th April 2015 در ساعت 01:07 PM دلیل: اضافه كردن شماره تلفن

کاربر ثابت

نوع حیوان خانگی
    شاه طوطی
    شماره عضویت
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط farhad-2007 نمایش پست ها
    باسلام
    البته همه موارد رو آقاي آژيده فرمودن...
    ولي چون منم در همين ايام عيد يه مورد مشابه داشتم كارهايي كه انجام دادم رو خدمتتون عرض ميكنم...
    اميدوارم براي شما يا ديگر دوستان عزيز مفيد واقع بشه...
    1.Catappa
    برگ درخت بادام هندي(اگه اشتباه نكنم)...
    اين برگ براي ناراحتي هاي سطحي و پوستي خوبه و خودم به عينه اثر اونو روي بدن ماهي ديدم...
    درثاني كاملا طبيعي هستش و بهتره قبل از هر اقدامي جهت استفاده از داروهاي شيميايي از اين برگ طبق دستورالعمل استفاده بشه...
    مطمئنا اثر رضايت بخش اونو خواهيد ديد...

2.Acclimol
    يك ضداسترس قوي و مناسب...
    كه براي جابجا كردن ماهي و ماهي تازه وارد واقعا خوبه...

3.Atvitol
    ويتامنين با كيفيت بالا و خوب...

من اينها رو از مغازه آكواريوم آبي(جي بي ال) كه تازه گيها به نواب منتقل شده(آقاي صائمي) تهيه كردم...
    طي 4-5 روز اثرش رو ديدم و درحال حاضر ماهي شناي آزاد رو شروع كرده و كلي هم به غذاخوردن افتاده...
    نميدونم شايد نبايد شماره ايشون رو اينجا بذارم اما اگه خواستيد بفرمائيد تا در پيغام خصوصي شماره مغازه ايشون رو براتون بذارم...

اميدوارم زودتر ماهيتون حالش بهتر بشه و به زندگيش به روال عادي برگرده...
    باتشكر farhad-2007
    سلام استاد جمارانی عزیز ، استفاده از نظرات و تجربیات شما باعث افتخارانجمن پارسی پت و کاربرانه . تلفنشون رو هم اگر بزارید که عالی میشه چون دوستان میتونن به یک سورس خوب برای خرید برند JBL دسترسی داشته باشند .

ارادتمند شما
    آژیده
    ویرایش توسط بابک آژیده : 6th April 2015 در ساعت 12:51 PM

کاربر تازه وارد

نوع حیوان خانگی
    سگ و گربه و ماهی
    شماره عضویت
    17414
    [IMG]http://****************.com/images/icons/icon5.png[/IMG] مشکل التهاب و ریختن فلس و چسبندگی های رشته ای سطح بدن آروانا

خدمت همه دوستان عرض سلام و وقت بخیر دارم

بنده یک آکواریوم 120*60*50 دارم و داخلش 4 تا پرت , 2 تا اسکار , 1 دلقک و یک لجن خوار + سیلور آروانای حدودا 40 سانتی هست

به فاصله یک روز متوجه شدم روی یک طرف بدن آروانا التهابی شبیه ریخته شدن فلس یا زخم بوجود اومده ولی با دقت بیشتر متوجه شدم فلس ها نریختن و انگار دچار قرمزی و التهاب شدند

بهلبه فلس های اکثر قسمت های میانی و انتهایی و باله ها رشته های کرک مانند و حباب گونه چسبیده که مطابق با حرکت بدن ماهی در آب شناور هستند(در آب هم اگر اشتباه نکنم تعدادی از این رشته ها که انگار از بدن ماهی جدا شده اند وجود دارد)

در قسمت دهان , آبشش ها و چشم ها تغییر محسوسی مشاهده نمی گردد

تحرک ماهی بسیار کم شده و در سطح آب قسمت میانی آکواریوم معمولا بی حرکت می ماند

هیچ میلی به خوردن غذا نشان نمی دهد

هر چند دقیقه یکبار ماهی دارای تحرکات ناگهانی شوک مانند می شود و چندین بار دیوانه وار طول آکواریوم را طی می کند و بعضا بدنش را به شیشه می ساید و دهانش را در سطح باز و بسته می کند(مانند زمان خوردن غذا)

به نظر می رسد شرایط سایر ماهی ها طبیعی است

مدفوع به نظر کمی غیر طبیعی و حالت تکه تکه هایی که با نخ بهم وصل شده اند دارد و به رنگ سفید است

ماهی جدیدی به تانک اضافه نشده است

دمای آب 28 درجه می باشد

تنفس ماهی در سطح آب تقریبا سنگین است

دو روز پیش جهت تغذیه از دل گاو استفاده شده است

لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید خیلی نگران هستم.به نظر نوعی انگل پوستی می باشد ولی چرا و به چه علت؟! با تشکر از شما عزیزان

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)